Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

57 minut temu, desmo napisał(-a):

To na h…j nam notariusze? 

 

W każdej rodzinie jest jakaś czarna owca. Póki co nadal wierzę, że miałem wyjątkowego pecha w ostatnim roku i w tej notarialnej rodzinie jest ich jednak najmniej. Irytujące jest jednak to, że trzeba się nie tyle znać, ale przynajmniej orientować w niemal każdej dziedzinie życia. Dla mnie użycie konta depozytowego przy sprzedaży nieruchomości powinno być obowiązkowe tak jak obowiązkowa jest notarialna umowa kupna-sprzedaży w przypadku nieruchomości, aby klient, który się nie zna (pierwszy raz w życiu jest u notariusza, ma podstawowe wykształcenie, nie zna podstawowych pojęć zawartych w umowie) był z automatu zabezpieczony przez Państwo.

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, QuadrifoglioVerde napisał(-a):

Świat w którym profesor czy wynalazca zarabia wielokrotnie mniej od wytatuowanej dziuni pokazującej swoje pośladki na instagramie musi upaść

skoro są frajerami to zarabiają mało, po co dawać im więcej, skoro siedzą grzecznie i cicho? z resztą pewnie świadomie wybrali sobie robotę z mniejszymi zarobkami i jest im w niej dobrze 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Co do Rolexów w 2022 r. to może Daytona dostanie trochę rozwiązań z nowych mechanizmów z serii 32xx?"

 

Z tego co mi mowili panowie z serwisu - Daytona caly czas jest bez oficjalnej wiedzy modyfikowana/zmieniana/ulepszana - zwał jak zwał 😁

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, robert_gda1 napisał(-a):

skoro są frajerami to zarabiają mało, po co dawać im więcej, skoro siedzą grzecznie i cicho? z resztą pewnie świadomie wybrali sobie robotę z mniejszymi zarobkami i jest im w niej dobrze 

 

 

Profesorowi przeciekał kran, więc wezwał hydraulika. Hydraulik przez 10 minut podłubał przy kranie i policzył 400 zł. Profesor się strasznie zdenerwował, że on, osoba wykształcona, zarabia grosze, a hydraulik za chwilę roboty policzył sobie spore pieniądze. Hydraulik na to:

- Wie pan co... U nas w spółdzielni szukają teraz pracowników. Zgłosi się pan i będzie pan pracował jako hydraulik. Tylko niech pan nie mówi, że pan jest profesor. Najlepiej będzie, jeśli pan powie że pan skończył 7 klas podstawówki.

Profesor tak właśnie zrobił i pracował przez jakiś czas, ale przyszło zarządzenie kierownictwa, że wszyscy pracownicy mają mieć skończoną podstawówkę. Więc profesor, chcąc nie chcąc, musiał iść na kurs razem z kolegami z pracy, żeby się nie wydał kłamstwo.

Na pierwszych zajęciach nauczyciel wziął profesora do tablicy każe policzyć pole koła. Profesor sam sobie wyprowadził wzór chcąc zabłysnąć, ale wynik mu wyszedł ujemny.

Myśli, myśli, i nagle słyszy szepty z klasy:

- Zmień granice całkowania...

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, memento mori napisał(-a):

 

W każdej rodzinie jest jakaś czarna owca. Póki co nadal wierzę, że miałem wyjątkowego pecha w ostatnim roku i w tej notarialnej rodzinie jest ich jednak najmniej. Irytujące jest jednak to, że trzeba się nie tyle znać, ale przynajmniej orientować w niemal każdej dziedzinie życia. Dla mnie użycie konta depozytowego przy sprzedaży nieruchomości powinno być obowiązkowe tak jak obowiązkowa jest notarialna umowa kupna-sprzedaży w przypadku nieruchomości, aby klient, który się nie zna (pierwszy raz w życiu jest u notariusza, ma podstawowe wykształcenie, nie zna podstawowych pojęć zawartych w umowie) był z automatu zabezpieczony przez Państwo.

To co to za państwo….nie wdając się w interpretacje …ktoś kto jest określany jako funkcjonariusz publiczny ( jak prezydent czy poseł) i dodatkowo pobiera w imieniu państwa opłaty i podatki jest przedstawicielem państwa…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, desmo napisał(-a):

To co to za państwo….nie wdając się w interpretacje …ktoś kto jest określany jako funkcjonariusz publiczny ( jak prezydent czy poseł) i dodatkowo pobiera w imieniu państwa opłaty i podatki jest przedstawicielem państwa…

To już zaczyna być dyskusja typowo polityczna, więc proponuję przenieść się do innego wątku.

 

A żeby nie było całkiem OT, to z pozdrowieniami noworocznymi:

489571999_WhatsAppImage2022-01-02at14_07_29.thumb.jpeg.8bdf1cd3a2929f698d56fb8436a90611.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, desmo napisał(-a):

To co to za państwo….nie wdając się w interpretacje …ktoś kto jest określany jako funkcjonariusz publiczny ( jak prezydent czy poseł) i dodatkowo pobiera w imieniu państwa opłaty i podatki jest przedstawicielem państwa…

 

Dawno temu wycięli nam w pień prawdziwą klasę średnią (nie mam na myśli tej nowomowy, która dziś "określa" tak tych z dochodami rocznymi 68k-133k brutto 😛 ), oficerów, inteligencję etc. więc jeszcze trochę tej wody w Wiśle upłynie zanim po '89 na czele kraju staną w końcu kompetentni ludzie, a nie Ci dla których 10-12k na rękę to jak złapać Boga za nogi. Temat rzeka i wątek mało odpowiedni. 😉 

 

24 minuty temu, artme napisał(-a):

"Co do Rolexów w 2022 r. to może Daytona dostanie trochę rozwiązań z nowych mechanizmów z serii 32xx?"

 

Z tego co mi mowili panowie z serwisu - Daytona caly czas jest bez oficjalnej wiedzy modyfikowana/zmieniana/ulepszana - zwał jak zwał 😁

 

To wiem. Tak samo było z 31xx i będzie pewnie z 32xx. Miałem na myśli bardziej to czy Daytona dostanie kiedyś np. wychwyt Chronergy itp.

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest wątek o inwestycjach … a to przepraszam. Nawiasem mówiąc lepiej czytać tu porady prawno/inwestycyjne niż stękanie jacy to posiadacze Rolexów są tacy czy owacy… i prawdziwy Rolex na osłodę 😉

0AEBDD7E-A196-45C9-BB9D-0AD89039E295.jpeg

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, desmo napisał(-a):

To co to za państwo….nie wdając się w interpretacje …ktoś kto jest określany jako funkcjonariusz publiczny ( jak prezydent czy poseł) i dodatkowo pobiera w imieniu państwa opłaty i podatki jest przedstawicielem państwa…


Każdy pracodawca w imieniu państwa oblicza, pobiera i przekazuje do właściwego podmiotu (powiedzmy mocno potocznie - „państwa”) zaliczki na podatek, składkę na ubezpieczenia społeczne czy ubezpieczenie zdrowotne. Więc czy podmioty dokonujące tych czynności są przedstawicielami państwa to temat na dłuższą dyskusję gdzieś z okolic teorii prawa publicznego (administracyjnego, konstytucyjnego, ustrojowego).

 

 Odnośnie wątku, numero uno:87B0342D-8E5E-4FB4-B477-54A8FA5CDE42.thumb.jpeg.da9657aa157f3378115a3c2e25e9ad20.jpeg

Edytowane przez Smycel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, desmo napisał(-a):

A to nie jest wątek o inwestycjach … a to przepraszam. Nawiasem mówiąc lepiej czytać tu porady prawno/inwestycyjne niż stękanie jacy to posiadacze Rolexów są tacy czy owacy… i prawdziwy Rolex na osłodę 😉

 

 

Może i prawdziwy, ale dolny teleskop to chyba jakiś chiński i wystaje z wierconego lewego ucha. Już dawno pisałem, że mógłbym Cię uwolnić od tego frankena. 😜 

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, memento mori napisał(-a):

 

Może i prawdziwy, ale dolny teleskop to chyba jakiś chiński i wystaje z wierconego lewego ucha. Już dawno pisałem, że mógłbym Cię uwolnić od tego frankena. 😜 

Rozszerzył się od podgrzania tarczy ( teraz jest tropical) …to jest zegarek dla stałego w uczuciach miłośnika a nie gościa z zespołem niespokojnego nadgarstka 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, artme napisał(-a):

"Co do Rolexów w 2022 r. to może Daytona dostanie trochę rozwiązań z nowych mechanizmów z serii 32xx?"

 

Z tego co mi mowili panowie z serwisu - Daytona caly czas jest bez oficjalnej wiedzy modyfikowana/zmieniana/ulepszana - zwał jak zwał 😁

 

 

Nie tylko Daytona, kazdy z mechanizmow Rolexa i Tudora przechodzi proces ciaglego udoskonalania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To już zaczyna być dyskusja typowo polityczna, więc proponuję przenieść się do innego wątku.
 
A żeby nie było całkiem OT, to z pozdrowieniami noworocznymi:



Świetny, nosiłbym


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Smycel napisał(-a):

 Odnośnie wątku, numero uno:

 

87B0342D-8E5E-4FB4-B477-54A8FA5CDE42.thumb.jpeg.da9657aa157f3378115a3c2e25e9ad20.jpeg

 

To jeszcze może duo - bardziej aktualnie :)

IMG_20220102_175217.thumb.jpg.e61ed8c59b2ac4e0cf422bdb34a132ae.jpg

Edytowane przez Enkil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A to notariusz nie jest urzędnikiem państwowym? A opłaty które wnoszę na jego i państwa rzecz to tylko taki jednostronny haracz bez zobowiązań drugiej strony? Po co inny urzędnik ma jeszcze raz klepać to co już funkcjonariusz państwowy poświadczył?
 

Bo wiesz, co do zasady nasłanie na kogoś komornika to poważna sprawa, coś takiego w dobrze pojętym naszym interesie musi jednak przyklepać sąd. Bo inaczej nieuczciwy notariusz mógłby w 24h puścić w skarpetkach każdego.

A żeby było w temacie - pomyślnego Nowego Roku !!2ca9524c756418349a9114d46f08c300.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiem. Jakoś wyobraziłem sobie, że jak zawiedzie funkcjonariusz publiczny, to państwo nie zawiedzie i szybko pomoże uczciwemu obywatelowi.

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, desmo napisał(-a):

No wiem. Jakoś wyobraziłem sobie, że jak zawiedzie funkcjonariusz publiczny, to państwo nie zawiedzie i szybko pomoże uczciwemu obywatelowi.

 

Ty to jednak jesteś marzyciel idealista...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Tommaso napisał(-a):

 

Ty to jednak jesteś marzyciel idealista...

Wystarczy być przyzwoitym…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, mario1971 napisał(-a):

Bo wchodzą tu jeden z drugim, walą teksty o ekonomii, profesorach i dziuniach z pięknymi tyłkami, i pouczają nas jak należy żyć. A my wiemy jak żyć, całym sobą - pełną piersią, dopóki zdrowia i ochoty starcza. Bez pierdolenia tych wszystkich niepotrzebnych farmazonów, trzymając w pogotowiu kielnię i poziomicę z lat młodości. ;) 

A no tak, niektórzy zapomnieli że Rolexy to głównie dla starych pierdzieli są 😉


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, evilym napisał(-a):

A no tak, niektórzy zapomnieli że Rolexy to głównie dla starych pierdzieli są 😉

Widzę, że wiesz młodu człowieku, co znaczy szacunek... :)

 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, memento mori napisał(-a):

 

 nie Ci dla których 10-12k na rękę to jak złapać Boga za nogi. Temat rzeka i wątek mało odpowiedni. 😉 

 

 

 

za tyle przecietny posiadacz rolexa z tej grupy lozka nie wstanie a co dopiero jakas praca


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brzmi jak przepowiednia okupacji sowieckiej... Mamy się pakować 😀🤔?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, artme napisał(-a):

"Co do Rolexów w 2022 r. to może Daytona dostanie trochę rozwiązań z nowych mechanizmów z serii 32xx?"

 

Z tego co mi mowili panowie z serwisu - Daytona caly czas jest bez oficjalnej wiedzy modyfikowana/zmieniana/ulepszana - zwał jak zwał 😁

Wszystkie mechanizmy Rolexa są stale ulepszane. 
Np taki SKY Dweller dostał w poprzednim roku nowy selektor do zmiany funkcji w bezelu. 
Inny przykład. Wiecie o tym ze nowy Explorer ma inną lume. Jest bardziej gładka i błyszcząca. Ma bardziej wygląd polakierowanej. 
W Rolexie nic nie stoi. Ale wszystko się kręci. Nie wszystkie zmiany są widoczne. 
 

7 minut temu, wieloryb napisał(-a):

Brzmi jak przepowiednia okupacji sowieckiej... Mamy się pakować 😀🤔?

No nie!!!

przecież dobrze wszystkim życzę. 
Zdrówka tez. Ale już się nie zmieściło. 
😃


EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.