Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 29.12.2021 o 15:16, mroova napisał(-a):

Przyłączam się do gratulacji. Czy mógłbyś rozwinąć oba wątki, coś się szykuje ?

@warloard @tbn a może te "gratki" to taka uprzejmość, coś podobnego do mówienia "dzień dobry" nieznanym w sumie sąsiadom ?

Pewnie, pytałem się czy Kruk zamierza przejść na model Amerykański, gdzie klient buduje relację z butikiem na podstawie której są przydzielane modele (i.e kto wyda więcej, ten zazwyczaj może więcej dostać). Poinformowano mnie, że chcieliby w przyszłości mieć taki system. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, amatsukaze napisał(-a):

Pewnie, pytałem się czy Kruk zamierza przejść na model Amerykański, gdzie klient buduje relację z butikiem na podstawie której są przydzielane modele (i.e kto wyda więcej, ten zazwyczaj może więcej dostać). Poinformowano mnie, że chcieliby w przyszłości mieć taki system. 

A to już nie ma w kruku takiej niepisanej zasady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Tom87 napisał(-a):

A to już nie ma w kruku takiej niepisanej zasady?

Hmmm Możliwe, że do pewnego stopnia, ale na przykład otwarta możliwość zapisu na nowy model przy premierze albo okresowe otwarcia list na niektóre modele dla wszystkich świadczą o nadal egalitarnym podejściu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, amatsukaze napisał(-a):

Hmmm Możliwe, że do pewnego stopnia, ale na przykład otwarta możliwość zapisu na nowy model przy premierze albo okresowe otwarcia list na niektóre modele dla wszystkich świadczą o nadal egalitarnym podejściu.

Nie ma takiej zasady, sprawdzone nie raz.

 

8 godzin temu, amatsukaze napisał(-a):

Pewnie, pytałem się czy Kruk zamierza przejść na model Amerykański, gdzie klient buduje relację z butikiem na podstawie której są przydzielane modele (i.e kto wyda więcej, ten zazwyczaj może więcej dostać). Poinformowano mnie, że chcieliby w przyszłości mieć taki system. 

Pytanie, jak sie ma do tej deklaracji fakt, że zgodnie z ich informacjami, to sam Rolex decyduje, do kogo z listy jest skierowany konkretny wysyłany do Kruka egzemplarz ?

Rolex miał to robic, by oczyścić AD od podejrzeń protekcji i sprzyjania farbowanym miłośnikom marki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Boogie napisał(-a):

Nie ma takiej zasady, sprawdzone nie raz.

 

Pytanie, jak sie ma do tej deklaracji fakt, że zgodnie z ich informacjami, to sam Rolex decyduje, do kogo z listy jest skierowany konkretny wysyłany do Kruka egzemplarz ?

Rolex miał to robic, by oczyścić AD od podejrzeń protekcji i sprzyjania farbowanym miłośnikom marki.

Przy ostatnich premierach była chwilowa możliwość zapisu na nowe modele, jak i nowe okienko na GMT z Jubilee/Oyster. O jakiej zasadzie mówisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, amatsukaze napisał(-a):

klient buduje relację z butikiem na podstawie której są przydzielane modele (i.e kto wyda więcej, ten zazwyczaj może więcej dostać)

Myślałem o tej zasadzie. Nie ma jej, choćby z tego powodu, że Kruk nie ma narzędzi by rozpoznawać ludzi w kolejkach w kontekście ich wcześniejszych zakupów...

Poza tym, skoro to Rolex ma decydować o przydzielaniu dostawy do klienta, to gdzie miejsce na polityke Kruka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Boogie napisał(-a):

Myślałem o tej zasadzie. Nie ma jej, choćby z tego powodu, że Kruk nie ma narzędzi by rozpoznawać ludzi w kolejkach w kontekście ich wcześniejszych zakupów...

Poza tym, skoro to Rolex ma decydować o przydzielaniu dostawy do klienta, to gdzie miejsce na polityke Kruka ?

A Rolex wg jakiego algorytmu rozdziela te zegarki?…Serio wierzysz w to co piszesz? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, desmo napisał(-a):

A Rolex wg jakiego algorytmu rozdziela te zegarki?…Serio wierzysz w to co piszesz? 

Twierdzisz, że podawana wielokrotnie przez Kruka informacja, w niejednym salonie, informacja, iż to nie oni decydują o kolejności realizacji zamowień jest nieprawdziwa?

Skoro według Ciebie jest to tylko wykręt, to według jakiego algorytmu działa Kruk przydzielając zegarki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Informacje w salonach są prawdziwe 😀 Mówią, że to nie oni decydują, ale mają na myśli nie Kruka ogółem tylko siebie jako konkretny salon. Od około dwóch lat o tym kto dostanie zegarki, które przyjechały w danej dostawie decyduje centrala Kruka. Salon tylko wykonuje polecenie wydania zegarka wskazanej osobie. 

 

Rolex sam o tym informuje na stronie:

 

New Rolex watches are exclusively sold by Official Rolex Retailers, who receive regular deliveries and independently manage the allocation and sales of watches to customers.

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Boogie napisał(-a):

Twierdzisz, że podawana wielokrotnie przez Kruka informacja, w niejednym salonie, informacja, iż to nie oni decydują o kolejności realizacji zamowień jest nieprawdziwa?

Skoro według Ciebie jest to tylko wykręt, to według jakiego algorytmu działa Kruk przydzielając zegarki ?

To jest akurat dobre pytanie…samozwańczy ekspert kilka postów wyżej ma ciekawą teorię na ten temat…nie jest ona zbyt pochlebna dla Kruka …trzeba go pytać o źródła takich informacji…

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten algorytm jest bardzo prosty. Kruk przydziela zegarki według kolejności zapisywania się z wyjątkami. Kiedys z dużymi wyjątkami od tej zasady a obecnie z małymi. Przy czym nie informuje nikogo o miejscu w kolejce. Ot cały "algorytm". 🤪

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, memento mori napisał(-a):

Ten algorytm jest bardzo prosty. Kruk przydziela zegarki według kolejności zapisywania się z wyjątkami. Kiedys z dużymi wyjątkami od tej zasady a obecnie z małymi. Przy czym nie informuje nikogo o miejscu w kolejce. Ot cały "algorytm". 🤪

A jaka jest zasada tych wyjątków ? Bo kupiłem u nich kilka zegarków, zapisywalem sie w dosłownie w tej samej chwili ramię w ramię ze znajomymi, i dla mnie to były takie własnie same wyjątki.

Chronologia ?  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwukrotnie podczas rozmowy w Kruk powiedziano mi, że:

1. O przydziale Rolexa decyduje centrala w Kruku. Wiec prawda jest, że to nie salon decyduje.

2. Salon może rekomendować klienta, co ogólnie podnosi jego szanse. 
 

Rolex nie ma nic wspólnego z przydziałem zegarków przez AD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rolex to może co najwyżej sierotkę do losowania zatrudnić.
Kiedyś krążyły takie niby wytyczne na podstawie których są weryfikowani klienci, nie wiem ile w nich prawdy ale historia zakupów z ostatniego roku i rekomendacja salonu były mocnymi punktami.
Nawet konkretna historia nie jest niestety wystarczająca do wpisania na zamkniętą listę.

BTW, czy ktoś z Was kupuje YachtMastery? Kojarzę tylko dwa na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie czekam na YM 40mm Slate, mam nadzieję, że szybko przybędzie 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Aktualnie czekam na YM 40mm Slate, mam nadzieję, że szybko przybędzie

Ja czekałem równo 6 miesięcy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcin91
2 godziny temu, dzejk napisał(-a):

Aktualnie czekam na YM 40mm Slate, mam nadzieję, że szybko przybędzie 🙂

dobry wybór, myślałem również ale o wersji 37mm też na Rhodium. Trochę cena ponad 50 k ... Ostatecznie poczekam na kwiecień, może będzie ten czarny GMT jak kolega pisał wyżej, a YM zawsze się kupi, dobrze że na tą chwile listy otwarte! :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Boogie napisał(-a):

A jaka jest zasada tych wyjątków ?

 

Właśnie to wszyscy chcieliby wiedzieć. 🤡

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Marcin91 napisał(-a):

dobry wybór, myślałem również ale o wersji 37mm też na Rhodium. Trochę cena ponad 50 k ... Ostatecznie poczekam na kwiecień, może będzie ten czarny GMT jak kolega pisał wyżej, a YM zawsze się kupi, dobrze że na tą chwile listy otwarte! :P 

Jeżeli potwierdzi się czarny GMT to też będę się ustawiał w kolejce 😀😅

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co roku mamy spekulacje i zazwyczaj nic się nie sprawdza.

w tamtym roku większosc stawiala

na ceramikę w exp2 a tutaj rolex

nas strollowal i nic nie zmienil poza mechanizmem i drobna kosmetyka😎

 

kto poza tym by sie spodziewal:

dja w kwiatki/mozaike

exp1 w tt

Biorac pod uwage pewna makroekonomie rolexowa i ich chec

do podbijania azji(wymiana chinami mainland to jest ok 2mld $, stany maja bodajze 1,5mld$ a europa 1,2mld $) bedzie pewnie prowadzic do dalszego downsizngu.

Bym rowniez strzelal z czasem w wyrzucenie kopert 40mm - celem wiekszych szarz produkcyjnych i co za tym idzie - wiekszego outputu.

 

a co bedzie - czas pokaze?

moze jakas ciekawa dekontynuacja modelu typu pepsi lub daytona:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z tym downsizingiem to niestety na razie raczej nie halo…SUB a zwłaszcza OP wyraźnie w przeciwnym kierunku.Biały  Yacht w 42 …

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rolex już nic ciekawego nie wymyśli. Zdejmie tu lub tam dołoży milimetr, wstawi nowy werk w miejsce wolnossących, dziabnie nowy kolor na tarczy lub bezelu, i uwolni/zamieni w ten sposób parę zblokowanych obecnie do sprzedaży modeli. Jeżeli nie pogorszy jakości wykonania, a werki będą bezbłędnie pracowały, to będzie nadal odcinać kupony, a bardziej nerwowi lub ci z gorszym refleksem będą powiększać grono miłośników Omegi. :)

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, I_love_britney napisał(-a):

Biorac pod uwage pewna makroekonomie rolexowa i ich chec

do podbijania azji(wymiana chinami mainland to jest ok 2mld $, stany maja bodajze 1,5mld$ a europa 1,2mld $) bedzie pewnie prowadzic do dalszego downsizngu.

Bym rowniez strzelal z czasem w wyrzucenie kopert 40mm - celem wiekszych szarz produkcyjnych i co za tym idzie - wiekszego outputu.

 

Real nie potwierdza tego co piszesz.

Obserwuje sporo globalnych grup zegarkowych, Azjaci kupują duże rozmiary różnych brandów, w przypadku Rolexa wcale nie kupują 31-34-36mm. Wolą wyglądać troche groteskowo z patelnią na ręku.

Chiny często są przeszacowywane w podziale rynku, pomijam już rolę HongKongu, który zasysa gigantyczną część rynku  - ponad 50 salonów AD Rolexa jest w Hong Kongu.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.