Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, artme napisał(-a):

I to wbrew pozorom jest wieeeelkie szczescie, ktorego Ci zazdraszczam 😉 Czy wiesz co bym dal, zeby wrocic do takiego punktu??? 😊

Oddaj Daytonę kumplowi za metkę. To powinno wystarczyć. 🤣

 

 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Oddaj Daytonę kumplowi za metkę. To powinno wystarczyć. 🤣

No nie do konca, bo Ty caly czas szukasz a ja wiedzialbym na co znowu czekac (czyt. na biala Daytone) 😁

 

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, mario1971 napisał(-a):

Zamienił stryjek siekierkę na kijek. ;)

3fb61e17ae8eefb372451e479edc38f1.jpg

Gratuluję. 

Wg. mnie dobra zmiana. Niech cieszy jak najdłużej.

 

Masz jeszcze Pepsi 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Dorian06 napisał(-a):

Gratuluję. 

Wg. mnie dobra zmiana. Niech cieszy jak najdłużej.

 

Dzięki Michał! 

 

Odnotowałem kolejny pozytywny głos na czarnucha. 👍


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Dzięki Michał! 

 

Odnotowałem kolejny pozytywny głos na czarnucha. 👍

Coś nawywijał ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Burns napisał(-a):

Coś nawywijał ?

W sumie to nic takiego, co wymaga tłumaczenia.

 

Żarcie w Whiskey in The Jar smakowało?


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, mario1971 napisał(-a):

Cenię sobie Twoje zdanie. Masz prawo czuć temat inaczej ode mnie. Pięciocyfrowe z datą są super, ale nie posiadają szybkiej mikroregulacji na zapięciu.


Nie tylko, nowy ma lepszy mechanizm, ceramika jest trwalsza itd. Ogólnie to lepszy technicznie zegarek. Natomiast ze względu na proporcje, brak maxi dial wole starsze. Stary sub był wyrafinowany, ceramiczny jest jak rozwrzeszczany młodzieniec. ;)

 

Co do zapięcia to przerobiłem glidelock, easy link i stare z blachy po puszce. Nie da się ukryć, że glidelock daje regulację, ale dla mnie najgorsze. Rozmiar klamry jest groteskowy. W blaszanym jest dużo stopni regulacji, bez problemu mam idealne spasowanie. Easy link taki hit or mis, jak ci się poszczęści to trafisz. Ja nie trafiłem, wiec nie używam bo albo za ciasno albo za luźno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, tbn napisał(-a):


Nie tylko, nowy ma lepszy mechanizm, ceramika jest trwalsza itd. Ogólnie to lepszy technicznie zegarek. Natomiast ze względu na proporcje, brak maxi dial wole starsze. Stary sub był wyrafinowany, ceramiczny jest jak rozwrzeszczany młodzieniec. ;)

 

Co do zapięcia to przerobiłem glidelock, easy link i stare z blachy po puszce. Nie da się ukryć, że glidelock daje regulację, ale dla mnie najgorsze. Rozmiar klamry jest groteskowy. W blaszanym jest dużo stopni regulacji, bez problemu mam idealne spasowanie. Easy link taki hit or mis, jak ci się poszczęści to trafisz. Ja nie trafiłem, wiec nie używam bo albo za ciasno albo za luźno.

Kiedyś przyjdzie czas na 16610, a wtedy ja będę już na niego gotowy. A czy będzie z maxi dial, czy bez - czas pokaże. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, mario1971 napisał(-a):

W sumie to nic takiego, co wymaga tłumaczenia.

 

Żarcie w Whiskey in The Jar smakowało?

Tam takiego nie dają.

Kolorystycznie dobrze, pod względem stanów nic nie piszesz, ale Ty masz raczej wylane na ilość rys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam pytanie, czy Submariner Date 126610LN różni się grubością koperty od NoDate 124060?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, mc9 napisał(-a):

Cześć, mam pytanie, czy Submariner Date 126610LN różni się grubością koperty od NoDate 124060?

Nie powinien się różnić. Mechanizm jest ten sam. Tzn taki sam wysoki. 

8 godzin temu, mario1971 napisał(-a):

Zamienił stryjek siekierkę na kijek. ;)

3fb61e17ae8eefb372451e479edc38f1.jpg

Że co???

Wymieniłeś zielony bezel na czarny. 
ajajaj!!!!

to Ci nie gratuluje. 


EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, tbn napisał(-a):

Easy link taki hit or mis, jak ci się poszczęści to trafisz. Ja nie trafiłem, wiec nie używam bo albo za ciasno albo za luźno.

Miales w takim razie pecha, bo u mnie w 2 modelach udalo sie dopasowac idealnie. W jednym nic nie ruszajac a w drugim wyjmujac ogniwo i przesuwajac/dopasowujac piny. Dziwie sie, ze 3 odleglosci pinow nie dopasowaly Ci zegarka, ale zawsze jeszcze mozna zamowic półogniwo 😊

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, machlo napisał(-a):

Rolex ma półogniwa do bransolet? Np. do OP36 też?

Nie. Tylko do Suba i chyba YM. 

8 godzin temu, mc9 napisał(-a):

Cześć, mam pytanie, czy Submariner Date 126610LN różni się grubością koperty od NoDate 124060?

Nie różni się. Szkło jest też identyczne. 

9 godzin temu, tbn napisał(-a):


Nie tylko, nowy ma lepszy mechanizm, ceramika jest trwalsza itd. Ogólnie to lepszy technicznie zegarek. Natomiast ze względu na proporcje, brak maxi dial wole starsze. Stary sub był wyrafinowany, ceramiczny jest jak rozwrzeszczany młodzieniec. ;)

 

Co do zapięcia to przerobiłem glidelock, easy link i stare z blachy po puszce. Nie da się ukryć, że glidelock daje regulację, ale dla mnie najgorsze. Rozmiar klamry jest groteskowy. W blaszanym jest dużo stopni regulacji, bez problemu mam idealne spasowanie. Easy link taki hit or mis, jak ci się poszczęści to trafisz. Ja nie trafiłem, wiec nie używam bo albo za ciasno albo za luźno.


Mam podobnie jak Ty ale są na szczęście Rolki proporcjonalne i z maxi dial

 

 

 

21FFD2DB-926C-40F9-A4A4-76765B8E334E.jpeg

16 godzin temu, mario1971 napisał(-a):

Zamienił stryjek siekierkę na kijek. ;)

 

Mariusz gratuluję zakupu. Niech cieszy długo. 

Edytowane przez Bartek79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bartek79, dziękuję. W końcu pochwaliłeś się swoim prapradziadkiem. :) Wrzuć jeszcze parę dodatkowych zdjęć - proszę!


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Bartek79 napisał(-a):


Mam podobnie jak Ty ale są na szczęście Rolki proporcjonalne i z maxi dial

 

 

 

21FFD2DB-926C-40F9-A4A4-76765B8E334E.jpeg


Fakt 5513 to wspaniały zegarek i tutaj max dial wyglada dobrze, alebym się obawiał trochę nosić na codzień. Pieciocyfrowe dają jednak poczucie solidności , nowsze mechanizmy etc. 

Godzinę temu, artme napisał(-a):

Miales w takim razie pecha, bo u mnie w 2 modelach udalo sie dopasowac idealnie. W jednym nic nie ruszajac a w drugim wyjmujac ogniwo i przesuwajac/dopasowujac piny. Dziwie sie, ze 3 odleglosci pinow nie dopasowaly Ci zegarka, ale zawsze jeszcze mozna zamowic półogniwo 😊


Nie wiedziałem ze się da zamówić półogniwo, dzięki za podpowiedź. Sprawdzę te opcje przy okazji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rolex został stworzony do noszenia na co dzień, dzisiaj jak i 50 lat temu, nie ma się co obawiać. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Bransoleta ta sama co w 5 cyfrowych, koperta też. 1520 to jeszcze lepszy wół roboczy. Jedyna różnica to szkło i sposób jego montażu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udanej niedzieli dla prawdziwych miłośników marki! 2a9ddadf2e272c7a0650a2955937b763.jpg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, mario1971 napisał(-a):

danej niedzieli dla prawdziwych miłośników marki

 

Mario, jaki masz patent na to, że nigdy nie ma odbić na szkle na twoich zdjęciach a jednocześnie są z bardzo bliskiej odległości? 😲

Ja chyba jeszcze nie odkryłem tego magicznego kąta i myku :) 


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, pisar napisał(-a):

 

Mario, jaki masz patent na to, że nigdy nie ma odbić na szkle na twoich zdjęciach a jednocześnie są z bardzo bliskiej odległości? 😲

Ja chyba jeszcze nie odkryłem tego magicznego kąta i myku :) 

Odpowiadam po kolei, zgodnie z prawdą. Zdjęcia staram się robić w naturalnym oświetleniu. Dzisiaj wykonałem ich ok. 30-ci. Wybrałem te, które mi się spodobały najbardziej oraz te z najlepszą ostrością. Wrzuciłem je w edytor zdjęć Snapseed do obróbki. Przyciąłem do odpowiedniego formatu, poprawiłem jasność, kontrast, atmosferę i cienie. Dołożyłem winietowanie i jasność w środku pozbywając się w ten sposób ewentualnych smug i poprawiając kontrast czerni. Obrobione fotki wrzucam przez Tapatalk VIP, który nie masakruje tak bardzo rozdzielczości jak forumowy silnik.

 

Ot, cała tajemnica sztuki. :)  


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, mario1971 napisał(-a):

Odpowiadam po kolei, zgodnie z prawdą. Zdjęcia staram się robić w naturalnym oświetleniu. Dzisiaj wykonałem ich ok. 30-ci. Wybrałem te, które mi się spodobały najbardziej oraz te z najlepszą ostrością. Wrzuciłem je w edytor zdjęć Snapseed do obróbki. Przyciąłem do odpowiedniego formatu, poprawiłem jasność, kontrast, atmosferę i cienie. Dołożyłem winietowanie i jasność w środku pozbywając się w ten sposób ewentualnych smug i poprawiając kontrast czerni. Obrobione fotki wrzucam przez Tapatalk VIP, który nie masakruje tak bardzo rozdzielczości jak forumowy silnik.

 

Ot, cała tajemnica sztuki. :)  

 

Ok to już jaśniej i chyba nie jestem gotowy do aż takich poświęceń dla dobrego zdjęcia :)  

 

To jeszcze dopytan: ten Snapseed to te rzeczy, ktore wymieniłeś (kontrast, atmosfera, cienie) to robi jakoś inaczej czy lepiej niż iPhone? Bo zdaje się, że wszystko jest dostępne do edycji z poziomu iPhone'a.


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, pisar napisał(-a):

To jeszcze dopytan: ten Snapseed to te rzeczy, ktore wymieniłeś (kontrast, atmosfera, cienie) to robi jakoś inaczej czy lepiej niż iPhone? Bo zdaje się, że wszystko jest dostępne do edycji z poziomu iPhone'a.

iPhonowy soft mozna traktowac mocno podstawowo w porownaniu do takiego snapa i to wlasnie takie programiki (jak bedzie dobry material wyjsciowy) robia wiekszosc roboty 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, pisar napisał(-a):

 

Ok to już jaśniej i chyba nie jestem gotowy do aż takich poświęceń dla dobrego zdjęcia :)  

 

To jeszcze dopytan: ten Snapseed to te rzeczy, ktore wymieniłeś (kontrast, atmosfera, cienie) to robi jakoś inaczej czy lepiej niż iPhone? Bo zdaje się, że wszystko jest dostępne do edycji z poziomu iPhone'a.

Nie wiem, nie znam się, bo nie posiadam iPhone (nie stać mnie). Ale z tego co słyszałem, iPhone jest ponoć najlepszym telefonem na świecie, a model 13 to taki prawdziwy king of the world. :rolleyes:

 

Używam taniego Samsunga S9...


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.