Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

 
Jest jeszcze drugi program - Lightroom. Mi on jednak mniej przypasował (mimo iż wypluwa trochę lepszą rozdzielczość od Snapseed), rzadko z niego korzystam.

To pewnie ten sławetny AR
Celna uwaga! 

18ff15b6f6ba9a03145dda5fa59db216.jpg

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam najpierw PS Expres, a po obróbce w nim jeszcze traktuje zdjęcie Snapseedem.

Tu akurat saute 😁

131C65DB-76C8-4FFC-BC4E-AFAE9F5C6026.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odpowiadam po kolei, zgodnie z prawdą. Zdjęcia staram się robić w naturalnym oświetleniu. Dzisiaj wykonałem ich ok. 30-ci. Wybrałem te, które mi się spodobały najbardziej oraz te z najlepszą ostrością. Wrzuciłem je w edytor zdjęć Snapseed do obróbki. Przyciąłem do odpowiedniego formatu, poprawiłem jasność, kontrast, atmosferę i cienie. Dołożyłem winietowanie i jasność w środku pozbywając się w ten sposób ewentualnych smug i poprawiając kontrast czerni. Obrobione fotki wrzucam przez Tapatalk VIP, który nie masakruje tak bardzo rozdzielczości jak forumowy silnik.
 
Ot, cała tajemnica sztuki.   
Łeeee. Czyli nic trudnegi

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, lukebor napisał(-a):

To pewnie ten sławetny AR 😉

 Słuchajcie, czy AR w obecnym Subie jest dwustronna ? Juz głupieje, bo w moim GMT odechciewa mi sie go nosic, jak spojrze na niego pod kątem i widze to badziewne szkło jak w zegarku za 100 Euro, odbijające wszystko co sie da, tak, że godziny nie widać....

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Boogie napisał(-a):

 Słuchajcie, czy AR w obecnym Subie jest dwustronna ? Juz głupieje, bo w moim GMT odechciewa mi sie go nosic, jak spojrze na niego pod kątem i widze to badziewne szkło jak w zegarku za 100 Euro, odbijające wszystko co sie da, tak, że godziny nie widać....

 

Nowy Sub ma wewnętrzny AR.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Boogie napisał(-a):

czy AR w obecnym Subie jest dwustronna ?

 

19 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Nowy Sub ma wewnętrzny AR


I wewnętrzny AR jest logiczny. W przeciwieństwie do zewnętrznego, podatnego na uszkodzenia, nałożonego na nierysujący się szafir. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mario1971 Czy mógłbyś zrobić zestawienie zdjęć i wrażeń Sub vs. Batman ? Gdy patrzę na Twoje ostatnie zdjęcia to zastanawiam się, czy w GMT tego szczęścia (kolor + pcl) nie jest za dużo ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za jakiś czas spróbuję przygotować takie zestawienie wraz z opisem.

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 Słuchajcie, czy AR w obecnym Subie jest dwustronna ? Juz głupieje, bo w moim GMT odechciewa mi sie go nosic, jak spojrze na niego pod kątem i widze to badziewne szkło jak w zegarku za 100 Euro, odbijające wszystko co sie da, tak, że godziny nie widać....
 
Mimo, iż nowy Sub ma AR to dalej rewelacji nie ma. To nie ten sam poziom AR co chociażby w IWC czy Breitlingu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, maariusz napisał(-a):
12 godzin temu, Boogie napisał(-a):
 Słuchajcie, czy AR w obecnym Subie jest dwustronna ? Juz głupieje, bo w moim GMT odechciewa mi sie go nosic, jak spojrze na niego pod kątem i widze to badziewne szkło jak w zegarku za 100 Euro, odbijające wszystko co sie da, tak, że godziny nie widać....
 

Pokaż więcej  

Mimo, iż nowy Sub ma AR to dalej rewelacji nie ma. To nie ten sam poziom AR co chociażby w IWC czy Breitlingu.

 

Daj im się nauczyć...przez dekady twierdzili, że to nie ma sensu, to teraz nie mogą robić rewolucji w temacie ;) 


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.01.2022 o 10:37, pisar napisał(-a):

 

Mario, jaki masz patent na to, że nigdy nie ma odbić na szkle na twoich zdjęciach a jednocześnie są z bardzo bliskiej odległości? 😲

Ja chyba jeszcze nie odkryłem tego magicznego kąta i myku :) 


Odbijające się tło musi być ciemne. Dlatego tak świetnie wyglądają zdjęcia zegarków w samochodzie - bliska odległość zacienionej powierzchni dachu sprawia, że nie ma się co odbijać. Ot cały sekret.


Lubię divery, nie lubię chronografów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.01.2022 o 16:39, mario1971 napisał(-a):

Zamienił stryjek siekierkę na kijek. ;)

3fb61e17ae8eefb372451e479edc38f1.jpg

Zamieniłeś Starbucksa na Suba?

W dniu 23.01.2022 o 08:58, Bartek79 napisał(-a):

Nie. Tylko do Suba i chyba YM. 

 

Chodzi o to najbardziej ostatnie przy zapięciu? Takie samo jest w Subie i ExII ale wydaje mi się że nie można go całkiem zdjąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Bugs napisał(-a):

Zamieniłeś Starbucksa na Suba?

 

Tak.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.01.2022 o 21:35, Boogie napisał(-a):

... bo w moim GMT odechciewa mi sie go nosic, jak spojrze na niego pod kątem i widze to badziewne szkło jak w zegarku za 100 Euro, odbijające wszystko co sie da, tak, że godziny nie widać....

Jak coś to mogę pomóc. 

Niech stracę i za używkę dam cenę z metki. A co. Kto bogatemu zabroni.  :D


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.01.2022 o 13:57, zielony.m napisał(-a):

Szkoda, że za mały, bo widzę, że leży idealnie:)

 

Powiem tak - bardzo zaskoczył mnie odbiór tego zegarka na tle całej mojej sylwetki. Na tyle, że dopytałem, czy to na pewno 36 mm, a nie 34 mm😉 Być może wpływ na to ma fakt, że w tej konfiguracji zegarek strasznie "błyska" na ręce - przy moim słabym wzroku wydawało mi się, że mam na ręku nie zegarek a damską bransoletkę 😁

Explorer w tym samym rozmiarze nie sprawia u mnie takiego wrażenia, a wręcz mi się podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z antyreflexem :

Może TIMEX indiglo coś by zaradził

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka



Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychuchany do zdjęcia jak ta lala. Nawet paprochów przy lupce nie znalazłem.  :wub:


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ciekawych wiesci ciag dalszy...

Obecnie nie mozna zapisac sie juz na ZADNEGO Rolexa za wyjatkiem lejdidżastow w rozmiarze 28, bo nawet na 31 nie przyjmuja... fajnie 🤫

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, artme napisał(-a):

No to ciekawych wiesci ciag dalszy...

Obecnie nie mozna zapisac sie juz na ZADNEGO Rolexa za wyjatkiem lejdidżastow w rozmiarze 28, bo nawet na 31 nie przyjmuja... fajnie 🤫

Ciekawe czy ludzie wpadali ostatnio z rozwianym włosem do AD i zapisywali się na cokolwiek, na co jeszcze było można?

A żeby było w temacie wątku..

20220125-180836.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciekawe czy ludzie wpadali ostatnio z rozwianym włosem do AD i zapisywali się na cokolwiek, na co jeszcze było można?
A żeby było w temacie wątku..
20220125-180836.jpg&key=b6e827fc9a2bc16ccf64b54617a80faead733a616c60752a1dd9d69b32de2140

To „cokolwiek” jaka to referencja i ile stoi na stronie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Mateo napisał(-a):

Ciekawe czy ludzie wpadali ostatnio z rozwianym włosem do AD i zapisywali się na cokolwiek, na co jeszcze było można?

 

Tak. Sytuacja jaką w tej chwili mamy jest samonapędzającym się perpetuum mobile. Ludzie kupują cokolwiek bo wiedzą, że nie stracą, a nawet zarobią. I kupują Ci, którzy nie potrzebują, ale jak można kupić to czemu nie.


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jednak duża różnica z zegarkiem mającym obustronny, AR a tym, który ma tylko wewnętrzny. W tym pierwszym mamy wrażenie, jakby w ogóle nie było szkiełka.  W drugim tylko pod pewnym kątem nie widać odblasków. Pod tym względem moja Omega robi lepsze wrażenie od Rolexa 😉

 

Mój nowy Explorer, noszony codziennie od równo dwóch tygodni, przyspieszył w tym czasie tylko 5 sekund. Całkiem niezły ten 3230.

 


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.