Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

albo w nosie albo właśnie nie - dają znać ze sorry ale nie ma sensu się zapisywać bo jest za dużo zamówień. Pytanie tylko czy to Rolex czy Kruk świadomy frustracji klientów. Niczego nie można być pewnym.  Ostatnio mignęła mi wiadomość że w Dubaju AD dostali wytyczne/uznali że nie przyjmują w ogóle zapytań od osób które nie mają udokumentowanych zakupów na +20k USD. Czy to prawda czy fake? 🤷‍♂️

 

znalazłem: 

Cytat

 

Hey guys, if you thought getting a Rolex in Europe or US is tough, here are the rules released by our local AD in Dubai today. For being eligible to put your name on the wish list for a sports model, you must have a buying history of 28,000 USD or more within the last 3 years. For this buying history you can buy any brand and jewelry from the local stores. Let me know what you think of this and how is it at your local store compared to Dubai? Please remember, being added to the wish list doesn't mean you will het the watch. I hope for many comments :)!

 

 
Edytowane przez Jan
.

Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Jan napisał(-a):

albo w nosie albo właśnie nie - dają znać ze sorry ale nie ma sensu się zapisywać bo jest za dużo zamówień. Pytanie tylko czy to Rolex czy Kruk świadomy frustracji klientów. Niczego nie można być pewnym.  Ostatnio mignęła mi wiadomość że w Dubaju AD dostali wytyczne/uznali że nie przyjmują w ogóle zapytań od osób które nie mają udokumentowanych zakupów na +20k USD. Czy to prawda czy fake? 🤷‍♂️

Nie wiem czy to prawda, ale skoro Rolex miał się otwierać na nowych klientów, to raczej powinno być odwrotnie, tj. brak historii zakupowej powinien premiować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę, że Rolex gra teraz w Chińczyka. Nie masz trzech pionków (zegarków) w domu, nie możesz skończyć gry, czyli zapisać się na nowy wypust. ;)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rolex tyle ma do gadania jak zegarki AD sprzedaje , rozdziela co Żyd za okupacji. To tylko takie gadanie , jak to muszą uważać komu sprzedają.
Już chyba wszędzie jest tak , że ważna historia zakupowa. Nowych klientów na Rolki pozyskują przy zakupach biżuterii.
Pan kupi ten pierścionek za 20k , zapraszamy do VIP room , na szklaneczkę whisky plus jakiś Rolex może ?
A lud myśli , że jest w kolejce bo się udało zapisać
Na zdrowie 650e1ea20da5ee109f07807e886ca4db.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady z tą historią zakupową. Mój kolega, który nic nigdy przedtem w Kruku nie kupił, spokojnie się zapisał po ogłoszeniu tegorocznych nowości na Datejusta 41 z niebieską tarczą w ten "nowy" wzorek. 

Dzięki mojemu doświadczeniu zakupowemu wiedział kiedy zadzwonić. Ja zresztą też się zapisałem rok temu bez żadnej historii zakupowej. 


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadne Genewy, żadne centrale. Wszystko się rozstrzyga na poziomie butików.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bez przesady z tą historią zakupową. Mój kolega, który nic nigdy przedtem w Kruku nie kupił, spokojnie się zapisał po ogłoszeniu tegorocznych nowości na Datejusta 41 z niebieską tarczą w ten "nowy" wzorek. 
Dzięki mojemu doświadczeniu zakupowemu wiedział kiedy zadzwonić. Ja zresztą też się zapisałem rok temu bez żadnej historii zakupowej. 

DJ to nic nadzwyczajnego. Myślałem bardziej o profesjonalnych , sportowych. Z DJ nie ma żadnego problemu.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się właśnie bez żadnej historii na "profeszjonala" zapisałem - na Explorera  36 mm 124270.


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja się właśnie bez żadnej historii na "profeszjonala" zapisałem - na Explorera  36 mm 124270.

Brawo , po jakim czasie odebrałeś ?
My trochę inaczej myślimy. Z ex tez problemów większych niema. W grę wchodzą zegarki od Suba w górę. Z tymi jest większy problem. Bez historii nie zamówisz , przynajmniej w stanach. I teraz to mówią oficjalnie w butiku. Rok temu ściemniali , teraz zapisują z listy klientów stałych.
Na GMT nowego , zielonego w pierwszy tydzień po premierze mieli około 200 chętnych , jak myślisz ilu i kto dostanie ? Jak na rok może mają 6 przydział do 10 sztuk przy dużym szczęściu. Kupisz bez historii ? Spróbuj.


Sent from my iPhone using Tapatalkd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieli was jakieś 7500 km przy optymistycznym założeniu ze kolega z USA jest z czikago. Możecie dopuścić myśl, że polityka AD wyglada inaczej w waszych miastach?


1dFQTya.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, mylof napisał(-a):

 

Dzięki mojemu doświadczeniu zakupowemu wiedział kiedy zadzwonić. Ja zresztą też się zapisałem rok temu bez żadnej historii zakupowej. 

Zdradzisz kiedy to trzeba dzwonić i co to zadzwonienie daje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, sanik napisał(-a):

Zdradzisz kiedy to trzeba dzwonić i co to zadzwonienie daje?

Wystarczy czytać ten wątek by wiedzieć, kiedy, co i jak trzeba zrobić, by zwiększyć swoje szanse na zakup nowego Roleksa. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, mylof napisał(-a):

Bez przesady z tą historią zakupową. Mój kolega, który nic nigdy przedtem w Kruku nie kupił, spokojnie się zapisał po ogłoszeniu tegorocznych nowości na Datejusta 41 z niebieską tarczą w ten "nowy" wzorek. 

Dzięki mojemu doświadczeniu zakupowemu wiedział kiedy zadzwonić. Ja zresztą też się zapisałem rok temu bez żadnej historii zakupowej. 


Od zeszłego roku sam zapis jeszcze nie oznacza zapisania na listę, tylko jest to wyrażenie chęci bycia na takowej. 😉 Ponoć jakieś weryfikacje potem są i odrzucają niektóre zgłoszenia. Ale da się kupić rolka w Kruku bez historii bez wątpienia. Co jest dobre, chyba najlepsza opcja to jakaś kombinacja stałych klientów i nowych. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Wystarczy czytać ten wątek by wiedzieć, kiedy, co i jak trzeba zrobić, by zwiększyć swoje szanse na zakup nowego Roleksa. 

Ciekawe rzeczy piszesz. Czytam ten wątek i z doświadczeń swoich i niektórych kolegów płyną różne wnioski. Niestety również te beznadziejne ze strony AD.

Dlatego pytam, co konkretnie należy zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Zacznijmy od tego!

KLIENTEM ROLEXA JEST KRUK!

Nosiciele i handlarze są klientami Kruka. 
Są tylko dwa sklepy które ma pod sobą Rolex. Obydwa są w Genewie. Jeden w mieście, a drugi na lotnisku. 
Wszystkie inne AD na świecie są oficjalnymi klientami i mają prawo do dystrybucji i do ustalania zasad sprzedaży. 
 


EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieć fart w każdym punkcie* ;)

 

1) złożyć zapytanie kiedy jest możliwość (najlepiej w ciągu doby)

2) może nie odrzucą

3) czekaaaaaaaaaać ( trzeba mieć fart żeby czekanie coś dało)

4) dalej czekać licząc że nie zakończą produkcji wersji, koloru itp

5) odebrać telefon i zegarek za ciężką krwawicę

 

Do niedawna szansa rosła przy mało popularnych modelach i konfiguracjach: gładki bezel zamiast fluted, 36mm zamiast 41, damskie modele :) W 2022 to już chyba nie działa

Więcej mądrości nie znalazłem - reszta to spekulacje, jednostkowe przypadki i szukanie kodu w rynku którym bardziej AD trzęsą niz producent

 

*dotyczy tylko Kruka

Edytowane przez Jan

Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że się nie przywitałam. dawno mnie tu nie było

 


EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minutes ago, sanik said:

Ciekawe rzeczy piszesz. Czytam ten wątek i z doświadczeń swoich i niektórych kolegów płyną różne wnioski. Niestety również te beznadziejne ze strony AD.

Dlatego pytam, co konkretnie należy zrobić.

 

To jest chyba trochę tak, jak piszą dzieci dobrze postawionych rodziców - musisz wcześniej wstawać i brać zimny prysznic, a osiągniesz sukces w zakupie R, wystarczy chcieć i czytać ten wątek;) Ja próbowałem się dodzwonić kilkanaście razy do salonu, w końcu dałem sobie spokój. Ile ludzi tyle historii. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Jan napisał(-a):

Mieć fart w każdym punkcie* ;)

 

1) złożyć zapytanie kiedy jest możliwość (najlepiej w ciągu doby)

2) może nie odrzucą

3) czekaaaaaaaaaać ( trzeba mieć fart żeby czekanie coś dało)

4) dalej czekać licząc że nie zakończą produkcji wersji, koloru itp

5) odebrać telefon i zegarek za ciężką krwawicę

 

Do niedawna szansa rosła przy mało popularnych modelach i konfiguracjach: gładki bezel zamiast fluted, 36mm zamiast 41, damskie modele :) W 2022 to już chyba nie działa

Więcej mądrości nie znalazłem - reszta to spekulacje, jednostkowe przypadki i szukanie kodu w rynku którym bardziej AD trzęsą niz producent

 

*dotyczy tylko Kruka

Dobrze napisałeś, ale skoro koledzy mają jakieś złote patenty, to może się pochwalą 😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, to chyba najbardziej uniwersalne punkty. Cala reszta to gwiazdy, tarot, fusy i karma 😂


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Markiza napisał(-a):

 Zacznijmy od tego!

KLIENTEM ROLEXA JEST KRUK!

Nosiciele i handlarze są klientami Kruka. 
Są tylko dwa sklepy które ma pod sobą Rolex. Obydwa są w Genewie. Jeden w mieście, a drugi na lotnisku. 
Wszystkie inne AD na świecie są oficjalnymi klientami i mają prawo do dystrybucji i do ustalania zasad sprzedaży. 
 

 

No nie bardzo. Kruk jest dystrybutorem. Jak wchodzisz do salonu to widzisz wielki napis Rolex, na stronie Rolexa masz autoryzowane punkty. Rolex wybiera swoich AD i reguluje sprzedaż kontraktami. Rolex realizuje gwarancję międzynarodowo, przez autoryzacje zegarmistrzów choćby. Więc kupując Rolexa jestem klientem tak samo Kruka jak i Rolexa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Markiza napisał(-a):

Przepraszam że się nie przywitałam. dawno mnie tu nie było

 

No to Dzień Dobry! :lol:


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, tbn napisał(-a):

 

No nie bardzo. Kruk jest dystrybutorem. Jak wchodzisz do salonu to widzisz wielki napis Rolex, na stronie Rolexa masz autoryzowane punkty. Rolex wybiera swoich AD i reguluje sprzedaż kontraktami. Rolex realizuje gwarancję międzynarodowo, przez autoryzacje zegarmistrzów choćby. Więc kupując Rolexa jestem klientem tak samo Kruka jak i Rolexa. 

To nazwijmy to inaczej. 
Kruk jest klientem Rolex direct. 
A my jesteśmy klientem pośrednim. 

27 minut temu, mario1971 napisał(-a):

No to Dzień Dobry! :lol:

 

image.jpg


EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Markiza napisał(-a):

To nazwijmy to inaczej. 
Kruk jest klientem Rolex direct. 
A my jesteśmy klientem pośrednim. 

 

image.jpg

 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.