Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, SzefSzefow napisał(-a):

 

 

Odebrales i nie masz...? nadal nie rozumiem 🤔

 

 

Sprzedał, co nie jest dziwne. Dorzucili mu dwa rolki, których nie chciał to po co ma trzymać. Tego typu transakcje wiązane są opisywane na forach zagranicznych raczej jako norma. Polski system, gdzie jest jeden AD z centralną dystrybucją to swoisty rodzynek. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, SzefSzefow napisał(-a):

Ale nie jest to strategia Rolexa i uwazam, ze kazda taka sprawa powinna byc zgloszona Rolexowi.

pełna zgoda


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Oczwiscie, ze zdarzaja sie jednostkowe sytuacje roznego rodzaju. Sprzedawcy w koncu sa tylko ludzmi i niektorzy probuja tez na tym wszystkim zarobic jakos. 
Ale nie jest to strategia Rolexa i uwazam, ze kazda taka sprawa powinna byc zgloszona Rolexowi.

Czego nie rozumiesz ? Odpowiedziałem na Twoje pytanie. Tak odebrałem dwa zegarki.
Nie mam DD 40 bo nie mam zamiaru wydawać na diament 30k. Gdybym miał to w przyszłym tygodniu miał bym go na ręce.
Nic nie sprzedałem , Daytona stalowa leży a DD 36 zielona tarcza używa moja żona.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, piotrek39 napisał(-a):


Czego nie rozumiesz ? Odpowiedziałem na Twoje pytanie. Tak odebrałem dwa zegarki.
Nie mam DD 40 bo nie mam zamiaru wydawać na diament 30k. Gdybym miał to w przyszłym tygodniu miał bym go na ręce.
Nic nie sprzedałem , Daytona stalowa leży a DD 36 zielona tarcza używa moja żona.


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

Nie rozumiem Twojej zlosci i wypowiedzi...

Zaproponowano Ci dwa zegarki chociaz nie byles na nie zapisany. Kupiles je po cenie retail. Zamowiles DD. Dostales propozycje zakupu takze naszyjnika. I jestes zly na AD, ze sprzedali Ci zegarki i zamowiles DD? Czy tak? 🤔


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
 
Nie rozumiem Twojej zlosci i wypowiedzi...
Zaproponowano Ci dwa zegarki chociaz nie byles na nie zapisany. Kupiles je po cenie retail. Zamowiles DD. Dostales propozycje zakupu takze naszyjnika. I jestes zly na AD, ze sprzedali Ci zegarki i zamowiles DD? Czy tak? 

To chyba Ty nie rozumiesz. Jak bym chciał kupić tego DD za 70k nie czekał bym , tylko kupił na grey. Jak będę potrzebował diament , idę do jubilera i zamawiam.
A tutaj wychodzi na to , że kupujesz z diamentem albo zegarka nie kupisz samego. Z czego mam być zadowolony ? Cieszyć się , że AD chce mnie naciągnąć na coś czego nie potrzebuje ?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, piotrek39 napisał(-a):


To chyba Ty nie rozumiesz. Jak bym chciał kupić tego DD za 70k nie czekał bym , tylko kupił na grey. Jak będę potrzebował diament , idę do jubilera i zamawiam.
A tutaj wychodzi na to , że kupujesz z diamentem albo zegarka nie kupisz samego. Z czego mam być zadowolony ? Cieszyć się , że AD chce mnie naciągnąć na coś czego nie potrzebuje ?


Sent from my iPhone using Tapatalk

No ale jednak nie wydajesz 70k na zegarek tylko, a masz w tych 70k i zegarek i diament - to chyba jednak lepsza opcja niż wydanie takiej samej kwoty tylko na zegarek?  Ja bym brał tę ofertę, diament żonie zostawił, DD sprzedał za absurdalną cenę jaką osiąga na wtórnym rynku i …. żona miałaby diament za darmo😁.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, beniowski napisał(-a):

No ale jednak nie wydajesz 70k na zegarek tylko, a masz w tych 70k i zegarek i diament - to chyba jednak lepsza opcja niż wydanie takiej samej kwoty tylko na zegarek?  Ja bym brał tę ofertę, diament żonie zostawił, DD sprzedał za absurdalną cenę jaką osiąga na wtórnym rynku i …. żona miałaby diament za darmo😁.

Napisz PW do Piotra, być może odstąpi Tobie tę jakże lukratywną okazję. :lol:


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No ale jednak nie wydajesz 70k na zegarek tylko, a masz w tych 70k i zegarek i diament - to chyba jednak lepsza opcja niż wydanie takiej samej kwoty tylko na zegarek?  Ja bym brał tę ofertę, diament żonie zostawił, DD sprzedał za absurdalną cenę jaką osiąga na wtórnym rynku i …. żona miałaby diament za darmo.

Tak , sęk w tym , że zegarek ma być dla mnie. Nie sprzedał bym go w 100%. A żona nie chce diamentów więcej. Gdybym miał kupca na diament , to bym się zastanowił. Ale tu chodzi nie o to czy kupię czy nie. Chodzi o całą sytuacje , chodzi o to jak to tutaj w rzeczywistości wyglada. Jak ludzie są oszukiwani , myślą , że istnieje kolejka i w końcu się doczekają na te najbardziej pożądane modele. Nie DJ nie Ex nie OP. Takie będą rozdawane.
Decyzja kupna i tak zależy ode mnie.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mieć diament za darmo lub nie mieć diamentu to chyba jednak jest różnica. No chyba że chodzi o to że jak zegarek dla faceta to ok, a diament dla żony to już nie bardzo. Jeśli ja miałbym wolne 70k USD i mógł taki myk zrobić, to bym zrobił. Chyba że ja nie umiem liczyć, co też jest możliwe😆.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, piotrek39 napisał(-a):


Tak , sęk w tym , że zegarek ma być dla mnie. Nie sprzedał bym go w 100%. A żona nie chce diamentów więcej. Gdybym miał kupca na diament , to bym się zastanowił. Ale tu chodzi nie o to czy kupię czy nie. Chodzi o całą sytuacje , chodzi o to jak to tutaj w rzeczywistości wyglada. Jak ludzie są oszukiwani , myślą , że istnieje kolejka i w końcu się doczekają na te najbardziej pożądane modele. Nie DJ nie Ex nie OP. Takie będą rozdawane.
Decyzja kupna i tak zależy ode mnie.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ciesz sie z tego co masz . 30 k za diament to jakieś 2.5 karata. Przy sprzedaży jubiler da Ci max 8 Czyli tez chce zarobić.Wszystko jest ok.JOstatnio odkrylem kolejny watek  Mianowicie istnieje zegarmistrz / jubiler BTW ktory naprawia  sprzedaje zegarki bizuterie.Dziwne bo czesto maja nowe Rolexy.Znajomy jubiler mi go polecil.Oazalo sie ,ze ma na imię Borys chłopak 40 letni i jest synem Igora właściciela Tappers AD rolexa.Można , mozna.Co w rodzinie to nie zginie.Mozna sobie pisać co sie chce do Rolexa. Generalnie maja to w d..e

 

Edytowane przez KOPA76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba Ty nie rozumiesz. Jak bym chciał kupić tego DD za 70k nie czekał bym , tylko kupił na grey. Jak będę potrzebował diament , idę do jubilera i zamawiam.
A tutaj wychodzi na to , że kupujesz z diamentem albo zegarka nie kupisz samego. Z czego mam być zadowolony ? Cieszyć się , że AD chce mnie naciągnąć na coś czego nie potrzebuje ?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Zgadza sie, to ja nie rozumiem
Jesli masz pewnosc, ze ktos chce Cie naciagnac to dlaczego nie zglosiles tego Rolexowi?

Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie, to ja nie rozumiem
Jesli masz pewnosc, ze ktos chce Cie naciagnac to dlaczego nie zglosiles tego Rolexowi?

Po co to ciągnąć , nie wyrządzili mi krzywdy. Tylko dałem dowód jak to wyglada tutaj. Z zegarków jestem więcej niż zadowolony , żona lubi i nosi biżuterię.
Wszyscy jesteśmy zadowoleni. Ja , żona i moja pani z AD. Wszystko gra.
Tak niech zostanie.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co to ciągnąć , nie wyrządzili mi krzywdy. Tylko dałem dowód jak to wyglada tutaj. Z zegarków jestem więcej niż zadowolony , żona lubi i nosi biżuterię.
Wszyscy jesteśmy zadowoleni. Ja , żona i moja pani z AD. Wszystko gra.
Tak niech zostanie.


Sent from my iPhone using Tapatalk

No ja też nie rozumiem, najpierw odczytywałem, że masz super relację ze swoim AD, później z tych ostatnich postów wyglądało jakbyś był bardzo rozgoryczony i zniesmaczony, a teraz piszesz, że wszystko gra…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Szyszkops napisał(-a):


No ja też nie rozumiem, najpierw odczytywałem, że masz super relację ze swoim AD, później z tych ostatnich postów wyglądało jakbyś był bardzo rozgoryczony i zniesmaczony, a teraz piszesz, że wszystko gra…

To są emocje 😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja też nie rozumiem, najpierw odczytywałem, że masz super relację ze swoim AD, później z tych ostatnich postów wyglądało jakbyś był bardzo rozgoryczony i zniesmaczony, a teraz piszesz, że wszystko gra…

Dalej mam super relacje , nic się nie zmienia. Co nie zmienia faktu , że z moją historią zakupową , powinienem mieć lepsze propozycje przynajmniej ja tak myśle. Nie ma co roztrząsać.
Nie zastanawiaj się nad tym zbytnio.
Miłego weekendu


Sent from my iPhone using Tapatalk
To są emocje

No są , to fajny zegarek jest


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co to ciągnąć , nie wyrządzili mi krzywdy. Tylko dałem dowód jak to wyglada tutaj. Z zegarków jestem więcej niż zadowolony , żona lubi i nosi biżuterię.
Wszyscy jesteśmy zadowoleni. Ja , żona i moja pani z AD. Wszystko gra.
Tak niech zostanie.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Skoro wszystko gra, to po co te posty i oskarzanie AD o “naciaganie”?

Tak sie tworza “historie”, ktorych nie ma

Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie to przypomina przemocową relację. Trzeba brać co jakiś czas biżuterię, Rolexy których się nie chce, żeby czasem dostać Rolexa którego się chce. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro wszystko gra, to po co te posty i oskarzanie AD o “naciaganie”?

Tak sie tworza “historie”, ktorych nie ma

Może ja pisze nie zrozumiale albo Ty nie rozumiesz.
Nie wiem kim jesteś , nie wiem jakie masz Rolex , jakie doświadczenia związane z kupnem , ale wiem na pewno. Lubisz drążyć bez powodu.
Opisałem jak sytuacja tu , w moim AD wyglada. Myśl co Ci się podoba.
To jest forum i dzielimy się doświadczeniami. Moje opisałem , czy mi się to podoba czy nie , wyboru dużego nie mam. Jestem związany z jednym AD i teraz nawet gdybym chciał zmienić , nie mam szans. W PL nie zapiszą mnie na nic , w stanach od tego roku obsługują tylko miejscowych i stałych klientów. Pisze co myśle tutaj , na lokalnych forach bym się nie odważył. Jeszcze nie
Mam tego co chce mieć.
Tyle.
Pozdrawiam.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Mnie to przypomina przemocową relację. Trzeba brać co jakiś czas biżuterię, Rolexy których się nie chce, żeby czasem dostać Rolexa którego się chce. default_wink.png 

Trafnie
Ale przemocowa się rozpoczęła w tym roku , w zeszłym było jeszcze inaczej. W listopadzie bez zamawiania i czekania jeszcze dostałem sztukę. W tym jest słabo.

Sent from my iPhone using Tapatalku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz pytanie właśnie czy przy kupnie tego diamentu za 30k USD rozumiem dużo byś stracił czy to nie ma sensu? 

Nie mówię już o samym traktowaniu przez tego lokalnego AD tylko o jakimś również biznesie z Twojej strony

Ja również rozumiem praktyki zobaczyli że kilka razy wziąłeś biżuterię a pewnie na tym jest większy zysk to przy okazji Rolexa sprzedadzą dla stałego klienta. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.04.2022 o 22:49, orlis napisał(-a):

Rolex nie musi zwiększać produkcji bo właściciele tej firmy (czyli nie wiadomo kto dokładnie bo to pilnie strzeżona tajemnica) poprzez fundacje Hansa Wilsdorfa nie maja w celach zwiększania zysku tylko utrzymanie długotrwałego „dobrobytu” firmy. Od ludzi z „branży” słyszałem że zyski z zegarków nie są ich największymi…wieksze czerpią z faktu ze są właścicielami połowy wszystkich nieruchomości w Genewie. No i oczywiście jako fundacja nie płacą podatków :)  
 

 

Ale zwiększają produkcje co roku. 
Rolex jest drugą firmą genewską płacącą najwiecej podatków. 

W dniu 20.04.2022 o 23:21, wieloryb napisał(-a):

Skoro kruk jest tym magicznym klientem i może obniżać cenę o 50%,a Rolex na one ma żadnego wpływu na politykę dystrubucji dlaczego kruk nie sprzedaje tych na zegarków w cenie  50% wyższej??

Bo są zawsze pewne wygody i niewygody. 
Oraz różne restrykcje co do ceny. 


EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A teraz pytanie właśnie czy przy kupnie tego diamentu za 30k USD rozumiem dużo byś stracił czy to nie ma sensu? 
Nie mówię już o samym traktowaniu przez tego lokalnego AD tylko o jakimś również biznesie z Twojej strony
Ja również rozumiem praktyki zobaczyli że kilka razy wziąłeś biżuterię a pewnie na tym jest większy zysk to przy okazji Rolexa sprzedadzą dla stałego klienta. 

Dobre pytanie , nie tracę nic. Mam zegarek i diament. Diament , który mi nie jest potrzebny. Patrzeć biznesowo , wolę za 30k kupić kawałek ziemi i poczekać dwa lata i zarobić 10-15k przy dzisiejszym wzroście wartości. Na diamencie nie zarobisz.
Gdybym chciał zegarek kupić by zarobić , jest to opłacalne. Zegarek rynkowo trochę droższy. Czy się sprzedają ? Tego nie wiem. Nie miałem jakiegoś doświadczenia.
Sęk w tym , ze zegarek ma być dla mnie. Tym samym zamrażam trochę pieniędzy , z którymi mogę coś zrobić.
Propozycja kupna 5 Tudor 58 nie przeszła , mógłbym je sprzedać nawet ze stratą , ale nie taką jak odsprzedaż diamentu


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.04.2022 o 17:04, SzefSzefow napisał(-a):

 

Nie wiem co masz na mysli piszac "ma pod soba Rolex"...? Ktorych Rolex jest wlascicielem? O to chodzi?

Oczywiscie AD maja prawo do ustalania zasad sprzedazy w zakresie umowy z Rolexem. Jesli mozesz byc tak transparentna napisz jakie obowiazki ma AD :) 

 

Napisz prosze w ciagu ilu lat.

 

Nie musi ale zwieksza

 

Bo straciliby Rolexa :) 

 

Fakt, ktory wyczytales gdzies na necie? 😂

Jesli masz dowod na takie zachowanie AD napisz do Rolexa, gwarantuje, ze z checia sie tym zajma :)

Rolex jest właścicielem dwóch sklepów. 
tak jak napisałam powyżej. 
 


EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są tacy, co opowiadają tu swoje historie, przekazują doświadczenia z własnej skóry i dzielą się swoimi emocjami. Są też tacy, którzy ferują na tej podstawie wyroki, kolejni pouczają, sieją ferment i szufladkują nas, miłośników marki na różne półki. Kolejna grupa wchodzi tu z ciekawości, bo zawsze znajdzie się coś, z czego można się pośmiać na całego. Ostatnia zagląda tu przez pomyłkę... Samo życie. :lol: 

 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A bo wczoraj zapomniałem, mógłbym się przyzwyczaić. Dzięki uprzejmości Mariusza na ręku.

 

 

IMG_20220422_195242~2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.