Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

55 minut temu, nicon napisał(-a):

Leczę się na NFZ, dlatego takie słabe efekty.

 

 

 

Jeśli jesteś przed 40-tką to "najlepsze" przed Tobą... 😄

 

 

jakosc_kosztuje.jpg.4130596319f5e0f135d47a9e1796087c.jpg

 

6 godzin temu, Matt2405 napisał(-a):

Oj widzę, że po latach nic tu się nie zmieniło. Dużo zawiści, uwag i debilnych sugestii. Panowie zamiast wrzucać miałkie posty pokażcie swoje rasowe kolekcje. Chętnie podejmę wyzywanie porównania swych nabytków z różnych lat na poziomie kilku top marek np. Wielkiej trójki. Który chętny jako pierwszy ?. Kicia nicon czy pan od kałacha. 😂 jako finalna dygresja to drobny aspekt taki, iż trzeba na te świecidełka jakoś zarobić…. Wiec pomijając klaszczący język trzeba umieć mieć jaja biznesowe i wiele w rozumie. Jak któryś chętny i umie pracować zatrudnię u siebie w firmie i pomogę zarobić na świecidełko. Tylko będziecie jednym z 2200 pracowników wiec nie wiem czy ego na to pozwoli. 😈

 

Czy będą wyzwania czy nie, to przymknij oko na te komentarze i dalej wrzucaj zdjęcia. Bez cienia złośliwości, gdybym pracował nadal na etacie chciałbym CEO z taką kolekcją jak Twoja.

Jesteśmy jeszcze w zegarkowej czarnej d...e i niestety ale z moich obserwacji wynika, że lepiej nie zakładać na rękę czegoś 30-100 razy droższego od zegarka CEO lub członków zarządu w myśl zasady "czego oczy nie widzą..." 😉 

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz pełna racje, ja także na spotkania niekoniecznie zakładam zegarek z brylantami. Zazwyczaj coś w stali lub białym złocie. Są też inne okazje jak wyjście wieczorne do modnej knajpy czy jakiś tam zagraniczny wypad a’la południe Francji. W moim przypadku to jedyna męska biżuteria także nieraz na odrobine nonszalancji można sobie pozwolić. 

 

Aby ubiec pytania, zegarek to tez inwestycja stąd kilka niedoszacowanych cenowo pozycji można mieć 😋

23C2236F-73A7-4DF5-810A-53FC20DB2FD5.jpeg

Edytowane przez Matt2405

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to teraz wiadomo, czemu w Polsce w salonach Rolka nic nie ma - wszystko wykupiłeś 😂.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11. Zabronione jest wytykanie innym Użytkownikom, niezgodności z Regulaminem, zamieszczanych przez nich treści. W celu zgłoszenia treści niezgodnych należy użyć funkcji „Zgłoś”.
Pozdrawiam serdecznie!  Cicho się zrobilo, to ja wrzucam oczojebnego niebieskiego Batmana w pełnym słońcu bez filtrów. 
20220502_150637-01.thumb.jpeg.b33257d7aaa564637288592117bfe9ef.jpeg

Prawda w oczy kole

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Masz pełna racje, ja także na spotkania niekoniecznie zakładam zegarek z brylantami. Zazwyczaj coś w stali lub białym złocie. Są też inne okazje jak wyjście wieczorne do modnej knajpy czy jakiś tam zagraniczny wypad a’la południe Francji. W moim przypadku to jedyna męska biżuteria także nieraz na odrobine nonszalancji można sobie pozwolić. 
 
Aby ubiec pytania, zegarek to tez inwestycja stąd kilka niedoszacowanych cenowo pozycji można mieć
23C2236F-73A7-4DF5-810A-53FC20DB2FD5.thumb.jpeg.ffb0f4db00b2534c54430c9076ea2125.jpeg

Jakże mi się podoba DD z biała tarczą zresztą ze srebrną również. Nosił bym bez problemu.
Piękna kolekcja , zazdraszczam w pozytywnym słowa tego znaczeniu


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, beniowski napisał(-a):

No to teraz wiadomo, czemu w Polsce w salonach Rolka nic nie ma - wszystko wykupiłeś 😂.

70% kolekcji kupiona z rynku wtórnego. 

Były czasy ze złote daytony i bi leżały i się prosiły o sprzedaż, wtedy tylko kupowali to prawdziwi fani gdyż nie było przebitek. Dzisiejszy hype i powszechny bum doprowadził do rewizji zainteresowania zegarkami. Ostatnio kupiłem od super fana stalowa daytone co czekał latami a na drugi dzień wystawił za 3x ceny. Żal mu jakoś nie było 😂

F899C8C0-E645-4151-AFC2-13187543CEFF.jpeg

Edytowane przez Matt2405

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Matt2405 napisał(-a):

Masz pełna racje, ja także na spotkania niekoniecznie zakładam zegarek z brylantami. Zazwyczaj coś w stali lub białym złocie. Są też inne okazje jak wyjście wieczorne do modnej knajpy czy jakiś tam zagraniczny wypad a’la południe Francji. W moim przypadku to jedyna męska biżuteria także nieraz na odrobine nonszalancji można sobie pozwolić. 

 

Aby ubiec pytania, zegarek to tez inwestycja stąd kilka niedoszacowanych cenowo pozycji można mieć 😋

23C2236F-73A7-4DF5-810A-53FC20DB2FD5.jpeg

To teraz wyjaśnić dla laika z lewej jest mniejszy rozmiar a te dwa w środku czym się różnią?? Kolorem bezela?? 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Matt2405 napisał(-a):

70% kolekcji kupiona z rynku wtórnego. 

Były czasy ze złote daytony i bi leżały i się prosiły o sprzedaż, wtedy tylko kupowali to prawdziwi fani gdyż nie było przebitek. Dzisiejszy hype i powszechny bum doprowadził do rewizji zainteresowania zegarkami. Ostatnio kupiłem od super fana stalowa daytone co czekał latami a na drugi dzień wystawił za 3x ceny. Żal mu jakoś nie było 😂

 

Trochę nie łapię: piszesz o hype’ie na Rolexy i jak to nakręca rynek a sam kupujesz Daytonę za trzykrotność ceny? Przecież sam ów hype w ten sposób nakręcasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, sviety napisał(-a):

Datą ;)

A poważnie?😀


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, beniowski napisał(-a):

Trochę nie łapię: piszesz o hype’ie na Rolexy i jak to nakręca rynek a sam kupujesz Daytonę za trzykrotność ceny? Przecież sam ów hype w ten sposób nakręcasz.

Tak nakręcam kupując ale warunki dyktuje rynek. Różnica taka ze zegarków nie sprzedaje czekając na nie lata. Przebitka nieraz sięgała 1 mln pln.  To moje hobby i pasja od dziecka. Kiedyś to był swatch, potem omega, rolex, ap a teraz patek. 

Mniejsza z tym,

niech każdy ma i cieszy się tym na co mu życie pozwala. Mój pierwszy rolex stanowił wartość 80% zasobów bieżącego konta. 

Edytowane przez Matt2405

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Matt2405 napisał(-a):

Pochwale się nowym zakupem stan perfekcyjny nos z 2004 roku z pełnym kompletem dokumentów i rachunkiem. 

8826FC04-5824-4141-98B4-B18315767F52.jpeg

 

23 godziny temu, Matt2405 napisał(-a):

A dla tych co pragną trochę podywagować o moich gustach 

E3AF8F03-3A90-4740-92A6-B9B4B60EF7BD.jpeg

 

52 minuty temu, Matt2405 napisał(-a):

Masz pełna racje, ja także na spotkania niekoniecznie zakładam zegarek z brylantami. Zazwyczaj coś w stali lub białym złocie. Są też inne okazje jak wyjście wieczorne do modnej knajpy czy jakiś tam zagraniczny wypad a’la południe Francji. W moim przypadku to jedyna męska biżuteria także nieraz na odrobine nonszalancji można sobie pozwolić. 

 

Aby ubiec pytania, zegarek to tez inwestycja stąd kilka niedoszacowanych cenowo pozycji można mieć 😋

23C2236F-73A7-4DF5-810A-53FC20DB2FD5.jpeg

 

32 minuty temu, Matt2405 napisał(-a):

70% kolekcji kupiona z rynku wtórnego. 

Były czasy ze złote daytony i bi leżały i się prosiły o sprzedaż, wtedy tylko kupowali to prawdziwi fani gdyż nie było przebitek. Dzisiejszy hype i powszechny bum doprowadził do rewizji zainteresowania zegarkami. Ostatnio kupiłem od super fana stalowa daytone co czekał latami a na drugi dzień wystawił za 3x ceny. Żal mu jakoś nie było 😂

F899C8C0-E645-4151-AFC2-13187543CEFF.jpeg

Nie powiem, jestem pod wrażeniem. Prawdziwy pokaz siły i kolekcjonerstwa. Pozytywnie zazdroszczę. Ja osobiście noszę na co dzień wszystkie swoje zegarki. Podejrzewam, że U Ciebie może to stanowić pewien problem.  ;)  Ulubione trzy to ... ? 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ulubione trzy, będziesz się pewnie śmiał ale jestem w sumie jednozegarkowcem. 90% czasu to biała stalowa daytona, w reszcie czasu hulk, Batma, czy daytona bi na wieczór. Tak naprawdę muszę nosić jeden model stad daytona na przemian z czarna w bi. Jak nosze inne modele daytona wydaje mi się za mała a inne za duże. Tak już mam 

D7905215-A6A1-4AAC-A76B-34316F5BF621.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja od czasów "afery żyrandolowej" tak jakoś czułem, że tam się pewnie kryje istne Rolexarium 🤪 Tym bardziej wrzucaj co jakiś czas zdjęcia z kolekcji. Gdzie jak gdzie, ale w tym wątku czy to dla 40 letniego Datejusta czy dla 40 sztuk korony w żółtym złocie dla każdego znajdzie się miejsce. 😉

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rolexowa kolekcje prawie wyczerpałem 😉 także jakieś smaczki zostawię na za jakiś czas. Teraz będę bardziej patrzył i czytał aniżeli wstawiał.

2 minuty temu, memento mori napisał(-a):

A ja od czasów "afery żyrandolowej" tak jakoś czułem, że tam się pewnie kryje istne Rolexarium 🤪 Tym bardziej wrzucaj co jakiś czas zdjęcia z kolekcji. Gdzie jak gdzie, ale w tym wątku czy to dla 40 letniego Datejusta czy dla 40 sztuk w żółtym złocie dla każdego jest miejsce. 😉

Dziękuje. Tak będzie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.05.2022 o 15:41, Matt2405 napisał(-a):

 

image.jpeg.c2ad578485a5c28ed3b8776192619685.jpeg

Czy jest wyraźna różnica między wskazowkami ?Nigdy nie miałem okazji porownac na żywo?

W dniu 1.05.2022 o 15:49, Matt2405 napisał(-a):

A dla tych co pragną trochę podywagować o moich gustach 

E3AF8F03-3A90-4740-92A6-B9B4B60EF7BD.jpeg

A platyne masz?

Edytowane przez KOPA76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Platyna w drodze, tzn. Zamówiona 😍. Wersja klasyczna bez bagietek. Co do wskazówek pierwsze serie 116520 maja cieńsze. Ogólnie 116520 stonowana, lubię jeszcze 16520 choć bransoleta sprawia wrażenie blaszkowej. Dobrej nocy !. 

Ps kiedyś może dorwę w białym złocie rainbow i na tym zakończę kolekcje. Choć zupełnie szczerze złapanie królika niweczy zapał samej pogoni i wprowadza w zakłopotanie sytuacyjne. Czasem nie warto wszystko zrealizować. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Matt2405 Skoro piszesz ze teraz czas na Patka to może w odpowiednim wątku coś dodasz? Skoro są możliwości i zapał to aż szkoda sie nie podzielić kolekcją która robi wrażenie rozmachem. W dziale R pozamiatałeś

 

 

 


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.04.2022 o 22:34, Jan napisał(-a):

Ciężka sprawa, w tej kombinacji z flited to już za duzo a z 2 strony jakoś goło wygląda. Ot moje prywatne odczucia :)

 Goło? Joe Biden'owi jakoś nie goło nawet z gładką niebieską tarczą, a mógłby mieć jakąkolwiek konfigurację by chciał 😉 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale Biden jest raczej po stronie laików, gdzie 90% kryterium wyboru to napis na tarczy, kolejne 9.9% to wygląd, a pozostałe 0.1% to historia marki, modelu, proporcje, rozwiązania techniczne itp. 

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, memento mori napisał(-a):

Ale Biden jest raczej po stronie laików, gdzie 90% kryterium wyboru to napis na tarczy, pozostałe 10% to wygląd, a 0% to historią marki, modelu, proporcje, rozwiązania techniczne itp. 

Hmm. Podobną konfigurację wybrał prezydent Kwaśniewski , myślisz że z „katalogu zegarków prezydentów”?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie
W dniu 2.05.2022 o 13:19, mario1971 napisał(-a):

11. Zabronione jest wytykanie innym Użytkownikom, niezgodności z Regulaminem, zamieszczanych przez nich treści. W celu zgłoszenia treści niezgodnych należy użyć funkcji „Zgłoś”.

Pozdrawiam serdecznie! :) (...)

 

Mario, wiem, ale po prostu brzydzę się donosicielstwem i nie korzystam z tej funkcji.

Najważniejsze, że chłopaki pochowali gany do pudełek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używanie przycisku zgłoś to ułatwienie pracy moderacji, oraz przejaw dbania o porządek na forum - ja korzystam. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.