Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tam wolę cieszyć się pięknymi zegarkami, niż ciągle utyskiwać na temat dostępności i dywagować o opłacalności zakupu z rynku wtórnego. default_wink.png





61833b4e4652afa111ade038288d63dd.jpg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Niby jest irracjonalne jednak dalej ludzie to robią a ceny stale rosną więc chyba nie do końca to jest irracjonalne  
Kolega kupił Rolka po cenie grey 2 miesiące temu i już ma oferty na 4-6k wyższe niż płacił. Gdzie zarobisz 4-6k inwestując około 50k w ciągu 2 miesięcy?

Ok. Tylko po 2 m-cach to nie jest realizacja zysków z inwestycji tylko flipping w trakcie bańki. Moim zdaniem większość modeli kupionych dziś czy jutro po absurdalnych cenach na greyu nie da zysku w średniej perspektywie. W długiej co najwyżej nie przyniesie strat, albo przyniesie małe.

[mention]mario1971 [/mention] [mention]artme [/mention] piszecie o realizacji marzeń - i tu pełna zgoda. Jak kogoś stać, a bardzo chce mieć Rolka, to niech go kupuje! I tak powinno być. Tylko tu jesteśmy w gronie maniaków.
Pozostanę przy swoim, że większość nabywców kupuje go, żeby zakomunikować światu - „patrzcie, stać mnie”. I też nie widzę w tym nic złego. Ale inwestycja to to nie jest - IMO.

Edit: dla jasności: nie stać mnie na Rolka, nawet po MSRP. Jakby mnie było stać i miałbym możliwość zakupu, to bym kupił i się cieszył

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sie zastanawiam , ilu zostanie przy Rolexie ( rolecie) gdyby okazało sie , ze faktycznie bańka pękła i cena spadła by ponizej AD.Dalej pasja czy kalkulacja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, KOPA76 napisał(-a):

Tak sie zastanawiam , ilu zostanie przy Rolexie ( rolecie) gdyby okazało sie , ze faktycznie bańka pękła i cena spadła by ponizej AD.Dalej pasja czy kalkulacja?

Raczej większość zostanie, bo kto by sprzedawał w takiej sytuacji. 

Myślę, że to jednak czysta fikcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam takie pytanie. Chciałbym kupić zegarek Rolex Submarine z 2017 na gwarancji. Prosiłem sprzedające o zmniejszenie ceny na serwis. Dostałem odpowiedz ze zegarek jest na gwarancji. Jak oddam zegarek do Rolexa i powiem ze jest jakiś problem typu ze zegarek zwalnia to zrobią serwis na gwarancji. Czy ktoś coś wie na ten temat. Czy jest to możliwe ? Jeżeli nic nie znajda w sensie wady czy obciąża mnie kosztami? Czy jak oddaje zegarek na serwis można zgłosić żeby zegarek nie był polerowany. Czy ktoś wie jakie usługi wykonują w ramach serwisu. Dziękuje za pomoc i odpowiedzi. Pozdrawiam.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega podesłał z reichu - gmt czeka na odbiór

received_1177324933101505.jpeg


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A myślałem, że AirKing jest paskudny. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

de gustibus.... choc ja bym go widzial na jubilee


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja tam wolę cieszyć się pięknymi zegarkami, niż ciągle utyskiwać na temat dostępności i dywagować o opłacalności zakupu z rynku wtórnego. default_wink.png





61833b4e4652afa111ade038288d63dd.jpg&key=181698c7f2d632744be08eb0a170aa5f29f2a7925dd11703b872951af398b58a

I tu masz plusa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, KOPA76 napisał(-a):

ilu zostanie przy Rolexie ( rolecie) gdyby okazało sie , ze faktycznie bańka pękła i cena spadła by ponizej AD.Dalej pasja czy kalkulacja?

 

A znasz lepsze zegarki w tej cenie ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, KOPA76 napisał(-a):

Tak sie zastanawiam , ilu zostanie przy Rolexie ( rolecie) gdyby okazało sie , ze faktycznie bańka pękła i cena spadła by ponizej AD.Dalej pasja czy kalkulacja?

Jakbym miał Pepsi to zostałbym. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, szlugaj1 napisał(-a):

Witam. Mam takie pytanie. Chciałbym kupić zegarek Rolex Submarine z 2017 na gwarancji. Prosiłem sprzedające o zmniejszenie ceny na serwis. Dostałem odpowiedz ze zegarek jest na gwarancji. Jak oddam zegarek do Rolexa i powiem ze jest jakiś problem typu ze zegarek zwalnia to zrobią serwis na gwarancji. Czy ktoś coś wie na ten temat. Czy jest to możliwe ? Jeżeli nic nie znajda w sensie wady czy obciąża mnie kosztami? Czy jak oddaje zegarek na serwis można zgłosić żeby zegarek nie był polerowany. Czy ktoś wie jakie usługi wykonują w ramach serwisu. Dziękuje za pomoc i odpowiedzi. Pozdrawiam.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Coś nie tak z nim, że chcesz go wysłać na serwis?

Jak oddasz go na serwis to go zrobią i zapłacisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
A znasz lepsze zegarki w tej cenie ? 

Naprawdę uważasz że nie mają żadnej tańszej i równie dobrej konkurencji?
Żeby nie było że nie wiem o czym mówię - piszę mając nowego Suba na ręce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, szlugaj1 napisał(-a):

Witam. Mam takie pytanie. Chciałbym kupić zegarek Rolex Submarine z 2017 na gwarancji. Prosiłem sprzedające o zmniejszenie ceny na serwis. Dostałem odpowiedz ze zegarek jest na gwarancji. Jak oddam zegarek do Rolexa i powiem ze jest jakiś problem typu ze zegarek zwalnia to zrobią serwis na gwarancji. Czy ktoś coś wie na ten temat. Czy jest to możliwe ? Jeżeli nic nie znajda w sensie wady czy obciąża mnie kosztami? Czy jak oddaje zegarek na serwis można zgłosić żeby zegarek nie był polerowany. Czy ktoś wie jakie usługi wykonują w ramach serwisu. Dziękuje za pomoc i odpowiedzi. Pozdrawiam.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jeżeli zegarek jest na gwarancji, a będzie miał odchyłki powyżej deklarowanych przez producenta, zrobią Ci regulację gratis. Standardowo serwis obejmuje;  wymianę wszystkich zużytych części, z tego co wiem m. innymi wskazówek, czyszczenie, smarowanie, wymianę uszczelek, test szczelności i odnowienie koperty i bransolety. Co do polerki, możesz zrezygnować z tej usługi, ale nie pomniejszy to kosztu serwisu.   

4 minuty temu, Bugs napisał(-a):


Naprawdę uważasz że nie mają żadnej tańszej i równie dobrej konkurencji?
Żeby nie było że nie wiem o czym mówię - piszę mając nowego Suba na ręce.

Jeżeli weźmiemy pod uwagę pięć podstawowych elementów: jakość, wytrzymałość, precyzję, komfort i prestiż, nie znajdziesz nic porównywalnego.     

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Bugs napisał(-a):


Naprawdę uważasz że nie mają żadnej tańszej i równie dobrej konkurencji?
Żeby nie było że nie wiem o czym mówię - piszę mając nowego Suba na ręce.

 

Właśnie problem z tym, że chyba nie ma takiej konkurencji. Mnie jakoś trudno znaleźć coś takiego. Może GS, ale co zrobić skoro wielu osobom wygląd tych zegarków nie odpowiada, a bransolet nawet nie można porównywać z Rolexem.

Żeby nie było, że nie wiem o czym mówię - piszę to mając na ręce Omegę, a obok leży Rolex 😉

 


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o całość to może i nie ma lepszego. Jak odejmiemy prestiż, a dodamy "coolness" to Omega lepsza. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, tbn napisał(-a):

Jeśli chodzi o całość to może i nie ma lepszego. Jak odejmiemy prestiż, a dodamy "coolness" to Omega lepsza. ;) 

 

Niestety nie. Omegi są awaryjne. Rolexom też się zdarza, ale to wyjątki. Jeśli ktoś uważa, że Rolexy są tak samo awaryjne jak wszystkie inne zegarki takiej kategorii cenowej to nie ma racji. Warto też o tym pogadać z dobrym zegarmistrzem, który ma doświadczenie z mechanizmami obu marek. Uwielbiam swoją Omegę, nadal ją noszę, ale nie chcę już pisać ile razy musiałem serwisować zegarek. Przed chwilą czytałem w innym wątku, że są problemy z nowymi mechanizmami Omegi mającymi chronograf. 


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, tbn napisał(-a):

Jeśli chodzi o całość to może i nie ma lepszego. 

I tu możemy zaparkować. Dzięki za szczerość. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli weźmiemy pod uwagę pięć podstawowych elementów: jakość, wytrzymałość, precyzję, komfort i prestiż, nie znajdziesz nic porównywalnego.     

Jeżeli pominąć prestiż i lans to całkiem sporo. W żadnym z tych aspektów Rolex nie jest wybitny a w niektórych wręcz w dół, np jakość. Niedomalowane wskazówki, niecentrujące bezele to codzienność, u mnie 3 na 3 kupione.
Oczywiście jednym lepiej na nadgarstku leży Rolex innym Omega, jedni lubią bransoletę GS ( np ja uwielbiam nawet pomimo braku regulacji ) inni widzą tylko Rolexową ( dla mnie ok ale żadna rewelacja ).
Pamiętajmy jednak że mówimy o cenach metkowych na poziomie 50k które już na starcie są o 50% wyższe od bezpośredniej konkurencji a jest jeszcze masa produktów których nawet nie znamy.
W jednym jest absolutnie bezkonkurencyjny - utrzymanie wartości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, Bugs napisał(-a):

W jednym jest absolutnie bezkonkurencyjny - utrzymanie wartości

 

To też generuje zwiększenie zainteresowania. Nie tylko fliperow ale zwykłych ludzi oraz pasjonatow którzy w życiu nie wydaliby takich pieniędzy na zegarek ale świadomość bezpiecznej lokacji gotówki połączona z pasją lub zwykłą chęcią posiadania powoduje zapis.

 

Tym czasem pojawiają sie pierwsze zdjecia nowych DJ

IMG_20220513_075516.jpg


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, szlugaj1 napisał(-a):

Witam. Mam takie pytanie. Chciałbym kupić zegarek Rolex Submarine z 2017 na gwarancji. Prosiłem sprzedające o zmniejszenie ceny na serwis. Dostałem odpowiedz ze zegarek jest na gwarancji. Jak oddam zegarek do Rolexa i powiem ze jest jakiś problem typu ze zegarek zwalnia to zrobią serwis na gwarancji. Czy ktoś coś wie na ten temat. Czy jest to możliwe ? Jeżeli nic nie znajda w sensie wady czy obciąża mnie kosztami? Czy jak oddaje zegarek na serwis można zgłosić żeby zegarek nie był polerowany. Czy ktoś wie jakie usługi wykonują w ramach serwisu. Dziękuje za pomoc i odpowiedzi. Pozdrawiam.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Jeżeli masz możliwość kupienia Rolexa i nie jest to za cenę z kosmosu to ja bym się nie zastanawiał bo a chwilę możesz już nie mieć takiej opcji :) 

 

22 minuty temu, Jan napisał(-a):

Tym czasem pojawiają sie pierwsze zdjecia nowych DJ

 

na tym zdjęciu ten zielony wygląda dużo lepiej niż się spodziewałem!


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Jan napisał(-a):

 

To też generuje zwiększenie zainteresowania. Nie tylko fliperow ale zwykłych ludzi oraz pasjonatow którzy w życiu nie wydaliby takich pieniędzy na zegarek ale świadomość bezpiecznej lokacji gotówki połączona z pasją lub zwykłą chęcią posiadania powoduje zapis.

 

Tym czasem pojawiają sie pierwsze zdjecia nowych DJ

IMG_20220513_075516.jpg

blady ten zielony, myślałem, że będzie znacznie intensywniejszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten kolor będzie pracował, ale to nie będzie ostra zieleń jak w subie.

Moim zdaniem, ta stłumiona zieleń zdecydowanie lepiej pasuje do charakteru DJ.

7db1fed2fa668fa6f1283f38ba49b905.png

Edytowane przez sanik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też tak myślę, stalowa zieleń idealnie pasuje do DJ, jednocześnie utrzymując sie na półce smart casual


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.