Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, Mirosuaw napisał(-a):

Tymczasem na nadgarstku bieda-Rolex
 

 

Mam ze 3 lata i przestałem myśleć o czym innym. Jakbym oglądał tylko zdjęcia nigdy bym na niego nie zwrócił uwagi. Ale nowego 36mm już bym nie załozył ... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, mario1971 napisał(-a):

No i coś Ty mi tu wysłał? Zacząłem czytać i po chwili... kup pakiet premium za 4.90 na start. 🙃

Myślałem że można przeczytać bez abonamentu chociaż jeden artykuł.

Albo podejdź do tego tak: żeby zarobić na diamentach, trzeba najpierw zainwestować🤣.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytanie jest inteligentną metodą oszczędzenia sobie samodzielnego myślenia. 

Miłego dnia!

1ce57e666f8adc700f69fb6bc6b47229.jpg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, mylof napisał(-a):

 

Są też tacy dziwni ludzie - jak na przykład ja - którzy zmieniają zegarki co 15 lat i nic w międzyczasie nie kupują. Ktoś pewnie znów napisze, że to świadczy wyłącznie o niższej zamożności. A może jednak zamożność buduje się m.in. przez powściągliwość, a nie kompulsywne kupowanie ? Wspaniałym doświadczeniem jest zżyć się ze swoim zegarkiem, nosić go codziennie od rana do wieczora przez wiele lat, interesować się innymi zegarkami ale nie marzyć o żadnym innym. Skromny, niewielki i pasujący niemal do każdego stroju Explorer jest według mnie idealnym zegarkiem dla "jednozegarkowca". Przemiła Pani Kierownik z Kruka w Galerii Bałtyckiej w Gdańsku powiedziała mi sprzedając zegarek, że Rolexa najlepiej mieć jednego. Coś w tym jest. 

 

 

 

Ja przez większość życia byłem jednozegarkowcem, a teraz już sobie tego nie wyobrażam (w dużej mierze również przez to forum 😉 ). Niemniej nie jestem kolekcjonerem, wszystkie moje zegarki noszę, a sprzedaję bardzo rzadko. Większość w skali forum jest z tych budżetowych, ale do głowy by mi nie przyszło dorabianie do tego teorii o wpływie zakupów na budowanie  zamożności. Jeżeli już to widziałbym raczej odwrotną relację przyczynowo skutkową. No i mimo wszystko definiowanie się jako ascety z Roleksem na ręku uważam za nieco anegtotyczne 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, rmak napisał(-a):

 

 

Ja przez większość życia byłem jednozegarkowcem, a teraz już sobie tego nie wyobrażam (w dużej mierze również przez to forum 😉 ). Niemniej nie jestem kolekcjonerem, wszystkie moje zegarki noszę, a sprzedaję bardzo rzadko. Większość w skali forum jest z tych budżetowych, ale do głowy by mi nie przyszło dorabianie do tego teorii o wpływie zakupów na budowanie  zamożności. Jeżeli już to widziałbym raczej odwrotną relację przyczynowo skutkową. No i mimo wszystko definiowanie się jako ascety z Roleksem na ręku uważam za nieco anegtotyczne 😁

Tacy panowie którzy to propagowali taki ascetyczny ustrój jak komunizm, a mianowicie Che Guevara czy Fidel Castro, także Rolexy nosili. Ba, Fidel nawet dwa na raz. A na przykład podobno pierwszy i jedyny w swoim czasie Rolls-Royce w związku Radzieckim należał do innego ascety, niejakiego Włodzimierza Illicza Lenina😄.

 

1586876332_CleanShot2022-05-24at08_53.51@2x.thumb.png.9240ceb563c27a9367ff85bc6cb8bcbe.png

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, mario1971 napisał(-a):

No i coś Ty mi tu wysłał? Zacząłem czytać i po chwili... kup pakiet premium za 4.90 na start. 🙃

https://letmegooglethat.com/?q=de+beers+family+diamonds+monopoly

 

W skrócie, De Beers nie ma już takiego monopolu jak kiedyś, ale nadal właścicieli kopalni jest mało i sztucznie ograniczają dostępność żeby cena nie spadła. Rzadkie są diamenty duże, a te klasy jubilerskiej używane w biżuterii i zegarkach nie, ale ograniczanie dostępności plus sprytny marketing wmawiający, że to właśnie diament ma być kamieniem "zaręczynowym" ukształtowały obecne ceny (https://www.theatlantic.com/international/archive/2015/02/how-an-ad-campaign-invented-the-diamond-engagement-ring/385376/).

 

Najśmieszniejsze jest że padło to na podatny grunt szczególnie w USA czy Chinach, gdzie eksponowanie statusu przy pomocy wielkich krzykliwych błyskotek jest powszechne, to można zauważyć wielkie głazy na drobnych palcach. Nie ważne że brzydkie, ważne że widać z orbity xD.

 

IMG_4555_Facetune_18-11-2019-15-35-31.jp

Edytowane przez nicon

1dFQTya.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz zapytam, co z tych wszystkich artykułów o diamentach i firmie De Beers wynika?


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, nawet jak już napisałem to myślałem, czy właśnie tak nie edytować, że „szare i stare” też jest piękne, ale machnąłem ręką.  Przecież widać od razu. 
 

Rocznik ‘78. Stan nie tak często w tych okolicznościach spotykany. Ref. 1500. Silnik 1575. 😉

A łebki od zapałek nadal świecą!


"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

 

W dniu 6.02.2022 o 16:07, mario1971 napisał(-a):

A u mnie czarny Sub, który w ostatnim czasie wygrywa rywalizację z Batmanem. Nigdy bym nie przypuszczał...
10c9a33e4576a2c1a2d4f399a666f849.jpg



Jak przeglądam Twoje zdjęcia Mariusz, to coś mnie delikatnie mimo wszystko gdzieś tam uwiera, że go sprzedałem a nie zostawiłem sobie :)

 

 

 

 

Z innej beczki, czy ma ktoś na forum Day-Date w w języku polskim? Nigdy nie widziałem, szukałem w Internecie, nie trafiłem na taką sztukę. 


Lubię divery, nie lubię chronografów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, tomekr89 napisał(-a):

Z innej beczki, czy ma ktoś na forum Day-Date w w języku polskim? Nigdy nie widziałem, szukałem w Internecie, nie trafiłem na taką sztukę. 

Wydaje mi się (Mariza też kiedyś o tym pisała) że jakąkolwiek wersję językową wyświetlania dnia w DD masz, to możesz wysłać do Rolexa i poprosić o zmianę daty na np. na język polski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy zmieniliby na kaszubski? 🤪

 

Co do diamentów to czy dobrze rozumiem, że przez dekady sztucznie kreowano ceny i (nie)dostępność szerząc propagandę zaręczynową?

Czy teraz branża trzęsie się, ponieważ diament naturalny o danej wadze i szlifie, który u jubilera kosztował np. 100k PLN teraz w wersji syntetycznej, gdzie będzie taki sam fizykochemiczne (lub lepszy bo czystszy i o lepszej barwie) będzie kosztował np. 10-20 razy mniej?

 

Zdaje się, że już od lat branża zegarmistrzowska przeszła z  naturalnych rubinów na syntetyczne i nikt nawet nie zapłakał za tymi pierwszymi. Czy może PP nadal używa naturalnych rubinów jako kamieni łożyskowych?

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  

W dniu 23.05.2022 o 20:51, mylof napisał(-a):

 

Bardzo mnie dziwi, że piszesz, iż posiadanie kolekcji złotych Dayton czy DD w porównaniu z posiadaniem jednego Explorera świadczy wyłącznie o większej zamożności. A czy w ogóle nie bierzesz pod uwagę sytuacji, w której ktoś mógłby mieć środki na złote DD czy Daytony ale wybiera jednego Explorera z innych powodów niż finansowe, tj. wcale nie dlatego, że jest dużo tańszy ? Ja czasami mam wrażenie, że sporo osób piszących w tym wątku nie może sobie wyobrazić, że taki Explorer może się bardziej podobać od Batmana, Daytony czy Skydwellera. Otóż może. Są ludzie, którzy wolą mieć zegarek skromny, prosty, bardziej elegancki, bardziej wygodny, niewielki, nierzucający się w oczy, bez daty, bez kolorów. z symetryczną i proporcjonalną tarczą. Explorer to jest zupełnie inna bajka, inny styl niż pozostałe proffesionale, niż DJ czy Daytona. Miałem niedawno ostatnio okazję kupić od znajomego ze Stanów Daytonę używaną raptem od kilku miesięcy i nie zrobiłem tego tylko dlatego, że mój Explorer podoba mi się milion razy bardziej i lepiej pasuje do mojej osobowości i mojego stylu. Daytona mi nie jest potrzebna. 

Kolejna rzecz, która wydaje mi się być w tym wątku jakąś egzotyką, to noszenie tylko jednego zegarka. Są też tacy dziwni ludzie - jak na przykład ja - którzy zmieniają zegarki co 15 lat i nic w międzyczasie nie kupują. Ktoś pewnie znów napisze, że to świadczy wyłącznie o niższej zamożności. A może jednak zamożność buduje się m.in. przez powściągliwość, a nie kompulsywne kupowanie ? Wspaniałym doświadczeniem jest zżyć się ze swoim zegarkiem, nosić go codziennie od rana do wieczora przez wiele lat, interesować się innymi zegarkami ale nie marzyć o żadnym innym. Skromny, niewielki i pasujący niemal do każdego stroju Explorer jest według mnie idealnym zegarkiem dla "jednozegarkowca". Przemiła Pani Kierownik z Kruka w Galerii Bałtyckiej w Gdańsku powiedziała mi sprzedając zegarek, że Rolexa najlepiej mieć jednego. Coś w tym jest. 

 

 

Pięknie napisane na temat najlepszego Rolexa w katalogu! :) 

 

Zapodaj jeszcze fotkę swojej maszyny plis 👌


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stara koszula i zegarek w pracy.

7182cabcc88ee5ce493e6523175cc07e.jpg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.05.2022 o 23:30, piotrek39 napisał(-a):


Może warto przeczytać ze zrozumieniem co „facecik” napisał. Nie chodzi o zegarek,bo to tylko zegarek i może się nie podobać. Mi wiele zegarków nie podchodzi. Mi chodzi o wpis,że mój gust jest „przaśny”,poczucie estetyki.Mnie to obraża,tym bardziej jak to pisze osoba,która mnie nie zna. Osoba bezimienna,facecik emoji2369.png
Ale już mam to gdzieś,przeżyje to jakoś emoji106.png


Sent from my iPhone using Tapatalk



Jeśli to jest odpowiedź na mój post, to nie rozumiem o co chodzi z tym bezimiennym facecikiem. 


Lubię divery, nie lubię chronografów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To będzie mocny konkurent dla Blue i Rhodium. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten nowy kolor na żywo wygląda mega. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.05.2022 o 21:11, mario1971 napisał(-a):

Całkiem fajna recka Exa, a raczej hołd. Do pełni obrazu tego nudnego jak flaki z olejem Rolka brakuje mi tylko dobrej fotki. ;)

 

nie kazdy jest ekshibicjonista czy fetyszysta ; )

Edytowane przez neclocus

Są ludzie, którzy przez całe życie spogladają na zegarek, a mimo to zawsze się spóźniają. (A. Czechow)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stara koszula i zegarek w pracy.

7182cabcc88ee5ce493e6523175cc07e.jpg&key=f52092aa0d75f2a16c7745ac4dc125c97fc870b5c66c7eec8bee983d1ce3b676

Mariusz, wrzuc kiedys fotorelacje co Ty z tymi wszystkimi kolorowymi mazakami robisz…
Stara koszula i zegarek w pracy.

7182cabcc88ee5ce493e6523175cc07e.jpg&key=f52092aa0d75f2a16c7745ac4dc125c97fc870b5c66c7eec8bee983d1ce3b676

Mariusz, wrzuc kiedys fotorelacje co Ty z tymi wszystkimi kolorowymi mazakami robisz…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No podoba mi się ta stalowa zieleń 👍

a1f1d870b9c43fcd3a10192915e05d3d.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.