Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, PKS napisał(-a):

Kupujecie zegarki za taką kasę na przelew? Dosyć odważnie ;) Ja wolę po takich transakcjach śladu nie zostawiać, więc tylko gotówka.

Dla mnie najważniejsza jest wygoda - tak więc karta. Co do śladów, większa gotówka także je zostawia. 😁 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Dla mnie najważniejsza jest wygoda - tak więc karta. Co do śladów, większa gotówka także je zostawia. 😁 

Karta najlepsza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, beniowski napisał(-a):

I np. przychodząc do salonu i kupując zegarek za, powiedzmy 50 czy 100 tysięcy, przynosisz ze sobą reklamówkę, lub, bardziej elegancko, aktówkę wyłożoną banknotami, jak w amerykańskich filmach? A tę gotówkę to się nie z banku bierze, czytaj: wyśledzą cię i tak w banku😂?

Może to polski przedsiębiorca wyklęty z dziedziny budowlanki który w życiu nie słyszał o płatnościach przelewem.


1dFQTya.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I np. przychodząc do salonu i kupując zegarek za, powiedzmy 50 czy 100 tysięcy, przynosisz ze sobą reklamówkę, lub, bardziej elegancko, aktówkę wyłożoną banknotami, jak w amerykańskich filmach? A tę gotówkę to się nie z banku bierze, czytaj: wyśledzą cię i tak w banku?

Tylko w filmach. Płacąc gotówką za zegarek powyżej 10k$ narażam się na kontrole z IRS. Sprzedawca musi zgłosić fakt zakupu gotówkowego powyżej tej kwoty. To samo tyczy się wpłaty na konto bankowe. Możesz zrobić dwie lub więcej wpłat 9.900k kilka razy dziennie , ale jak wpłacasz 10k i więcej , bank zgłasza takie transakcje. Karta kredytowa , czek , przelew jest bezpieczny.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, piotrek39 napisał(-a):


Tylko w filmach. Płacąc gotówką za zegarek powyżej 10k$ narażam się na kontrole z IRS. Sprzedawca musi zgłosić fakt zakupu gotówkowego powyżej tej kwoty. To samo tyczy się wpłaty na konto bankowe. Możesz zrobić dwie lub więcej wpłat 9.900k kilka razy dziennie , ale jak wpłacasz 10k i więcej , bank zgłasza takie transakcje. Karta kredytowa , czek , przelew jest bezpieczny.


Sent from my iPhone using Tapatalk

No ale przecież ja o tym piszę. Poza tym, skoro to zarobione pieniądze, to po co się bawić z gotówką i zacierać ślady? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, beniowski napisał(-a):

I np. przychodząc do salonu i kupując zegarek za, powiedzmy 50 czy 100 tysięcy, przynosisz ze sobą reklamówkę, lub, bardziej elegancko, aktówkę wyłożoną banknotami, jak w amerykańskich filmach? A tę gotówkę to się nie z banku bierze, czytaj: wyśledzą cię i tak w banku😂?

Ja do tej pory za DJ i Batmana płaciłem gotówką i zdecydowanie taką formę zakupu preferuję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od przyszłego roku limit transakcji gotówkowych B2C wyniesie 20 000 zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od przyszłego roku limit transakcji gotówkowych B2C wyniesie 20 000 zl.

I Rolexy masowo zalegna w witrynach. Nie bedzie komu odbierac…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze jakis schemacik z zaliczkami przyjmowanymi przed 1.1.2023?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieważne jak płacicie za Rolki, od lipca zmiana ustawy o KAS pozwoli na wgląd na nasze konta bankowe właściwie bez trzymanki. Także ten, chować kasę w skarpety, a za Rolki płacić najlepiej obligacjami (w końcu oprocentowane powyżej inflacji)


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, sanik napisał(-a):

Przy takich płatnościach gotówką, wypełnia się u AD papiery do urzędu skarbowego.

Nic nie ukryjesz, chyba, że przed bankiem 😀

Witam.

Sprawę rejestracji transakcji gotówkowych między przedsiębiorcą (AD) a osobą prywatną reguluje "Ustawa o przeciwdziałaniu praniu brudnych pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu".

I ona narzuca przedsiębiorcy (np. AD) obowiązek rejestracji transakcji gotówkowych przekraczających jednorazowo 15k Euro (ustalanie kursu i innych okoliczności regulują detale Ustawy).

W skrócie:  informacje te przedsiębiorca przekazuje do GIIF (Główny Inspektor Informacji Finansowej)..  więc nie ma żadnych  bezpośrednich "papierów do US" :) (choć nie wątpię że docelowo tak być może)

Tak więc część modeli rolexa  i innych dóbr mieszcząca się w owym limicie 15000 Euro (~69000zł) może być nadal legalnie incognito nabywana za gotówkę przez osoby prywatne.

I obecnie brak innych przepisów narzucających ograniczenia w tej kwestii.

Ale do czasu...bowiem:

 Przed 2022 rokiem w przepisach podatkowych nie istniał limit transakcji gotówkowych w relacji między przedsiębiorcami a konsumentami (osobami prywatnymi). Od 1 stycznia 2023 roku kwestia ta ma ulec zmianie. Zgodnie z przepisami Polskiego Ładu do ustawy o prawach konsumenta dodany został art. 7b, który jasno wskazuje, że konsument ma obowiązek dokonywania płatności za pośrednictwem rachunku płatniczego, jeżeli jednorazowa wartość transakcji z przedsiębiorcą (bez względu na liczbę wynikających z niej płatności) przekracza 20 000 zł lub równowartość tej kwoty (transakcje w walutach obcych przelicza się na złote według średniego kursu walut obcych ogłaszanego przez NBP z ostatniego dnia roboczego poprzedzającego dzień dokonania transakcji).

Czyli od przyszłego roku nikt u AD Rolexa za gotówkę nie kupi.... chyba że na wyprzedaży ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś się zastanawiał kto kupuje podróbki, to wg tego artykułu jest to całkiem spore grono...

https://www.rp.pl/handel/art36472061-drozyzna-zmienia-nas-w-piratow-podrobki-sa-na-wyciagniecie-reki


"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kolorowy misz masz - lubię to. default_smile.png

53d042dfd10e7d453ce02c1e6f77ba4c.jpg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oszukiwanie samego siebie, choć może młodzi nie myślą takimi kategoriami 🤔

Oszukiwanie samego siebie, choć może młodzi nie myślą takimi kategoriami 🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To określenie podróbek mi się podoba:
„alternatywnych produktów względem oryginałów”.

Z kolei ten cytat jest bardzo a propos Rolexa

„Co więcej, co piąty świadomie łamiący prawo uważa, że nielegalna oferta daje większy wybór produktów, które go interesują”.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oszukiwanie samego siebie, choć może młodzi nie myślą takimi kategoriami
Oszukiwanie samego siebie, choć może młodzi nie myślą takimi kategoriami

Albo może więcej ludzi dochodzi do wniosku że skoro ten sam produkt, z tej samej chińskiej fabryki w zależności od metki i pudełka jest świetnym oryginałem albo bylejaką podróbką to może ktoś tu kogoś robi w balona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Bugs napisał(-a):


Albo może więcej ludzi dochodzi do wniosku że skoro ten sam produkt, z tej samej chińskiej fabryki w zależności od metki i pudełka jest świetnym oryginałem albo bylejaką podróbką to może ktoś tu kogoś robi w balona

Jedna mała uwaga: ktoś kiedyś to z czego zrzynają Chińczycy kiedyś opracował i wydał na to czas i poświęcił pieniądze. Jakby wszyscy mieli podróbki kupować to zabrakłoby oryginałów, z którch można by zrzynać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Bugs napisał(-a):


Albo może więcej ludzi dochodzi do wniosku że skoro ten sam produkt, z tej samej chińskiej fabryki w zależności od metki i pudełka jest świetnym oryginałem albo bylejaką podróbką to może ktoś tu kogoś robi w balona

Te najczęściej podrabiane w Chinach raczej nie produkują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, mrstatler napisał(-a):

W końcu w klubie.

Dziś odebrany w Katowicach.

Dla ciekawskich - zapis we wrześniu 21, brak historii w Kruku.

Oczywiście tradycyjne zdjęcie  furze z kurą ;)

Pozdrawiam serdecznie

 

 

 

 

Gratulacje! Choć wg komentarzy pod artykułem o Rolexach w Gazecie Wyborczej jaki tu przedwczoraj wklejałem, to jako właściciel Rolexa powinienieś przynajmniej jeździć Rolls Royce'm i mieszkać w Monako, więc zakładam że ta kierownica to założona do Rollsa tak dla skromności😂.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, beniowski napisał(-a):

kierownica to założona do Rollsa tak dla skromności

tzw. spirit of kura


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.