Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, mario1971 napisał(-a):

Widelczykiem odhaczysz teleskop, ale z pewnością porysujesz ucha przy odpinaniu/zdejmowaniu bransolety. Bergeon 6825 jest za wąski i możesz nim pracować tylko na rozmontowanej bransolecie. Dużo wygodniejsze jest urządzenie 7825, bo możesz nim operować bez wcześniejszego wykręcania śrubek.

 

Większość fachowców, których filmiki z serwisowania zegarków krążą po yt, zakleja taśmą uszy od wewnątrz i zakłada bransoletę, wciskając teleskop najpierw z jednej strony, potem z drugiej. Ciekawe, czy takie zaklejanie faktycznie dobrze chroni uszy przed zarysowaniem.

Mam chińskiego klona 6825 i całkiem fajnie się sprawuje, ale dobrze dokupić oryginalne końcówki, bo te z zestawu są słabej jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, hylu napisał(-a):

exp ladnie swieci:)

DSC04870-01.jpeg

 

Piękne zdjęcie!

 

ładnie świeci...szkoda tylko, że tak słabo i krótkow Rolexach. 

Swoją drogą to mnie bardzo zastanawia dlaczego nie potrafią zrobić lumy, która daje niczym reflektor, tak jak to umie Panerai i Seiko 👌

 


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, pisar napisał(-a):

 

Piękne zdjęcie!

 

ładnie świeci...szkoda tylko, że tak słabo i krótkow Rolexach. 

Swoją drogą to mnie bardzo zastanawia dlaczego nie potrafią zrobić lumy, która daje niczym reflektor, tak jak to umie Panerai i Seiko 👌

 

W daytonie tez ladnie swieci ale krotko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kwestia wielkości indeksów i wskazówek. W Explorerach II świeci jak latarka. Pamy mają hektary lumy. Większość Seiko podobnie. Z kolei np. SARB nie świeci już tak jak Datejust. 😉

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Exp II ma chyba największe indeksy. Sub za to nowy świecił mi chyba najgorzej ze wszystkich diverow. Exp jak na ilość lumy nie jest zły, ale ogólnie luma w Rolkach słabsza niż w Omedze nie mówiąc o Seiko. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od świecenia to polecam BaLLa, świeci stale niezależnie od naładowania. 

dziękuję za uwagę, miłego dnia :D kurtyna 😅

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, SPS napisał(-a):

Od świecenia to polecam BaLLa, świeci stale niezależnie od naładowania. 

dziękuję za uwagę, miłego dnia :D kurtyna 😅

Używam na zmianę ex1 i balla (i czasami langustę). Na obu całą noc odczytuję godzinę, ale przy ballu mógłbym książkę czytać 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, tbn napisał(-a):

Exp II ma chyba największe indeksy. Sub za to nowy świecił mi chyba najgorzej ze wszystkich diverow. Exp jak na ilość lumy nie jest zły, ale ogólnie luma w Rolkach słabsza niż w Omedze nie mówiąc o Seiko. 

Faktycznie, luma w Rolkach nie powala, a już w takim Datejust praktycznie jej nie ma/nie widać - służy raczej jako element wieczornej dekoracji.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, memento mori napisał(-a):

To kwestia wielkości indeksów i wskazówek. W Explorerach II świeci jak latarka. Pamy mają hektary lumy. Większość Seiko podobnie. Z kolei np. SARB nie świeci już tak jak Datejust. 😉

 

Chyba nie do końca. przecież powierzchnia kreski na indeksie w PAMie jest porównywalna, jeżeli nie mniejsza, niż w Rolexie.

 

Mnie to mega zastanawia jak taki gigant jak Rolex z takimi środkami finansowymi, nie potrafi poradzić sobie z lumą.

 

2 godziny temu, szuwi napisał(-a):

Używam na zmianę ex1 i balla (i czasami langustę). Na obu całą noc odczytuję godzinę

 

Miałeś PAMa to sobie przypomnij co to znaczy świecenie :) 


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, pisar napisał(-a):

 

Miałeś PAMa to sobie przypomnij co to znaczy świecenie :) 

Mój pam 0000 był z 2006 i świecił lepiej niż ex z 2017, ale i tak dużo gorzej niż Ball 🙂Ale ex jest czytelny przez całą noc i mi takie świecenie wystarczy.

Edytowane przez szuwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, szuwi napisał(-a):

Mój pam 0000 był z 2006 i świecił lepiej niż ex z 2017, ale i tak dużo gorzej niż Ball 🙂Ale ex jest czytelny przez całą noc i mi takie świecenie wystarczy.

 

Balla tu nie ma co mieszać. Inna technika świecenia.


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, pisar napisał(-a):

 

Balla tu nie ma co mieszać. Inna technika świecenia.

I ta technika po pewnym czasie przestanie świecić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, pisar napisał(-a):

 

Chyba nie do końca. przecież powierzchnia kreski na indeksie w PAMie jest porównywalna, jeżeli nie mniejsza, niż w Rolexie.

 

Sprawdźmy zatem. 😉

372 i Ex I 39 mm. Nie tylko powierzchnia lumy ma znaczenie, ale też jej grubość. Dlatego 000 świeci jeszcze lepiej niż kanapki.

 

 

9310CF51-EEFC-4BC7-A026-1016010B89A2.jpeg

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, pisar napisał(-a):

 

Balla tu nie ma co mieszać. Inna technika świecenia.

Wymiana trytu przez 100 lat będzie tańsza, niż różnica w cenie zakupu ball vs pam :)

26 minut temu, memento mori napisał(-a):

 

Sprawdźmy zatem. 😉

372 i Ex I 39 mm. Nie tylko powierzchnia lumy ma znaczenie, ale też jej grubość. Dlatego 000 świeci jeszcze lepiej niż kanapki.

 

 

9310CF51-EEFC-4BC7-A026-1016010B89A2.jpeg

Przy pamie ex wygląda, jakby miał 34mm :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy temat lumy. Dziwi mnie wiadomość że nowy sub słabo świeci - spodziewałbym się jakości w tym zakresie tym bardziej ze Tudor nie ma się czego wstydzić.


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@szuwi

Dlatego napisałem od razu średnicę, aby większość nie pomyślała, że to współczesna wersja 36 mm. 😂

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, memento mori napisał(-a):

@szuwi

Dlatego napisałem od razu średnicę, aby większość nie pomyślała, że to współczesna wersja 36 mm. 😂

W dodatku na foto jest na dłoni a nie na nadgarstku, więc wizualnie jest jeszcze mniejszy. 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Jan napisał(-a):

Ciekawy temat lumy. Dziwi mnie wiadomość że nowy sub słabo świeci - spodziewałbym się jakości w tym zakresie tym bardziej ze Tudor nie ma się czego wstydzić.

 

Dla mnie BB i 58 świeciły lepiej niż Sub i zastanawiam się, czy to nie kwestia percepcji tej niebieskiej lumy. Szybko traci jasność dla mnie przynajmniej, a zieloną dużo dłużej jestem w stanie odczytać. 

 

41 minut temu, memento mori napisał(-a):

Nie tylko powierzchnia lumy ma znaczenie, ale też jej grubość. Dlatego 000 świeci jeszcze lepiej niż kanapki.

 

Dokładnie. Najlepszy przykład nowy Moon, gdzie wpuścili indeks w tarczę, w starym był normalny nadruk. Nowy świecie prawie dwa razy mocniej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, tbn napisał(-a):

Dla mnie BB i 58 świeciły lepiej niż Sub i zastanawiam się, czy to nie kwestia percepcji tej niebieskiej lumy. Szybko traci jasność dla mnie przynajmniej, a zieloną dużo dłużej jestem w stanie odczytać. 

 

Tez mnie to dziwi od dłuższego czasu. Tym bardziej, że indeksy w SUBie są głębokie i jest teoretycznie miejsce do nalania lumy.

 

Różnica jest dla mnie kolosalna. Jak jadę autem w pogodny dzień i wjeżdżam do garażu podziemnego to Seiko czy PAM, dosłownie poraża świeceniem i wali po oczach jeszcze kilkanaście minut później gdy wejdę do domu.

Rolex po minucie od wjazdu do garażu, jest bledziutki. 

 


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może chodzi po prostu o to, by roleksowa luma nie wypalała szarych komórek. 😉


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rolex stosuje po prostu BGW9 prawda? To świeci jak świeci, porównywałem kilka diverów z tą lumą i świciły tak samo. Seiko Lumibrite świeci jaśnie, ale krócej. 


Lubię divery, nie lubię chronografów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.