Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

@mario1971 Właśnie dziś był trochę spuchnięty, a m.in. ta kwestia zaowocowała pomysłem z gumą. W tropikach problem był wręcz nie do zniesienia, a szczęśliwie dość często wyjeżdżamy.

Bransoleta GMT ma dla mnie ogromny minus w postaci polerki, już teraz myślę o wyszczotkowaniu, a gdy pojawia się rysy zrobię to na pewno. Teoria, że dodają one charakteru jakoś do mnie nie trafia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, mroova napisał(-a):

@mario1971 Właśnie dziś był trochę spuchnięty, a m.in. ta kwestia zaowocowała pomysłem z gumą. W tropikach problem był wręcz nie do zniesienia, a szczęśliwie dość często wyjeżdżamy.

Bransoleta GMT ma dla mnie ogromny minus w postaci polerki, już teraz myślę o wyszczotkowaniu, a gdy pojawia się rysy zrobię to na pewno. Teoria, że dodają one charakteru jakoś do mnie nie trafia.

 

Każdy ma oczywiście własne spojrzenie ale dla mnie :

 

- GMT na gumie - źle wygląda i odbiera zegarkowi połowę uroku,

- wyszczotkowanie centralnych ogniw w bransolecie od GMT - profanacja.


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, mylof napisał(-a):

wyszczotkowanie centralnych ogniw w bransolecie od GMT - profanacja.

Cały czas mnie to gryzie, czy Sub 124060 bardziej by mi nie pasował. Przymiarki porównawczej nie było okazji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, mroova napisał(-a):

Cały czas mnie to gryzie, czy Sub 124060 bardziej by mi nie pasował. Przymiarki porównawczej nie było okazji.

 

Tam byś miał szczotkowaną bransoletę. Ja myślę, że do GMT idealnie pasują polerowane środkowe ogniwa - gdy mierzyłem GMT, to bardzo mi się to podobało. GMT ma w sobie jednak sporo więcej elegancji od Submarinera, o czym świadczy choćby to, że dostępne są też przecież wersje z bransoletą Jubilee. To oczywiście Twoja sprawa i decyzja, ale myślę, że warto długo się zastanowić nad zasadnością szczotkowania centralnych ogniw w GMT. 

Edytowane przez mylof

" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


[mention]Szyszkops [/mention]
To moja piękna i kochana żona


Sent from my iPhone using Tapatalk
Och! Przeproś proszę w moim imieniu swoją żonę za tę moją karygodną pomyłkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, mroova napisał(-a):

Cały czas mnie to gryzie, czy Sub 124060 bardziej by mi nie pasował. Przymiarki porównawczej nie było okazji.


Kwestia gustu jak zawsze. Nowy sub przez powiększenie koperty, bransolety i zapięcia to już dość klockowaty model, który stracił elegancję serii pięciocyfrowej. GMT ciagle moim zdaniem wyglada dobrze, pomimo technologicznego upgradu. Jedyne co mi nie pasuje to PCL, niedość że ceramika się błyszczy to jeszcze to badziewie. 😅 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę potwierdzić, iż nowe Suby 41mm wyglądają faktycznie klockowato w porównaniu do ceramicznych GMT.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, zrób porównawczą fotkę, bo IMO nie jest aż tak źle.


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji jak nie zapomnę, postaram się trochę takich fotek wykonać. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, mylof napisał(-a):

- wyszczotkowanie centralnych ogniw w bransolecie od GMT - profanacja.

 

Dlaczego profanacja? Wcześniejsze ref. mają szczotkę na całej szerokości, więc argument historyczny odpada. Gdyby miał jeszcze polerowane ucha jak DJ, to rozumiem. Szczotka nadaje charakteru, ale jak ktoś lubi bling, to oczywiście lepsza polerka, a najlepsze jubilee.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Subowi brakuje tej lekkości, którą posiada GMT, a Datejust bije tego pierwszego swoją gracją i wdziękiem na całego. 😊  


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co lekkość i gracja toolwatchowi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To raczej pytanie retoryczne. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiają się tutaj często dyskusje kto jest zamożny a kto bogaty. Poniżej ciekawy, najnowszy raport KPMG.

 

Upraszczając, niemal 80 tysięcy osób w Polsce mogłoby kupić przeciętnego Rolexa za miesięczny dochód. 

 

https://home.kpmg/content/dam/kpmg/pl/pdf/2022/06/pl-Rynek-dobr-luksusowych-w-Polsce-edycja-XII.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Sprzedaż na rynku luksusowej biżuterii i zegarków w Polsce skurczyła się o 21,8% i wyniosła 429 mln zł w 2020 roku. Niska baza pozwoliła na odnotowanie o 15% większej niż przed rokiem wartości sprzedaży w 2021 roku (493 mln zł). Prognozy na przyszłość mówią o średniorocznej dynamice rozwoju na poziomie 4,7% w ciągu następnych 5 lat, co oznaczałoby, że wartość sprzed pandemii zostanie osiągnięta dopiero w 2024 roku. W Polsce luksusowa biżuteria i zegarki pozostaje najmniejszą kategorią spośród omawianych produktów luksusowych."

 

"Spośród dużych rynków europejskich, odbudowanie wartości rynku luksusowej biżuterii i zegarków sprzed wybuchu pandemii (4,7 mld euro) jest spodziewane najszybciej, bo w 2023 r. w Wielkiej Brytanii. Charakterystyczny jest rynek szwajcarski, gdzie za 78% wartości tej kategorii dóbr luksusowych odpowiadają zegarki"

 

wciąż mamy mały rynek i dlatego tak powoli do nas spływają np nowości 


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No spadło że hej. Daj znać jak spadnie o 60% z tego co chcą na rynku wtórnym, wtedy będzie może interesująco.

Na razie spadki nie są wielkie ale zauważalne, coraz więcej widać nowych GMT w okolicach 100k a niedawno wystawiano głównie ok 120-130k
Bańka nie pęknie z dnia na dzień ale widać osiągnęła już granice absurdu i ludzie przestali kupować, wygląda też jakby wzrosły trochę dostawy

453eeee481676536f024427b37c8709b.jpg
c4a67e867f7d5a82726126b397100e38.jpg
a578b6ce1c2a1a04bad5ce083aed4600.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może ostatni moment żeby mojego sprzedać? Potem odczekam aż będą dostępne normalnie i sobie kupię nowego w salonie za cenę sprzedaży używanego. Serio piszę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, mario1971 napisał(-a):

Subowi brakuje tej lekkości, którą posiada GMT, a Datejust bije tego pierwszego swoją gracją i wdziękiem na całego. 😊  

To jakiś kolejny objaw ciałopozytywności żeby nazywać ceramiczne rolexy lekkimi?


1dFQTya.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, mario1971 napisał(-a):

Muszę potwierdzić, iż nowe Suby 41mm wyglądają faktycznie klockowato w porównaniu do ceramicznych GMT.

Mam odmienne zdanie. 
Sub dla mnie jest lżejszy w odbiorze koperty dzięki wąskim uchom i cieńszemu profilowi. Gidelock i szersza bransoleta powoduje że nosi się wygodniej( co było dużym zaskoczeniem). 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, mylof napisał(-a):

GMT na gumie - źle wygląda i odbiera zegarkowi połowę uroku

🙂

Krytykom mojego paska odpowiem właśnie wyczytanym cytatem z reklamy Patka Aquanauta (oczywiście ten najbardziej mi się podoba z całej oferty PP):

"Ten śmiały dobór kolorów wywołuje poczucie przygody i dalekich horyzontów". 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało sie w końcu? Gratulacje. Niedyskretne zapytam duzo ponad retail czy rozsadnie?


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miłości do zegarków nie można przeliczać na złotówki. ;)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Bartek79 napisał(-a):

Mam odmienne zdanie. 
Sub dla mnie jest lżejszy w odbiorze koperty dzięki wąskim uchom i cieńszemu profilowi. Gidelock i szersza bransoleta powoduje że nosi się wygodniej( co było dużym zaskoczeniem). 
 


Ja porównywałem bezpośrednio do serii pięciocyfrowej, która ogólnie uważam za najlepsze zegarki sportowe w historii. Supercase poprzedniej podobał mi się jeszcze mniej. Porównując nowe do 14060/16610, wrażenie jest jakby pierwsze wyszły spod ręki Pagani Design. ;) Oczywiście przerysowuję, żeby uspokoić oburzonych, nowy Sub to genialny zegarek, ale zmiany w stronę zauważalnego symbolu zamożności są oczywiste. Czy lepszy mechanizm i ceramika są warte napompowania tego modelu? Moim zdaniem zupełnie nie. Z GMT obeszli się łagodniej, chociaż wolałbym i tak 16710. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mario1971 oczywiście! chciałem tylko się zorientować jak sprawa wygląda aktualnie bo pluje sobie w brodę ze się nie zapisałem kiedy było można (trochę przez Kruka w którym usłyszałem ze na ten model lista raczej się nie zamknie - chwilę później się zamknęła)

Edytowane przez Jan

Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.