Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

41 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Jednowskazówkowiec. default_smile.png

0d56e67edfa6219faadf84fc055d7345.jpg

No , bikolor nareszcie. To mnie się podoba.😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, zbyniu70 napisał(-a):

No , bikolor nareszcie. To mnie się podoba.😁

Dziękuję. 🤝


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W którym modelu waszym zdaniem jest najwięcej Rolexa w Rolexie?

Moim zdaniem Cellini to najmniej rolexowy Rolex, natomiast DJ z karbowanym bezelem na Jubilee to wręcz esencja. Najlepiej z tarczą szampańską. :) 


Lubię divery, nie lubię chronografów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz prawie rację. Najbardziej rozpoznawalny Rolex to chyba będzie ten.

Iga Świątek wygrała turniej w Miami /Aaron Gilbert/MPI/Capital Pictures /Getty Images


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, tomekr89 napisał(-a):

W którym modelu waszym zdaniem jest najwięcej Rolexa w Rolexie?

Moim zdaniem Cellini to najmniej rolexowy Rolex, natomiast DJ z karbowanym bezelem na Jubilee to wręcz esencja. Najlepiej z tarczą szampańską. :) 

Dla mnie sub.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Smycel napisał(-a):

Trochę z musu na prawej ręce 

8FA4B533-EEC9-400A-8FE9-CCF4AACA5861.jpeg

 

Super to wygląda na twojej ręce, jak widzę takie zdjęcia to myślę, że 36mm lepsze. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, tomekr89 napisał(-a):

W którym modelu waszym zdaniem jest najwięcej Rolexa w Rolexie

Dobre pytanie , pewnie każdy ma inną odpowiedź - i słusznie bo inaczej byłoby nudno -

Dla mnie to DJ 41 karbowany bezel w TT , kolor tarczy i bransoleta  nie ma znaczenia 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20220728_221555.jpg

4 godziny temu, sanik napisał(-a):

Dla mnie sub.

Dla mnie też sub.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Submariner - jedyny profesjonal, który prawie dorównuje swojej marketingowej legendzie. ;) W sumie jeszcze GMT byl używany zgodnie z przeznaczeniem, reszta to już tylko marketing dorabiający historie do biżuterii. A z popularności to DJ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś koło salonu Rolexa.

 

Bardzo miły dla oka widok: Pepsi, Barman, GMT "lewus", biała Daytona, dielony DJ 36 i 41mm. 

Na żywo lewus mega zyskuje - fajny zegar.

Pepsi klasa zawsze a Batman jakoś najmniej do mnie przemawia jak widzę wszystkie koło siebie. 

Za to najbardziej jestem oczarowany białą Daytoną...już zapomniałem jak dobre proporcje ma ten zegarek. Aż niebywałe, że to jest chrono. Kompaktowy idealny rozmiar.

 


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, tomekr89 napisał(-a):

W którym modelu waszym zdaniem jest najwięcej Rolexa w Rolexie?

 

Są dwa takie: Submariner i Datejust.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, PKS napisał(-a):

A jak zielony DJ 36?

 

Obok potwora 41mm z gładkim bezelem wydawał się idealny.

Sam zielony taki jakby zmyty ale to pewnie wina salonowego oświetlenia. Chciałbym go zobaczyć w świetle dziennym.

Potencjał ma :) 


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, pisar napisał(-a):

Byłem dziś koło salonu Rolexa.

 

Bardzo miły dla oka widok: Pepsi, Barman, GMT "lewus", biała Daytona, dielony DJ 36 i 41mm. 

Na żywo lewus mega zyskuje - fajny zegar.

Pepsi klasa zawsze a Batman jakoś najmniej do mnie przemawia jak widzę wszystkie koło siebie. 

Za to najbardziej jestem oczarowany białą Daytoną...już zapomniałem jak dobre proporcje ma ten zegarek. Aż niebywałe, że to jest chrono. Kompaktowy idealny rozmiar.

 


Pytanie kolego jaki salon, tzn. gdzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, proki1971 napisał(-a):

Gdzie od ręki, to się jeszcze zdarza?

W kruku w Poznaniu. Ktoś z Dubaju zrezygnował ze względu na brak możliwości przyjazdu ,a listy na ten model były już dawno zamknięte i był w wolnej sprzedaży. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w Emiratach mają jeszcze dłuższe kolejki?


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Mirosuaw napisał(-a):

To w Emiratach mają jeszcze dłuższe kolejki? emoji33.png

To podobno Polak który nie był w stanie odebrać go bo pracuje w Dubaju i został przepisany na inny model jak wróci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, tomekr89 napisał(-a):

W którym modelu waszym zdaniem jest najwięcej Rolexa w Rolexie?

Moim zdaniem Cellini to najmniej rolexowy Rolex, natomiast DJ z karbowanym bezelem na Jubilee to wręcz esencja. Najlepiej z tarczą szampańską. :) 

 

Osoby zegarkowe odpowiedzą zazwyczaj, że w Submarinerze. Laicy, że w DJ (fluted) i DD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, memento mori napisał(-a):

 

Osoby zegarkowe odpowiedzą zazwyczaj, że w Submarinerze. Laicy, że w DJ (fluted) i DD.

;)

 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, kubix95 napisał(-a):

i został przepisany na inny model jak wróci.

ciekawe, przepisanie za brak odbioru...

w podobnej sytuacji (gdyby zależało mi na zegarku) zapłaciłbym przelewem i odebrał przy najbliższej okazji.

 

Anyway gratulacje zakupu.

 

20 minut temu, memento mori napisał(-a):

Osoby zegarkowe odpowiedzą zazwyczaj, że w Submarinerze. Laicy, że w DJ (fluted) i DD.

 

nie wiem czy nie za mocna ta teza. Sub jest ikoną Rolexa ale wyewoluował z tego co było wcześniej. Dlatego ja chyba przyłącze się do głosów ze DJ ma najwięcej Rolexa w Rolexie bo przez historie łączy w sobie ducha tego co było uważane za najlepsze: oyster case, oyster bracelet (i 7 lat pózniej stworzono jubilee) i data. Nawet fluted bezel to designerska ewolucja części która początkowo służyła do skręcenia koperty oyster

Edytowane przez Jan

Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, mario1971 napisał(-a):

;)

 

 

 

36 minut temu, Jan napisał(-a):

ciekawe, przepisanie za brak odbioru...

w podobnej sytuacji (gdyby zależało mi na zegarku) zapłaciłbym przelewem i odebrał przy najbliższej okazji.

 

Anyway gratulacje zakupu.

 

 

nie wiem czy nie za mocna ta teza. Sub jest ikoną Rolexa ale wyewoluował z tego co było wcześniej. Dlatego ja chyba przyłącze się do głosów ze DJ ma najwięcej Rolexa w Rolexie bo przez historie łączy w sobie ducha tego co było uważane za najlepsze: oyster case, oyster bracelet (i 7 lat pózniej stworzono jubilee) i data. Nawet fluted bezel to designerska ewolucja części która początkowo służyła do skręcenia koperty oyster

 

Oczywiście, nie uważam, że tylko laik wskazuje na DJ/DD, żeby to nie zostało opatrznie zrozumiane. Wśród obeznanych w temacie też się zdarzą takie głosy. Oddzielając marketing od zegarmistrzostwa racja, że DJ, który jest starszy i bliżej mu do pierwszych Oysterów. Ja patrzę na tę markę całościowo. Dlatego śmiem twierdzić, że Sub jest nr 1 wśród znawców i na forach, a jak się zrobi sondę na ulicy to ludzie wskażą na DJ/DD. Nawet jak nie będą znali nazw modelu to jak im się podsunie zdjęcia to i tak wskażą na nie.

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.