Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz mam nowszego, a 114060 mój kumpel przejął (śmiga idealnie). 

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, souls_hunter napisał(-a):

Może jestem dziwakiem i się nie znam ale na plażę do piachu /kamieni i słonej wody zwykle zabieram najtańszy zegarek a nie najdroższy. Chyba, że ten jest najtańszy w kolekcji.

 

 

tez jestem tego zdania! ten @jimmibaton powinien trzymac zegarek w sejfie, przeciez do tego jest przeznaczony! a nie... czekaj 🤔

 

😂

Edytowane przez SzefSzefow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, souls_hunter napisał(-a):

Może jestem dziwakiem i się nie znam ale na plażę do piachu /kamieni i słonej wody zwykle zabieram najtańszy zegarek a nie najdroższy. Chyba, że ten jest najtańszy w kolekcji.

I do tego najlepiej tanie klapki i kąpielówki z Decathlonu, bo lepszejsze się szybko zniszczą od piachu, kamieni i soli. 😉 Wróć, Pepco reklamuje, że ma jeszcze tańsze.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z subem na plaży nie miałbym problemu ale np dj szczególnie z fluted bezelem który jest miekki ? Chyba bym zostawił na po plaży 


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też myślę, że jednak na samą plażę szkoda. Ja też wziąłem trochę tańsze niż Longines czy Ball które mam. Wiadomo, że i tak mają rysy ale jednak piasek jakiś krem do opalania robi swoje. Nikt nie mówi żeby trzymać w sejfie ale mi osobiście trochę szkoda trochę droższych. 

Chociaż to też nie jest tak, że wziąłem najtańsze Casio a reszta została w domu 😀


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W obecnych, poronionych czasach, gdzie Rolex jest "inwestycją", takie podejście nie dziwi. Ja rozumiem, ale nie praktykuję. Mój sub wygląda opłakanie. Ma 3 lata. Tak go lubiłem, że nosiłem praktycznie wszędzie. Da się zniszczyć taki zegarek. Wielokrotnie upadał, obecnie "robi" +5 minut / miesiąc. Nie zamierzam nic z nim robić, najwyżej wyreguluję, za dwa lata. 

Edytowane przez facecik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Upadał sam, czy zaliczał wywrotki razem z Tobą? 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, mario1971 napisał(-a):

Upadał sam, czy zaliczał wywrotki razem z Tobą? 

Różnie bywało. Największe uszkodzenie było na basenie, gdy jakiś koleś pomylił ręczniki i zrzucił mi go na płytki. Chyba od tego czasu zaczął kiepsko chodzić. No i ząbki na bezelu lekko się spłaszczyły z jednej strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, facecik napisał(-a):

W obecnych, poronionych czasach, gdzie Rolex jest "inwestycją", takie podejście nie dziwi. Ja rozumiem, ale nie praktykuję. Mój sub wygląda opłakanie. Ma 3 lata. Tak go lubiłem, że nosiłem praktycznie wszędzie. Da się zniszczyć taki zegarek. Wielokrotnie upadał, obecnie "robi" +5 minut / miesiąc. Nie zamierzam nic z nim robić, najwyżej wyreguluję, za dwa lata. 

 

Dla mnie zegarek jest zbyt ważnym przedmiotem - chyba nawet najważniejszą ruchomością w życiu - abym o niego nie dbał. Mam nadzieję, że mój Rolex nigdy nie będzie wyglądał tak jak Twój, czyli opłakanie. Każdy ma inne podejście, ja szanuję Twoje, lecz według mnie,  o ważne dla nas przedmioty trzeba dbać.  Może nawet nie tylko o ważne.  Ja chcę aby w jak najlepszym stanie był nie tylko mój zegarek ale także mój samochód, moje ubranie czy moja teczka. Myślę też, że nie musimy już udawać, że Explorer jest przeznaczony do wchodzenia z nim do wulkanu, a SeaDweller do nurkowania w Rowie Mariańskim. Zegarki Rolex to teraz piękna biżuteria. Nurkowie używają obecnie innych instrumentów. Biżuteria powinna zaś ładnie wyglądać, a nie być w "opłakanym stanie".

Jeszcze raz zaznaczam, że rozumiem inne podejście do tej kwestii.


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam w tym temacie zdanie podobne jak @mylof. Chociaż jeszcze R się „nie dorobiłem” to chodzenie w zegarku na basen wydaje mi się nieporozumieniem. I to nie jest tak, że z zegarkiem obchodzę się jak z jajkiem, ale staram się unikać okazji do „ciorania”. Rysy od biurka łapię i nad nimi nie rozpaczam, ale na rower dziś zabrałem Casio, a na plaże na urlopie też wolałem zegarek za 100 pare złotych niż za 20k… czy moje podejście zmieniłoby się gdybym na ten zegarek za 20k zarabiał w dzień lub w godzinę? Sam nie wiem…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dbanie o rzeczy jest ważne, racjonalne użytkowanie nie musi oznaczac tyrania. Nawet na plaży można dbać o zegarek. Do rąbania drewna np ściągnął bym każdy zegarek, na basen w ogóle nie noszę zegarka chyba ze garmin jak chce jakieś statystyki. Na nurkowanie z butlą 58 nie wezmę bo i po co jak mam komputer


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to to, i nie musi być Rolex;) 

IMG_20200822_120403.jpg

OI000006.JPG

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, eye_lip napisał(-a):

O to to, i nie musi być Rolex;) 

 

OI000006.JPG

Jakaś długa ta koszula.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale może, a zamiast masz babo placek można wstawić powiedzenie Roberta „ch*j w torcie”


087-D3-A3-A-E25-E-46-FD-88-EE-11461769-A79-E.jpg

Jakaś długa ta koszula.

Ciesz się, ze piżamy nie wrzucił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, mario1971 napisał(-a):

Jakaś długa ta koszula.

Jeden ma długą koszulę, drugi krótki wzrok i równowaga w przyrodzie jest;) 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, eye_lip napisał(-a):

O to to, i nie musi być Rolex;) 

IMG_20200822_120403.jpg

OI000006.JPG

Ekscentryczne gacie i ekscentryczny diver …pasuje ale  z tym eleganckim paskiem na te upały to przesadziłeś…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Krystian napisał(-a):

Ale może, a zamiast masz babo placek można wstawić powiedzenie Roberta „ch*j w torcie”
emoji16.png

087-D3-A3-A-E25-E-46-FD-88-EE-11461769-A79-E.jpg


Ciesz się, ze piżamy nie wrzucił emoji16.png

Ten pasek ma "w uszach" 21mm czy 20mm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe Suby mają 21.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To powszechnie wiadomo. Ale również powszechnie wiadomo, że w Subach rozstaw uszu nie determinuje szerokości paska

0f934f54df53567da50e724feb766ea4.jpg&key=40ea06e123f04d4d584678a9fb9f5625c85432b484fad91d3482143476e7a9a5


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, kornel91 napisał(-a):

Ja też myślę, że jednak na samą plażę szkoda. Ja też wziąłem trochę tańsze niż Longines czy Ball które mam. Wiadomo, że i tak mają rysy ale jednak piasek jakiś krem do opalania robi swoje. Nikt nie mówi żeby trzymać w sejfie ale mi osobiście trochę szkoda trochę droższych. 

Chociaż to też nie jest tak, że wziąłem najtańsze Casio a reszta została w domu 😀

 

30 razy weźmiesz na plażę i poza mikroryskami na polerowanym boku nic się nie stanie, a raz niefortunnie pogrzebiesz w bagażniku, złapiesz rower dziecka, partnerka zahaczy zaręczynowym i będziesz miał jedną przeoraną rysę, której na plaży nie nabędziesz przez kolejne 20 lat.

Co jak co ale z tą marką jest o tyle łatwiej, że nawet jak będzie się tyrało zegarek i odświeży się  po Januszowemu gąbką do mycia naczyń 😜 to i tak sprzedasz bez większej straty lub z zyskiem jak się znudzi. Nie ma lepszych EDC. W sumie taką ideę ta marka propaguje. Jeden zegarek na całe życie, do wszystkiego. Dlatego brak zewnętrznego AR to IMHO zaleta. Prędzej pobicia i kradzieży w jakimś szemranym miejscu bym się obawiał. 😉 A nad Wisłą to najbardziej bym się obawiał  "życzliwych" co to się zastanawiają skąd się wzięło "pinionżki". 😜

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim słońcu to i koronkę na szkle się znajdzie.

40fa03bfe8ec52e5efcad8fcbaae90d0.jpg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, memento mori napisał(-a):

 A nad Wisłą to najbardziej bym się obawiał  "życzliwych" co to się zastanawiają skąd się wzięło "pinionżki". 

Nad Wisłą życzliwi pomyślą, że to "Rolex" za parę stów z bazaru. 


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, eye_lip napisał(-a):

Nowe Suby mają 21.

To wiem, ale pasek na zdjęciu wygląda jakby miał trochę luzu. Pytam, ponieważ chcę założyć nato do nowego Suba a mam tylko 20mm. Będzie działać? Czy lepiej kupić coś 21mm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten pasek ma "w uszach" 21mm czy 20mm?

Pasek ma 20mm i jest luźniej.
To wiem, ale pasek na zdjęciu wygląda jakby miał trochę luzu. Pytam, ponieważ chcę założyć nato do nowego Suba a mam tylko 20mm. Będzie działać? Czy lepiej kupić coś 21mm?

Będzie luźno. Za to przy 22mm jest ciasno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.