Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

48 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Już prawie cztery lata jest ze mną, a werk 3186 jest niezmiennie piekielnie dokładny.




cbda0d5d6091a6cbe3cf4e0466a120b9.jpg

 A Ty go układasz codziennie na odpowiedni czas w odpowiednich pozycjach żeby wyrównać odchyłki czy po prostu nosisz non stop albo jeździ sobie cały czas w rotomacie?

Bo jak to pierwsze to nie ma się czym podniecać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkładam go szkłem do góry lub koronką do góry na godzinie trzeciej. Przestałem praktycznie użuwać rotomatu. W tym roku ze dwa razy mi się zatrzymał jak leżał w sejfie. 

Dodam, że nie wyrównuję specjalnie odchyłek - ten werk jest po prostu tak dobrze wyregulowany. 

 Noszę naprzemiennie różne zegarki, ale Batmana przynajmniej ze dwie-trzy godziny dziennie wieczorem tak, aby się nie zatrzymał i był w ciągłej gotowości. 

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mario1971 napisał(-a):

Już prawie cztery lata jest ze mną, a werk 3186 jest niezmiennie piekielnie dokładny.

Za mało "ciorałeś"😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, facecik napisał(-a):

Za mało "ciorałeś"😉

Mimo wszystko staram się dbać o swoje zegarki. Nie zabieram Rolków na rower, do prac remontowo - budowlanych, do koszenia trawników i w trakcie sprzątania domu - szczególnie z użyciem mocnej chemii, np. raz w roku mycie płytek chemią HG. Nie śpię z zegarkiem, zdejmuję go także jak wchodzę pod prysznic lub do wanny. A tak mam go ciągle na łapie. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój przez dwa miesiące od zakupu przyspieszył 24 sekundy - 12 s / m-c to jak dla mnie rewelacyjny wynik. Na noc odkładam koronką do góry.

Co do "stopnia dbania" o zegarek - na plażę, deskę, snoorki do 10 metrów noszę, przy czym po morskiej wodzie w miarę możliwości płuczę będąc pod prysznicem (gdzieś czytałem żeby dbać w ten sposób o sprężynki w teleskopach - chyba Koleginka @Markiza załączała zdjęcia - oraz uszczelki - za radą serwisującego kiedyś moje zegarki p. Marka Binia). Nie zabieram za to na rower lub basen, plus ściągam przed "zajęciami narzędziowymi". Do tego uważam przed wyjściem w jakieś podejrzane miejsca bądź czynności (wakacyjne "interiory" lub swojskie wypady na wódkę), lepiej nie kusić losu.

Godzina - 1.jpg

Godzina - 2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, mario1971 napisał(-a):

Fajna fotka z TRF.

4k%2F62b37255758ef04fe6a4f58d.jpg

Jak dla mnie ten zegarek to nieporozumienie.😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Andrzej1 napisał(-a):

Dawno nie wrzucałem swoich zakupów ale tego muszę 😀 bo się uduszę ....😁

 

 

Jak patrzę na ten zegarek, to zawsze mam wrażenie że ktoś się w Roleksie pomylił i przed lustrem go robił i tak zostało już, odwrócone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Andrzej1 napisał(-a):

Dawno nie wrzucałem swoich zakupów ale tego muszę 😀 bo się uduszę ....😁

 

Świetny, graty!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, Andrzej1 napisał(-a):

Dawno nie wrzucałem swoich zakupów ale tego muszę 😀IMG_5997.thumb.jpg.ff2539e20ffd871ef85c3aa8296991f2.jpg bo się uduszę ....😁

IMG_5977.jpg

IMG_5987.jpg

Gratuluję, choć sam wybrałem inną nowość od Roleksa. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, mario1971 napisał(-a):

Gratuluję, choć sam wybrałem inną nowość od Roleksa. 

AK? Gratuluję 😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, sanik napisał(-a):

AK? Gratuluję 😜

Nie. Zamówiłem bardziej konserwatywnie - Datejust Green Mint na Jubilee. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, beniowski napisał(-a):

Jak patrzę na ten zegarek, to zawsze mam wrażenie że ktoś się w Roleksie pomylił i przed lustrem go robił i tak zostało już, odwrócone.

 

Mi się zawsze wydaje, że to internetowy żart na pierwszego kwietnia, gdzie ktoś przerobił w Photoshopie zdjęcie Pepsi. 😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, zbyniu70 napisał(-a):

Jak dla mnie ten zegarek to nieporozumienie.😁

Nie do konca - jesli nosi sie go na prawym reku 😎 W innym przypadku, to nieporozumieniem powinno sie nazywac wlasciciela 🤪

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja ponownie zapytam, nawiązując do dyskusji z ostatnich kilku/kilkunastu dni. Czy na GMT II Sprite wg Was będzie jeszcze możliwy zapis? Czy może będzie tak jak kilkadziesiąt lat temu - wypuścili zegarek dla leworęcznych na chwilę i od razu zaprzestali sprzedaży?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie już nigdy nie będzie się można na zielonego lewusa zapisać. Będą powoli produkować i wydawać dla tych, którzy przeszli przez rezerwacyjne sito i za dwa, trzy lata wycofają go z oferty. A może i szybciej. 

A za trzy lata będzie nawet bardziej porządany/poszukiwany niż Daytona czy Kermit.

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, mario1971 napisał(-a):

A za trzy lata będzie nawet bardziej porządany/poszukiwany niż Daytona czy Kermit.

Tak, tak... szczegolnie niz Daytona 😂 Wreszcie zegarek dla zezowatych bedzie bardziej poszukiwany niz klasyczny chronograf 🤓 Oj Panie - chyba za duzo procentow w ten sobotni wieczor, bo zalecialo Nostradamusem 🤪

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, artme napisał(-a):

Tak, tak... szczegolnie niz Daytona 😂 Wreszcie zegarek dla zezowatych bedzie bardziej poszukiwany niz klasyczny chronograf 🤓 Oj Panie - chyba za duzo procentow w ten sobotni wieczor, bo zalecialo Nostradamusem 🤪

Będzie tak mocno na fali, że fanatycy kolekcjonerzy będą wymieniać dwie Daytony za lewusa.  🤣 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się, dlaczego taki hejt spływa na Rolexa destro a np. na Paneraie destro nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się zazdrość wtrąca. 😉


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Mateo napisał(-a):

Zastanawiam się, dlaczego taki hejt spływa na Rolexa destro a np. na Paneraie destro nie?

 

Lewy GMT to czysty marketing a za Pamami destro jednak stoi historia.

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Mateo napisał(-a):

Zastanawiam się, dlaczego taki hejt spływa na Rolexa destro a np. na Paneraie destro nie?

Bo to "prawdziwy" zegarek dla leworęcznych, czyli limitacja (o ile jest) zgodna ze statystyką. Nie może być produkowany masowo, co zresztą widać po komentarzach - nie podoba się, ludzie są zdezorientowani patrząc na ten zegarek. Dla mnie, jako leworęcznego, rewelacja (!), choć nosiłbym pewnie na lewej ręce, z przyzwyczajenia, a może na prawej (?) - to trzeba byłoby przetestować w naturze. Świetny ruch Rolexa, wymyka się skostniałej tradycji dla GMT. Jak dla mnie, jest świetny!!!

Edytowane przez facecik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy świetny, ale z pewnością inny od wszystkich. Będzie rządził i dzielił miłośników marki przez długie lata. 😃 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.