Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, beniowski napisał(-a):

Mam wrażenie że masz tezę że drogie (kwestia względna) zegarki nie są do noszenia na codzień, a jeśli przeczą temu fakty (wpisy moje czy kolegów), tym gorzej dl faktów.

Oj, to źle mnie zrozumiałeś. Uważam że zegarki (nieważne jak tanie czy drogie) służą do użytkowania, noszenia a nie do trzymania w pudełku. 

 

Moje wywody zaczęły się od tego że uważam iż Rolex jest towarem luksusowym a nie byle narzędziem dla plebsu. 

 

To w sumie tyle ode mnie 😀


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, evilym napisał(-a):

 

Moje wywody zaczęły się od tego że uważam iż Rolex jest towarem luksusowym a nie byle narzędziem dla plebsu. 

 

To w sumie tyle ode mnie 😀

Rolex jest towarem luksusowym, ale modele typu ex czy sub, itp., nie są zegarkami luksusowymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie że wszyscy mówicie o tym samym. Rolex jest luksusowy bo jest drogi i kiepsko dostępny. Niezależnie czy zakup to wydatek czy drobne to wartość powoduje że traktowanie rolexa jak zegarka zniszczeniowego jest kontrowersyjne.

 

Niestety rdzeń rolexa czyli bycie toolwatchem a jego postrzeganie, rynek i marketing to dwie rozne rzeczy. HH natomiast jest w innych markach.


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, szuwi napisał(-a):

Jakieś oszczędności trzeba mieć w razie "W"... ale w ostateczności można sprzedać jakiś zegarek, a jak to będzie R, to i z zyskiem... 😉

To krótkotrwały stan przejściowy. Piniondze teraz gówno warte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, facecik napisał(-a):

To krótkotrwały stan przejściowy. Piniondze teraz gówno warte.

Racja. Zlotowki słabe, złoto stoi, rolexy stoją, to może obligacje kupić? ;-)) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Krystian napisał(-a):

....Wam po tych wycackanych zegarkach za dziesiątki tysięcy, którymi się nie nacieszyliście, bo leżały w pudłach czy rotomatach w przyjemnych i ważnych dla Was chwilach ;)

Krystian - nie chodzi o to, co ktos robi ze swoim zegarkiem kupionym za dziesiatki tysiecy. Jesli jednemu odpowiada katowanie go na maxa a drugi bedzie go odkladac podczas pracy na biurko, zeby nie porysowac zapiecia, to uszanujmy postawe zarowno jednego jak i drugiego a nie wysmiewajmy. Kazdy ma prawo do wlasnego podejscia do rzeczy, ktore kupuje za wlasne pieniadze i szanujmy to, choc oczywiscie nie musimy tego akceptowac, bo takie podejscia nie maja nic wspolnego z tym, ze ten co szanuje to go nie stac, a ten co katuje to super gosc i w ogóle. Powielanie takiej postawy na forum milosnikow zegarow i zegarkow powinno zastanowic czy faktycznie na wlasciwe forum ktos sie zapisal 😎

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, mario1971 napisał(-a):

Plecy mi wysiadły, a promieniowanie przeszło na prawe udo. W nocy był u mnie medyk ze strzykawką, a do samolotu wózek razem ze mną wjeżdzał na specjalnym lotniskowym podnośniku pod same drzwi samolotu. Pierwsza klasa. 🙂

Szybkiego powrotu do zdrowia życzę 👍🏼

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podziały i etykietki są modne w naszym kraju od jakichś siedmiu lat. W Rolexie wiadomo - nosi, zużywa  - miłośnik,

„szanuje” - flippuje/handluje. Pewnie dlatego wszystkie Rolexy w Kruku są nieprzymierzalne. Żeby ten płacący premium 100% miał „unique second customer experience” 😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, desmo napisał(-a):

Podziały i etykietki są modne w naszym kraju od jakichś siedmiu lat. W Rolexie wiadomo - nosi, zużywa  - miłośnik,

„szanuje” - flippuje/handluje. Pewnie dlatego wszystkie Rolexy w Kruku są nieprzymierzalne. Żeby ten płacący premium 100% miał „unique second customer experience” 😂

No to jak to jest z tym przymierzaniem w Kruku, skoro kilka postów @mroova wspominał że Daytonę przymierzył w salonie w stolicy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, beniowski napisał(-a):

No to jak to jest z tym przymierzaniem w Kruku, skoro kilka postów @mroova wspominał że Daytonę przymierzył w salonie w stolicy?

To musi miec niezle znajomosci... 🤨 Mi na P3K laskawy pan nie chcial nawet z zegarkiem do okna i swiatla dziennego podejsc samemu go trzymajac uzasadniajac, ze: "a co bedzie jak mi spadnie"???  😳 Masakra jakas sie porobila - a obok Hubloty czy IWC za 100k mozna do woli przymierzac 😂

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, artme napisał(-a):

To musi miec niezle znajomosci... 🤨 Mi na P3K laskawy pan nie chcial nawet z zegarkiem do okna i swiatla dziennego podejsc samemu go trzymajac uzasadniajac, ze: "a co bedzie jak mi spadnie"???  😳 Masakra jakas sie porobila - a obok Hubloty czy IWC za 100k mozna do woli przymierzac 😂

Jak to co będzie, dodatkowa prowizja przejdzie koło nosa, premia a może nawet robotę straci…gdy w grę wchodzą dziesiątki/ setki tysięcy z grey market  to nie ma żartów. Mnie ostatnio w salonie motocyklowym odbierający luksusowy ( nie japoński za ponad 100 tyś to chyba luksusowy ) nowy właściciel który właśnie podpisywał umowę kupna sprzedaży pozwolił dosiąść maszyny. A mógł zabronić bo przecież upaść może…musi jakiś miłośnik był.

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To musi miec niezle znajomosci... Mi na P3K laskawy pan nie chcial nawet z zegarkiem do okna i swiatla dziennego podejsc samemu go trzymajac uzasadniajac, ze: "a co bedzie jak mi spadnie"???  Masakra jakas sie porobila - a obok Hubloty czy IWC za 100k mozna do woli przymierzac

Tak samo w Katowicach. Pani trzymała 10cm nad moja ręka zegarek, mnie nie wolno było go dotknąć :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja myślałem że wy sobie żartujecie z tym nieprzymierzaniem, szczególnie po tym jak w piątek przymierzałem Daytonę w białym złocie bez najmniejszych problemów. Może powinni pakować w takie folie jak Patki czy AP😄?

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, beniowski napisał(-a):

No to jak to jest z tym przymierzaniem w Kruku, skoro kilka postów @mroova wspominał że Daytonę przymierzył w salonie w stolicy?

Flipper jakiś może 😉 a może trafił na sprzedawcę z odrobiną oleju w głowie który w d…e ma durne zalecenia dyrekcji bo wie że członkowie rad nadzorczych i dyrektorzy  odejdą w niesławie a on będzie musiał świecić oczami przed klientami za rok lub dwa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, mrstatler napisał(-a):

Tak samo w Katowicach. Pani trzymała 10cm nad moja ręka zegarek, mnie nie wolno było go dotknąć :)

Temu juz sie nie dziwie, ale on nawet sam nie chcial dotykac... 😳 Ciekaw jestem jak sie w gablotach znalazly? Pewnie jakas lewitacja 😂

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, beniowski napisał(-a):

A ja myślałem że wy sobie żartujecie z tym nieprzymierzaniem, szczególnie po tym jak w piątek przymierzałem Daytonę w białym złocie bez najmniejszych problemów. Może powinni pakować w takie folie jak Patki czy AP😄?

Wolny człowiek, w wolnym świecie. Zazdrościmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie te Roleksy co miałem ochotę w Polsce u AD przymierzyć - przymierzyłem. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, mario1971 napisał(-a):

Wszystkie te Roleksy co miałem ochotę w Polsce u AD przymierzyć - przymierzyłem. 

Ty się nie liczysz - do ciebie to nawet salon pewnie dzwoni że są zapisy i czy wyrażasz zgodę na zapis, a nie ty do salonu 😁.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, desmo napisał(-a):

Jak to co będzie, dodatkowa prowizja przejdzie koło nosa, premia a może nawet robotę straci…gdy w grę wchodzą dziesiątki/ setki tysięcy z grey market  to nie ma żartów. Mnie ostatnio w salonie motocyklowym odbierający luksusowy ( nie japoński za ponad 100 tyś to chyba luksusowy ) nowy właściciel który właśnie podpisywał umowę kupna sprzedaży pozwolił dosiąść maszyny. A mógł zabronić bo przecież upaść może…musi jakiś miłośnik był.

To nie był miłośnik. Prawdziwy odpowiedzialny konsument dóbr luksusowych zawiózłby go na lawecie do garażu i wyjeżdżał tylko 3 razy do roku na prywatną drogę. Oczywiście tylko w bezdeszczowy dzień, ale pochmurny bo lakier może wyblaknąć od promieniowania UV.

 

Trzeba dbać, bo będzie wstyd przed kolejnym użytkownikiem. A może nawet trzeba będzie opuścić cenę… Kto to widział.


1dFQTya.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, nicon napisał(-a):

To nie był miłośnik. Prawdziwy odpowiedzialny konsument dóbr luksusowych zawiózłby go na lawecie do garażu i wyjeżdżał tylko 3 razy do roku na prywatną drogę. Oczywiście tylko w bezdeszczowy dzień, ale pochmurny bo lakier może wyblaknąć od promieniowania UV.

 

Trzeba dbać, bo będzie wstyd przed kolejnym użytkownikiem. A może nawet trzeba będzie opuścić cenę… Kto to widział.

 

Miałem pisać, że sporo tego cackania się z zegarkami wynika, że ludzie rotują mocno. Jak ktoś kupił sobie 1-2 zegarki i nie ma adhd to po prostu je używa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podziały i etykietki są modne w naszym kraju od jakichś siedmiu lat.


Wcześniej mieszkałeś w innym kraju, czy po prostu nie interesowało Cię życie publiczne? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolegi ! odpowiadam: ja naprawdę zaciekawiłem obsługę czarnoniebieskim rubberB z batmanem.

Miła rozmowa o zegarkach i tzw. "życiu", do czego używam a do czego nie używam, czy w GMT Master II mogę nurkować (niestety sub bez daty okazał się nierealny), bezpośrednie porównanie rubberB z oysterflexem (dowiedziałem się o tzw. motylkach), moje utyskiwania że daytona szczęśliwie mi się nie podoba i hop - przymiarka. Świetnie leży ale zdania nie zmienię, za dużo w nim wszystkiego.

Padła też propozycja szybkiego zakupu bicolora (podziękowałem) i dokonany wpis na taką jakąś dziwną "listę rezerwową" (nie to samo co "deklaracja zakupu") na gładkiego DJ 41 jubilee z białą tarczą. Zadzwonią - super, nie zadzwonią - tragedii nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, nicon napisał(-a):

To nie był miłośnik. Prawdziwy odpowiedzialny konsument dóbr luksusowych zawiózłby go na lawecie do garażu i wyjeżdżał tylko 3 razy do roku na prywatną drogę. Oczywiście tylko w bezdeszczowy dzień, ale pochmurny bo lakier może wyblaknąć od promieniowania UV.

 

 

Widać że nie jesteś kolego tak do końca w temacie . Większość firm właśnie zaWozi do klienta motocykle pod dom. I to nie jest nic dziwnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.