Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, a_team napisał(-a):

Kupowaliście kiedyś w Turcji itp. Czy takie coś lepiej omijać ?

W samym Stambule masz chyba 5 salonów Rolexa. Kiedyś miałem tam rezerwację, ale w końcu do zakupu nie doszło. No i kupując tam, dostaniesz chyba zwrot VAT. Przypuszczam że teraz, w związku z hiperinflacją, wszystkie ceny mają przypięte do euro. Mam tam przyjaciółkę, mogę ją podpytać żeby podeszła i sprawdziła lokalne salony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, a_team napisał(-a):

Kupowaliście kiedyś w Turcji itp. Czy takie coś lepiej omijać ? emoji16.png

W takich miejscach, gdzie dozwolony jest handel podrobkami nawet w 5-cio gwiazdkowych hotelach nie masz ZADNEJ pewnosci, ze kupisz cos oryginalnego, wiec raczej omijac szerorim lukiem. Poza tym nikt od Ciebie takiego zegarka kupic nie bedzie chcial nawet za pol darmo 😉

 

ps

owszem - sa tam tez AD., jednak zbyt duze ryzyko przekretow i niepewnosci wg mnie przy takich pieniadzach - ryzykowac mozna kupujac polo czy spodnie, ale nie zegarek wartosci samochodu 😎

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, artme napisał(-a):

W takich miejscach, gdzie dozwolony jest handel podrobkami nawet w 5-cio gwiazdkowych hotelach nie masz ZADNEJ pewnosci, ze kupisz cos oryginalnego, wiec raczej omijac szerorim lukiem. Poza tym nikt od Ciebie takiego zegarka kupic nie bedzie chcial nawet za pol darmo 😉

 

ps

owszem - sa tam tez AD., jednak zbyt duze ryzyko przekretow i niepewnosci wg mnie przy takich pieniadzach - ryzykowac mozna kupujac polo czy spodnie, ale nie zegarek wartosci samochodu 😎

Ja sam tam nie kupowałem, ale ciężko uwierzyć żeby autoryzowany salon sprzedawał podróbki Rolexa. Na takiej samej zasadzie powinieneś wykluczyć Dubaj, bo tam też w hotelach sprzedają podróbki, a jakoś o Dubaju takich opinii nie słyszałem. Jednak, jak pisałem, sam doświadczeń zakupowych odnośnie Stambułu i zegarków nie mam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, artme napisał(-a):

W takich miejscach, gdzie dozwolony jest handel podrobkami nawet w 5-cio gwiazdkowych hotelach nie masz ZADNEJ pewnosci, ze kupisz cos oryginalnego, wiec raczej omijac szerorim lukiem. Poza tym nikt od Ciebie takiego zegarka kupic nie bedzie chcial nawet za pol darmo 😉

 

ps

owszem - sa tam tez AD., jednak zbyt duze ryzyko przekretow i niepewnosci wg mnie przy takich pieniadzach - ryzykowac mozna kupujac polo czy spodnie, ale nie zegarek wartosci samochodu 😎

Masz jakiś dowód na to że rolex sprzedaje fejki w swoich AD w Turcji czy tak po prostu wymyślasz?


1dFQTya.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, nicon napisał(-a):

Masz jakiś dowód na to że rolex sprzedaje fejki w swoich AD w Turcji czy tak po prostu wymyślasz?

Czytaj ze zrozumieniem - chyba, ze od rana chcesz sie czepiac, ale wytlumacze:

 

nigdzie nie napisalem, ze AD sprzedaje fejki - tylko, ze kupujac w kraju zalanymi podrobkami nie ma pewnosci, ze kupi sie cos oryginalnego wchodzac nawet do pieknie wygladajacego hotelowego sklepu. Napisalem tez, ze sa tam oczywiscie i AD, jednak pozniej nawet z dowodem zakupu z takiego sklepu w Turcji bedzie go ciezko sprzedac, bo ludzie nie chca ryzykowac i bawic sie w sprawdzanie takich tureckich transakcji. A dla mnie mozesz kupowac nawet w chinach - tez maja AD.

 

50 minut temu, beniowski napisał(-a):

Ja sam tam nie kupowałem, ale ciężko uwierzyć żeby autoryzowany salon sprzedawał podróbki Rolexa. Na takiej samej zasadzie powinieneś wykluczyć Dubaj, bo tam też w hotelach sprzedają podróbki, a jakoś o Dubaju takich opinii nie słyszałem. Jednak, jak pisałem, sam doświadczeń zakupowych odnośnie Stambułu i zegarków nie mam. 

Wyjasnilem wyzej.

A co do znanego AD w Dubaju i AD w Turcji, to... coz - w moim przypadku jakos wybralbym tego z Dubaju 😉

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, artme napisał(-a):

Czytaj ze zrozumieniem - chyba, ze od rana chcesz sie czepiac, ale wytlumacze:

 

nigdzie nie napisalem, ze AD sprzedaje fejki - tylko, ze kupujac w kraju zalanymi podrobkami nie ma pewnosci, ze kupi sie cos oryginalnego wchodzac nawet do pieknie wygladajacego hotelowego sklepu. Napisalem tez, ze sa tam oczywiscie i AD, jednak pozniej nawet z dowodem zakupu z takiego sklepu w Turcji bedzie go ciezko sprzedac, bo ludzie nie chca ryzykowac i bawic sie w sprawdzanie takich tureckich transakcji. A dla mnie mozesz kupowac nawet w chinach - tez maja AD.

 

Wyjasnilem wyzej.

A co do znanego AD w Dubaju i AD w Turcji, to... coz - w moim przypadku jakos wybralbym tego z Dubaju 😉

 

 

Wiec, mozna powiedziec, ze jestes uprzedzony... oryginalny Rolex to oryginalny Rolex, nie ma znaczenia z jakiego kraju pochodzi praktycznie dla nikogo :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, SzefSzefow napisał(-a):

 

 

Wiec, mozna powiedziec, ze jestes uprzedzony... oryginalny Rolex to oryginalny Rolex, nie ma znaczenia z jakiego kraju pochodzi praktycznie dla nikogo :) 

Uprzedzony a ostrozny, to dwie rozne rzeczy😊

jak mnie poprosisz, zebym za Twoja kase i na Twoje ryzyko kupil Ci Rolka w Turcji czy Chinach, to uwierz - nie ma problemu 😎👍

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, artme napisał(-a):

Uprzedzony a ostrozny, to dwie rozne rzeczy😊

jak mnie poprosisz, zebym za Twoja kase i na Twoje ryzyko kupil Ci Rolka w Turcji czy Chinach, to uwierz - nie ma problemu 😎👍

A w Hong Kongu? Ilości podróbek tam mi oferowanych Stambuł nie był w stanie przebić 😂.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, artme napisał(-a):

Uprzedzony a ostrozny, to dwie rozne rzeczy😊

jak mnie poprosisz, zebym za Twoja kase i na Twoje ryzyko kupil Ci Rolka w Turcji czy Chinach, to uwierz - nie ma problemu 😎👍

 

Ostrozny bylbys, gdybys podchodzil do tematu oryginalnosci kazdego Rolexa, nie tylko tego z AD w Turcji 

 

Jesli masz taka mozliwosc, zeby kupic mi Rolexa w AD w Turcji czy Chinach, to nie ma sprawy, jestem bardzo chetny :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, SzefSzefow napisał(-a):

Ostrozny bylbys, gdybys podchodzil do tematu oryginalnosci kazdego Rolexa, nie tylko tego z AD w Turcji 

 

Jesli masz taka mozliwosc, zeby kupic mi Rolexa w AD w Turcji czy Chinach, to nie ma sprawy, jestem bardzo chetny :) 

I podchodze 😎 jednak z pewnych miejsc podwojnie 😉

 

Spoko - jak tylko tam podjade, to dam znac 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, artme napisał(-a):

I podchodze 😎 jednak z pewnych miejsc podwojnie 😉

 

Spoko - jak tylko tam podjade, to dam znac 😁

A pewnie pojedziesz, jak wrócisz z Radomia 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, artme napisał(-a):

I podchodze 😎 jednak z pewnych miejsc podwojnie 😉

 

Spoko - jak tylko tam podjade, to dam znac 😁

 

 

Trzymam za slowo i biore co jest 😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, SzefSzefow napisał(-a):

 

 

Trzymam za slowo i biore co jest 😀

Zrobisz 100% przedpłatę? 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, mario1971 napisał(-a):

Zrobisz 100% przedpłatę? 

 

 

Jade z Kolega i place na miejscu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, SzefSzefow napisał(-a):

 

 

Jade z Kolega i place na miejscu :)

I bierzesz co jest, nawet bicolor Datejust 36 z diamentami i masą perłową? 😉


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, mario1971 napisał(-a):

I bierzesz co jest, nawet bicolor Datejust 36 z diamentami i masą perłową? 😉

 

 

Nie, bo masy perlowej nie mozna przesylac 😂

Edytowane przez SzefSzefow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, SzefSzefow napisał(-a):

 

 

Nie bo masy perlowej nie mozna przesylac 😂

Myślałem, że to ma być zegarek dla Ciebie, a nie pośrednictwo handlowe. 😅


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, mario1971 napisał(-a):

Myślałem, że to ma być zegarek dla Ciebie, a nie pośrednictwo handlowe. 😅

 

ta dla mnie 36mm z diamentami? 

 

mamie bym wyslal w prezencie 🥰

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, SzefSzefow napisał(-a):

 

ta dla mnie 36mm z diamentami? 

 

mamie bym wyslal w prezencie 🥰

Taki synek to prawdziwy skarb. 👏


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pepsi w pełnym słońcu wygląda trochę jak z kreskówki - mocno pastelowo.

5ee3610da8a866d5169e0e53203f8974.jpg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, SzefSzefow napisał(-a):

 

 

Nie, bo masy perlowej nie mozna przesylac 😂

Czyli nie mogę sobie zegarka z masą perłową kupić gdzieś w świecie i poprosić żeby mi do Europy przysłali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, beniowski napisał(-a):

Czyli nie mogę sobie zegarka z masą perłową kupić gdzieś w świecie i poprosić żeby mi do Europy przysłali?

 

Poprosic mozesz 😅

 

Z masa perlowa jest troche klopotu, bo teoretycznie nie podpada pod regulacje CITES, poza gatunkami wymienionymi w CITES 🙈

W praktyce jednak jest tak, ze celnicy moga robic problemy i domagac sie o dodatkowe informacje czy zrobic test 😅

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, SzefSzefow napisał(-a):

 

Poprosic mozesz 😅

 

Z masa perlowa jest troche klopotu, bo teoretycznie nie podpada pod regulacje CITES, poza gatunkami wymienionymi w CITES 🙈

W praktyce jednak jest tak, ze celnicy moga robic problemy i domagac sie o dodatkowe informacje czy zrobic test 😅

 

 

Bardzo ciekawe co piszesz.  Jak sprawa wygląda z paskami ?

W kwietniu oddawałem Prince na przegląd, pojechał do Szwajcarii i też pierwsza sprawa to zdjęcie paska i wysyłka be z niego. Zdziwiłem się o co chodzi  i podobno celnicy mogą mieć problem z paskiem a bardziej z z czego jest. Można wyjaśnić ale mogą  przez długi  czas zatrzymać do rozwiązania sprawy. Zdziwiłem się bo przecież przewozi się paski z zegarkiem, w spodniach, torebki....Nie myślałem, że może to być kłopotliwe.

Edytowane przez Andrzej1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękna jest ta YG Daytona z leśną tarczą ze szlifem słonecznym.

2432dda965e4e7d098bf3f6cb4337c43.jpg09758851ead652e6d0d8a70f388ef73b.jpg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.