Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Andrzej1 napisał(-a):

Bardzo ciekawe co piszesz.  Jak sprawa wygląda z paskami ?

W kwietniu oddawałem Prince na przegląd, pojechał do Szwajcarii i też pierwsza sprawa to zdjęcie paska i wysyłka be z niego. Zdziwiłem się o co chodzi  i podobno celnicy mogą mieć problem z paskiem a bardziej z z czego jest. Można wyjaśnić ale mogą  przez długi  czas zatrzymać do rozwiązania sprawy. Zdziwiłem się bo przecież przewozi się paski z zegarkiem, w spodniach, torebki....Nie myślałem, że może to być kłopotliwe.

 

Paski wykonane ze skor egzotycznych (np aligator) wymagaja certifikatu CITES, aby legalnie przekroczyc granice. Dzieki certyfikatowi jest mozliwosc przesledzenia historii paska np ze aligator o imieniu Stefan zostal zabity na florydzie na mocy takiego i takiego zezwolenia, Stefan zostal wypatroszony w takim miejscu, jego skora zostala przeslana do garbarni we Francji, a z Francji do Szwajcarii do producenta paskow, ktory to zrobil z niego 8 pachow i sprzedal Patkowi. Patek z certyfikatem leci do AD (chyba ze na terenie CH wiec bez) i w momencie gdy ktos go kupi ciaglosc histori sie konczy. Wysylajac zegarek na serwis do PP nie jestes w stanie udowodnic, ze to Stefan. Dla celnikow moze byc to nielegalnie ubity Zenek. I teraz dalsze postepowanie zalezy od sluzb celnych. Zazwyczaj konczy sie zniszczeniu pasku i nalozeniu kary na importera lub exportera (zalezy kto przejal).

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy nosi ktoś nowego Explorera ( 36mm ) na nadgarstku 18cm???

Opinie mile widziane ;) 


Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super ten miętus na żywo 👍

Zapisy ze stalowych tylko na DJ 31 i 28.

IMG_20220903_192439.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, ZlyNY napisał(-a):

Sprobuj użyć wagi kuchennej. Jak koledzy podpowiadają platyna będzie wyraźnie cięższa. Platyne tez łatwiej zarysować. Bo jest mieksza od białego złota😉

A tak przy okazji przypomniał mi sie idealny sposób na sprawdzenie perły czy prawdziwa. Wrzuca sie  ja do octu . Jak sie rozpuści to znaczy ze była naturalna. 🤣

 

Koledzy, wytłumaczcie mi proszę. Skoro platyna jest miększa od białego złota (czego ja nie kwestionuję - nie znam się na tym dostatecznie), to dlaczego takim osiągnięciem jest wykonanie przez Rolexa w tym roku po raz pierwszy karbowanego bezela w modelu DayDate ? Do tej pory platynowe DayDate (o ile się nie mylę) miały gładkie bezele właśnie w związku z trudnościami technicznymi w wykonaniu karbowanego bezela w platynie. O co chodzi ?

 

Na marginesie Daytona, której zdjęcie jest wklejone wyżej jest cudowna. Ja bym się sekundy nie zastanawiał i wybrał tę wersję ponad stalową. 


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, SzefSzefow napisał(-a):

 

Paski wykonane ze skor egzotycznych (np aligator) wymagaja certifikatu CITES, aby legalnie przekroczyc granice. Dzieki certyfikatowi jest mozliwosc przesledzenia historii paska np ze aligator o imieniu Stefan zostal zabity na florydzie na mocy takiego i takiego zezwolenia, Stefan zostal wypatroszony w takim miejscu, jego skora zostala przeslana do garbarni we Francji, a z Francji do Szwajcarii do producenta paskow, ktory to zrobil z niego 8 pachow i sprzedal Patkowi. Patek z certyfikatem leci do AD (chyba ze na terenie CH wiec bez) i w momencie gdy ktos go kupi ciaglosc histori sie konczy. Wysylajac zegarek na serwis do PP nie jestes w stanie udowodnic, ze to Stefan. Dla celnikow moze byc to nielegalnie ubity Zenek. I teraz dalsze postepowanie zalezy od sluzb celnych. Zazwyczaj konczy sie zniszczeniu pasku i nalozeniu kary na importera lub exportera (zalezy kto przejal).

 

 

Dzięki, za wyjaśnienie. Decyzja żeby wysłać zegarek bez paska była właściwa 😀

Edytowane przez Andrzej1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, mylof napisał(-a):

 

Koledzy, wytłumaczcie mi proszę. Skoro platyna jest miększa od białego złota (czego ja nie kwestionuję - nie znam się na tym dostatecznie), to dlaczego takim osiągnięciem jest wykonanie przez Rolexa w tym roku po raz pierwszy karbowanego bezela w modelu DayDate ? Do tej pory platynowe DayDate (o ile się nie mylę) miały gładkie bezele właśnie w związku z trudnościami technicznymi w wykonaniu karbowanego bezela w platynie. O co chodzi ?

 

Na marginesie Daytona, której zdjęcie jest wklejone wyżej jest cudowna. Ja bym się sekundy nie zastanawiał i wybrał tę wersję ponad stalową. 

Białe złoto jest co do zasady bardziej miękkie od platyny... Może zależy jaki dokładnie stop, "białe złoto" to mało precyzyjne pojęcie, ważne co, poza złotem tam dodali (nikiel? pallad? cynk? srebro?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Mateo napisał(-a):

Białe złoto jest co do zasady bardziej miękkie od platyny... Może zależy jaki dokładnie stop, "białe złoto" to mało precyzyjne pojęcie, ważne co, poza złotem tam dodali (nikiel? pallad? cynk? srebro?)

 

 

Tak, platyna jest twardsza od bialego zlota, ale latwiej ja zarysowac. Ztcp jest jednym z nielicznych metali, ktore mozna zarysowac czyms bardziej miekkim, niz ona sama

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedzi Trochę się G-burza zrobiła, ale w sumie warto uważać na każdym kroku, bo ile ludzi, to tyle przekrętów

Specjalnie latał po świecie nie będę, ale pewnie przy okazji wyjazdu za granicę będę sprawdzał gdzie jest AD Rolexa i będę polował


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mylof napisał(-a):

 

Koledzy, wytłumaczcie mi proszę. Skoro platyna jest miększa od białego złota (czego ja nie kwestionuję - nie znam się na tym dostatecznie), to dlaczego takim osiągnięciem jest wykonanie przez Rolexa w tym roku po raz pierwszy karbowanego bezela w modelu DayDate ? Do tej pory platynowe DayDate (o ile się nie mylę) miały gładkie bezele właśnie w związku z trudnościami technicznymi w wykonaniu karbowanego bezela w platynie. O co chodzi ?

 

Na marginesie Daytona, której zdjęcie jest wklejone wyżej jest cudowna. Ja bym się sekundy nie zastanawiał i wybrał tę wersję ponad stalową. 

 

 

Bo platyna nie jest bardziej miekka niz zloto, a bardziej sie rysuje.

Dodatkowo jest ciezka w obrobce, przez co maszyna potrzebuje wiecej czasu na wykonanie czesci. Ztcp stosunek to: 1 (jednostka czasu) stal, 4 zloto, 7 platyna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, SzefSzefow napisał(-a):

 

 

Bo platyna nie jest bardziej miekka niz zloto, a bardziej sie rysuje.

Dodatkowo jest ciezka w obrobce, przez co maszyna potrzebuje wiecej czasu na wykonanie czesci. Ztcp stosunek to: 1 (jednostka czasu) stal, 4 zloto, 7 platyna.

 

Dziękuję za wyjaśnienie ! 


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, SzefSzefow napisał(-a):

 

Paski wykonane ze skor egzotycznych (np aligator) wymagaja certifikatu CITES, aby legalnie przekroczyc granice. Dzieki certyfikatowi jest mozliwosc przesledzenia historii paska np ze aligator o imieniu Stefan zostal zabity na florydzie na mocy takiego i takiego zezwolenia, Stefan zostal wypatroszony w takim miejscu, jego skora zostala przeslana do garbarni we Francji, a z Francji do Szwajcarii do producenta paskow, ktory to zrobil z niego 8 pachow i sprzedal Patkowi. Patek z certyfikatem leci do AD (chyba ze na terenie CH wiec bez) i w momencie gdy ktos go kupi ciaglosc histori sie konczy. Wysylajac zegarek na serwis do PP nie jestes w stanie udowodnic, ze to Stefan. Dla celnikow moze byc to nielegalnie ubity Zenek. I teraz dalsze postepowanie zalezy od sluzb celnych. Zazwyczaj konczy sie zniszczeniu pasku i nalozeniu kary na importera lub exportera (zalezy kto przejal).

 

 

Żyjemy w chorym socjalistycznym ustroju. 


Lubię divery, nie lubię chronografów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, tomekr89 napisał(-a):

Żyjemy w chorym socjalistycznym ustroju. 

przecież nie trzeba nosić zegarka na egzotykach zabijając zagrożone gatunki zwierząt, można nosić paski ze skóry cielęcej, NATO, pojawiają się wege paski z ananasa.

Jeszcze się lewacy za burżujów w Patkach na aligatorach wezmą ;) kwestia czasu. Jeszcze do tego nie doszło, bo w ogóle firmy zegarkowe mają odwagę w dzisiejszych czasach takie paski oferować.

Widocznie firmy zegarkowe wychodzą z założenia, że taki jest target, który dla zysków firmy zatruje rzekę, albo kilometry kwadratowe terenów bez mrugnięcia okiem ;) I co to tam dla niego skóry egzotyki na pasku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ZlyNY
6 godzin temu, mylof napisał(-a):

 

Koledzy, wytłumaczcie mi proszę. Skoro platyna jest miększa od białego złota (czego ja nie kwestionuję - nie znam się na tym dostatecznie), to dlaczego takim osiągnięciem jest wykonanie przez Rolexa w tym roku po raz pierwszy karbowanego bezela w modelu DayDate ? Do tej pory platynowe DayDate (o ile się nie mylę) miały gładkie bezele właśnie w związku z trudnościami technicznymi w wykonaniu karbowanego bezela w platynie. O co chodzi ?

 

Na marginesie Daytona, której zdjęcie jest wklejone wyżej jest cudowna. Ja bym się sekundy nie zastanawiał i wybrał tę wersję ponad stalową. 

Dlatego ze platyna jest dużo trudniejsza w obróbce.

Nie tylko w lutowaniu, gdzie potrzeba dużo wyższa temperaturę niż dla złota. Ale zwłaszcza w wyprowadzaniu prostych płaszczyzn. I w polerowaniu. A wypolerowana na lustro powierzchnie można porysować paznokciem. 

Co ciekawe do lutowania nie musisz używać żadnej chemii do oczyszczania metalu. Natomiast musisz używać okularów jak do spawania ze względu na bardzo jasne światło.

5 godzin temu, SzefSzefow napisał(-a):

 

 

Tak, platyna jest twardsza od bialego zlota, ale latwiej ja zarysowac. Ztcp jest jednym z nielicznych metali, ktore mozna zarysowac czyms bardziej miekkim, niz ona sama

Zgadza sie.  Jako jubiler porównałem platynę  próby 950 ze zlotem  próby 750 . Czyli takim jakiego używamy do wyrobu biżuterii i kopert zegarków. Czyli na gram stopu złota czystego kruszcu jest 750 jednostek a reszta to domieszki powodujące "twardość ".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ZlyNY

Zapomniałem jeszcze dodać ze wszystkie wyroby z białego złota sa pokrywane rodium żeby faktycznie miały biały kolor a nie szary. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, ZlyNY napisał(-a):

Zapomniałem jeszcze dodać ze wszystkie wyroby z białego złota sa pokrywane rodium żeby faktycznie miały biały kolor a nie szary. 

 

Niektóre stopy nie są rodowane - w zależności od firmy a nawet modelu zegarki nie są rodowane. 

 

Naturalny kolor białego złota w większości stopów to  biały z żółtym zabarwieniem niż szary. 

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji wagi, już w białym Au to prawie ćwierć kg.  W Pt, z tego co pamiętam byłoby +  ok. 10 %.

IMG_E4120.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, ZlyNY napisał(-a):

Zapomniałem jeszcze dodać ze wszystkie wyroby z białego złota sa pokrywane rodium żeby faktycznie miały biały kolor a nie szary. 

 

 

Nie wszytskie, a te tansze i kiepskie 😉

42 minuty temu, Andrzej1 napisał(-a):

Przy okazji wagi, już w białym Au to prawie ćwierć kg.  W Pt, z tego co pamiętam byłoby +  ok. 10 %.

IMG_E4120.JPG

 

Zle pamietasz, Daytona PT to jakies 285g, WG ponizej 200g, RG 215g

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, dawid82 napisał(-a):

Koledzy nosi ktoś nowego Explorera ( 36mm ) na nadgarstku 18cm???

Opinie mile widziane ;) 


U mnie na Instagramie znajdziesz zdjęcia Ex 36 na nadgarstku ok.18,5 cm (link masz w mojej stopce)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś z kolegów miał info gdzie można dostać albo zapisać się na DJ w nowej wersji niebieskiej, to dajcie znać ewentualnie bicolor

Będę wdzięczny

46ed1e15096774f3e73d45a6095e065a.jpg


17652e997a3e16ed56d23653450d2f8b.jpg


1c3e2e332e47e8b88475f195c01b0248.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, a_team napisał(-a):

Gdyby ktoś z kolegów miał info gdzie można dostać albo zapisać się na DJ w nowej wersji niebieskiej, to dajcie znaćemoji6.png ewentualnie bicolor emoji6.png

Będę wdzięczny emoji6.png

46ed1e15096774f3e73d45a6095e065a.jpg


17652e997a3e16ed56d23653450d2f8b.jpg


1c3e2e332e47e8b88475f195c01b0248.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Dostać to raczej nigdzie.

Zapisać się na rozmiar męski w stali też nie bardzo.

O bikolor spytaj u najbliższego AD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, SzefSzefow napisał(-a):

Zle pamietasz, Daytona PT to jakies 285g, WG ponizej 200g, RG 215g

Bardzo źle pamiętam ☺️bo to ponad 40%.

 

Tylko jeżeli dobrze Cię zrozumiałem to Daytona  w różowym jest cięższa od białego złota.  Skąd różnica w drugą stronę w GMT ? Root Beer waży 225 g a Pepsi 4 gramy więcej :huh: 

2 godziny temu, a_team napisał(-a):

Gdyby ktoś z kolegów miał info gdzie można dostać albo zapisać się na DJ w nowej wersji niebieskiej, to dajcie znaćemoji6.png ewentualnie bicolor emoji6.png

Będę wdzięczny emoji6.png

46ed1e15096774f3e73d45a6095e065a.jpg


17652e997a3e16ed56d23653450d2f8b.jpg


1c3e2e332e47e8b88475f195c01b0248.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Niestety, ciężko będziesz miał. Z TT męcz u AD, szanse dużo większe niż ze stalowym. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Andrzej1 napisał(-a):

Bardzo źle pamiętam ☺️bo to ponad 40%.

 

Tylko jeżeli dobrze Cię zrozumiałem to Daytona  w różowym jest cięższa od białego złota.  Skąd różnica w drugą stronę w GMT ? Root Beer waży 225 g a Pepsi 4 gramy więcej :huh: 

Niestety, ciężko będziesz miał. Z TT męcz u AD, szanse dużo większe niż ze stalowym. 

 

 

cos tam dobrze pamietales, bo roznica w wadze czystego zlota i platyny to 10% 😉

Root Beer wazy 168g, a pepsi na jubilee ok 142g, na oyster ok 155g, nie wiem skad wziales 225g

Edytowane przez SzefSzefow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.