Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

55 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Niedzielne myśli nieczyste. 🤔Zastanawiam się na głos, co bym zrobił, gdybym dostał propozycję zamiany Batmana i czarnego Suba z datą na białą Daytonę. No właśnie... 

Dla mnie 50% magii Daytony to niedostępność drugie 50% to jedyne chrono Rolexa , wygoda noszenia i subiektywnie estetyka.  Z pewnością SUB i GMT są użytkowo lepsze ale też bardziej powszechne. Werdykt dla Ciebie  inspirowany nowym avatarem - musisz mieć wszystkie 😉 

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, beniowski napisał(-a):

jak chcesz, to bierz. Przecież zostanie ci drugi GMT, po co ci 2 praktycznie takie same zegarki 😂?

Nosisz jeansy, takie standardowe - niebieskie? Masz jedną parę, czy może więcej? A co z bielizną? No dobra, bieliznę Ci odpuszczę. 😉


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Nosisz jeansy, takie standardowe - niebieskie? Masz jedną parę, czy może więcej? A co z bielizną? No dobra, bieliznę Ci odpuszczę. 😉

Sprawdziłem w szafie: mam 6 par jeansów: żadna nie jest w takim samym odcieniu😁, ba różnych firm i różnych krojów (niestety bez metek na siurku🤣). Jeśli chcesz, to możesz nawet wszystkie odmiany Rolków  GMT skompletować, tylko po co? Mnie by wystarczył jeden model z każdej linii, tak jest ciekawej i bardziej różnorodnie, jeśli można mówić o dużej różnorodności w odniesieniu do zegarków jednej i tej samej firmy.

 

To teraz pozwól że ja zapytam: samochodów masz więcej niż jeden i wszystkie takie same?

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, beniowski napisał(-a):

Sprawdziłem w szafie: mam 6 par jeansów: żadna nie jest w takim samym odcieniu😁, ba różnych firm i różnych krojów (niestety bez metek na siurku🤣). 

6 par - to chyba załatwia temat. 🙂


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, mario1971 napisał(-a):

6 par - to chyba załatwia temat. 🙂

Czyli mogę zbierać wszystkie Rolexy GMT do tych jeansów? Jeśli się zadowolę tymi na Jubilee, to mi akurat tylko jednej pary jeansów zabraknie; no a na Oyster to będę mieć po dwie pary na Rolexa 😁.

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, facecik napisał(-a):

Nie opłaca się. Ceny wkrótce spadną, zegarki będą powszechnie dostępne i będziesz mógł sobie kupić od ręki😉

Ja bym nawet żadnego z wymienionych nie zamienił 1:1 na Daytonę.

Teraz nic sie nie oplaca 😁

Jesli ceny spadna, to wszystkich - a subow i batmanow jest 10 razy wiecej niz bialej daytony i tak pewnie bedzie 😉

 

@mario1971 - odpowiadajac na Twoje pytanie, to wszystko zalezy od tego czy biala daytona podoba Ci sie na tyle, ze zawsze o niej myslales i chciales miec, czy to tylko chec jakiejs zmiany? Ja białą jak tylko wyszla powiedzialem, ze musze i bardzo chce posiadac i nie bylo to bynajmniej podyktowane checia zysku czy czegos podobnego (wtedy mozna bylo sie na nia spokojnie zapisac - bez zadnego problemu, ze Cie wywala z listy czy takie tam). Obecnie uwazam, ze dla milosnika Rolexow i posiadaczy kilku roznych modeli daytona jest swietnym uzupelnieniem, a banan na twarzy pojawia sie czesciej niz u "oklepanych" subow 😬 (z jakiegos powodu, to one najbardziej rotuja u "milosnikow" i najmniej poszly w gore - sam wracalem 3 razy 😁). Daytona, to inna bajka jak napisal @desmo, wiec swietnie uzupelnia kolekcje, choc z perspektywy czasu wiem juz na 100%, ze nie jest to zegarek dla jednozegarkowca - ale to chyba Tobie nie grozi 😉

 

ps

Smiem twierdzic, ze w Twoim przypadku taki zestaw jak:

- niebieski DJ (ewentualnie mint)

- pepsi

- biala daytona i ewentualnie polar

zalatwiaja komplet na kazda okazje i nie sa nudne - kazdy ma to cos - reszta do smieci 😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daytona nie jest nawet trochę podobna do żadnego innego modelu Rolexa. Miałem okazję przymierzać w two-tone z czarną tarczą i powiem, że wrażenie było piorunujące. Korzystanie ze stopera to sama przyjemność; jak te puschery pięknie klikają ! Gdybym kupował Daytonę to wybrałbym zdecydowanie two-tone lub full gold (na Oysterflex), ponad wersję w stali. Może to nawet mój kolejny cel zegarkowy, szkoda tylko, że mało realistyczny z powodu braku dostępności.

 

 

datona full gold.jpg


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko sobie głośno myślę w taki dzień, jak dzisiaj. Cieszę się z tego, co już nam, ale chciałbym więcej. Dopieścić kolekcję, może coś zmienić. Czasami bywają takie dni jak dzisiejszy, a jutro wróci dzień jak co dzień. 😉


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Tak tylko sobie głośno myślę w taki dzień, jak dzisiaj. Cieszę się z tego, co już nam, ale chciałbym więcej. Dopieścić kolekcję, może coś zmienić. Czasami bywają takie dni jak dzisiejszy, a jutro wróci dzień jak co dzień. 😉

 

W weekend się dobrze marzy o zegarkach. Od poniedziałku wraca ciężka praca, w pośpiechu spoglądamy na zegarek setki razy dziennie (przez co ten przedmiot znów wraca do swojej utylitarnej funkcji)  i nawet do głowy nie przyjdzie pomarzyć...


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego tak sobie patrzę na tę swoją wspaniałą R piątkę i dumam, co dalej. default_wink.png

3b13881e7a706c3d522cb6075106c4d2.jpg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Dlatego tak sobie patrzę na tę swoją wspaniałą R piątkę i dumam, co dalej. default_wink.png

 

Brakuje ci kilku wersji GMT 😂.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Dlatego tak sobie patrzę na tę swoją wspaniałą R piątkę i dumam, co dalej. default_wink.png
 

Ewidentnie za dużo GMT, a za mało czegoś zwariowanego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Dlatego tak sobie patrzę na tę swoją wspaniałą R piątkę i dumam, co dalej. default_wink.png

No i to zdjecie powinno Ci wiele ukazac 😎

Cztery zegarki z trojkatem na 12-stej, cztery zegarki z kulkami na indeksach, cztery zegarki z mercedesami, cztery zegarki z cyklopem i cztery z praktycznie identycznymi bezelami... Coz - mysle, ze czas cos urozmaicic... 😎

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, facecik napisał(-a):

A ta Daytona to od kogo miała by być?😉

No przeca Kolega jest zapisany, tylko doczekac sie nie moze 🤣

 

ps

osobiscie w zyciu nie wymienilbym bialej daytony na cos tak dziwnego i bez historii, jak batman 😝 nawet gdyby mi miliony dodawali... Zawsze pisalem, ze batman dla mnie to takie "wybrakowane pepsi" 😬 ale Mario go kocha/kochal 😜

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Brakuje ci kilku wersji GMT .
Beniu...
bbc55c04e3b9909222577ed022c56553.gif

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Beniu... emoji28.png
 

No co? Masz, jak koledzy już pisali, 4 bardzo do siebie podobne zegarki, to trzeba ciągnąć ten wóz dalej 😄.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, beniowski napisał(-a):

No co? Masz, jak koledzy już pisali, 4 bardzo do siebie podobne zegarki, to trzeba ciągnąć ten wóz dalej 😄.

Jeszcze yachtmastera do kolekcji i bedzie wielka piatka 😉

 

A tak na zakonczenie dnia jako ciekawostka - w Barcelonie na ulicy same smartwatche i modowe. Tylko jednego batmana na jubilee widzialem i jedna biala daytone w stali ale starsza referencje widzialem. Za to az piec zegarkow, ktore rzucaly mi sie w czy, toooo...

 

Tissot PRX, ale nie chrono, tylko klasyczna wersja... 😳 No prosze 🤓

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, artme napisał(-a):

batman dla mnie to takie "wybrakowane pepsi"

 

A pepsi w tym zestawieniu nie jest zbyt kolorowe ? Taki rolexowy klaun ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pepsi to faktycznie takie kolorowe jarmarki. Bezel zmienia barwy w zależności od otaczającego go oświetlenia. Jest niczym kameleon. Muszę jednak przyznać, że z dnia na dzień zyskuje w moich oczach. Jest kozak! 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, mroova napisał(-a):

 

A pepsi w tym zestawieniu nie jest zbyt kolorowe ? Taki rolexowy klaun ?

Mozliwe - jednak jak czas pokazal, to jednak ludziska pokochali tego "klauna" i ja tez a batmana kupowali, bo na pepsi nie mogli sie zapisac stad taki wysyp na portalach sprzedazowych a nie na rekach 🤪

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mario1971 napisał(-a):

Dlatego tak sobie patrzę na tę swoją wspaniałą R piątkę i dumam, co dalej. default_wink.png

3b13881e7a706c3d522cb6075106c4d2.jpg

Do tego zestawu to już tylko Cellini 😂

A tak serio to Suba bym się nie pozbywał, mając Pepsi to Batmana może bym puszczał ale czy za Daytonę - ja bym jej nie nosił ale to ja, inwestycję robię tylko złe więc zapewne staniałaby po kupnie.

Yacht Master ( oczywiście nie II ) to takie skrzyżowanie Suba z DJ, mnie by idealnie odpowiadał jako jedyny i bardzo możliwe że tak się skończy jak znajdę slate 40, jako kolejny w takiej kolekcji troszkę bez sensu. Prędzej już np. Milgauss żeby zachować styl stalowo-użytkowy.

Jest też taka opcja że po prostu nie ma już w Rolexie modelu który by Ci pasował i szukasz na siłę zamiast cieszyć się tym co masz i zająć innymi sprawami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, artme napisał(-a):

batmana kupowali, bo na pepsi nie mogli sie zapisac stad taki wysyp na portalach sprzedazowych a nie na rekach

A był taki warunek ? Ja mogłem "albo / albo", w momencie zapisu nie było żadnej sugestii. Dla mnie pepsi jest super - ale wyłącznie jako n-ty zegarek, typowo wakacyjno - imprezowy, dlatego zapisałem się na batmana. Zresztą, każdym z nich bym się cieszył, ale najbardziej z wersji LN. 

 

Na ostatni wysyp batmanów też zwróciłem uwagę, tyle że chyba nikt z nas nie wie, jaka była proporcja dostaw do Polski i na inne rynki.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, artme napisał(-a):

Teraz nic sie nie oplaca 😁

Jesli ceny spadna, to wszystkich - a subow i batmanow jest 10 razy wiecej niz bialej daytony i tak pewnie bedzie 😉

 

 

Ceny już spadły, im większa różnica do MSRP tym więcej. Daytona i GMT jakoś -25% od szczytu w kwietniu. Ceramiczne Suby też spadły. Dla spekulantów raczej dalej będzie bear market. ;) Pięciocyfrowe trzymają cenę a nawet poszły do góry niektóre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzymajmy za to kciuki, w końcu może będzie większa dostępność ? I większa innowacyjność Rolexa, a nie jak do tej pory, rzucą "trzy kolory na krzyż" a i tak wyczekujemy na możliwość zapisu.

Edytowane przez mroova

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.