Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

A niedawno tu pisałem, że nie wyobrażam sobie Rolexa z tytanu... 

 

 


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh czyli plotki że pokażą cos TI się sprawdziły. Co prawda miało być we wrześniu ale cóż. Ciekawe czy na W&W pokażą coś z innej linii w Ti. A kiedy w Kruku nowy kurs zobaczymy? 

 

 

Edytowane przez Jan

Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, mylof napisał(-a):

A niedawno tu pisałem, że nie wyobrażam sobie Rolexa z tytanu...

 

 

nie-chce-jedzenia-mem-obraz-jezusa-przer

 

Jezeli ktos kupuje/sprzedaje Rolexy, mowi o nich, to jest to bardzo waska gama modela czyli GMT, Daytona i czasem jakis klasyk (no dobra jeszcze submariner) ale oprocz tego reszta niema takiego popytu.

Te tytanowe grubasy podziela los tych mniej popularnych modeli.

 

Podobal mi sie https://www.rolex.com/watches/oyster-perpetual/m124300-0005.html

Zielony kolor super, klasyk z malym twistem. Ide do salonu, ogladam, a tam kilka odcieni ciemniejsza tarcza niz na stronie. Juz nie taka fajna, za ciemna zdecydowanie.

 

Kilka pytan do ekspertow marki:

1. czym sie rozni ten model od tego

https://www.rolex.com/watches/oyster-perpetual/m124300-0005.html

https://www.rolex.com/watches/datejust/m126300-0001.html

 

To co ja widze, oczywiscie kolor tarczy ale to pomijamy, cyklop, dodatkowe cyferki nad belkami godziny.

Ciezko natomiast cos wiecej powiedziec bo strona oficjalna potrafi zmylic (patrz wyzej kolory), czy sa inne wymiary lug-to-lug? czy stal jest szlifowana na kopercie przy zapieciu bransolety a w drugim nie? wymiary pomimo ze oba w teorii 41 mm? bransoleta ta sama czy inna? bezel inny ksztalt?

 

aa no i zegarkowe lombardy czy jak to sie zwie czuja dalsze spadki, dowod?

producent michael kilka godzin temu (

 ) nagania na skupowanie rolexow w tym sklepie po cenach lekko ponizej aktualnie second-handowych (WatchCharts), wiec oni obstawiaja dalsze mocne spadki i chca sie pozbyc duuuuuuzego inwentarza rolexow

wniosek? jest nadzieja wkrotce na normalne zakupy w salonie :)

Edytowane przez Augustynski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja widzę, oprócz wartego co napisałeś, przede wszystkim w jednym datę pod cyklopem, inne indeksy, inny bezel, nieco inny kształt koperty. Ale ja nie jestem jakiś super młody i może mi się wszystko zlewać. 
 

Ten twój post jest serio czy to jakaś prowokacja? Bo np. mógłbym napisać że wg mnie te 2 zegarki się praktycznie niczym nie różnią, ba, oba mają datę i cyklopa😁.
 

image.jpeg

image.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Augustynski napisał(-a):

 

1. czym sie rozni ten model od tego

https://www.rolex.com/watches/oyster-perpetual/m124300-0005.html

https://www.rolex.com/watches/datejust/m126300-0001.html

 

 

producent michael kilka godzin temu (

 

 

Przecież to dwa zupełnie inne modele zegarków. Naprawdę tego nie widzisz ?

 

A producenta Michaela tu nie chcemy - nikt go tu nie ceni. 

 

 


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, beniowski napisał(-a):

No ja widzę, oprócz wartego co napisałeś, przede wszystkim w jednym datę pod cyklopem, inne indeksy, inny bezel, nieco inny kształt koperty. Ale ja nie jestem jakiś super młody i może mi się wszystko zlewać. 
 

Ten twój post jest serio czy to jakaś prowokacja? Bo np. mógłbym napisać że wg mnie te 2 zegarki się praktycznie niczym nie różnią, ba, oba mają datę i cyklopa😁.
 

image.jpeg

image.jpeg

 

Post na serio byl napisany.

Ja tu widze przedewszystkim rzucajacy sie w oczy inny rozmiar, yacht master wyglada na mniejszy ale moge sie mylic (perspektywa zdjecia).

Bezel totalnie inny, prawdopodobnie glownie przez czcionke liczb na nim i to ze sa wypukle a nie wyryte/malowane.

Sama tarcza i bransoleta identyko na pierwszy i drugi rzut oka.

 

Cytat

A producenta Michaela tu nie chcemy - nikt go tu nie ceni. 

a dlaczego? bardzo ciekawy jestem

ogolnie wyglada na kulturalnego faceta na poziomie, ktory sprzedaje tak dobrze ze nikt tego prawie nie zauwaza (komentarze pod jego filmami)

zegarki modyfikowal swoje w kolekcji ( a tfu ) i zbieral glownie bling-bling modele ale juz z tego wyrosl, dojrzal troche

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Nabyłem i melduję się.

Czy któryś z kolegów pasjonatów pomoże w określeniu/znalezieniu numeru referencyjnego. Nie chcę sam otwierać a u zegarmistrza będę dopiero w czwartek.

65A51BD3-145A-44C8-B8FC-678759EE8D9E.thumb.jpeg.6afca1fcabbd5b4eb1eb9da2f114e6b8.jpeg02E377DE-8021-4C56-A19F-848B1DA3E9E2.thumb.jpeg.ad3252cec702163c49f990ff9af323fc.jpegA97D5A2B-962A-4AAB-9964-F8A45DB40C77.thumb.jpeg.e5b6357bdf4200e65aba482c1d1e00c1.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, eye_lip napisał(-a):

Ref 4083

Dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, mylof napisał(-a):

 

A producenta Michaela tu nie chcemy - nikt go tu nie ceni

 

Cenić może nie ale jest zabawny plus otwiera trochę oczy na zepsuty pieniędzmi świat Beverly hills


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, desmo napisał(-a):

Co to się porobiło… Rolex znów musi płacić za przypominanie klientom, że jest „marką ludzi sukcesu”…

https://www.hodinkee.com/articles/jeff-katz-al-coro-rolex-skydweller

Najciekawszy jest ten subtelny fragment w którym mówi że musiał prosić znajomego o pomoc żeby "załatwić" tego Skydwellera, inaczej to by świętował swój sukces 3 lata później, i to przy dobrych wiatrach jeżeli nie odbiłby się od AD albo nie przejechałby go pociąg po drodze :D.


1dFQTya.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok - w takim razie sie przyznac - kto bedzie zamawiac lub juz sie zapisal na nowego tytana? 😁 Pytam powaznie i nie tych, co tylko inwestycyjnie 😊

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najciekawszy jest ten subtelny fragment w którym mówi że musiał prosić znajomego o pomoc żeby "załatwić" tego Skydwellera, inaczej to by świętował swój sukces 3 lata później, i to przy dobrych wiatrach jeżeli nie odbiłby się od AD albo nie przejechałby go pociąg po drodze .

Na mnie wieksze wrazenie zrobilo przyznanie, ze facet ocenial gosci restauracji (czy warto ich obslugiwac) w oparciu o noszone przez nich zegarki. Slabe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, artme napisał(-a):

Ok - w takim razie sie przyznac - kto bedzie zamawiac lub juz sie zapisal na nowego tytana? 😁 Pytam powaznie i nie tych, co tylko inwestycyjnie 😊

Na to monstrum? Chyba tylko ci z szerokim nadgarstkiem. Nienoszalny na co dzień dla przeciętniaka. Inwestycje się kończą pomału.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, bibbi napisał(-a):


Na mnie wieksze wrazenie zrobilo przyznanie, ze facet ocenial gosci restauracji (czy warto ich obslugiwac) w oparciu o noszone przez nich zegarki. Slabe.

Eeee tam slabe - nie przyzwyczailes sie do tego w naszym kraju? 😬😉

Butik AP w Hiszpanii, AP we Wloszech, salon Rolka w Barcelonie czy luksusowe sklepy w Dubaju - krotkie spodenki, spocony lysy gosc w sandalach z plecakiem na plecach i... wszedzie traktowany jak dobry znajomy staly klient. Tutaj... coz - sam wiesz 😉

 

5 minut temu, facecik napisał(-a):

Na to monstrum? Chyba tylko ci z szerokim nadgarstkiem. Nienoszalny na co dzień dla przeciętniaka. Inwestycje się kończą pomału.

Rozumiem - ale sa tu tez tacy, co moga pozwolic sobie na takie urządzenie do zadan specjalnych, bo nazwa zegarek do codziennego uzytkowania, to chyba przesada... 😬

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, artme napisał(-a):

Rozumiem - ale sa tu tez tacy, co moga pozwolic sobie na takie urządzenie do zadan specjalnych, bo nazwa zegarek do codziennego uzytkowania, to chyba przesada... 😬

Do zadań specjalnych to wystarczy zwykły Sub. Ja tam znowu wierciłem z nim na ręku. Ale jak ktoś chce przeżywać "zadania specjalne" z tytanem na ręku, kto zabroni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, facecik napisał(-a):

Do zadań specjalnych to wystarczy zwykły Sub. Ja tam znowu wierciłem z nim na ręku. Ale jak ktoś chce przeżywać "zadania specjalne" z tytanem na ręku, kto zabroni?

Wiesz - gdybym mial pieniedzy tyle, ze wylewalyby sie bokami, to chcialbym go miec w kolekcji (tak, jak tego pama 341 ponizej) - nawet do popatrzenia - ot taka pasja 😊

569537031_Screenshot2022-11-02at16_13_04.thumb.png.f88636e469884f67a1cbedc77c91b659.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, artme napisał(-a):

Eeee tam slabe - nie przyzwyczailes sie do tego w naszym kraju? 😬😉

Butik AP w Hiszpanii, AP we Wloszech, salon Rolka w Barcelonie czy luksusowe sklepy w Dubaju - krotkie spodenki, spocony lysy gosc w sandalach z plecakiem na plecach i... wszedzie traktowany jak dobry znajomy staly klient. Tutaj... coz - sam wiesz 😉

 

Czytaj wymaluj Twój autoportret. 😜


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Czytaj wymaluj Twój autoportret. 😜

Że w sensie ja popylam spocony w tych spodenkach? 🤔

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Czytaj wymaluj Twój autoportret. 😜

Eee tam, ja to widziałam Mariusza w innej, ale ciągle sportowej stylizacji. To były zimne miesiące.

11 minut temu, artme napisał(-a):

Wiesz - gdybym mial pieniedzy tyle, ze wylewalyby sie bokami, to chcialbym go miec w kolekcji (tak, jak tego pama 341 ponizej) - nawet do popatrzenia - ot taka pasja 😊

 

Użytkownik / pasjonat / kolekcjoner. Żadne z tych pojąć moim zdaniem się się wyklucza. Jak można mieć więcej niż trzeba do codziennego użytkowania, proszę bardzo. Ja już z pamów się wyleczyłem. Najlepsze jakie miałem - 233 i 112. Chętnie bym wrócił, ale może już nie będzie okazji. I tak najlepsze mechanicznie są Rolexy, również jeżeli chodzi o wygodę, nic nie ma do nich startu (oczywiście w odpowiedniej kategorii - zegarka do wszystkiego). Wygląd to już sprawa drugorzędna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, artme napisał(-a):

Że w sensie ja popylam spocony w tych spodenkach? 🤔

Część opisu się zgadza; łysy, w krótkich spodenkach...😁


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, bibbi napisał(-a):


Na mnie wieksze wrazenie zrobilo przyznanie, ze facet ocenial gosci restauracji (czy warto ich obslugiwac) w oparciu o noszone przez nich zegarki. Slabe.

A mnie zdziwiło że właściciel 2 gwiazdek Michelin musiał latami na Sky-Dwellera odkładać. We Włoszech np. właściciele takich restauracji to gwiazdy zarabiające naprawdę duże pieniądze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KOSZ

48 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Część opisu się zgadza; łysy, w krótkich spodenkach...😁

 

Zaraz, zaraz. Czy to nie on był w gazetce parafialnej? 😆

 

https://www.wprost.pl/swiat/10203234/lysy-z-brazzers-na-okladce-gazetki-parafialnej-jak-tlumacza-to-ksieza.html

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.