Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dobrze, że mamy różne gusty. Dla mnie AK to jedyny Rolex na zakup którego mam ochotę. Pozostałe modele w większości do mnie nie przemawiają. Albo wydają mi się banalne, albo wulgarne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kij w mrowisko włożony. 🙂

 

Ja rozumiem, żebyście wrzucili exa do porównania i „miażdżyli” air-kinga, ale ExII?

Wy tak na serio?

😂

 

Ja to w ogóle się dziwię, że ExII się nazywa Ex, przecież on nie ma estetycznie nic wspólnego z Ex. On raczej powinien się nazywać „master” w nawiązaniu do gmt master, tylko bez gmt, bo do niego jest zdecydowanie bardziej podobny niż do Ex.  Ale to tak na marginesie. 


"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mrstatler napisał(-a):

 

Mógłbys wskazać gdzie nowe OP41 jest za 34 ?

Pewnie. Nowy 34 używany 31k czyli prawie retail - po podwyżce retail przekroczył 30k. Tyle że nie znam się na tym, czy z Azji trzeba jakieś dopłaty policzyć. Ogólnie ponoć w Azji wyprzedaż Rolkow, drogich torebek itp trwa w najlepsze. 

https://www.chrono24.pl/rolex/rolex-oyster-perpetual-41--id26107268.htm
https://www.chrono24.pl/rolex/oyster-perpetual--id26099216.htm

https://www.chrono24.pl/rolex/oyster-perpetual-41--id26057199.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Tom87 napisał(-a):

Pewnie. Nowy 34 używany 31k czyli prawie retail - po podwyżce retail przekroczył 30k. Tyle że nie znam się na tym, czy z Azji trzeba jakieś dopłaty policzyć. Ogólnie ponoć w Azji wyprzedaż Rolkow, drogich torebek itp trwa w najlepsze. 

https://www.chrono24.pl/rolex/rolex-oyster-perpetual-41--id26107268.htm
https://www.chrono24.pl/rolex/oyster-perpetual--id26099216.htm

https://www.chrono24.pl/rolex/oyster-perpetual-41--id26057199.htm

Ale do tych cen trzeba doliczyć podatki, itp., czyli ok 10k więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, sanik napisał(-a):

Ale do tych cen trzeba doliczyć podatki, itp., czyli ok 10k więcej.

Można oczywiście przelecieć się do Japonii, kupić i wrócić z zegarkiem na ręce. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo kupić owszem na chrono24 ale w kraju i sklepie z terytorium UE. :)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, SPS napisał(-a):

Albo kupić owszem na chrono24 ale w kraju i sklepie z terytorium UE. :)  

Nowy z Chrono z UE za 34k? 

tumblr_mlooq5aq7q1s20gm1o1_400.gif


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, tbn napisał(-a):

Powiedziałbym, obraża poczucie estetyki. Tarcza naćkana cyferkami, które niczemu nie służą. Exa, OP też nie ma za dużo na Tik Toku pewnie, a projekty są ponadczasowe i wyglądają tak samo praktycznie od kilkudziesięciu lat. Różnych wersji "Kingów" Rolex miał już kilka, sam nie wie co chce z tym zegarkiem zrobić. 

 

cyt: "(...)Tarcza naćkana cyferkami, które niczemu nie służą" to o Daytonie? 😛 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Nowy z Chrono z UE za 34k? 

tumblr_mlooq5aq7q1s20gm1o1_400.gif

 

Chodziło mi o to, że jeżeli kupi u sprzedawcy na terytorium UE na chrono24 to nie martwisz się podatkami, cłami, i innymi ami tylko co najwyżej ubezpieczoną przesyłką. :) 

Nie odnosiłem się do ceny za konkretny zegarek w tym momencie :) 

 

edycja@

ale proszę z dobroci serca szybkie sprawdzenie  :) UE 

 

 

rolex.png

Edytowane przez SPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Można oczywiście przelecieć się do Japonii, kupić i wrócić z zegarkiem na ręce. 

 

i to też nie do końca 🙂

Okazuje się, że Japończycy doliczają 10% swojego odpowiednika VAtu jak jest wysyłka pod adres w Japoni 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, SPS napisał(-a):

 

Chodziło mi o to, że jeżeli kupi u sprzedawcy na terytorium UE na chrono24 to nie martwisz się podatkami, cłami, i innymi ami tylko co najwyżej ubezpieczoną przesyłką. :) 

Nie odnosiłem się do ceny za konkretny zegarek w tym momencie :) 

 

Ten nosal nie był do Ciebie. 😅


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, SPS napisał(-a):

 

Chodziło mi o to, że jeżeli kupi u sprzedawcy na terytorium UE na chrono24 to nie martwisz się podatkami, cłami, i innymi ami tylko co najwyżej ubezpieczoną przesyłką. :) 

Nie odnosiłem się do ceny za konkretny zegarek w tym momencie :) 

 

edycja@

ale proszę z dobroci serca szybkie sprawdzenie  :) UE 

 

 

rolex.png

W tym rzecz, że OP na wtórnym nie są za 34k.

Tak więc obalona została teoria dnia kolegi Tom87, że cena OP41 zbliża się do retail.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, sanik napisał(-a):

Tak więc obalona została teoria dnia kolegi Tom87, że cena OP41 zbliża się do retail.

Tak swoja droga, co sie stanie jak retail zrowna sie z cena sklepowa? Tzn. czy wroca rabaty w salonie czy po prostu spadnie popyt i beda lezec na polkach bo polowa "fanow" odpadnie z checi zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak okaże się, że nic nie da się zarobić to Janusze biznesu przestaną odbierać i w końcu wróci normalność, czyli kupować będzie ten, kto naprawdę chce posiadać dany zegarek. A na mniej popularne modele (OP, Airking) wrócą nawet rabaty. Chociaż uważam, że w wypadku Daytony i GMT to nigdy nie nastapi, ale w wypadku Submarinera już tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale do tych cen trzeba doliczyć podatki, itp., czyli ok 10k więcej.

Oj tam oj tam.
Nie czepiajmy się drobiazgów.

No i bańka pękła


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Tommaso napisał(-a):

... Chociaż uważam, że w wypadku Daytony i GMT to nigdy nie nastapi, ale w wypadku Submarinera już tak.

Mam dokładnie takie samo zdanie. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, facecik napisał(-a):

Taaak, od jakiegoś czasu, nie zauważyłeś?

 

Wybaczcie, że ranię Wasze uczucia swoją opinią. Macie te zegarki i jesteście szczęśliwi? To super, bo to najważniejsze. 

Natomiast ja uważam że tarcza wygląda strasznie i nawet nie muszę tego zegarka posiadać, żeby to stwierdzić. Wystarczą Wasze zdjęcia.

Sub z datą też jest brzydki, co wielokrotnie podkreślałem, można powiedzieć że również jest kupą.

 

Po pierwsze jestem zdania, że bez zobaczenia zegarka na żywo, bez przymierzenia, nie sposób formułować jednoznacznej oceny. Ile to razy po tym jak zobaczyłem na żywo zegarek, o którym wcześniej myślałem, że mi się nie podoba, zmieniłem diametralnie zdanie Moja czarna Omega Hour Vision wychodzi beznadziejnie na zdjęciach, zaś na żywo to zupełnie co innego. Bywało też odwrotnie. Warto oglądać zegarki, spotykać się z kolegami pasjonatami, jeździć po świecie i przymierzać, i potem dopiero formułować jednoznaczne opinie.

 

Jest jeszcze kwestia taktu. Ktoś z forum kupił sobie wymarzony zegarek - dajmy na to Air-Kinga. Bardzo mu się podoba, cieszy go, jest dumny, wpatruje się weń godzinami. A Ty tutaj publicznie piszesz, że ten zegarek wygląda jak kupa. Taktowne to jest ? Uważam, że nie jest. 


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję porównać na żywo AK i ExII i nie mam wątpliwości co do wyboru. Porównać się ich nie da, bo są z różnych bajek.

rolex1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, mylof napisał(-a):

 

Po pierwsze jestem zdania, że bez zobaczenia zegarka na żywo, bez przymierzenia, nie sposób formułować jednoznacznej oceny. Ile to razy po tym jak zobaczyłem na żywo zegarek, o którym wcześniej myślałem, że mi się nie podoba, zmieniłem diametralnie zdanie Moja czarna Omega Hour Vision wychodzi beznadziejnie na zdjęciach, zaś na żywo to zupełnie co innego. Bywało też odwrotnie. Warto oglądać zegarki, spotykać się z kolegami pasjonatami, jeździć po świecie i przymierzać, i potem dopiero formułować jednoznaczne opinie.

 

Jest jeszcze kwestia taktu. Ktoś z forum kupił sobie wymarzony zegarek - dajmy na to Air-Kinga. Bardzo mu się podoba, cieszy go, jest dumny, wpatruje się weń godzinami. A Ty tutaj publicznie piszesz, że ten zegarek wygląda jak kupa. Taktowne to jest ? Uważam, że nie jest. 

Każdy z nas ma prawo do wyrażania własnych opinii na temat zegarków.  Jeden zrobi to w sposób mocno zawoalowany, dyskretnie pudrując swoje myśli, drugi napisze to, co ma na sercu bez ogródek. Ot, nie wszyscy jesteśmy z tej samej gliny. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, sanik napisał(-a):

W tym rzecz, że OP na wtórnym nie są za 34k.

Tak więc obalona została teoria dnia kolegi Tom87, że cena OP41 zbliża się do retail.

To ja swojego wystawię za 34 jak przyjdzie to będzie pierwszy ;) nie jestem pazerny a może się szybko sprzeda 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, mario1971 napisał(-a):

Każdy z nas ma prawo do wyrażania własnych opinii na temat zegarków.  Jeden zrobi to w sposób mocno zawoalowany, dyskretnie pudrując swoje myśli, drugi napisze to, co ma na sercu bez ogródek. Ot, nie wszyscy jesteśmy z tej samej gliny. 

Opinia opinią tylko tak jak napisał @mylof oprócz taktu to jak się nie widziało na żywo to chyba taka trochę jest z d*py ta opinia.

 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak swoja droga, co sie stanie jak retail zrowna sie z cena sklepowa?

Proste. Wowczas ludzie zaczna kupowac masowo Grand Seiko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, kornel91 napisał(-a):

Opinia opinią tylko tak jak napisał @mylof oprócz taktu to jak się nie widziało na żywo to chyba taka trochę jest z d*py ta opinia.

 

Zapytano mnie u AD, czy jestem zainteresowany nowym Deepsea Challenge. Obejrzałem go na tablecie i grzecznie podziękowałem. Dla mnie to straszny kloc, czytaj w translacji wg Huberta - kupa. Myślę, że po obejrzeniu go na żywo zdania nie zmienię. ;)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.