Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, Michal93 napisał(-a):

DJ 126334 nie schodzi? Chłopie… xd

https://watchcharts.com/watch_model/696-rolex-datejust-41-126300/overview

Sam zobacz, dla ulatwienia, niebieskie kropki to aukcje, a czerwone to aukcje, ktore sa sprzedane (realny faktor ceny)

  

6 minut temu, memento mori napisał(-a):

No trochę jakby jesteś bity w ciemię. Ten model nie chodzi średnio po 76k jak napisałeś tylko z 2022 startuje od 82k na Chrono24 w EU. Przeanalizuj sobie na spokojnie dokładnie filtry 🙂 Oczywiście zawsze wtedu pojawia się śpiewka, że dziadek mieszka w Teksasie a babcia w Tokio, ale jakoś zakupami tamże te śpiewki nigdy się nie kończą. 😜

Ty mi podajesz aktywne aukcje a to nic nie znaczy. Ja moge tam wstawic za 100 k to nie znaczy ze jest tyle warty. Srednia cena ktora podaje to jest cena FAKTYCZNEJ SPRZEDAZY, czyli potwierdzenie faktyczne za ile schodzi = ile jest warty.

Te wszystkie aukcje ktore podales nie schodza tylko wisza ;).

Edytowane przez Augustynski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Augustynski napisał(-a):

... Srednia cena $10319 = 45713 zl ...

:lol: :lol: :lol:

 

36 minut temu, Augustynski napisał(-a):

Panowie panowie, ja nie jestem w ciemie bity :P, to jest jakas farsa. ...

Chyba jednak jesteś. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego uważam, że matura z matematyki powinna być obowiązkowa. Żeby chociaż jakieś podstawy logiki i kombinatoryki zostały w głowie na zawsze. 

O te całki to nie śmiem już pytać nawet. 🤣

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie postarajcie sie bardziej bronic kolegow z tych szwindli w bazarku. Chociarz jeden argument ;) dwa posty wyzej to tylko obrazanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Augustynski napisał(-a):

Panowie postarajcie sie bardziej bronic kolegow z tych szwindli w bazarku. Chociarz jeden argument ;) dwa posty wyzej to tylko obrazanie.

a za darmo Ci je powinni oddać, czy jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Augustynski napisał(-a):

Panowie postarajcie sie bardziej bronic kolegow z tych szwindli w bazarku. Chociarz jeden argument ;) dwa posty wyzej to tylko obrazanie.

 

Postaraj się zostawić całki, a skupić na mnożeniu. 🤣 Argumenty masz wcześniej w moim poście w postaci linków z cenami, aktualną ceną tego konkretnego egzemplarza u tego samego sprzedawcy oraz filtrami do analizy jako praca domowa zanim następnym razem wejdziesz na chrono24 i wyjdziesz z wnioskami z fusów. Sprawdź też jak zmieni się cena transakcyjna zegarka kupionego w $ jak doliczą Ci cło i VAT w kraju. Wtedy wrócimy do rozmowy. 🙂 

 

Ostatnio jakaś plaga dedukujących inaczej tutaj i w temacie kolejkowym.

 

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Augustynski napisał(-a):

Panowie postarajcie sie bardziej bronic kolegow z tych szwindli w bazarku. Chociarz jeden argument ;) dwa posty wyzej to tylko obrazanie.

Rozszerzysz definicję szwindlu. 

Pomawiasz kogoś konkretnie?  Wskaż palcem tych oszustów.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcin91
Godzinę temu, Augustynski napisał(-a):

 

Panowie panowie, ja nie jestem w ciemie bity :P, to jest jakas farsa.

 

Ten model chodzi srednio po $17255 = 76 417 zl ( po dzisiejszym kursie NBP 4.43 )

Facet sprzedaje to za 87 200 zl :D :D :D, no komedia, po co netflixa ogladac, mozna wejsc na 'bazarek' i sie posmiac za free.

 

Kolejny model, biore je pierwsze z brzegu z gory watku bez wybierania jakis skrajnych przypadkow

 

Srednia cena $10319 = 45713 zl a tutaj 'kilka gniotek na bezelu' uszkodzony za tylko 58 700 zl :D :D :D

PS Ten model w ogole nie schodzi, zero sprzedazy na rynku miedzynarodowym od miesiaca na 27 roznych 'aukcji' zero sprzedazy.

Bazarek = frajerek

 

Wole poczekac lub nic nie kupic (oferty wybrane przypadkowo z gory listy)

Kermit jest na Facebook za 77 tyś z tego roku. Jakiś Pan sprzedaje. Uważam że dobra cena jak za tak ładny model.


Jeżeli chodzi o Pana Karola, jest w porządku. Nie uwierzę żeby sprzedawał coś podrobionego i zamieniał mechanizmy. Na ta chwile tylko sprzedawałem, ale zamierzam za krótki czas kupić. Nie biorę nawet pod uwagę że z zegarkiem może być problem. 🙂

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, memento mori napisał(-a):

w moim poście w postaci linków z cenami, aktualną ceną tego konkretnego egzemplarza u tego samego sprzedawcy oraz filtrami do analizy jako praca domowa zanim następnym razem wejdziesz na chrono24 i wyjdziesz z wnioskami z fusów. Sprawdź też jak zmieni się cena transakcyjna zegarka kupionego w $ jak doliczą Ci cło i VAT w kraju. Wtedy wrócimy do rozmowy. 🙂 

Odnioslem sie przeciez wyzej. Zacytowalem Ciebie i napisalem "Ty mi podajesz aktywne aukcje a to nic nie znaczy. Ja moge tam wstawic za 100 k to nie znaczy ze jest tyle warty. Srednia cena ktora podaje to jest cena FAKTYCZNEJ SPRZEDAZY, czyli potwierdzenie faktyczne za ile schodzi = ile jest warty.Te wszystkie aukcje ktore podales nie schodza tylko wisza ;)."

 

W ogole na chrono24 nie wchodzilem, podalem moja metodologie tutaj https://watchcharts.com/watch_model/696-rolex-datejust-41-126300/overview na dole jest wykres a aukcjami i z aukcjami, ktore sie sprzedaly na rynku globalnym a nie Polskim tylko. Od miesiaca nic sie nie sprzedalo z tego modelu, okolo 27 aukcji wisi i tyle. Sprzedazy 0. One nie wyznaczaja ceny, cene wyznaczaja te aukcje, ktore sie sprzedaly. To bardzo proste.

 

Jedyne co moze tutaj robic roznice to vat/clo itd, porownujac jednak z cenami globalnymi slabo to wyglada.

 

18 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Rozszerzysz definicję szwindlu. 

Pomawiasz kogoś konkretnie?  Wskaż palcem tych oszustów.

Jak wspomnialem, wszedlem tam i losowo dwa pierwsze tematy sprawdzilem i porownalem z rynkiem. Nie zamierzam tam wiecej wchodzic i analizowac ani odnosic sie do konkretnych osob ;). Wielke poruszenie sie zrobilo, bo pewnie kilka osob tutaj z tego dobrze zyje. Kazdy orze jak moze, nie mi oceniac. Rozbawilo mnie to jednak :)

Edytowane przez Augustynski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy tutaj nie mowimy o modelu z karbowanym bezlem?

Bo na watchwartsie widze gladki do porownania, wiec nie do konca jablko do jablka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, I_love_britney napisał(-a):

A czy tutaj nie mowimy o modelu z karbowanym bezlem?

Bo na watchwartsie widze gladki do porownania, wiec nie do konca jablko do jablka.

Z moich doswiadczen roznica karbowany czy nie to ~$1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Augustynski napisał(-a):

Z moich doswiadczen roznica karbowany czy nie to ~$1000

W retailu to 2150€ i

to mocno zmienia postac rzeczy:)

plus na rynku wtornym, tez inaczej jest to postrzegane. Nie jest do konca jak mowisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Augustynski napisał(-a):

Z moich doswiadczen roznica karbowany czy nie to ~$1000

Brednie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tylko moje doswiadczenia, sprawdzalem na jednym modelu jak mnie to interesowalo jaka jest roznica w cenie na rynku pomiedzy karbowanym datejust a nie karbowanym. Akurat w tamtym przypadku to byla roznica $1000 w cenach sprzedazy.

W innych modelach pewnie jest inaczej i jest kilka innych czynnikow jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Augustynski napisał(-a):

Jedyne co moze tutaj robic roznice to vat/clo itd, porownujac jednak z cenami globalnymi slabo to wyglada.

 

Jedyne 26-30% trzeba doliczyć do ceny końcowej, ale kto by tam się czepiał niuansów. Ważne, że został odkryty szwindel polegający na wystawieniu Starbucksa najtaniej w UE. 😂

 

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, memento mori napisał(-a):

 

Jedyne 26-30% trzeba doliczyć do ceny końcowej, ale kto by tam się czepiał niuansów. Ważne, że został odkryty szwindel polegający na wystawieniu Starbucksa najtaniej w UE. 😂

 

oj tam oj tam ;), jak ktos lubi hazard to zamawia z US&A i liczy na to ze celnicy nie sprawdza jego paczki, voila ~26-30% rabatu

PS usunalem konkretne aukcje z przykladami i zostawilem zamiast tego nazwy modeli i ceny, bo to niema znaczenia za ile kto wystawia, wazne ze takie ceny tam sa na bazarku

Edytowane przez Augustynski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na moje oko  kolega @Augustynski przechodzi właśnie  etap, który  można określić zderzeniem oczekiwań z rzeczywistością.

Czeka żeby się zapisać, odkrył że na wtórnym jednak są dostępne Rolexy od ręki ale …. drożej, i Jeszce ryski mają czy tam wgniotki 😝

 

a jak Ci powiem że wskazówki możesz mieć nieperfekcyjnie pomalowane albo mogą mieć mikrorysy, albo inne drobne niedoskonałości… to co Ty na to?


 Mój na przykład ExpIi jak narazie wykazuje;

- okazjonalne ćwierkanie bransolety 😂

Po dzisiejszej wizycie  w Chorzowie w Renomie, przy okazji odbioru zegarka dla ojca zidentyfikowane zostały miedzy innymi;

- dwie skazy na bezelu (polegające. A  nałożeniu się szczotkowań które mogą dawać efekt refleksów)

- pomarańczowa wskazówka ma czarną mikrokropkę - nie jest pokryta idealnie,

- wskazówka sekundy na mniejszym lolipopie ma mikrorysę 

- na bransolecie są jakieś 2  mikrooczka,

- za to odkryłem z zegarmistrzem Koronę na godzinie 6 na szkle - jest wyrysowana mikrokropkami 🤣

I wiesz co usłyszałem? Pan Leszek roześmiał się na moją minę i powiedział - w porównaniu do starszych referencji i tak jest lepiej 🤣😂🤣💪🏻

Może rozważ inny zegarek - Jaeger-LeCoultre na przykład? Bo jak weźmiesz Rolexa pod mikroskop to się możesz zdziwić 😁😆p

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JLC to słaby przykład, bo ma więcej fakapów niż Rolex😁


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JLC to faktycznie słaby przykład. Ta marka produkuje zdecydowanie więcej baboli od Rolexa. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, SPS napisał(-a):

- za to odkryłem z zegarmistrzem Koronę na godzinie 6 na szkle - jest wyrysowana mikrokropkami 🤣

tylko wiesz, ze na podrobkach ta korona jest lepiej zrobiona i wyrazniej ja widac? to jest taki paradoks podrobki w tym przypadku ;)

 

3 minuty temu, SPS napisał(-a):

- pomarańczowa wskazówka ma czarną mikrokropkę - nie jest pokryta idealnie,

to tez znam, to jest notoryczne w tym modelu, moze kazdy tak ma? wady w malowaniu wskazowek

 

3 minuty temu, SPS napisał(-a):

- wskazówka sekundy na mniejszym lolipopie ma mikrorysę 

to jest dziwne, nie slyszalem o tym zeby byly rysy jak z fabryki wyszlo

 

4 minuty temu, SPS napisał(-a):

Może rozważ inny zegarek - Jaeger-LeCoultre na przykład? Bo jak weźmiesz Rolexa pod mikroskop to się możesz zdziwić 😁😆p

Wiesz jak dostane to z salonu to bedzie jakie bedzie bo tak producent zrobil i tyle, a jak ktos sprzedaje to potem nie wiadomo czy producent czy to on dodal i ile od siebie.

Wole od producenta wady niz od uzytkownika. Nowy samochod z salonu tez slyszalem ludzie przyjezdzaja z miernikiem lakieru itd czy z lawety nie spadl. Mi to loto ;), nie sprawdzam i sie ciesze. Sasiedzi obijaja samochod az milo. Pierwsza rysa boli a kazda kolejna zobojetnia i po 2-3 juz w ogole sie nie zwraca uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup GS. Tam jest naprawdę dobrze. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie tu, czekam na dalsze wyniki badań i wniosków 

Bill Hader Popcorn GIF by Saturday Night Live


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Jan napisał(-a):

Fajnie tu, czekam na dalsze wyniki badań i wniosków 

Bill Hader Popcorn GIF by Saturday Night Live

 

Taki typowy klimat. 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Cytyjąc SPS,

 „na moje oko  kolega @Augustynski przechodzi właśnie  etap, który  można określić zderzeniem oczekiwań z rzeczywistością.” 
 

Celne podsumowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.