Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

23 godziny temu, SPS napisał(-a):

 

właśnie tak, nawet odpowiednia koszulka jest :D  😅

 

love :: t-shirt :: geek / funny pictures & best jokes: comics, images,  video, humor, gif animation - i lol'd


 

ale że to ma być mój „stejtment”?! Bo na damskiej klacie prezentowany…  A w życiu! Jeden rolex w domu starczy 🤦🏻‍♀️ 😂😇

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Marcin91 napisał(-a):

Kermit jest na Facebook za 77 tyś z tego roku. Jakiś Pan sprzedaje. Uważam że dobra cena jak za tak ładny model.


Jeżeli chodzi o Pana Karola, jest w porządku. Nie uwierzę żeby sprzedawał coś podrobionego i zamieniał mechanizmy. Na ta chwile tylko sprzedawałem, ale zamierzam za krótki czas kupić. Nie biorę nawet pod uwagę że z zegarkiem może być problem. 🙂

 

Trochę siedzę na forum, ale nie znam wszystkich układów. To przypadek, że dwaj czołowi sprzedawcy tutaj mają na imię Karol czy to ta sama osoba i dwa nicki? ☺️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest po to aby zmylić, jeden wkłada mechanizmy z aliexpress a drugi koperty i resztę. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, eye_lip napisał(-a):

To jest po to aby zmylić, jeden wkłada mechanizmy z aliexpress a drugi koperty i resztę. 

W zmyłce, też jesteś dobry😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, ale ja serio pytam :D

Od Karola K. kupiłem juz parę rzeczy i chłopa mogę polecić.

Aczkolwiek teraz sobie pomyślałem - czy do długopisu Breitling nie wsadził mi wkładu z BICa?? 😮

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na serio to Karol ma też na imię kolega Ulotny/Chroneo.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za uświadomienie👍

A to chyba se zagadam do tego drugiego, bo dziś widziałem na bazarze przefajnego PAMA 😍

Pójdzie szybko, bo już mam w historii korespondencji wzór maila zaczynający się od "Cześć Karol, interesuje mnie wystawiany przez Ciebie zegarek xxx" © :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Valygaar napisał(-a):

Kurde, ale ja serio pytam :D

Od Karola K. kupiłem juz parę rzeczy i chłopa mogę polecić.

Aczkolwiek teraz sobie pomyślałem - czy do długopisu Breitling nie wsadził mi wkładu z BICa?? 😮

Dwubiegunówka😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, SPS napisał(-a):

na moje oko  kolega @Augustynski przechodzi właśnie  etap, który  można określić zderzeniem oczekiwań z rzeczywistością.

Czeka żeby się zapisać, odkrył że na wtórnym jednak są dostępne Rolexy od ręki ale …. drożej, i Jeszce ryski mają czy tam wgniotki 😝

 

a jak Ci powiem że wskazówki możesz mieć nieperfekcyjnie pomalowane albo mogą mieć mikrorysy, albo inne drobne niedoskonałości… to co Ty na to?


 Mój na przykład ExpIi jak narazie wykazuje;

- okazjonalne ćwierkanie bransolety 😂

Po dzisiejszej wizycie  w Chorzowie w Renomie, przy okazji odbioru zegarka dla ojca zidentyfikowane zostały miedzy innymi;

- dwie skazy na bezelu (polegające. A  nałożeniu się szczotkowań które mogą dawać efekt refleksów)

- pomarańczowa wskazówka ma czarną mikrokropkę - nie jest pokryta idealnie,

- wskazówka sekundy na mniejszym lolipopie ma mikrorysę 

- na bransolecie są jakieś 2  mikrooczka,

- za to odkryłem z zegarmistrzem Koronę na godzinie 6 na szkle - jest wyrysowana mikrokropkami 🤣

I wiesz co usłyszałem? Pan Leszek roześmiał się na moją minę i powiedział - w porównaniu do starszych referencji i tak jest lepiej 🤣😂🤣💪🏻

Może rozważ inny zegarek - Jaeger-LeCoultre na przykład? Bo jak weźmiesz Rolexa pod mikroskop to się możesz zdziwić 😁😆p

 

 

Warto pamiętać, że zagarki są do noszenia, a nie do wyszukiwania rarytasów pod lupą 😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, sanik napisał(-a):

Warto pamiętać, że zagarki są do noszenia, a nie do wyszukiwania rarytasów pod lupą 😜

Serio? 🤔

😁😁😁


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Valygaar ja kupiłem mojego Expa II od Karola Abramowskiego - aka Ulotny - Chroneo. Polecam. Konkrenty, szczery, uczciwy. Wszystko szybko. Polecenie dostałem od M...o :D  :)

  a z kolei Karol Kałużny to Watch Republic aka kroll_czarli

 

@sanik  ja to wiem słuchaj, to był pierwszy raz gdzie prosiłem zegarmistrza o takie rzeczy. ale wiesz jak czytam tutaj o zegarkach dla biedaków i że podobno ktoś wyjmuje mechanizmy to już nie wiadomo co tu zaraz wyczytamy jeszcze :D mnie takie ryski nie ruszają, ja noszę zegarki :D 

 

@Kurzy delikatnie mówiąc :P  

 

@Augustynski na facebooku jesteś? dołącz do gruby Rolexowej tam non stop chodzą Rolexy.

 

miłego wieczoru :D  ja popijam rudą :D 

Edytowane przez SPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Serio? 🤔

😁😁😁

Tylko tyle i aż tyle 😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, SPS napisał(-a):

... miłego wieczoru :D  ja popijam rudą :D 

Wzajemnie. 

Nie jesteś sam. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna gównoburza, przynajmniej forum jest aktywne Niektórzy uprawiają pierdolondo, niektórzy zabierają się za zakupy i tak życie płynie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, sanik napisał(-a):

Ciekawy artykuł nt. położenia korony na zakręcanej koronce. Jak widać da się zapewnić, aby korona była jak na zdjęciach reklamowych 😀

Ma to dla Was znaczenie?

https://millenarywatches.com/rolex-crown-alignment/

 

 

Jak poczytałem ostatnie posty, to nic nie jest istotne. Ważne że jest korona.
Absurdalne jest to, że nie jest to coś ciężkiego do uzyskania. Pojęcie "threading with timing" jest w mechanice znane, to wyłącznie opiera się na przypilnowaniu by gwint zaczynał się w tej samej pozycji. Technicznie nic nadzwyczajnego. Powszechne w broni z wkręcaną lufą (sztucery, rewolwery). Gdyby robił je Rolex to muszka nie zawsze byłaby pionowo ;)
https://revolverguy.com/barrel-clocking-issues/

Edytowane przez dzikipl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie korona na koronce jest na godzinie piątej. Czy mi to przeszkadza? Nie, zupełnie nie. default_wink.png

3a0d5dd0b9f7e3a87813f2f6622237ee.jpg

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, sanik napisał(-a):

...  Ma to dla Was znaczenie?

https://millenarywatches.com/rolex-crown-alignment/

 

Dla mnie nie. Nosząc na prawicy czasem widzę koronkę.  

 

 

 

Choć jakby była równo to również nie przeszkadzałoby mi. :D

Edytowane przez Dorian06

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Ulotny napisał(-a):

 

Linkujesz moje posty, co do ceny to komentuj sobie, nie mnie to oceniać, ale pisanie o szwindlu, rozwiń proszę co nasz myśli, bo dla mnie to nie fair tak pisać, dla mnie szwindel to oszustwo, przekręt. A jeżeli miałeś coś innego na myśli to wydaje mi się warto sprostować, a może nawet przeprosić. Dziękuję wszystkim za miłe słowa :)

 

Karol ode mnie kupił 3 zegarki - czy i ile na nich zarobił, to mnie już mało interesuje, bo skoro mu sprzedałem, to od tego momentu były już jego. 
Sugerowanie że do Rolexa który ode mnie kupił, wstawił jakiś chiński mechanizm i potem opchnął takiego frankena, to już jest żenada. 
 

Po raz enty napiszę: po co wchodzą tu tacy, którzy psioczą na Rolexy (podoba się, nie podoba, kwestia gustu, każdy ma inny) i jednocześnie tak chcą je mieć, ale nie będą się zniżać do ich zakupu (listy kolejkowe, szalone ceny na wtórnym)? Chyba muszą sobie ego tymi Rolexami podnosić. Ja swoje kupiłem gdy były normalnie dostępne w salonach, inne na rynku wtórnym. End of story.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zamienić zapięcie w Pepsi na zapięcie z Suba 116610. Wiem, że nie ma polerki ale ma mikroregulację na której bardziej mi zależy. 

 

Czy ma ktoś na zbyciu

Może ktoś wie gdzie mogę kupić

Może ktoś może pomóc w zakupie️ 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, sanik napisał(-a):

Ciekawy artykuł nt. położenia korony na zakręcanej koronce. Jak widać da się zapewnić, aby korona była jak na zdjęciach reklamowych 😀

Ma to dla Was znaczenie?

https://millenarywatches.com/rolex-crown-alignment/

 


u mnie jest tak położona korona i nie przeszkadza mi to 😊 


czy ma to dla mnie znaczenie?
Ustawieni pod tym kątem to nawet dodaje charakteru mojej sztuce podoba mi się 🤩

Nie będę specjalnie z tym leciał na serwis i prosił o ustawienie idealnie w pion. 😁  podobnie zresztą jak z tym refleksem na szczotkowaniu. 


762E14A5-16FF-44D8-884F-0771E28C727C.thumb.jpeg.018419570998c182f3459550e77c286f.jpeg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, SPS napisał(-a):


u mnie jest tak położona korona i nie przeszkadza mi to 😊 


czy ma to dla mnie znaczenie?
Ustawieni pod tym kątem to nawet dodaje charakteru mojej sztuce podoba mi się 🤩

Nie będę specjalnie z tym leciał na serwis i prosił o ustawienie idealnie w pion. 😁  podobnie zresztą jak z tym refleksem na szczotkowaniu. 


762E14A5-16FF-44D8-884F-0771E28C727C.thumb.jpeg.018419570998c182f3459550e77c286f.jpeg

 

 


 

cóż…nie wiem ile byś na ten serwis czekał…czy nie ma tam też jakiś zapisów 😉 w TWOIM przypadku, szczególnie po ostatnim występie u AD. Przypominam: głośno, wyraźnie i zdecydowanie poleciłeś przypadkowo spotykanemu nowemu amatorowi Rolka zarówno Ulotnego jak i forum. I z detalami omówiłeś rynek oraz z czym będzie się mierzył jak go „łaskawie” na listę AD wciągnie. 😂

Facet był dziko zainteresowany, pan sprzedawca z lekka rżał ze śmiechu w kantorku, ale pani za ladą miała spojrzenie królowej śniegu. Także ten… 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, AKPS napisał(-a):


 

cóż…nie wiem ile byś na ten serwis czekał…czy nie ma tam też jakiś zapisów 😉 w TWOIM przypadku, szczególnie po ostatnim występie u AD. Przypominam: głośno, wyraźnie i zdecydowanie poleciłeś przypadkowo spotykanemu nowemu amatorowi Rolka zarówno Ulotnego jak i forum. I z detalami omówiłeś rynek oraz z czym będzie się mierzył jak go „łaskawie” na listę AD wciągnie. 😂

Facet był dziko zainteresowany, pan sprzedawca z lekka rżał ze śmiechu w kantorku, ale pani za ladą miała spojrzenie królowej śniegu. Także ten… 😉

Dał nam przykład SPS jak zwyciężać mamy…Pytanie  z czego cieszył się sprzedawca🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, desmo napisał(-a):

Dał nam przykład SPS jak zwyciężać mamy…Pytanie  z czego cieszył się sprzedawca🤔


Oczka mu się zaszkliły i policzki wzdęły jak pani zaczęła opowieść o tym jak bardzo uważają na tych, co nie kupują dla siebie. Potem uciekł do kamerlika dopasować bransoletkę /kilka razy, bo precyzyjnie dobierał/, a co wychodził, w miarę rozwoju dyskusji, to bardziej ucieszony był i zerkał na już bladą ze złości panią. 😉 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.