Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, dzikipl napisał(-a):

 

Jak poczytałem ostatnie posty, to nic nie jest istotne. Ważne że jest korona.
Absurdalne jest to, że nie jest to coś ciężkiego do uzyskania. Pojęcie "threading with timing" jest w mechanice znane, to wyłącznie opiera się na przypilnowaniu by gwint zaczynał się w tej samej pozycji. Technicznie nic nadzwyczajnego. Powszechne w broni z wkręcaną lufą (sztucery, rewolwery). Gdyby robił je Rolex to muszka nie zawsze byłaby pionowo ;)
https://revolverguy.com/barrel-clocking-issues/

 

Ktoś w ogóle w budżecie do 50k czy 100k PLN na metce robi takie koronki, które zawsze są po zakręceniu w jednej pozycji? Problem zaczyna się chyba wtedy jak metalowe elementy łączy uszczelka. Wtedy trudno aby koronka zatrzymała się za każdym razem idealnie w tej samej pozycji. Ponadto sama uszczelka też z latami zmienia swoją elastyczność i podatność na ściskanie i zawsze będzie minimalnie w innej pozycji. Jeśli chodzi o centrowanie, to Omega w latach kiedy logowała swoje szkła nie wkładała ich logiem pionowo, pomimo tego, że nie wymagało konstrukcyjnych zmian a jedynie chęci osoby montującej w fabryce.

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

naprawdę sprawdzacie jak położona jest koronka w noszonym zegarku?

to aż tak istotne?

ja nastawiam,zakręcam i nigdy do głowy mi nie przyszło zobaczyc jak sie ustawie logo

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, mario1971 napisał(-a):

U mnie korona na koronce jest na godzinie piątej. Czy mi to przeszkadza? Nie, zupełnie nie. default_wink.png

3a0d5dd0b9f7e3a87813f2f6622237ee.jpg

Sprawdziłeś w DJ 41 jak jest z tą koroną ?, bo wydaje mi się że tam zawsze układa się jak trzeba 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mario1971 sprawdź, sam jestem ciekawy


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Datejust jest tak samo losowo ułożony, jak w pozostałych.

20221209_083229-01.jpeg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, mario1971 napisał(-a):

W Datejust jest tak samo losowo ułożony, jak w pozostałych.

20221209_083229-01.jpeg

A w drugim


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Krakus1 napisał(-a):

Sprawdziłeś w DJ 41 jak jest z tą koroną ?, bo wydaje mi się że tam zawsze układa się jak trzeba 

Bywa krzywo.

10 godzin temu, robol1 napisał(-a):

naprawdę sprawdzacie jak położona jest koronka w noszonym zegarku?

to aż tak istotne?

ja nastawiam,zakręcam i nigdy do głowy mi nie przyszło zobaczyc jak sie ustawie logo

 

 

Oczywiście, że nie jest to istotne, ale byłoby bardziej "prestiżowo", gdyby taki detal centrował 😀

Zresztą zobacz jak Rolex prezentuje ustawienie koronki na zdjęciach i filmach reklamowych. Zawsze korona jest wycentrowana, co znaczy, że wiedzą jak być powinno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Dorian06 napisał(-a):

A w drugim

Także losowo. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa sprawa , bo u mnie z kolej zawsze tak się układa , nawet nie da się inaczej , w odróżnieniu od diver 300 gdzie układa się jak chce 

 

IMG_20221211_091824.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciekawa sprawa , bo u mnie z kolej zawsze tak się układa , nawet nie da się inaczej , w odróżnieniu od diver 300 gdzie układa się jak chce 
 

Masz 300 z koroną na koronce ;)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Krakus1 napisał(-a):

Ciekawa sprawa , bo u mnie z kolej zawsze tak się układa , nawet nie da się inaczej , w odróżnieniu od diver 300 gdzie układa się jak chce 

Chyba masz coś z gwintem, skoro koronka zakręca się w różnych położeniach. 😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Szyszkops napisał(-a):


Masz 300 z koroną na koronce ;)?

No ba , speszal edyszyn dla Krakusa 😅

20 minut temu, sanik napisał(-a):

Chyba masz coś z gwintem, skoro koronka zakręca się w różnych położeniach. 😀

Tak źle i tak nie dobrze 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20221211-114957.jpg 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Krakus1 napisał(-a):

Sprawdziłeś w DJ 41 jak jest z tą koroną ?, bo wydaje mi się że tam zawsze układa się jak trzeba 


Zawsze jest inaczej


Lubię divery, nie lubię chronografów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za kazdym razem przy nowym Rolku (a przerabialem ich ponad 10) bylo krzywo - nigdy w pionie. Sprawdzalem z ciekawosci, choc nigdy mi to nie przeszkadzalo. Ale faktycznie - na reklamach pieknie a w rzeczywistoasci niestety losowo... 😕 Cos jak z hamburgerami z maka - na zdjeciach piekne i wielkie a w rzeczywistosci taki płaski kapeć 😂

 

Tylko w AP RO logo AP bylo idealnie w pionie, ale tam inna historia, gdyz koronka w ksztalcie srubki (sześciokąt), wiec jakby bylo krzywo, to slabo by to wygladalo. Jednak pamietam jak bylemu forumowemu koledze zrobiono przeglad w serwisie AP i przed nim mial prosto a po nim juz im sie nie chcialo, wiec tym bardziej do Rolka nie mam pretensji jak wielcy tego swiata maja to głęboko... 😐

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, robol1 napisał(-a):

naprawdę sprawdzacie jak położona jest koronka w noszonym zegarku?

to aż tak istotne?

ja nastawiam,zakręcam i nigdy do głowy mi nie przyszło zobaczyc jak sie ustawie logo

 

Fajnie by było, szczególnie że technicznie to nie jest rocket science.

Ja mam inne podejście do "luksusowych" zegarków, to nie ja chce się wprosić w ich posiadanie, tylko one mają mnie skusić bym przepuścił na nie pieniądze.

Ponieważ już nie kupuje się drogiego zegarka dla precyzyjnego czasu, bo casio za 100PLN robi to lepiej, to niech są przynajmniej perfekcyjnie wykonane.

To jest płacenie już po 30-60k za mały kawałek stali, więc niech się postarają. Może jestem zbyt wybredny, ale tego oczekuję.

Już może to za dużo by wskazówka była wypolerowana z dołu, bo tutaj zegarki za milion mają słabo, ale niech przynajmniej mają polerkę na krawędziach i równo pomalowane wskazówki.

Nie piję tylko do Rolexa, ale dość dużej liczby firm na tym rynku, a nawet innych rynkach.
W odzieżówce też zakup drogiej koszuli już nie gwarantuje dobrej jakości, a duże logo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to standard, ale zdjęcia użytkowników AP RO w sieci sugerują, że pozycja koronki też jest losowa. Inna sprawa, że RO jeśli dobrze pamiętam ma WR 50, a nie WR 300.

 

Podejrzewam, że tak jak wspominałem wcześniej, ze względu na odkształcenia uszczelek i minimalne przesunięcia koronki z czasem, zapewnienie WR300 i pionowego loga w koronce mogłoby być konstrukcyjnym przerostem formy nad treścią, skoro od kilkudziesięciu lat nie zawracali uwagi na ten nic nie znaczący użytkowo aspekt. 

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, dzikipl napisał(-a):

 

Fajnie by było, szczególnie że technicznie to nie jest rocket science.

Ja mam inne podejście do "luksusowych" zegarków, to nie ja chce się wprosić w ich posiadanie, tylko one mają mnie skusić bym przepuścił na nie pieniądze.

Ponieważ już nie kupuje się drogiego zegarka dla precyzyjnego czasu, bo casio za 100PLN robi to lepiej, to niech są przynajmniej perfekcyjnie wykonane.

To jest płacenie już po 30-60k za mały kawałek stali, więc niech się postarają. Może jestem zbyt wybredny, ale tego oczekuję.

Już może to za dużo by wskazówka była wypolerowana z dołu, bo tutaj zegarki za milion mają słabo, ale niech przynajmniej mają polerkę na krawędziach i równo pomalowane wskazówki.

Nie piję tylko do Rolexa, ale dość dużej liczby firm na tym rynku, a nawet innych rynkach.
W odzieżówce też zakup drogiej koszuli już nie gwarantuje dobrej jakości, a duże logo. 

Oczywiście, że to nie jest skomplikowane, ani drogie.

 

Dla przykładu fotka jednego z naszych kolegów i jego Victorinox Inox, koszt ok 3% ceny R 😀 

Sprawdzałem, to nie przypadek w tym egz.

post-105425-0-60626200-1566394571_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, dzikipl napisał(-a):

 

Ponieważ już nie kupuje się drogiego zegarka dla precyzyjnego czasu, bo casio za 100PLN robi to lepiej, to niech są przynajmniej perfekcyjnie wykonane.

To jest płacenie już po 30-60k za mały kawałek stali, więc niech się postarają. Może jestem zbyt wybredny, ale tego oczekuję.

 

 

Ja akurat kupuję mechaniczny zegarek dla precyzyjnego odmierzania czasu. Ma to dla mnie duże znaczenie jak wysoką dokładność udaje się wyciągnąć z mechanizmu bez żadnej elektroniki. Plus minus dwie sekundy na dobę to według mnie wielkie osiągnięcie w dziedzinie zegarmistrzostwa i warto to podkreślać w wątku dotyczącym Rolexa.

Ktoś kto pisze, że to jest "płacenie po 30-60k za mały kawałek stali" nie rozumie tego hobby i nie czuje o co chodzi w zegarkach mechanicznych. Może sam zrobisz tak werk jak np. 3230 ?


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, mylof napisał(-a):

 

Ja akurat kupuję mechaniczny zegarek dla precyzyjnego odmierzania czasu. Ma to dla mnie duże znaczenie jak wysoką dokładność udaje się wyciągnąć z mechanizmu bez żadnej elektroniki. Plus minus dwie sekundy na dobę to według mnie wielkie osiągnięcie w dziedzinie zegarmistrzostwa i warto to podkreślać w wątku dotyczącym Rolexa.

Ktoś kto pisze, że to jest "płacenie po 30-60k za mały kawałek stali" nie rozumie tego hobby i nie czuje o co chodzi w zegarkach mechanicznych. Może sam zrobisz tak werk jak np. 3230 ?

 

Dokładność ma znaczenie, ale osobiście wystarcza mi tyle, co daje COSC czy METAS, bo co za różnica, jak i tak nie chodzę w tym samym zegarku codziennie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nawet nie sprawdzam godziny na zegarku:) od tego mam inne przybory.

Istotny w zegarku jest jego design, brand i poczucie, ze ma sie to cos na nadgarstku👌

Pewnie zostane zlinczowany, ale co mi tam🤩🥹

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, I_love_britney napisał(-a):

A ja nawet nie sprawdzam godziny na zegarku:) od tego mam inne przybory.

Istotny w zegarku jest jego design, brand i poczucie, ze ma sie to cos na nadgarstku👌

Pewnie zostane zlinczowany, ale co mi tam🤩🥹

Cóż... jest to w takim razie dla Ciebie rodzaj meskiej bizuterii... mozna i tak 😁

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, I_love_britney napisał(-a):

A ja nawet nie sprawdzam godziny na zegarku:) od tego mam inne przybory.

Istotny w zegarku jest jego design, brand i poczucie, ze ma sie to cos na nadgarstku👌

Pewnie zostane zlinczowany, ale co mi tam🤩🥹

 

Powiedzmy, że rozumiem Twoje podejście, ale napisz proszę na serio. Masz mechaniczny zegarek na ręku i naprawdę nie sprawdzasz na nim czasu tylko sięgasz po telefon ?

Edytowane przez mylof

" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, mylof napisał(-a):

 

Ja akurat kupuję mechaniczny zegarek dla precyzyjnego odmierzania czasu. Ma to dla mnie duże znaczenie jak wysoką dokładność udaje się wyciągnąć z mechanizmu bez żadnej elektroniki. Plus minus dwie sekundy na dobę to według mnie wielkie osiągnięcie w dziedzinie zegarmistrzostwa i warto to podkreślać w wątku dotyczącym Rolexa.

Ktoś kto pisze, że to jest "płacenie po 30-60k za mały kawałek stali" nie rozumie tego hobby i nie czuje o co chodzi w zegarkach mechanicznych. Może sam zrobisz tak werk jak np. 3230 ?

Jeżeli jesteś przekonany że taką dokładność są w stanie osiągnąć tylko zegarki za kilkadziesąt kilo pln to żyjesz w jakiejś bańce informacyjnej ( i nie myślę tu ani o kwarcach ani hybrydach ).

U mnie w Subie koronka jest krzywo, w ExII prawie prosto, w GSach krzywo, w Omegach krzywo....

Można z tym żyć ale przy takich cenach liczą się właśnie detale które odróżniają zegar luksusowy od przeciętnego, użytkowo są takie same.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.