Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Grzy8ek napisał(-a):

Cześć!
Jestem nowy w temacie zegarków zatem potrzebuje pomocy/rady - chciałbym kupić pierwszego Rolexa - najlepiej Explorera/Oystera PERPETUAL, jednak od pewnego czasu słyszę, że listy są zamknięte (kontaktuję się z salonem Kruka w Wwa). Fakt - wcześniej nie były to kontakty zbyt regularne, jednak chciałbym je teraz zintensyfikować - macie jakieś rady jak regularnie należy się kontaktować albo może w jakiś terminach (poczatki kwartałów, etc?)?

Pan z którym wczoraj rozmawiałem podpowiedział mi, że dobrym terminem może być wprowadzenie nowej kolekcji - z tego co widzę ludzie piszą, iż nowe zegarki zostaną być może ogłoszone na Watches & Wonders dnia 27 marca 2023. Nie wiem tylko do końca jak to działa - zapisy są na konkretny model i kolor? Więc jeśli ogłoszą jakiś nowy kolor np. Oystera to po prostu ruszy nowa lista na którą - jeśli będę mieć trochę szczęścia być może uda mi się zapisać? Dobrze wnioskuję? Oczywiście rozumiem, że to może nie być takie łatwe :P

Przepraszam, jeśli pytania są oczywiste, no ale jak pisałem nie wiem jak to działa, więc uznałem, że może to być najlepsze miejsce na znalezienie odpowiedzi.

Pozdrawiam i miłego dnia!

 

Zachęcam do poczytania tego wątku...dużo ciekawych informacji i będziesz mieć spor przyjemności czytając :) 

 

Praktyka pokazuje, że jeśli kupisz teraz z drugiej ręki to zapłacisz extra cenę. Jak zaczekasz 1,5 do 3 lat to odbierając pewnie zapłacisz coś koło obecnej ceny czarnorynkowej. Wyjdzie Ci na to samo lub podobnie. Jak wolisz i co wolisz to już Twoja sprawa i decyzja.

 


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, pisar napisał(-a):

 

Zachęcam do poczytania tego wątku...dużo ciekawych informacji i będziesz mieć spor przyjemności czytając :) 

 

Praktyka pokazuje, że jeśli kupisz teraz z drugiej ręki to zapłacisz extra cenę. Jak zaczekasz 1,5 do 3 lat to odbierając pewnie zapłacisz coś koło obecnej ceny czarnorynkowej. Wyjdzie Ci na to samo lub podobnie. Jak wolisz i co wolisz to już Twoja sprawa i decyzja.

 

 

Jasne, przejrzę - może faktycznie chcę iść za bardzo na skróty i zadaję pytania, które dosyć łatwo mogę znaleźć.

Coraz poważniej myślę o tym czy nie kupić z drugiej ręki, skoro obecnie to dopłata rzędu kilkudziesięciu procent ponad to, co w salonie.

 

Dzięki za radę - miłego dnia! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Grzy8ek napisał(-a):

Super - dzięki bardzo za pomoc :)

Jasne - widziałem właśnie plotki, że mają nowe kolory Submarinerów wyjść w tym roku - może w takim razie to będzie lepszy pomysł.

To jeszcze skoro o tym wspomnieliście - czym jest ten przelicznik Kruka? Cena jest w euro, więc jak rozumiem zamiast przeliczać to według kursu (4.7) to liczą to jakoś wyżej (5?)?

I jeszcze dla pewności - zapisy są na model x kolor, nie na sam model?

I jak rozumiem samo zapisanie na liste jeszcze nie daje gwarancji sukcesu, bo i tak AD sam wybiera komu ten zegarek sprzedać?

Kurs kruka prawie zawsze jest wyższy o kilkadziesią groszy.

Zapis jest na konkretną wersję danego modelu, ale bywa, że jest to kilka wersji jednocześnie.

Zakup poprzedzony jest ścieżką zdrowia:

1.trzeba wiedzieć, że właśnie można się zapisać,

2.trzeba być dopuszczonym do kolejki,

3.następnie być dopuszczonym do możliwości złożenia deklaracji chęci zakupu,

4.liczyć na szczęście, że nie wyrzucą z listy zapisowej,

5.odczekać ileśtam czasu na odbiór zegarka, którego cena zapewne wzrosła u AD.

 

Na koniec pozostaje się cieszyć z odbioru lub klnąć pod nosem, że warunki się zmieniły i nie odebrać 😜

Są też tacy, którzy mając już zegarek w rękach, znajdują niewidoczne wady i też nie odbierają 😂😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, sanik napisał(-a):

Kurs kruka prawie zawsze jest wyższy o kilkadziesią groszy.

Zapis jest na konkretną wersję danego modelu, ale bywa, że jest to kilka wersji jednocześnie.

Zakup poprzedzony jest ścieżką zdrowia:

1.trzeba wiedzieć, że właśnie można się zapisać,

2.trzeba być dopuszczonym do kolejki,

3.następnie być dopuszczonym do możliwości złożenia deklaracji chęci zakupu,

4.liczyć na szczęście, że nie wyrzucą z listy zapisowej,

5.odczekać ileśtam czasu na odbiór zegarka, którego cena zapewne wzrosła u AD.

 

Na koniec pozostaje się cieszyć z odbioru lub klnąć pod nosem, że warunki się zmieniły i nie odebrać 😜

Są też tacy, którzy mając już zegarek w rękach, znajdują niewidoczne wady i też nie odbierają 😂😂

 

Super, bardzo dziękuję za odpowiedź - naprawdę rozwiała wszystkie moje obecne wątpliwości :)

Pozostaje przemyśleć czy nie lepszym pomysłem jest rynek wtórny, skoro ceny spadły ;)

Pozdrawiam i życzę miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Grzy8ek napisał(-a):

 

Super, bardzo dziękuję za odpowiedź - naprawdę rozwiała wszystkie moje obecne wątpliwości :)

Pozostaje przemyśleć czy nie lepszym pomysłem jest rynek wtórny, skoro ceny spadły ;)

Pozdrawiam i życzę miłego dnia!

Jeśli wtórny wchodzi w grę, to najlepiej obserwować nasz bazarek, ale przede wszystkim zaglądać na FB na grupę Rolex Polska-Forum opinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, sanik napisał(-a):

Jeśli wtórny wchodzi w grę, to najlepiej obserwować nasz bazarek, ale przede wszystkim zaglądać na FB na grupę Rolex Polska-Forum opinie

 

Super - dziękuję bardzo za pomoc, chciałem właśnie zapytać o to gdzie szukać, ale jednocześnie nie chciałem nadwyrężać pomocności :P

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Info z jednej z grup:

Price increase in Germany. Tudor 10% and Rolex 4% from 01/01/2023


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Każdy znajdzie w portfolio Rolexa coś dla siebie.

Ja przez pewien czas będę Was męczył miętusem. default_wink.png



1aeec353edceb37caf3f2805844bc9bd.jpg&key=6069fc39a42f323e749dcf6083cf86c09b1615c3722666c2df0659afc839b042

Będziesz tak czarował super fotami i pójdzie pewnie do ludzi





Dzisiaj byłem w butiku w Silesia City Center, jak zwykle Pan z Panią porozmawiali ze mną, dali do przeymierzenia złote Rolexy Na stalowe raczej zapisu nie będzie do marca kwietnia, czyli aż nie zostaną ogłoszone nowe modele. Dostałem katalog na 2022/2023, ostatnio nie mieli nic jak byłem kilkukrotnie

JD nowy z niebieską tarczą we wzory był w gablocie, ale nie robiłem zdjęć, bo miałem mało czasu Jak na zdjęciach mi się podobał, tak na żywo nie wiem, czy zwykła niebieska nie jest lepsza

Zapisy na złote zegarki są możliwe, ale trzeba pytać konkretnie o modele

84489217fa9f4c2abbffde5ca7b60fc5.jpg&key=6e42586455f69aac66d8576b65bd73f2f64a8a2fb3a400ca7dcac899f4a0061a
fbf66dfb4658f0a5f729b86e45576e9e.jpg&key=008637271db6eebdc30da1ded13dde22e2ed975a4f657e6f3de26a7248c9c3fa


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uuuu, pudełko już mamy. 😁


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja również bylem w scc dzis 
 
20221216_163109.thumb.jpg.bd528544286be39154273f4f8bb04949.jpg

No mówili w butiku, że ktoś odebrał zamówione pudełko bez zegarka


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, gasp50 napisał(-a):

Ja również bylem w scc dzis 

Kolejny zdziecinniały😣 pudełko pokazuje😆

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o tej wersji ? Jest dostępna za 209 tyś z kawałkiem Sky-Dweller w różowym złocie na Oysterflex i z tarczą Rhodium

Zdjęcia z internetu

a3b691050e8e034ec47b6e73460853e3.jpg

d8dd462069b4bba132353b06b1e8d047.jpg


82a1cef01454627cf4fa603be3497ff2.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyglada kwestia usuwania rys z bransolety Oyster bez lustra po środku?

Edytowane przez Dr.pepper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Grzy8ek napisał(-a):

 

Super, bardzo dziękuję za odpowiedź - naprawdę rozwiała wszystkie moje obecne wątpliwości :)

Pozostaje przemyśleć czy nie lepszym pomysłem jest rynek wtórny, skoro ceny spadły ;)

Pozdrawiam i życzę miłego dnia!

Najlepszym pomysłem jest poszukanie innej marki i innego niż Kruk dystrybutora. Może sobIe przypomną wtedy kto tu jest dla kogo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, gasp50 napisał(-a):

Ja również bylem w scc dzis 

 

20221216_163109.jpg

Zielony bezel? :) 


Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, a_team napisał(-a):

Co myślicie o tej wersji ? Jest dostępna za 209 tyś z kawałkiem emoji848.png Sky-Dweller w różowym złocie na Oysterflex i z tarczą Rhodium emoji846.png

Zdjęcia z internetu emoji846.png

a3b691050e8e034ec47b6e73460853e3.jpg

d8dd462069b4bba132353b06b1e8d047.jpg


82a1cef01454627cf4fa603be3497ff2.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Może warto poszukać tej wersji w DE. Z różnicy kursowej będziesz miał gratis dobry weekend w Paryżu dla całej rodziny. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, a_team napisał(-a):

Co myślicie o tej wersji ? Jest dostępna za 209 tyś z kawałkiem emoji848.png Sky-Dweller w różowym złocie na Oysterflex i z tarczą Rhodium emoji846.png

Zdjęcia z internetu emoji846.png

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Dla mnie świetny. Mega patent na GMT i kalendarz.

Co do ceny, to raczej bez komentarza. Jedynie tyle, że kiedy nie tak dawno w sumie zaczynałem się poważniej interesować zegarkami, to za taką kwotę można było kupić daytonę ice blue...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, a_team napisał(-a):

Co myślicie o tej wersji ? Jest dostępna za 209 tyś z kawałkiem emoji848.png Sky-Dweller w różowym złocie na Oysterflex i z tarczą Rhodium emoji846.png

Była niedawno tu podobna dyskusja. To jest duży model, lepiej go przymierz najpierw. Tu masz na moim 16,5 cm nadgarstku. 
 

 

F2401232-C3A9-46A5-B7F0-C2FC9F94C262.jpeg

2904DCB7-6135-4952-92DA-BDAC56FB276D.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cena niska nie jest, ale w końcu złoto. Na bransolecie 250 tyś, ale jak przymierzyłem żółte złoto, to zegarek już się robi trochę ciężki

Mario patrzyłem na Chrono24 i były oferty, ale cenowo zbliżone do naszej, chyba, że Ci chodzi o AD, ale jechać specjalnie się zapisywać ? Sporo czasu i kasa na paliwo też pójdzie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Była niedawno tu podobna dyskusja. To jest duży model, lepiej go przymierz najpierw. Tu masz na moim 16,5 cm nadgarstku. 
 
 
F2401232-C3A9-46A5-B7F0-C2FC9F94C262.thumb.jpeg.325d8319b32b926adc5becda88b86232.jpeg
2904DCB7-6135-4952-92DA-BDAC56FB276D.thumb.jpeg.d819c4e25033e37d5bf215e9e776ef95.jpeg

Mierzyłem dzisiaj i ostatnio, 42-43mm to jest myśle max na mój nadgarstek, mam dwa inne zegarki 43mm, jeden 42mm i jest spoko

Z tego co zrozumiałem dzisiaj, to jest chyba opcja zapisania się na Sea Dwellera w stali, ale 44mm, to już chyba za dużo

Powinienem tam być jeszcze przed świętami, porobię foty z zegarkiem na ręce


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, vvv napisał(-a):

Info z jednej z grup:

Price increase in Germany. Tudor 10% and Rolex 4% from 01/01/2023

 

Czy możesz podać źródło, tzn. tę grupę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale datę zajumali. 😬 Mimo wszystko graty!


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.