Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Rzecz nie jest w tym po której stronie jest koronka, tylko gdzie jest data. W Sprite jest tam, gdzie być powinna, dla noszących zegarki na prawej ręce.

W innym przypadku umieszczona jest bez sensu.

Edytowane przez sanik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, Bartek79 napisał(-a):

To prawda. Można nosić zegar na prawej/lewej dłoni a dodatkowo, nosząc na lewej, dzięki koronce, zegar wydaje się być lepiej wyważonym i nie "zjeżdża" w dół nadgarstka. No ale wiadomo - przyzwyczajenie jest drugą naturą człowieka i tu jest największy problem.

Do noszenia zegarka z koronką po lewej to może bym się jakoś przyzwyczaił ale jako praworęczny miałbym trudność z ustawianiem go lewą ręką. Data po lewej też mnie razi.

Sprite jest po prostu dla prawdziwych mańkutów, nie takich z potrzeby chwili ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Bugs napisał(-a):

Sprite jest po prostu dla prawdziwych mańkutów, nie takich z potrzeby chwili ;) 

Właśnie to samo miałem napisać. Natomiast ustawień zazwyczaj dokonuje się przy zdjętym zegarku, jest prościej niż na nadgarstku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, machlo napisał(-a):

Koronka po lewej stronie jest dość wygodna - nie wbije się w dłoń, jak nagle podeprzesz się na tej dłoni np. przy upadku. Przewinął się swego czasu jakiś zegarek z koronką po tej stronie i dobrze wspominam.
Mi osobiście kłuje w oczy data na 9-tej - jednak lepiej wyglądałoby standardowo na 3-ciej.

Tylko że wtedy to taki pseudo lefty byłby a dodatkowo malkontenci pisaliby że Rolex znowu po najmniejszej linii oporu poszedł nie zmieniając nawet położenia datownika(co jednak wiąże się z pewnymi zmianami w konstrukcji werku). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minutes ago, Bartek79 said:

Tylko że wtedy to taki pseudo lefty byłby a dodatkowo malkontenci pisaliby że Rolex znowu po najmniejszej linii oporu poszedł nie zmieniając nawet położenia datownika(co jednak wiąże się z pewnymi zmianami w konstrukcji werku). 

 

 

Przecież oni chyba właśnie poszli po linii najmniejszego oporu przedrukowując napis na tarczy i przyklejając trójkącik na godzinę 6. A data została po tej samej stronie co koronka, tylko jest obrócona, więc chyba jakichś wielkich zmian w werku nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, beniowski napisał(-a):

Ja jestem leworęczny prawdziwy, ale zegarek noszę na lewym nadgarstku, na prawym nie umiem.

Ja też, ale dałbym radę. Jak ktoś wyżej napisał, kwestia przyzwyczajenia. Może po prostu nie miałeś okazji ponosić prawdziwego "lewusa" (żart).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, facecik napisał(-a):

Dla mnie fajny. Graty?

Nie dziekuje bo to tylko przymiarka w AD.Nie wiem czy bym odebrał . Dziwny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, logann napisał(-a):

 

 

Przecież oni chyba właśnie poszli po linii najmniejszego oporu przedrukowując napis na tarczy i przyklejając trójkącik na godzinę 6. A data została po tej samej stronie co koronka, tylko jest obrócona, więc chyba jakichś wielkich zmian w werku nie było.

Po namyśle w sumie tak, poza przedrukowaniem innego układu koła daty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, facecik napisał(-a):

Ja też, ale dałbym radę. Jak ktoś wyżej napisał, kwestia przyzwyczajenia. Może po prostu nie miałeś okazji ponosić prawdziwego "lewusa" (żart).

Kiedyś nosiłem zegarek przez kilka godzin na prawym nadgarstku dla przetestowania tej opcji - nie kliknęło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosty, klasyczny, nie udziwniony. Można nosić na lewej i prawej ręce ;)

 

52576894927_023fb84f7d_o.jpg

 

52577887733_82f8484b94_o.jpg

 

Tudzież ten.

 

52577358671_8e45deb591_o.jpg

 

52577358741_66713cb495_o.jpg

Edytowane przez Mirosuaw

Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Bartek79 napisał(-a):

Po namyśle w sumie tak, poza przedrukowaniem innego układu koła daty

Ktoś jeszcze pisał, że koronka odkręca się w drugą stronę, co znaczy że koperta GMT jest do góry nogami, więc rzeczywiście jakiegoś specjalnego wysiłku nie włożono w tę przekładkę z prawa na lewo😆

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, facecik napisał(-a):

Ktoś jeszcze pisał, że koronka odkręca się w drugą stronę, co znaczy że koperta GMT jest do góry nogami, więc rzeczywiście jakiegoś specjalnego wysiłku nie włożono w tę przekładkę z prawa na lewo😆

Chyba nie sądziłeś, że mechanizm przerabiali?

Zmieniono koło daty i nadruk na tarczy i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, sanik napisał(-a):

Chyba nie sądziłeś, że mechanizm przerabiali?

Zmieniono koło daty i nadruk na tarczy i tyle.

Nie, sądziłem, że przynajmniej inaczej nagwintowali tubus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno w datowniku też nie wszystko jest od nowa zrobione. 9 i 6 po prostu ustawiono do góry nogami (9 to 6, a 6 to 9, potwierdzone info z rolexforums). 

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, mario1971 napisał(-a):

Blue,  Mint Green i Slate to pierwsza trójka, a kolejność zupełnie przypadkowa. ;)

Muszę powiedzieć że 41 DJ z czarną tarczą na jubilee w tt żółte złoto, jest przepiękny 😍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Krakus1 napisał(-a):

Muszę powiedzieć że 41 DJ z czarną tarczą na jubilee w tt żółte złoto, jest przepiękny 😍

Mierzyłem bicolor w żóltym złocie i do mojej osoby średnio pasował.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, mario1971 napisał(-a):

Mierzyłem bicolor w żóltym złocie i do mojej osoby średnio pasował.

Czemu ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Krakus1 napisał(-a):

Czemu ? 

Porównywałem różowe i żólte w bicolor. Zdecydowanie lepiej wyglądałem i czułem się w tym pierwszym. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesienią, zimą i wieczorem różowe, wiosną i latem w ciągu dnia żółte i po dylemacie 😉 

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Mirosuaw napisał(-a):

Prosty, klasyczny, nie udziwniony. Można nosić na lewej i prawej ręce ;)

 

52576894927_023fb84f7d_o.jpg

 

52577887733_82f8484b94_o.jpg

 

Tudzież ten.

 

52577358671_8e45deb591_o.jpg

 

52577358741_66713cb495_o.jpg

 

 

Jak rozmiarowo wypada ten Sub kwadratowy przy Ex 39? Sub 41 wydawał mi się klockowaty, ale głownie chyba przez zapięcie i klamrę. Ostatnio mnie kusi, żeby kupic 114060 z ciekawości, ale sam nie wiem. Chciałbym 14060, ale nie mogę zaakceptować ceny rynkowej za tego blaszaka. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, tbn napisał(-a):

 

 

Jak rozmiarowo wypada ten Sub kwadratowy przy Ex 39? Sub 41 wydawał mi się klockowaty, ale głownie chyba przez zapięcie i klamrę. Ostatnio mnie kusi, żeby kupic 114060 z ciekawości, ale sam nie wiem. Chciałbym 14060, ale nie mogę zaakceptować ceny rynkowej za tego blaszaka. ;)

 

Chyba nic odkrywczego nie da się napisać. Ja bym powiedział, że wypada adekwatnie do nominalnych rozmiarów. Sub 114060 wszędzie ma około 1mm więcej w porównaniu z Ex 214270, czyli na średnicy, na grubości i na lug to lug. Najbardziej zauważalna z tych parametrów moim zdaniem jest większa grubość. Sub bardziej odstaje od nadgarstka, podczas gdy Ex się do niego "klei". Bransoleta identyczna (oczywiście z wyjątkiem klamry). Na ręku czuć też, że Sub jest nieco cięższy, ale za to bransoletę dopasujesz w kilka sekund. Oba wygodne.

P.s.

Nie chcę tu wywoływać burzy, ale maxi case (czy jak to określiłeś: kwadratowy) w ref. 114060 moim zdaniem jest na plus w porównaniu z nowym 41mm ref 124060, który teoretycznie jest poprawiony, a praktycznie stracił coś z klimatu. Osobiście nie zamieniłbym starego na nowy.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, facecik napisał(-a):

... Natomiast ustawień zazwyczaj dokonuje się przy zdjętym zegarku, jest prościej niż na nadgarstku.

Czy ktoś ustawia zegarek mając go na ręce

Przecież to jest w większości przypadków prawie niewykonalne.  


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Mirosuaw napisał(-a):

Nie chcę tu wywoływać burzy, ale maxi case (czy jak to określiłeś: kwadratowy) w ref. 114060 moim zdaniem jest na plus w porównaniu z nowym 41mm ref 124060, który teoretycznie jest poprawiony, a praktycznie stracił coś z klimatu. Osobiście nie zamieniłbym starego na nowy.

True.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.