Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

11 minutes ago, sviety said:

W mechaniku takie rzeczy się widuje:

 

Troche nie kumam ale jeśli to jest nawiązanie do samoistnego nastawiania się to ok - imponujące oczywiście oklaski za inżynierię ale... zauważyłeś ile kroków i jak skomplikowany jest ich proces? Ja tego F.P. Journ'a podniosłem i nie usiałem nic robić! To jest definicja LUKSUSU. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Nomateus napisał(-a):

Delikatnie zmienię temat: "wybieram" odpowiedniego Rolexa, którego zakupię w 2023. Nie łudzę się, że uda mi się to zrobić u AD, więc zakupię z drugiej ręki. Ciągle miałem/mam dylemat pod tytułem "DJ 41 vs GMT Batgirl" (tak, wiem, zupełnie różne zegarki), ale dość nieoczekiwanie wpadł mi w oko na kilku wideo i zdjęciach Explorer w rozmiarze 36mm (nowe wydanie) oraz 39mm - poprzednia generacja. Wydaje się idealny na EDC. Czy są tutaj osoby, które posiadały obydwa i mogą napisać dwa słowa? Obejrzałem kilka recenzji, natomiast zawsze to ciekawej usłyszeć od właściciela lub byłego posiadacza.  

 

image.png.80358a9f722e0024cf813a5a21cf4f95.png

36 (mam) to klasyk, ale na duży nadgarstek brałbym 39 (nie mam).

P1014238.JPG

Edytowane przez sviety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minutes ago, beniowski said:

Nie, to znajomego. Niemniej, bardzo lubię go sobie czasem ponosić. Świetne proporcje, dobrze się układa na nadgarstku. Tak jak nie lubię/cenię kwarców za bardzo, ten model jest świetny.

I tu jest ten problem ktory staram się opisać bo ja czuje się chyba tak samo. Ty nie przekreślasz kwarców kompletnie, ewidentnie jest model który lubisz i cenisz... To teraz wyobraź sobie ze Rolex idealnie uderza w ten punkt :) Kwarc jest super tylko musi celować w serca miłośników horologii a nie koniecznie portfelów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, KrysH napisał(-a):

Troche nie kumam ale jeśli to jest nawiązanie do samoistnego nastawiania się to ok - imponujące oczywiście oklaski za inżynierię ale... zauważyłeś ile kroków i jak skomplikowany jest ich proces? Ja tego F.P. Journ'a podniosłem i nie usiałem nic robić! To jest definicja LUKSUSU. 

W ML też nic nie musisz robić, mechanizm ma dwa poziomy i wskazówki przeskakują między tymi poziomami w zależności od położenia zegarka. Jak go odkładasz to przechodzą na jeden z tych poziomów do stanu spoczynku, jak podniesiesz to "przeskakują " na drugi poziom (który w rzeczywistości cały czas działa) do właściwej aktualnej godziny. 

 

Proces pokazany na filmie to instruktaż nastawiania godziny, który w większości zegarków poza radiowymi trzeba przeprowadzić ...czy w tym Journe ustawia się sam właściwy czas czy trzeba go ustawić to tego nie wiem. Poproszę o info jak to działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, KrysH napisał(-a):

Troche nie kumam ale jeśli to jest nawiązanie do samoistnego nastawiania się to ok - imponujące oczywiście oklaski za inżynierię ale... zauważyłeś ile kroków i jak skomplikowany jest ich proces? Ja tego F.P. Journ'a podniosłem i nie usiałem nic robić! To jest definicja LUKSUSU. 

A co w tym niezwykłego, że zegarek kwarcowy oszczędza w stan spoczynku, ale odmierza dalej czas w tle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Nomateus napisał(-a):

Delikatnie zmienię temat: "wybieram" odpowiedniego Rolexa, którego zakupię w 2023. Nie łudzę się, że uda mi się to zrobić u AD, więc zakupię z drugiej ręki. Ciągle miałem/mam dylemat pod tytułem "DJ 41 vs GMT Batgirl" (tak, wiem, zupełnie różne zegarki), ale dość nieoczekiwanie wpadł mi w oko na kilku wideo i zdjęciach Explorer w rozmiarze 36mm (nowe wydanie) oraz 39mm - poprzednia generacja. Wydaje się idealny na EDC. Czy są tutaj osoby, które posiadały obydwa i mogą napisać dwa słowa? Obejrzałem kilka recenzji, natomiast zawsze to ciekawej usłyszeć od właściciela lub byłego posiadacza.  

 

image.png.80358a9f722e0024cf813a5a21cf4f95.png

Mam 39mm. Przy nadgarstku 16,8 rozważałem zamianę na 36mm, ale mi przeszło, choć 36mm nie mierzyłem. Dla mnie ex to idealny edc.

Godzinę temu, Nomateus napisał(-a):

Delikatnie zmienię temat: "wybieram" odpowiedniego Rolexa, którego zakupię w 2023. Nie łudzę się, że uda mi się to zrobić u AD, więc zakupię z drugiej ręki. Ciągle miałem/mam dylemat pod tytułem "DJ 41 vs GMT Batgirl" (tak, wiem, zupełnie różne zegarki), ale dość nieoczekiwanie wpadł mi w oko na kilku wideo i zdjęciach Explorer w rozmiarze 36mm (nowe wydanie) oraz 39mm - poprzednia generacja. Wydaje się idealny na EDC. Czy są tutaj osoby, które posiadały obydwa i mogą napisać dwa słowa? Obejrzałem kilka recenzji, natomiast zawsze to ciekawej usłyszeć od właściciela lub byłego posiadacza.  

 

image.png.80358a9f722e0024cf813a5a21cf4f95.png

Mam 39mm. Przy nadgarstku 16,8 rozważałem zamianę na 36mm, ale mi przeszło, choć 36mm nie mierzyłem. Dla mnie ex to idealny edc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minutes ago, sanik said:

A co w tym niezwykłego, że zegarek kwarcowy oszczędza w stan spoczynku, ale odmierza dalej czas w tle?

Opisuje tylko moje doświadczenie z F.P. Journe - było to dosyć niezwykle przeżycie zobaczyć zegarek który sam ustawia czas.  Nigdy wcześniej tego nie widziałem wiec tez może stad moje zaskoczenie! O tym modelu mowa:

 

https://www.fpjourne.com/en/collection/elegante-collection/elegante-48-mm-titanium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkiego Najlepszego w 2023 roku. Oby był lepszy niż 2022, chociaż jak dla mnie jeśli będzie taki sam, to też będzie super

A poniżej - mówcie co chcecie - najlepszy konfig DJ, jedynie można żonglować kolorem cyferblatu

8863f1588b9fc42182bf87324b3e3478.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, a_team napisał(-a):

Wszystkiego Najlepszego w 2023 roku. Oby był lepszy niż 2022, chociaż jak dla mnie jeśli będzie taki sam, to też będzie super emoji28.png

A poniżej - mówcie co chcecie - najlepszy konfig DJ, jedynie można żonglować kolorem cyferblatu emoji16.png

8863f1588b9fc42182bf87324b3e3478.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Dla mnie to też nie tylko numer 1, ale w ogóle jedyna słuszna konfiguracja DJ'a czyli jubilee + fluted bezel. Oprócz tego czarna tarcza, zielona "z palmami" i niebieska z teksturą. 

Piękny on jest, jeszcze raz Ci gratuluję!


instagram.com/crownandlume 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Nomateus napisał(-a):

 

Dla mnie to też nie tylko numer 1, ale w ogóle jedyna słuszna konfiguracja DJ'a czyli jubilee + fluted bezel. Oprócz tego czarna tarcza, zielona "z palmami" i niebieska z teksturą. 

Piękny on jest, jeszcze raz Ci gratuluję!

Zielona z palmami jest bardzo nieczytelna i szybko się nudzi, moim zdaniem.

 

F54FC930-8D57-4AF9-9BA5-018044685431_1_105_c.thumb.jpeg.028ea1feba34c97b74c9b79bf25dd507.jpegE81F5180-2687-4263-B3C0-B7544F5FA40F_1_105_c.thumb.jpeg.73abbd5712ba2e1e60f10ef88bf2acd3.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@a_team DJ jest super:) jak ktoś lubi ten Rolexowy blask.

Miałem na łapce Twój model - jest petarda.

A z kolei dla mnie słuszny zegarek to ta świnka z dołu🐷🐽🐖

taki chubby subby :)

i to jest właśnie fajne w tej marce - dla każdego coś:)

251DB0B0-D054-4B81-ABA0-01CBA1C0957D.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Just1MoreWatch napisał(-a):

Od dnia zapisu Milgauss podrożał o 10 000, Air King o 13 500 a Root Beer o 14 000. Grubo...

 

Będzie z czego rabatować 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, beniowski napisał(-a):

Zielona z palmami jest bardzo nieczytelna i szybko się nudzi, moim zdaniem.

 

F54FC930-8D57-4AF9-9BA5-018044685431_1_105_c.thumb.jpeg.028ea1feba34c97b74c9b79bf25dd507.jpegE81F5180-2687-4263-B3C0-B7544F5FA40F_1_105_c.thumb.jpeg.73abbd5712ba2e1e60f10ef88bf2acd3.jpeg

No faktycznie pełna egzotyka….To zegar Wodnika Szuwarka czy oficera Afrika Korps?

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Nomateus napisał(-a):

Delikatnie zmienię temat: "wybieram" odpowiedniego Rolexa, którego zakupię w 2023. Nie łudzę się, że uda mi się to zrobić u AD, więc zakupię z drugiej ręki. Ciągle miałem/mam dylemat pod tytułem "DJ 41 vs GMT Batgirl" (tak, wiem, zupełnie różne zegarki), ale dość nieoczekiwanie wpadł mi w oko na kilku wideo i zdjęciach Explorer w rozmiarze 36mm (nowe wydanie) oraz 39mm - poprzednia generacja. Wydaje się idealny na EDC. Czy są tutaj osoby, które posiadały obydwa i mogą napisać dwa słowa? Obejrzałem kilka recenzji, natomiast zawsze to ciekawej usłyszeć od właściciela lub byłego posiadacza.  

 

image.png.80358a9f722e0024cf813a5a21cf4f95.png

36mm to mój ulubiony rozmiar.EX1 w wersji 36mm to idealny rozmiar na edc.

Mam starszy model z przed jakies 10 lat.Mega.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, desmo napisał(-a):

No faktycznie pełna egzotyka….To zegar Wodnika Szuwarka czy oficera Afrika Korps?

Wersja Jungle. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Just1MoreWatch napisał(-a):

Od dnia zapisu Milgauss podrożał o 10 000, Air King o 13 500 a Root Beer o 14 000. Grubo...

 

To na przestrzeni miesięcy i lat było…dobrze, że Rolex tak często , krok po kroku podnosi ceny…gdyby nie polityka AD generowania sztucznych kolejek i pchania zegarków na czarny rynek można by  wręcz powiedzieć, że Rolex znacznie skuteczniej i uczciwiej oszczędza nam „ szoków cenowych” niż Morawiecki, Sasin i Obajtek…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, KrysH napisał(-a):

Opisuje tylko moje doświadczenie z F.P. Journe - było to dosyć niezwykle przeżycie zobaczyć zegarek który sam ustawia czas.  Nigdy wcześniej tego nie widziałem wiec tez może stad moje zaskoczenie! O tym modelu mowa:

 

https://www.fpjourne.com/en/collection/elegante-collection/elegante-48-mm-titanium

 

W budżetowych markach też można znaleźć tego typu rozwiązanie:

 

 

IMG_6366.thumb.jpg.99ec06ee367cf7eb7a1c571b99e3f576.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Just1MoreWatch napisał(-a):

Czy coś mnie ominęło 😁?

Patrząc na załamanie rynku fliperskiego i ceny na wtórnym bliskie salonowym w przypadku wielu modeli to nie wykluczałbym tego że i na Rolexa rabaty wrócą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, desmo napisał(-a):

To na przestrzeni miesięcy i lat było…dobrze, że Rolex tak często , krok po kroku podnosi ceny…gdyby nie polityka AD generowania sztucznych kolejek i pchania zegarków na czarny rynek można by  wręcz powiedzieć, że Rolex znacznie skuteczniej i uczciwiej oszczędza nam „ szoków cenowych” niż Morawiecki, Sasin i Obajtek…

Orlenu nie przebije nikt :)

A tak naprawdę to wkurza mnje złodziejski kurs euro w Kruku.

Poważnie zastanawiam się czy odbiorę wzzystkie zegarki na które czekam. Pożyjemy, zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, desmo napisał(-a):

faktycznie pełna egzotyka….To zegar Wodnika Szuwarka czy oficera Afrika Korps?

 

Zawsze gdy go widzę, przypomina mi się dość niesmaczna aferka z koszulką Zary - szybko zmieniono oznaczenia:

Koszulka z bambusem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Just1MoreWatch napisał(-a):

Orlenu nie przebije nikt :)

A tak naprawdę to wkurza mnje złodziejski kurs euro w Kruku.

Poważnie zastanawiam się czy odbiorę wzzystkie zegarki na które czekam. Pożyjemy, zobaczymy.

Ale kurs to żadna nowość, od lat jest różnica kilkudziesięciu gr. 

Co nagle się stało, że masz wątpliwości, czy odbierać? 😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[mention=5942]a_team[/mention] DJ jest super:) jak ktoś lubi ten Rolexowy blask.
Miałem na łapce Twój model - jest petarda.
A z kolei dla mnie słuszny zegarek to ta świnka z dołu
taki chubby subby
i to jest właśnie fajne w tej marce - dla każdego coś:)
251DB0B0-D054-4B81-ABA0-01CBA1C0957D.thumb.png.e99f9f1a328b46d4613971886b66b156.png

Na tą świnkę się zapisałem Jak mi się spodoba, to zostaię sobie go na takiego woła roboczego na codzień a DJ będzie na okazje albo do klientów


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.