Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, mario1971 napisał(-a):

No nie wiem... Rolex nie jest świętą krową. 😉 Kiedy należą się peany pochwalne, to trzeba bić brawo, ale kiedy R wypuszcza babole, tym bardziej trzeba o tym pisać. Ten wątek ma być jak encyklopedia dla starych i nowych - przyszłych użytkowników. Każdy powinien wiedzieć, że i ta marka potrafi wypuścić kłaka na kole daty, źle domalować wskazówki przy EX II, wypuścić wskazówkę w GMT z bąblem na lumie lub brzydko odciąć farbę. Że trzeba przejrzeć centrowanie bezela w Subie, bo i tu może trafić się kwiatek, jak również dokładnie obejrzeć szlif słoneczny w Daytonie, Datejust czy też innych zegarkach z takową fakturą tarczy. Trzeba dzielić się nabytą praktyczną wiedzą i przekazywać ją innym - budować drogowskazy. Dla dobra nas wszystkich. 🙂

Mariusz, to wszystko powyżej zdarza się wszystkim, włącznie z TOP 3 i nie świadczy w zasadzie o niczym specjalnym :) 


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, MasterFan napisał(-a):

Mariusz, to wszystko powyżej zdarza się wszystkim, włącznie z TOP 3 i nie świadczy w zasadzie o niczym specjalnym :) 

Tak - doskonale o tym wiem. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, a_team said:

Pytam pod kątem DD, bo ten ice blue czaruje mnie strasznie emoji2.png


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Nie przypominam sobie abym kiedyś miał w rękach platynowego Rolexa. Widziałem na żywo Lange w platynie, Grand Seiko w platynie ale Rolexa chyba nie... Moje wrażenia z platyna zawsze były takie ze jest fajnie ciężka i ma subtelny odcień, inny niż stal. Wyglada jak stal ale jest inna dla wytrenowanego oka. Platyna jest mega elegancka dla ludzi którzy cenią sobie "ciche bogactwo" bez ostentacji. Rysuje się. Ogólnie platyna przemawia do mnie w zestawie na pasku ale raczej nie na bransolecie... Jak bransoleta to złoto. No chyba ze platynowa daytona haha - wtedy tak 🙃

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stal polerowana też rysuje się od patrzenia. Pytanie czy złoto i platyna mają tak samo


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mrstatler napisał(-a):


A ja mam bardzo dobre zdanie o obsłudze w SCC. Zawsze uśmiech i zawsze miło . Kupiłem tam tylko DJ , wiec nie mam zbyt dużej historii u nich, ale wszystkie wizyty były przyjemne. Ostatnio z inicjatywy wspomnianej wyżej pani oglądałem sobie dokładnie Deepsea Challenge.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ja też mam bardzo dobre zdanie o obsłudze w SSC, panie zawsze miłe :) 


Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przymierzałem platynową Daytonę (do dziś żałuję że nie kupiłem - leżała sobie w salonie) i na pewno zegarki platynowe są cięższe od złotych. Czy się rysują bardziej, nie wydaje mi się. Kolor tarczy tej Daytony jest trochę podobny do tego platynowego DD chyba. Muszę powiedzieć że na żywo ten kolor jest niesamowity.

 

9882E774-3A43-4338-ACEF-37343D586804.jpeg

560ACB52-A27B-4E69-9B1F-DD770BAE960B.jpeg

8B0DB22D-B27E-4C51-A593-76E34ADA219C.jpeg

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 hours ago, beniowski said:

Ma przymierzałem platynową Daytonę (do dziś żałuję że nie kupiłem - leżała sobie w salonie) i na pewno zegarki platynowe są cięższe od złotych. Czy się rysują bardziej, nie wydaje mi się. Kolor tarczy tej Daytiny trochę podobny do tego platynowego DD jest chyba. Muszę powiedzieć że na żywo ten kolor jest niesamowity.

 

9882E774-3A43-4338-ACEF-37343D586804.jpeg

560ACB52-A27B-4E69-9B1F-DD770BAE960B.jpeg

8B0DB22D-B27E-4C51-A593-76E34ADA219C.jpeg

WOW ❤️

A_Team tu masz mojego Yacht-mastera 126655 który już ma 2 lata, dzisiaj króluje na nadgarstku i nabiera rys (których mimo wszystko aż tak nie widać) :IMG_1828.thumb.jpeg.b854436f2b0a8b6b4205cb3a0582c94e.jpeg

Edytowane przez KrysH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ta daytona to ma tarcze chyba ice blue. Fajnie wygląda Na tym yachtmasterze mało rys widać, musiałbyś chyba z profilu tobić


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten yacht zawsze mi w głowie siedział - bardzo podoba mi się to połączeniu z gumą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mrstatler napisał(-a):


A ja mam bardzo dobre zdanie o obsłudze w SCC. Zawsze uśmiech i zawsze miło . Kupiłem tam tylko DJ , wiec nie mam zbyt dużej historii u nich, ale wszystkie wizyty były przyjemne. Ostatnio z inicjatywy wspomnianej wyżej pani oglądałem sobie dokładnie Deepsea Challenge.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Możliwe, że nie mam siły przebicia albo szarmu :D

 

 

Edytowane przez Valygaar
*mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy wyżej tylko utwierdzają mnie w przekonaniu, że warto się pchać w rosegold i platyne


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, beniowski napisał(-a):

Ja przymierzałem platynową Daytonę (do dziś żałuję że nie kupiłem - leżała sobie w salonie) i na pewno zegarki platynowe są cięższe od złotych. Czy się rysują bardziej, nie wydaje mi się. Kolor tarczy tej Daytony jest trochę podobny do tego platynowego DD chyba. Muszę powiedzieć że na żywo ten kolor jest niesamowity.

 

9882E774-3A43-4338-ACEF-37343D586804.jpeg

560ACB52-A27B-4E69-9B1F-DD770BAE960B.jpeg

8B0DB22D-B27E-4C51-A593-76E34ADA219C.jpeg

To mega ciężkie zegarki są. Mnie też podobała się niebieska tarcza w białym złocie ale po 15 min na nadgarstku podziękowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, KrysH napisał(-a):

Cudownie. Konkretnie i subtelnie - a ty jak uważasz ze wyglada? 

 

Błyszczący, jaskrawy, kiczowaty. Takie przymiotniki mi przyszły do głowy jak go oglądałem.

2 godziny temu, vidi napisał(-a):

Rolex zawsze wzbudzał kontrowersje, odkąd ceny poszybowały i pojawiły się "jaja" z dostępnością to już w ogóle. Dla mnie to bardzo dobrze wykonane zegarki - to na pewno. Ale chyba po latach i obcowaniu z większością popularniejszych modeli... nie bardzo potrafię zrozumieć to co się z Rolexem dzieje. Dla mnie to taki poziom zegarkowy firm takich jak omega, może omega +. Trochę chyba za to zaczęła mnie drażnić "elitarność" Rolexa, kiedyś takich odczuć nie miałem (ale wtedy jak kupowałem ceramiczną daytonę to nie było z tym problemu większego)

 

Omega+ to dośc trafne określenie jakości. Do tego Omegi są 40% tańsze, dostępne i mniej powszechne na nadgarstkach niż Rolex. ;) Nie tylko ciebie drażni youtubowa "elitarność" marki. Myślę, że sporo osób się zniechęca i woli nosić coś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Platynowa Daytona to jest chyba najładniejszy i najbardziej efektowny (jednak nie efekciarski) zegarek jaki miałem okazję oglądać 😍

Edytowane przez Valygaar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minutes ago, gvizdek said:

Proszę o formularz zgłoszeniowy i numer konta gdzie wpłacić składkę klubowa😉 

20230104_133009.jpg

Gratulacje!!! Extra zegarek wybrałeś - KILLER! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, gvizdek napisał(-a):

Proszę o formularz zgłoszeniowy i numer konta gdzie wpłacić składkę klubowa😉 

20230104_133009.jpg

Witamy w klubie! 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, gvizdek napisał(-a):

Proszę o formularz zgłoszeniowy i numer konta gdzie wpłacić składkę klubowa😉 

 

Za tę wersję AirKinga to chyba rzeczywiście powinno się jakieś opłaty pobierać🤣.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, beniowski napisał(-a):

Za tę wersję AirKinga to chyba rzeczywiście powinno się jakieś opłaty pobierać🤣.

Parafrazując Kolegę, nie można być mientką fają. Ten AK zasługuje na szczęście swojego właściciela 😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Proszę o formularz zgłoszeniowy i numer konta gdzie wpłacić składkę klubowa 
20230104_133009.thumb.jpg.8746bb68688676ee6c21e6c28ec39fb5.jpg

Gratuluję i już wysyłam nr konta na priv


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, gvizdek napisał(-a):

Proszę o formularz zgłoszeniowy i numer konta gdzie wpłacić składkę klubowa😉 

 

Każda dodatkowa szabla się przyda. Witamy w Klubie R. 🙂

3 minuty temu, tommly napisał(-a):

Można dołączyć do szacownego grona?

Ja wiem, że nie umywa się on do Waszych Subów, Dayton, Explorerów, itp... ale dla mnie, przeciwnika tej "manufaktury", to taka mała próba, dosłownie i w przenośni 😁😜

 

Nawet taka stara, ale jara. 😉 Witamy!


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minutes ago, tommly said:

Można dołączyć do szacownego grona?

Ja wiem, że nie umywa się on do Waszych Subów, Dayton, Explorerów, itp... ale dla mnie, przeciwnika tej "manufaktury", to taka mała próba, dosłownie i w przenośni 😁😜

 

Nie bądź taki skromny - ale rozwiń się jak możesz na temat nabycia tego zegarka, czemu akurat ten model z jakiej okazji i co masz na myśli na "próbę" ? Czyżbyś się przekonywał powoli do marki? 

1 hour ago, gvizdek said:

Proszę o formularz zgłoszeniowy i numer konta gdzie wpłacić składkę klubowa😉 

20230104_133009.jpg

Nie popularny wybór - podziel się z nami czemu wybrałeś ten model? Ja zbieram opinie bo sam mam 126900 i muszę często się z niego tłumaczyć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, KrysH napisał(-a):

Nie bądź taki skromny - ale rozwiń się jak możesz na temat nabycia tego zegarka, czemu akurat ten model z jakiej okazji i co masz na myśli na "próbę" ? Czyżbyś się przekonywał powoli do marki? 

Po prostu nie po drodze mi z Rolkami. Jedyny model jaki mi się podoba/podobał  do tej pory to EX Polar, ewentualnie Milgauss, tak tak wiem, oryginalny mam gust :D

Ale jak zobaczyłem tego dziadka i jego stan, to postanowiłem spróbować, no i jest. Taki prezent Sylwestrowo/Noworoczny, bo pod choinkę nie zdążyłem.

Był dostępny od ręki i w przystępnej cenie 😁😝

Edytowane przez tommly

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje, Panowie!

Tomek - niestandardowy w obecnych czasach wybór, ale … może to lepiej default_smile.png niech się nosi!
Gratulacje, Panowie!


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.