Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, sanik napisał(-a):

Nie tylko to 😀

A wiosny jestem mocno ciekawy, szczególnie czy cokolwiek się potwierdzi.

W zeszłym roku to chyba aktualizacja AK się potwierdziła.

Wiosną nazwałem przełom, o którym pisałeś. Za chwil parę pojawią się w witrynach zegarki bez tabliczek rezerwacja. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, mario1971 napisał(-a):

Wiosną nazwałem przełom, o którym pisałeś. Za chwil parę pojawią się w witrynach zegarki bez tabliczek rezerwacja. 

Tylko kto je teraz kupi. Teraz to muszą je przecenić …

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Desmo a jak oni sprawdzą komu sprzedają ? Nie ma za bardzo takiej opcji, chyba, że ktoś jest na czarnej liście, o ile istnieje.

Po drugie zasugerowali, że ceny na wtórnym spadają, więc na DayDate nie ma szans się zapisać, ale jak przestaną odbierać, to może będzie opcja wstrzelenia się i zapisania.

Jak sam wcześniej pisałeś można jechać 300 km, wpisać się i dowiedzieć się, że Cię z niej skreślili. Nie wiem, czy jest taka praktyka w Czechach i Niemczech, ale wyśle brata na przeszpiegi w Niemczech i zobaczymy czy jest opcja, żeby mnie wpisał na listę Jak wpiszą, yo będzie chulaj dusza, po odbiór już sam pojadę


Macie cennik w € zegarków z Niemiec ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Wiosną nazwałem przełom, o którym pisałeś. Za chwil parę pojawią się w witrynach zegarki bez tabliczek rezerwacja. 

Oj będzie się działo tej wiosny 😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, desmo napisał(-a):

Tylko kto je teraz kupi. Teraz to muszą je przecenić …

Myślę, że w tym roku nie przywrócą punktów bądź rabatów. Ale za rok, kto wie. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, desmo napisał(-a):

Serio? Będę „nieodbiory” bo wtórny ma spadki. Tym samym przyznali, że wbrew temu co deklarują, sprzedają Rolexy fliperom. A to feler. Co do tych dwóch miesięcy - niczego nie gwarantują , koledzy tu opisywali wyrzucenie z listy po ponad rocznym oczekiwaniu. Także to co mówią w Kruku są takie bajania małego Kazia. Coś jakbyś słuchał Glapinskiego. Byle woda była bardziej mętna. Pojechałbym do tych Czech skoro zapisują. Moje doświadczenia wskazują, że Czesi jak Niemcy …w biznesie solidny naród.

„Mazgaić”   i „mnie” jeśli już. Takie tam teraz kadry macie… 


Czekamy więc na relacje z odbioru u naszych sąsiadów. Bez fotki się nie będzie liczyć 🙈

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, a_team napisał(-a):


Macie cennik w € zegarków z Niemiec ? emoji846.png

Podziel cenę z polskiej strony przez 1.23 i przemnóż przez 1.19. Powinno być ok. (jakieś 3.5% taniej)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobne schematy były przerabiane w PRL-u. Pierwszy z brzegu przykład to talony na samochody uprawniające do zakupu po cenie detalicznej. Na giełdzie przebitka była spora, nie wiem czy dobrze pamietam, ale pięciolatek kosztował tyle co nowy na talon.Potem wszystko szlak trafił, co prawda z innego powodu bo rynek się otworzył na złom z zagranicy. Ale nic w życiu dane na zawsze nie jest. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za szaleństwo na rynku wtórnym nie odpowiada ani producent ani dystrybutor w Polsce.

Niezależnie jednak od cen, popyt na zegarki marki Rolex przekracza wielokrotnie ich dostawy dlatego tworzone są listy oczekujących. W pewnym momencie zwyczajnie trzeba je zamknąć , aby m.in być wiarygodnym.

 

Edytowane przez Krzysiek_Long

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Działalność handlarzy , zwanych eufemistycznie flipperami( jak ja nienawidzę tego słowa,  jest przecież w polszczyźnie określenie spekulant) ) w mojej ocenie jest na rękę wszystkim zainteresowanym Kreują oni rynek nawet nie zdając sobie sprawy i w związku z tym żaden  produkt z napisem Rolex nie zalega na wystawie.Jak rynek wtórny się zatka, a kiedyś musi, Rolex będzie tak samo dostępny jak np Zenith czy Omega. A może jeszcze bardziej bo to z wyglądu w mojej ocenie wyjątkowo brzydkie zegarki są). Nawet to forum i ten wątek kreuje rynek. Oczywiście w mojej ocenie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, Czarek03 napisał(-a):

Podobne schematy były przerabiane w PRL-u. Pierwszy z brzegu przykład to talony na samochody uprawniające do zakupu po cenie detalicznej. Na giełdzie przebitka była spora, nie wiem czy dobrze pamietam, ale pięciolatek kosztował tyle co nowy na talon.Potem wszystko szlak trafił, co prawda z innego powodu bo rynek się otworzył na złom z zagranicy. Ale nic w życiu dane na zawsze nie jest. 

 

Mało trafny argument porównawczy z talonami na samochody PRL. A skoro o polszczyźnie piszesz w kolejnym poście, to trafić może szlag, a nie szlak.


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, mylof napisał(-a):

 

Mało trafny argument porównawczy z talonami na samochody PRL. A skoro o polszczyźnie piszesz w kolejnym poście, to trafić może szlag, a nie szlak.

Słówko jest pochodzenia germańskiego . 
zresztą jak mawiał klasyk „ co za różnica poszlem, czy poszedłem? Ważne , ze dotarłem do celu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarek 03 wypluj te słowa, wszystkie Rolexy są brzydkie oprócz mojego Datejusta


Czekamy więc na relacje z odbioru u naszych sąsiadów. Bez fotki się nie będzie liczyć

Do pudła to długa droga jest Najpierw trzeba się jakoś wpisać i muszą minąć miliardy lat świetlnych zanim rozpalą się kuźnie Rolexoru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, mylof napisał(-a):

 

Mało trafny argument porównawczy z talonami na samochody PRL. A skoro o polszczyźnie piszesz w kolejnym poście, to trafić może szlag, a nie szlak.

Jest mnóstwo podobieństw z innymi tzw dobrami , które kiedyś były poszukiwane, a stały się powszechne lub bezwartościowe. Ludzie głosują pieniędzmi, a wszelkiej maści cwaniacy wymyślają sposoby, żeby ta kasiorka poszła do nich. Zreszta w sporcie wyczynowym widzimy te same mechanizmy. Nic nowego pod Słońcem . Reasumując,  działa tu mentalność stada opisana wielokrotnie przez antropologów . Cena jakiegoś towaru, lub usługi jest taka, na ile się stado umówi. A to się może zmienić w każdej chwili. W internecie można znaleźć fajna prace pt „Jak konsumpcja stała się osią naszej tożsamości „

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, a_team napisał(-a):

Czarek 03 wypluj te słowa, wszystkie Rolexy są brzydkie oprócz mojego Datejusta emoji1787.png


Do pudła to długa droga jest emoji14.png Najpierw trzeba się jakoś wpisać i muszą minąć miliardy lat świetlnych zanim rozpalą się kuźnie Rolexoru emoji1787.png


e tam niech się płaczek wykaże czymś więcej niż polityczną demagogią 

I niech jedzie po odbiór w strefę euro  po wielki sukces rzecz jasna 

Edytowane przez Krzysiek_Long

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Krzysiek_Long napisał(-a):

Za szaleństwo na rynku wtórnym nie odpowiada ani producent ani dystrybutor w Polsce.

Niezależnie jednak od cen, popyt na zegarki marki Rolex przekracza wielokrotnie ich dostawy dlatego tworzone są listy oczekujących. W pewnym momencie zwyczajnie trzeba je zamknąć , aby m.in być wiarygodnym.

 

Najbardziej „wiarygodni” jesteście jak regularnie łamiecie  „zasady”, które sami mnożycie i komunikujecie klientom. Każdemu co innego. Ten wątek puchnie od przykładów Waszej wiarygodności, podobnie jak portale aukcyjne i grupy sprzedażowe, od zegarków,  które sprzedajecie „w dobrej wierze” klientom…

W każdym kraju słyszę, że AD Rolexa ma pełną swobodę w kształtowaniu polityki dystrybucji i bierze za nią pełną odpowiedzialność. Tylko wy zasłaniacie się „ Rolexem” i „ szaleństwem”, które sami nakręcacie, dezinformując przy tym klientów wg własnego uznania ( przez telefon jedno, w salonie drugie a w innym salonie trzecie …) i to wszystko w ramach jednej „ dużej firmy z tradycjami”…pogratulować korpo ładu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z obserwacji wynika, że najgłośniej na forach narzekają Ci którzy sporo kupili, relatywnie dużo też sprzedawali. 
Ale tych punktów szkoda …

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Krzysiek_Long napisał(-a):

Za szaleństwo na rynku wtórnym nie odpowiada ani producent ani dystrybutor w Polsce.

Niezależnie jednak od cen, popyt na zegarki marki Rolex przekracza wielokrotnie ich dostawy dlatego tworzone są listy oczekujących. W pewnym momencie zwyczajnie trzeba je zamknąć , aby m.in być wiarygodnym.

 

Płacą coś za ten marketing pisany o 21 czy robisz do portfolio?


1dFQTya.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, nicon napisał(-a):

Płacą coś za ten marketing pisany o 21 czy robisz do portfolio?

Zegarek poza „kolejką” oferują …

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minutes ago, nicon said:

Płacą coś za ten marketing pisany o 21 czy robisz do portfolio?

Może to forma weryfikacji nowych pracowników, na ile są oddani firmie :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, logann napisał(-a):

Może to forma weryfikacji nowych pracowników, na ile są oddani firmie :D 

Ten nie jest nowy…to forumowy śpioch o wielu nickach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kichu

Pozwolę sobie przerwać uroczą dyskusję pytankiem szybkim z innej beczki. Musze dodać w bransolecie jubilee (Pepsi) jeden ekstra link... czy salon (ad) jest w stanie coś takiego ogarnąć z marszu od ręki i czy mają tego typu elementy na stanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, kichu napisał(-a):

Pozwolę sobie przerwać uroczą dyskusję pytankiem szybkim z innej beczki. Musze dodać w bransolecie jubilee (Pepsi) jeden ekstra link... czy salon (ad) jest w stanie coś takiego ogarnąć z marszu od ręki i czy mają tego typu elementy na stanie?

Na miejscu raczej nie, muszą zamówić. Mi załatwili dodatkowe ogniwo w ciągu jak dobrze pamiętam 2 tygodni.  


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja chiałbym przywitać się i dołączyć do klubu :-)

595ca3d97644b2f32321362587775ac6.jpg&key=98a0750a90c821d4b274692945d6be977c524c0f24f29b9a4ddb700eaf2a6a80


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Gratulacje, najlepszy wybór

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.