Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

37 minut temu, Dorian06 napisał(-a):

:lol:

Co za bzdury. 

Bzdury powiadasz...??? 🤔😂

"Ich trzy jakościowe cechy to naciąg manualny..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, artme napisał(-a):

Bzdury powiadasz...??? 🤔😂

"Ich trzy jakościowe cechy to naciąg manualny..."

Takich kwiatków tam jest dużo.  

Fachowiec to pisał.  :lol:


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, MasterMind napisał(-a):

 

"Mądrego to aż miło posłuchać"

 

Według mnie Rolex i jego AD powinny działać na takiej zasadzie:

 

0) AD otrzymuje jasną informację od Rolexa o lokalnych "mocach przerobowych", czyli otrzymuje plany dotyczące dystrybucji na dany kraj w danym okresie/danego modelu. AD, typu Kruk, rozdziela na podstawie tej informacji ile zapisów na dany model mogą przyjąć poszczególne salony należące do sieci (już wedle własnego uznania)

1) Wchodzi klient do salonu Kruka i deklaruje chęć zapisu na dany model

2) Dany salon przyjmuje zapis od klienta, a w momencie wyczerpania swojego limitu (przydzielonego przez centralę Kruka), zamyka listy zapisów na dany model

3) Po zamknięciu wszystkich list Kruk, Oddział Specjalny Agentów Śledczych Kruka (w skrócie OSAŚK), eliminuje z niej znanych notorycznych handlarzy

4) Kruk wysyła oczyszczoną listę do centrali Rolexa

5) Rolex otrzymuje listę, weryfikuje ponownie swoje moce przerobowe i planowaną dystrybucję na dany kraj i najwyżej skraca listę, usuwając część osób (daje o tym znać Krukowi, a Kruk grzecznie informuje część z pechowców, że niestety odpadli z listy)

6) Po tym kolejnym odsiewie, Rolex tworzy własną, całkowicie przypadkową kolejkę (niezależną od terminu zapisania się na listę) i każdej osobie z kolejki przypisuje potencjalny termin odbioru zegarka (np. "3 kwartał 2023")

7) Kruk otrzymuje informację zwrotną, kto jest na którym miejscu w kolejce i przekazuje klientom potencjalny termin odbioru zegarka

8 ) W ciągu roku zakolejkowane osoby odbierają zegarki mniej więcej w ustalonych terminach, a w momencie wydania wszystkich sztuk, Kruk ponownie otwiera listę na określony czas.

9) "i do gabloty, powtórz"

Zaplanowane, jak lot w kosmos.

Odpocznij😉

Edytowane przez Kurzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Dorian06 napisał(-a):

Takich kwiatków tam jest dużo.  

Fachowiec to pisał.  :lol:

Ja nawet znam tego fachowca chyba: na imię na Google, na nazwisko Translate. Choroba naszych czasów: o wiele łatwiej się języka obcego nauczyć, a jakość coraz gorsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, KrysH napisał(-a):

164g to nie jest ciężki zegarek?

Bardzo lekki nawet bym powiedział. Nadgarstek mam 18,5 cm

Oris Aquis 167 g, Ball Aero GMT II 210g, Citizen GTS 199g, Najcieższy u mnie w tej chwili Zelos Hamerhed 2 250g :)

 

Ponad 200 g mam chyba 4 szt.

 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin, ale Ty od lat lubisz duże i ciężkie zegarki. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Dorian06 napisał(-a):

Marcin, ale Ty od lat lubisz duże i ciężkie zegarki. 

Zgadza się Michał ale wiesz podaję wagi kilku zegarków stąd 164 g na bransolecie to jednak mało :)

Monster którego masz też na bransolecie pewnie waży więcej. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam wagi kuchennej, żeby zważyć. Jednak tak jak piszesz może ważyć "dużo". To mój najcięższy zegarek. Jedynie VIS może mu dorównywać wagą.  Dodam, że nie przeszkadza mi jego waga. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Bugs napisał(-a):


W przeciwieństwie do Omegi na stronie Rolexa nie znalazłem ani informacji którą podałeś ani żadnej podobnej więc zapytaj o to samo w którymś butiku i wróć z wiarygodną odpowiedzią fanboju emoji6.png

 

Rolex na stronie nie pisze (i tak nie twierdziłem jak sugerujesz), ale to robi. Omega pisze, ale zauważ, że o serwisie. Jak zapytałem j.w. o części to nie mieli. Serwis zegarka nawet z 1900 r. zapewni każdy dobry zegarmistrz, ale nie części. Ja obie marki pod tym kątem przerobiłem i sprawdziłem sam. Ty niezbyt trafnie interpretujesz to co Omega napisała na stronie. Cofnij się w tym wątku do 2016/2017 gdzie szczegółowo to opisywałem ze zdjęciami i cenami. Mało tego. Zapytaj o bransoletę do ledwie 30-letniego Pre Bonda. Mniej teorii więcej praktyki. Znajomy rok temu zamawiał u Pieśkiewicza jubilee do 1601 (lata 60/70). Kolega z forum w wątku Tudora jak mnie pamięć nie myli do niemal równie starego Submarinera, też u Pieśkiewicza. Ale spoko. Dla mnie możesz bawić się dalej w teoretyzowanie, nadinterpretacje i odwracanie kota ogonem. Nie takie rzeczy ten wątek miłośników marki znosi. EOT 🙂

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 hours ago, kornel91 said:

Bardzo lekki nawet bym powiedział. Nadgarstek mam 18,5 cm

Oris Aquis 167 g, Ball Aero GMT II 210g, Citizen GTS 199g, Najcieższy u mnie w tej chwili Zelos Hamerhed 2 250g :)

 

Ponad 200 g mam chyba 4 szt.

 

To że istnieją takie "czołgi" zegarkowe to ja wiem ale my mówimy tutaj o Rolexach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, memento mori napisał(-a):

Gdzieś czytałem kilka lat temu, że Rolex ma taką zasadę, że zapewnia części min. 50 lat od zaprzestania produkcji modelu. Na tym forum były już przykłady napraw, serwisów z wymianą części mechanizmu, tarcz, wskazówek, end linków, bransolet dla 30 i 40 latków. I to jest argument przemawiający za wyborem marki ważniejszy niż podwójny AR.

 

Jeśli kupi się ich zegarek jako 20-30 latek to posłuży przynajmniej do końca życia pierwszego właściciela. 🙂


Zasada dostępności części jest taka sama zarówno dla Rolexa i Omegi. Tzn mie ma gwarancji dostępności części przez X lat natomiast jest możliwość serwisowania zegarków. Z praktyki części mechanizmu są dostępne dłużej niż wskazówki czy tarcza.

 

Dodam że myślenie że części będą dostępne nawet za 50 lat jest myśleniem życzeniowym ale też i naiwnym (w kontekście modeli wypuszczanych obecnie).

 

Notowany jest natomiast bardzo wysoki wzrost cen części , to jest coś może bardziej realnie wpływające na użytkownika niż ich dostępność np za 50 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, stanwojenny napisał(-a):

skoro na kilka chwil wątek przycichł to wrzucę sztukę noszoną okazjonalnie

 

 

566A5789-AFF5-45BC-8DE6-9221E8EF3A55.jpeg

Piękny! To wersja 36mm?


Instagram: przemekspce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Przemek84 napisał(-a):

Piękny! To wersja 36mm?


tak, z rozmiarem nie wybrzydzałem bo jestem z tych co kilka kwartałów temu kupili „z ulicy”… ale mam paragon 😉

 

 

 

 

2CFF104C-2A25-46AB-AD65-BDD7C47E6C9B.jpeg

Edytowane przez stanwojenny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, stanwojenny napisał(-a):


tak, z rozmiarem nie wybrzydzałem bo jestem z tych co kilka kwartałów temu kupili „z ulicy”… ale mam paragon 😉

 

 

 

 

2CFF104C-2A25-46AB-AD65-BDD7C47E6C9B.jpeg

Brałeś co mieli, ale gdybyś miał wybór, pewnie wziąłbyś w większym rozmiarze. U mnie na łapie starsza wersja 39mm.  

20211002_162424-01.jpeg

Ps. Na 100% nie jest dla mnie za duży. 😉


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, stanwojenny napisał(-a):


tak, z rozmiarem nie wybrzydzałem bo jestem z tych co kilka kwartałów temu kupili „z ulicy”… ale mam paragon 😉

 

 

 

 

2CFF104C-2A25-46AB-AD65-BDD7C47E6C9B.jpeg

Świetny jest.

Wcale nie za mały. Nosiłbym z przyjemnością. A kupno z marszu na pewno dodatkowo cieszy. 


"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, stanwojenny said:

skoro na kilka chwil wątek przycichł to wrzucę sztukę noszoną okazjonalnie

 

 

566A5789-AFF5-45BC-8DE6-9221E8EF3A55.jpeg

Explorer 36 rolesor - piękny! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Lynx27 napisał(-a):

Rolexowa Shakira 😝

E6D20CA8-582E-4BB9-BA0C-FCE495287257.jpeg

Shakira i zielone Casio? 🤨 To rowniez na wiosennie zycze udanego weekendu wszystkim 😎

 

2415F1F1-0177-4DC1-9F4B-0E4288BAA837.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minutes ago, artme said:

Shakira i zielone Casio? 🤨 To rowniez na wiosennie zycze udanego weekendu wszystkim 😎

 

2415F1F1-0177-4DC1-9F4B-0E4288BAA837.jpeg

Zauważyłem ze niektórzy właściciele daytony maja chrono włączone non-stop, co o tym sadzisz? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, stanwojenny napisał(-a):


tak, z rozmiarem nie wybrzydzałem bo jestem z tych co kilka kwartałów temu kupili „z ulicy”… ale mam paragon 😉

 

 

 

 

2CFF104C-2A25-46AB-AD65-BDD7C47E6C9B.jpeg

Ładny skubaniec.👍Gdyby był kupiony nad morzem lub w górach  w wakacje ,to by był PARAGON GROZY.😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.