Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Chcesz mieć bosko leżący zegar na mniejszy nadgarstek to poszukaj pre-ceramicznej Omegi.
ExII jest wygodny, Sub też ale są wygodniejsze.

A jaka to jest ta pre-ceramiczna?
Ta?

7ff164553e57443c54b2314110b479f4.jpg


Myśle o tej

95b95dead7b6306f28bffeb973b6eb10.jpg


Ale to na inne forum temat…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Bugs napisał(-a):

Chcesz mieć bosko leżący zegar na mniejszy nadgarstek to poszukaj pre-ceramicznej Omegi.

ExII jest wygodny, Sub też ale są wygodniejsze.

 

Żadna omega nie jest wygodniejsza od rolka z tego powodu że jej bransoleta ma stałą szerokość. Różnica w wygodzie noszenia między Ex II a Omegą Bond to przepaść

przynajmniej dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, foti napisał(-a):

 

Żadna omega nie jest wygodniejsza od rolka z tego powodu że jej bransoleta ma stałą szerokość. Różnica w wygodzie noszenia między Ex II a Omegą Bond to przepaść

przynajmniej dla mnie.

Sama bransoleta to nie wszystko co świadczy o wygodzie noszenia, choć jest istotna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minutes ago, foti said:

Żadna omega nie jest wygodniejsza od rolka z tego powodu że jej bransoleta ma stałą szerokość.

 

Daleko posunięta generalizacja, skoro np Moonwatch ma zwężaną bransoletę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Daleko posunięta generalizacja, skoro np Moonwatch ma zwężaną bransoletę.

Seamaster 300 Heritage również…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, logann napisał(-a):

 

Daleko posunięta generalizacja, skoro np Moonwatch ma zwężaną bransoletę.

 

Tak macie rację. Chodziło mi o Seamastera z serii 300 tzw Bond 🙂 Mój błędny "skrót myślowy" :)

 

Edytowane przez foti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Żadna omega nie jest wygodniejsza od rolka z tego powodu że jej bransoleta ma stałą szerokość. Różnica w wygodzie noszenia między Ex II a Omegą Bond to przepaść
przynajmniej dla mnie.

Nie wiem czy jest wygodniejsza, ale znak równości mogę spokojnie dać. Ma w sobie to coś, jest w miarę gruba a przy tym jest fajnie dopasowana a na szerokość 9 elementów sprawia, że ogniwa dobrze „pracują” i super układają się na ręce pomimo tego, że nie jest zwężana

42f5dadfeeae70bceab47b766894abfe.jpg
Weź idź poprzymierzaj te zegarki Krakow, Warszawa, nie wiem co Ci latwiej ale masz kupe dilerow którzy maja je na stanie. Mam wrażenie że DJ kupiles, zamówiłeś sea dwellera, chcesz Expa a kazdy z nich jest tak inny ze jedynym wspólnym mianownikiem jest korona.

Mierzyłem SeaDwellera i dobrze leżał, aczkolwiek ciężko wywnioskować po paru minutach jak będę się z nim czuł cały dzień na ręce Najwyżej dzieci w spadku dostaną mało noszony zegarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bez problemu noszę PO 43,5mm, ale EXP II jest dla mnie za duży. Mega mi się polar podoba i widziałbym go w swojej kolekcji ale musiałby być hybrydą rozmiar serii 5cyfrowej, bransoleta z nowego. 


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Żadna omega nie jest wygodniejsza od rolka z tego powodu że jej bransoleta ma stałą szerokość. Różnica w wygodzie noszenia między Ex II a Omegą Bond to przepaść
przynajmniej dla mnie.

Są Omegi z bransoletą typu speedmaster - te ze sword hands - które są zwężane i niczym nie ustępują w wygodzie rolexowym, poza brakiem regulacji. Można je założyć do każdego Bonda i pierwszej SMPc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daje dobry grup do sterowania funkcjami. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, nicon napisał(-a):

Jakie przeznaczenie ma tu fluted bezel?

Bezel jest obrotowy.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, mario1971 napisał(-a):

Bezel jest obrotowy.

W życiu bym nie ruszał…tyle opiłków złota od tego tarcia stracić…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, desmo napisał(-a):

W życiu bym nie ruszał…tyle opiłków złota od tego tarcia stracić…

Zapomniałem, że wszystkie funkcje ustawiają się w tym modelu telepatycznie. 😅


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Zapomniałem, że wszystkie funkcje ustawiają się w tym modelu telepatycznie. 😅

Znam bardziej wygodne GMT a daty nie używam a złoto wiadomo…miękkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.01.2023 o 19:06, mario1971 napisał(-a):

Ciekawy skurczybyk. Foto net.

a7e02454861241052ec6de96ec4732b7.jpg


nie ma co się zastanawiać tylko trzeba kupować - pojawił się na grupie fb za drobne 239

oczywiście jeśli nie pomyliłem modelu bo słabo się orientuję w tej marce ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, stanwojenny napisał(-a):


nie ma co się zastanawiać tylko trzeba kupować - pojawił się na grupie fb za drobne 239

oczywiście jeśli nie pomyliłem modelu bo słabo się orientuję w tej marce ;)

Widziałem ofertę. Ja pozostanę jednak przy swoich stalowych GMT. Zastanawiam się od pewnego czasu, czy potrzebne mi są aż dwie sztuki z tej samej linii modelowej. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Widziałem ofertę. Ja pozostanę jednak przy swoich stalowych GMT. Zastanawiam się od pewnego czasu, czy potrzebne mi są aż dwie sztuki z tej samej linii modelowej. 

Jakbym się zastanawiał nad sprzedażą swoich Rolexów to teraz bo ceny cały czas spadają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Bugs napisał(-a):

Jakbym się zastanawiał nad sprzedażą swoich Rolexów to teraz bo ceny cały czas spadają

Poniżej ceny zakupu sprzed paru lat, kupione z dobrym dwucyfrowym rabatem raczej nie spadną. A gdyby nawet, to co ponosiłem, to i moje. 😉 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba mało ich na forum. Dzisiaj odebrany, to się pochwalę
325427604_899751864381940_1084674272814284844_n.thumb.jpg.e34b563c3d760f821f7d53a9c088a319.jpg
Co do wygody noszenia, to obawiałem się sky dwellera. Okazało się, że jest bardzo wygodny, wygodniejszy niż sub czy tudor gmt. A najwygodniejszym moim zegarkiem jest ex II 16570.

Gratulacje, super zegar Chciałbym się wpisać na listę na właśnie takiego, czyli stalowy i niebieska tarcza. Miałbym na zmianę z DJ’em

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mario1971 napisał(-a):

Widziałem ofertę. Ja pozostanę jednak przy swoich stalowych GMT. Zastanawiam się od pewnego czasu, czy potrzebne mi są aż dwie sztuki z tej samej linii modelowej. 

A jeszcze niedawno twierdziłeś że te dwa (praktycznie takie same - to moje słowa) modele wspaniale się uzupełniają i że są różne od siebie i dlatego długo z tobą zostaną😄.

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W równoległym świecie fanów Rolexa to zupełnie inne modele, ten pół bezelu różnicy w kolorze i wskazówce GMT to taka przepaść że nie sposób zatrzymać tylko jeden. Dodatkowo warto przeczytać zamieszczane tutaj egzegezy na temat współgrania bransolet oyster i jubilee z tymi dwoma modelami, wchodzą one na istnie autystyczny poziom któremu może dorównać jedynie dyskusja audiofilów na temat wyższości jednego kabla zasilającego nad drugim.


1dFQTya.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, mario1971 napisał(-a):

Sub to nudny zegarek, ale jednocześnie rolexowa ikona.

477c279c036c4262c94ba4a6cd57161c.jpg

To nie Sub, to Sub Date ;) Prawie ikona ;) 


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.