Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, eisbar03 napisał(-a):

Od 2 tygodni jak go noszę, zastanawiam się ciągle czy aby dobrą.  konfigurację wybrałem w kontekście jubilee. Coraz bardziej zastanawiam się nad tym czy nie lepszym połączeniem byłoby właśnie karbowany bezel plus oyster. Jednak jubilee i karbowany bezel jest mega bling. Oyster dałby bardziej sportowy look.

 

konfiguracja karbowany bezel plus jubilee to konfiguracja „po bandzie” …a jeżeli ma być „po bandzie” to brakuje widocznego złota, dlatego najlepiej sprawdza się w klasycznym i kultowym zestawie, po który często sięgają w kinowych produkcjach. Stal do tego zestawu to taki półśrodek…chciałbym a boję się 😉

Co do kombinacji w stali albo karbowany bezel albo jubilee - ta pierwsza będzie z powodu złotego bezela i polerowanych ogniw w oyster bardziej bling,  druga bardziej vintydż    - wbrew pozorom bransoleta jubilee, choć charakterystyczna, jest mniej rzucająca się w oczy niż oyster ( która świeci ) 

82A17A1F-25D1-464B-BED8-70629AFC6368.jpeg

A7B78CE2-FADB-4522-8571-5CB27531EEE2.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim Jubilee jest wygodniejsza niż Oyster. Dodatkowo, na Jubilee bez karbowanego bezela DJ jednak trochę łyso wyglada. Jak patrzę na zdjęcia mojego (byłego już) DJa w takiej konfiguracji to teraz widzę że jednak mu brakowało karbowanego bezela. 
 

 

634CBE99-6F90-44C9-BB34-EE3FB08AFD9B.jpeg

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, beniowski napisał(-a):

Przede wszystkim Jubilee jest wygodniejsza niż Oyster. Dodatkowo, na Jubilee bez karbowanego bezela DJ jednak trochę łyso wyglada. Jak patrzę na zdjęcia mojego (byłego już) DJa w takiej konfiguracji to teraz widzę że jednak mu brakowało karbowanego bezela. 
 

FCA16CA7-2DB2-4F4C-A359-173245B668DA.jpeg

Fota nie działa.   :(


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu macie full blink blink z efektem złota. Mnie się podoba.

d30e38687a2693e4c1cc2dd07b2d8769.jpg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, beniowski napisał(-a):

Przede wszystkim Jubilee jest wygodniejsza niż Oyster. Dodatkowo, na Jubilee bez karbowanego bezela DJ jednak trochę łyso wyglada. Jak patrzę na zdjęcia mojego (byłego już) DJa w takiej konfiguracji to teraz widzę że jednak mu brakowało karbowanego bezela. 
 

 

634CBE99-6F90-44C9-BB34-EE3FB08AFD9B.jpeg

 To fakt - wygląda tak sobie.

 

Oryginalny zestaw dla DJ i pewnie z kilkadziesiąt lat właściwie jedyny to jubilee + fluted i jak dla mnie nadal najlepszy. Ewentualna alternatywa to już zupełnie odwrotnie - gładki bezel i oyster.
 

Edytowane przez Smycel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Smycel napisał(-a):

 To fakt - wygląda tak sobie.

 

Oryginalny zestaw dla DJ i pewnie z kilkadziesiąt lat właściwie jedyny to jubilee + fluted i jak dla mnie nadal najlepszy. Ewentualna alternatywa to już zupełnie odwrotnie - gładki bezel i oyster.
 

Też tak uważam: albo Oyster + gładki bezel, albo full wypas opcja. Znajomy ma Oystera z karbowanym bezelem i wg mnie takie zestawienie się trochę gryzie. 
 

 

DA9D309B-DAB2-4318-9D28-270F169900D3.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie odnośnie samej bransolety jubilee - czy ktoś posiadał wersję, już nieprodukowaną, super jubilee i mógłby porównać mi ją z aktualna referencją bransy? Poniżej zdjęcie super jubilee, czyli bransolety z "ukrytym" zapięciem w postaci korony, ale bez mikroregulacji (wstawiam, gdyby ktoś nie kojarzył o co pytam). Nie ukrywam, że bardziej podoba mi się wygląd super jubilee, ale nie wiem jak może się sprawdzić w praktyce vs najnowsza referencja z szybką regulacją. 

 

 

Zrzut ekranu 2023-01-22 o 12.57.41.png


instagram.com/crownandlume 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Nomateus napisał(-a):

A ja mam pytanie odnośnie samej bransolety jubilee - czy ktoś posiadał wersję, już nieprodukowaną, super jubilee i mógłby porównać mi ją z aktualna referencją bransy? Poniżej zdjęcie super jubilee, czyli bransolety z "ukrytym" zapięciem w postaci korony, ale bez mikroregulacji (wstawiam, gdyby ktoś nie kojarzył o co pytam). Nie ukrywam, że bardziej podoba mi się wygląd super jubilee, ale nie wiem jak może się sprawdzić w praktyce vs najnowsza referencja z szybką regulacją. 

 

 

 

Ta bransoleta jest obecnie tylko w Day Date’ach - w 36mm DJach była, ale już nie ma (i jeszcze w damskich modelach). 
I ta bransoleta chyba się President nazywa, nie Super Jubilee.


President Bracelet Codes, End Link Size, and Watch Model

President Bracelet Code

Bracelet End Link Width

Rolex Watch Model

83135-83136-83138-83139

13mm

Lady-Datejust 26

83345-83346-83348

14mm

Lady-Datejust 28

83165-83168-83169-83369-83368-83365-84166-84168

16mm

Datejust 31

83205-83206-83208-83209-83408-83405-83409-84206-84208-84209

20mm

Day-Date 36

83415-83416-83418-83419

21mm

Day-Date 40

83215-83216-83218-83219

21mm

Day-Date II

 

Źródło: https://www.bobswatches.com/rolex/bracelets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@beniowski Wiem, że już jej nie ma, ale jak najbardziej można z grey marketu kupić DJa, nawet z 2018 jeszcze, właśnie na tej bransolecie i potocznie mówi się na nią super jubilee. Bransoleta president ma troszkę inny wzór. 


instagram.com/crownandlume 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjątkowa okazja - żona zaprasza mnie na obiad- no to wyjątkowy zegarek musi być 😉 

 

IMG20230122131724.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie DJ powinien być z karbowanym bezelem, bo inaczej to prawie taki OP z datą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Smycel napisał(-a):

 To fakt - wygląda tak sobie.

 

Oryginalny zestaw dla DJ i pewnie z kilkadziesiąt lat właściwie jedyny to jubilee + fluted i jak dla mnie nadal najlepszy. Ewentualna alternatywa to już zupełnie odwrotnie - gładki bezel i oyster.
 

Jak widać Ci panowie  i ich scenografowie o tym nie wiedzieli 😎

 

B9571A73-59C9-4A97-80B0-B35A7E53F9A2.webp 77772605-EEAE-4E47-BF14-85B27E2B35F2.webp 821575B7-4F4D-4726-8E6B-21CB76CE27D8.webp

48 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Tu macie full blink blink z efektem złota. Mnie się podoba.

d30e38687a2693e4c1cc2dd07b2d8769.jpg

Full  bling jest z Oysterem, jubilee tak nie świeci ,  To jest full barok 😉

38 minut temu, Nomateus napisał(-a):

A ja mam pytanie odnośnie samej bransolety jubilee - czy ktoś posiadał wersję, już nieprodukowaną, super jubilee i mógłby porównać mi ją z aktualna referencją bransy? Poniżej zdjęcie super jubilee, czyli bransolety z "ukrytym" zapięciem w postaci korony, ale bez mikroregulacji (wstawiam, gdyby ktoś nie kojarzył o co pytam). Nie ukrywam, że bardziej podoba mi się wygląd super jubilee, ale nie wiem jak może się sprawdzić w praktyce vs najnowsza referencja z szybką regulacją. 

 

 

Zrzut ekranu 2023-01-22 o 12.57.41.png

Jeśli masz tendencję do zmiany obwodu nadgarstka w ciągu doby szczególnie gdy podróżujesz do ciepłych krajów to każda opcja z mikroregulacją będzie lepsza choć faktycznie mniej elegancka ale to wiesz tylko Ty 😉

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
konfiguracja karbowany bezel plus jubilee to konfiguracja „po bandzie” …a jeżeli ma być „po bandzie” to brakuje widocznego złota, dlatego najlepiej sprawdza się w klasycznym i kultowym zestawie, po który często sięgają w kinowych produkcjach. Stal do tego zestawu to taki półśrodek…chciałbym a boję się 
Co do kombinacji w stali albo karbowany bezel albo jubilee - ta pierwsza będzie z powodu złotego bezela i polerowanych ogniw w oyster bardziej bling,  druga bardziej vintydż    - wbrew pozorom bransoleta jubilee, choć charakterystyczna, jest mniej rzucająca się w oczy niż oyster ( która świeci ) 
82A17A1F-25D1-464B-BED8-70629AFC6368.thumb.jpeg.cbc83bf4d604e1de2a7727469ff7a11b.jpeg
A7B78CE2-FADB-4522-8571-5CB27531EEE2.thumb.jpeg.ab3b7814395061c6cee73287f0eccb2a.jpeg

Dla mnie nie. DJ bez karbowanego bezela, to taki OP, zwykły zegarek, nie wyróżnia się niczym (może oprócz jubilee, ale to też nie do końca). Dla mnie karbowany + jubilee, to zestaw, który używam cały dzień do wszystkiego To jest kwestia gustu a nie norm społecznych

Two tone dla mnie już jest bardziej krzykliwy i jednak wolę stal + białe złoto 72ceb3307cebc5ad8bcfd16470c58461.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, a_team napisał(-a):


Dla mnie nie. DJ bez karbowanego bezela, to taki OP, zwykły zegarek, nie wyróżnia się niczym (może oprócz jubilee, ale to też nie do końca). Dla mnie karbowany + jubilee, to zestaw, który używam cały dzień do wszystkiego emoji846.png To jest kwestia gustu a nie norm społecznych emoji14.png

Two tone dla mnie już jest bardziej krzykliwy i jednak wolę stal + białe złoto emoji846.png72ceb3307cebc5ad8bcfd16470c58461.jpg

Nie chciałem mieszać do tego gustu  …😎

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie chciałem mieszać do tego gustu  …

Niepotrzebne szufladkowanie Niech każdy nosi co mu pasuje i co go cieszy Z resztą racja jest jak d*pa, każdy ma swoją

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A moje zdanie weźmiesz pod uwagę?  Jedynym problemem Suba jest długie i szerokie zapięcie - czasami czujesz się jak w zbroi. Sam zegarek nie jest tak wygodny jak np. Datejust, ale za to idealnie trzyma się na nadgarstku. 300-tka na gumie ma natomiast skłonności do latania po nadgarstku, ucieka na zewnątrz. Jak dopniesz ją ciaśniej, zostawia odciski, jak luźniej, masz dyskotekę na łapie. Mówię to na podstawie własnych odczuć. Mój 19cm nadgarstek puchnie nawet do 5mm w zależności od pory dnia, wysilenia i temperatury.
Reasumując, ja wskazałbym Suba jako wygodniejszy zegarek z tej dwójki.

Mariusz zna się na rzeczy, ale czy jest obiektywny?

Jedyna szansa na znalezienie prawidłowiej odpowiedzi na pytanie czy sub czy 300 to sąd boży i pojedynek@mario1971 z@Butik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Szyszkops napisał(-a):


Mariusz zna się na rzeczy, ale czy jest obiektywny?

Jedyna szansa na znalezienie prawidłowiej odpowiedzi na pytanie czy sub czy 300 to sąd boży i pojedynek@mario1971 z@Butik emoji41.png

Jak z @Butik, to tylko na paski. 🤪


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Krakus1 napisał(-a):

Wyjątkowa okazja - żona zaprasza mnie na obiad- no to wyjątkowy zegarek musi być 😉 

 

IMG20230122131724.jpg

Z okazji dnia dziadka :lol: :lol:


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Smycel napisał(-a):

Najbardziej uniwersalny Rolex 

98800515-B47C-4C9F-B72D-4170D80745A8.jpeg

Król barów mlecznych, co doskonale uchwycono na tym foto. 😆


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Szyszkops napisał(-a):


Mariusz zna się na rzeczy, ale czy jest obiektywny?

Jedyna szansa na znalezienie prawidłowiej odpowiedzi na pytanie czy sub czy 300 to sąd boży i pojedynek@mario1971 z@Butik emoji41.png

 

Poziom obiektywizmu w takim pojedynku na pewno 10/10, obu stron pojedynkujących się  😈

 

Godzinę temu, mario1971 napisał(-a):

Jak z @Butik, to tylko na paski. 🤪

 

Z czym do ludzi, nie masz szans 😇

 

Edytowane przez Butik

Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, desmo napisał(-a):

...wbrew pozorom bransoleta jubilee, choć charakterystyczna, jest mniej rzucająca się w oczy niż oyster ( która świeci )

Wybacz Robercie, ale TOTALNIE sie z Toba nie zgodze. 😬

Mialem przyjemnosc noszenia Pepsi wsrod ludzi zarowno na oysterze jak i na jubilee i... procent "zerkających" na moj nadgarstek osob byl nieporownywalnie wiekszy przy jubilee niz na oysterze. Nie bede robic badan nt. "wiekszego efektu swiecenia", jednak na milion procent jubilee bardziej sie wyroznia i rzuca w oczy 😎 Zegarek z taka kombinacja nie jest tak popularny i nie kojarzy sie z czyms powszechnym i oklepanym a to oznacza, ze wyroznia sie o wiele mocniej z tlumu niz "prosty" oyster - nawet mocniej podpolerowany. Jubilee jest niczym bransoletka ozdobna dla kobiety i mozna byloby ja zalozyc samą bez zegarka - wygladalaby wtedy jak bizuteria a nie "cos bez zegarka. Natomiast sam oyster... coz - wygladalby jak kajdan 😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Dorian06 napisał(-a):

Z okazji dnia dziadka :lol: :lol:

Pod względem częstości tak , urodziny..45te , prawie dziadek 😅

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, artme napisał(-a):

Wybacz Robercie, ale TOTALNIE sie z Toba nie zgodze. 😬

Mialem przyjemnosc noszenia Pepsi wsrod ludzi zarowno na oysterze jak i na jubilee i... procent "zerkających" na moj nadgarstek osob byl nieporownywalnie wiekszy przy jubilee niz na oysterze. Nie bede robic badan nt. "wiekszego efektu swiecenia", jednak na milion procent jubilee bardziej sie wyroznia i rzuca w oczy 😎 Zegarek z taka kombinacja nie jest tak popularny i nie kojarzy sie z czyms powszechnym i oklepanym a to oznacza, ze wyroznia sie o wiele mocniej z tlumu niz "prosty" oyster - nawet mocniej podpolerowany. Jubilee jest niczym bransoletka ozdobna dla kobiety i mozna byloby ja zalozyc samą bez zegarka - wygladalaby wtedy jak bizuteria a nie "cos bez zegarka. Natomiast sam oyster... coz - wygladalby jak kajdan 😂

Taaaa. Przy ultra sportowym kolorowym GMT na pewno jubilee wyróżnia się mocniej …pełna zgoda 😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, desmo napisał(-a):

Taaaa. Przy ultra sportowym kolorowym GMT na pewno jubilee wyróżnia się mocniej …pełna zgoda 😂

Bronisz sie, bo wbrew pozorom pepsi nie jest ultra kolorowy 😎 Jednak i tak - nawet zwykly DJ bez karbonowanego bezela z czarna lub biala tarcza bedzie rzucac sie w oczy 5 razy bardziej niz na jubilee - i radze przyznac mi racje, bo ogladam wlasnie pulp fiction i jak sie wkurze, to... 😂

 

 

 

'\[]lop;.///bv        nAQ~

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.