Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, Mariusz, ale ja tę konfigurację po prostu najbardziej lubię. W każdej z tych konfiguracji z przyjemnością bym czasem ponosił, ale jakbym miał wybrać jedną dla siebie to bym się nie zastanawiał. 


"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ktoś potrzebował porównania.
proszę
0544CD9A-D2F5-4DD9-B75C-2CD3E62930EF.thumb.jpeg.5a4fe891cff48fd47b16c45b4a09130a.jpeg

Ja tutaj widzę jedyną prawilną wersję
Wiem, Mariusz, ale ja tę konfigurację po prostu najbardziej lubię. W każdej z tych konfiguracji z przyjemnością bym czasem ponosił, ale jakbym miał wybrać jedną dla siebie to bym się nie zastanawiał. 

Ma się Tobie podobać

P. S. Chyba „dorosłem” do poważnej decyzji i będzie trzeba coś zamówić z grubej rury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, a_team napisał(-a):


Na tym zdjęciu obie wersje wyglądają dobrze. Może to zależy od nadgarstka i jak się zegarek ułoży. Na oysterze mam wrażenie, że zegarek wygląda na cięższy i masywniejszy emoji846.png

 

Samo ujęcie od góry które Mario wrzucił moim zdaniem nie do końca ooddaje istotę róznicy Oyster/Jubilee

 

Dużo bardziej widać te aspekty na zdjęciu kolegi wyżej  tam gdzie widzisz sporą część bransolety, szczególnie jeszcze gdy

Oyster dostanie odblask na środkowych linkach. 

 

Różnica jest moim zdaniem w wizualnej ciężkości całego zegarka.

 

Na Oysterze efekt wizualny jest taki, że masz jakby to ująć większy kontrast wizualny między poszczególnymi elementami czyli pierwszym planem gdzie rzucasz okiem patrząc na zagarek (kolorki Pepsi), a tym na co patrzysz później, czyli tłem (bransoleta). I oko ma cały czas charakterystyczne punkty zaczepienia, a to bezel, a to duzy wyrazisty błyszczący link na bransolecie.

 

Na Jubilee ponieważ bransoleta ma więcej drobnych elementów, to nasze oko ma de facto mniej pojedynczych "duzych" punktów zaczepienia

patrząc na bransolete i ona się trochę jakoś tak rozmywa, przez co całość sprawia delikatniejsze wrażenie. Wizualnie najpierw widzisz bezel Pepsi

a później bransolete ale bardziej jako całość a nie jej pojedyncze elementy jak na Oysterze.

 

Swoją drogą z tego co pamiętam historycznie pierwszy GMT ever był na jubilee :)

 

 

Edytowane przez uhck997

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, I_love_britney said:

 

0544CD9A-D2F5-4DD9-B75C-2CD3E62930EF.jpeg

Świetne zdjęcie. Ja to tak widzę. Od lewej:

 

1. Sport

2. Elegancja i trochę sportu 

3. Elegancja

4. Sport i trochę elegancji 

 

A co komu pasuje pod lifestyle to już jego wybór 🤷‍♂️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Samo ujęcie od góry które Mario wrzucił moim zdaniem nie do końca ooddaje istotę róznicy Oyster/Jubilee
 
Dużo bardziej widać te aspekty na zdjęciu kolegi wyżej  tam gdzie widzisz sporą część bransolety, szczególnie jeszcze gdy
Oyster dostanie odblask na środkowych linkach. 
 
Różnica jest moim zdaniem w wizualnej ciężkości całego zegarka.
 
Na Oysterze efekt wizualny jest taki, że masz jakby to ująć większy kontrast wizualny między poszczególnymi elementami czyli pierwszym planem gdzie rzucasz okiem patrząc na zagarek (kolorki Pepsi), a tym na co patrzysz później, czyli tłem (bransoleta). I oko ma cały czas charakterystyczne punkty zaczepienia, a to bezel, a to duzy wyrazisty błyszczący link na bransolecie.
 
Na Jubilee ponieważ bransoleta ma więcej drobnych elementów, to nasze oko ma de facto mniej pojedynczych "duzych" punktów zaczepienia
patrząc na bransolete i ona się trochę jakoś tak rozmywa, przez co całość sprawia delikatniejsze wrażenie. Wizualnie najpierw widzisz bezel Pepsi
a później bransolete ale bardziej jako całość a nie jej pojedyncze elementy jak na Oysterze.
 
Swoją drogą z tego co pamiętam historycznie pierwszy GMT ever był na jubilee
 
 

Jakby nie patrzeć, to lubię ten bling bling z jubilee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, a_team napisał(-a):


Ja tutaj widzę jedyną prawilną wersję emoji23.png
Ma się Tobie podobać emoji123.png

P. S. Chyba „dorosłem” do poważnej decyzji i będzie trzeba coś zamówić z grubej rury emoji39.png

Tak jest!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, uhck997 napisał(-a):

 

 

 

Swoją drogą z tego co pamiętam historycznie pierwszy GMT ever był na jubilee :)

 

 

To źle pamiętasz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, uhck997 napisał(-a):

Swoją drogą z tego co pamiętam historycznie pierwszy GMT ever był na jubilee :)

Pierwsza była referencja 6542 (oparta na ref. 6202 czyli modelu Turn-O-Graph) i była na bransolecie Oyster. 

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, uhck997 napisał(-a):

Swoją drogą z tego co pamiętam historycznie pierwszy GMT ever był na jubilee :)

 

Wrzucałem tu już kilka razy chronologię GMT. 6542 debiutował na oysterze w 1954 (pierwsze zdjęcie). Zaś 1675 (ostatnie 2 zdjęcia) w 1959 r. i mógł mieć po raz pierwszy do wyboru: oystera 78360 lub jubilee 62510. 

 

I teraz coś, o czym w tym wątku chyba nikt nigdy nie pisał. Aktualnemu GMT Pepsi IMO przez fakturę i kolory bezela bliżej właśnie do 6542 z bakelitem niż do późniejszych wersji z aluminiowym, jaśniejszym bezelem.

 

Rolex-GMT-Master-History-9743.jpg

 

Rolex-GMT-Master-II-126710BLNR-126710BLRO-watches-16.thumb.jpg.4671a1e3340f89840387779a92ae4b32.jpg

 

Rolex-GMT-Master-History-9736.thumb.jpg.68107dbad9f8a6524f817129a2d85af8.jpg

 

Rolex-GMT-Master-History-9697.thumb.jpg.90d428b51454c0a9af96e68c5b09ee1b.jpg

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ależ on jest fajny!
97e785fbaa513a2cf9038bca20cc67ef.jpg&key=62383b94c4a980af748a64c438a6db714c47fd18102d8a664e628ff22d032690


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Uuuu na bogato

P. S. Kupiony czy już od dłuższego czasu ? Nie śledziłem wcześniej tematu jak teraz

f4dfea7e638568d031dd0e3064bede9f.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, agremi napisał(-a):

Wiem, że większość będzie odmiennego zdania, ale dla mnie zdecydowanie pierwszy z lewej…

 

Mi też, ale obecnie jest moda na bling.

Mam wrażenie że nowe referencje są na to nakierowane, czy to DJ czy daytona.

Byłem teraz w US, w lombardach rolków zatrzęsienie. Najwięcej starszych DJ, szczególnie bicolor.

Starsze referencje tak nie świecą, nawet te praktycznie nowe.

Jak jest cała półka podobnych bicolorów, to trzeba podejść bliżej by zobaczyć że jeden zegarek kosztuje 5k$ i to rolex a obok 200$ i certina itd. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, dzikipl napisał(-a):

 

Mi też, ale obecnie jest moda na bling.

Mam wrażenie że nowe referencje są na to nakierowane, czy to DJ czy daytona.

Byłem teraz w US, w lombardach rolków zatrzęsienie. Najwięcej starszych DJ, szczególnie bicolor.

Starsze referencje tak nie świecą, nawet te praktycznie nowe.

Jak jest cała półka podobnych bicolorów, to trzeba podejść bliżej by zobaczyć że jeden zegarek kosztuje 5k$ i to rolex a obok 200$ i certina itd. 

Dla mnie idealnie byłoby jakby cała bransoleta oyster była matowa, bez elementu bling. 🙂 To jeśli chodzi o stalowe kolory i DJ, który w moim postrzeganiu w tej konfiguracji jest typowym zegarkiem na co dzień do wszystkiego, a nie na eleganckie okazje. Ostatnio często myślę żeby sobie właśnie takiego beatera sprawić. 
Co innego „złote” kolory DJ, które siłą rzeczy mają inny charakter. O innych modelach się tu nie wypowiadam. 


"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy lubi co innego. Mnie tam pasuje wersja którą posiadam. 
28d4110c893b181ef543c9468ef10348.jpg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Krystian napisał(-a):

...pisanie, że SUB jest nudny to chyba tylko dla tych co uważają, że w Rolexie bransoleta jest przyspawana. Moim zdaniem on też potrafi mieć pazur ;)

Krystian - jesli ma sie kilka zegarkow, to sub jest swietny i nie bedzie nudny. Ja bylem jednozegarkowcem i... 3 razy wracalem do suba. Baaa... nawet nowego SD mialem i potwierdzam - jako jedyny zegarek moze (bez zadnego problemu) stac sie nudnym 😎 Co i tak nie zmienia faktu, ze sub jest w swoim zakresie cenowym najlepszym wyborem jesli chodzi o toolwatcha do codziennego tyrania - nie ma ZADNYCH wad! Tylko moze stac sie nudny 😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, dzikipl napisał(-a):

 

Mi też, ale obecnie jest moda na bling.

Mam wrażenie że nowe referencje są na to nakierowane, czy to DJ czy daytona.

Byłem teraz w US, w lombardach rolków zatrzęsienie. Najwięcej starszych DJ, szczególnie bicolor.

Starsze referencje tak nie świecą, nawet te praktycznie nowe.

Jak jest cała półka podobnych bicolorów, to trzeba podejść bliżej by zobaczyć że jeden zegarek kosztuje 5k$ i to rolex a obok 200$ i certina itd. 

 

Oglądałem film na youtubie takiego jednego handlarza z USA, pokazuje zegarki i opowiada o nich. W jednym filmie mówił, że straszny hype był na zegarki two tone jakiś czas temu, ale to już raczej przeszłość. Mnie two tone też jakoś tak nie ruszają, ale nie miałem wszystkich na ręce. Mierzyłem chyba tylko Seadwellera.

 

 

13 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Każdy lubi co innego. Mnie tam pasuje wersja którą posiadam. emoji846.png
28d4110c893b181ef543c9468ef10348.jpg

 

Mario ta konfiguracja jest dobra, mi podpasowuje pod każdym względem, z resztą mam to samo, tylko niebieską tarczę. DJ mi tak podpasował, że minta będę też zamawiał :) Będę na zmianę nosił 😁

 

Edytowane przez a_team

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, a_team napisał(-a):

Oglądałem film a youtubie takiego jednego handlarza, pokazuje zegarki i opowiada o nich. W jednym filmie mówił, że straszny hype był na zegarki two tone jakiś czas temu, ale to już raczej przeszłość. Mnie two tone też jakoś tak nie ruszają, ale nie miałem wszystkich na ręce. Mierzyłem chyba tylko Seadwellera.

 

Mi bardzo zależy od stylu zegarka, o ile złotych zegarków ogólnie nie lubię to są modele których sobie nie wyobrażam w stali. Np Lange 1815.

Są też takie które w złocie wyglądają dziwacznie, mają dla mnie tyle sensu co stary apple watch w złocie. A te to sub i daytona.

 

35 minut temu, agremi napisał(-a):

Dla mnie idealnie byłoby jakby cała bransoleta oyster była matowa, bez elementu bling. 🙂 To jeśli chodzi o stalowe kolory i DJ, który w moim postrzeganiu w tej konfiguracji jest typowym zegarkiem na co dzień do wszystkiego, a nie na eleganckie okazje. Ostatnio często myślę żeby sobie właśnie takiego beatera sprawić.  

 

W zegarku codziennym najważniejsza jest dla mnie czytelność, DJ nie jest zły, lepszy od daytony ale wzorem też nie jest. Jak już mam na siłę nosić zegarek mechaniczny to wzorem czytelności dla mnie jest IWC czy moon.

A i tak nic nie przebije casio czy innego timexa. Można się licytować która luma dłużej żyje, ale żadna nie jest czytelna po kilku godzinach. Więc późnym wieczorem wszystkie mechaniczne (z wyjątkiem trytów) są bezużyteczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Każdy lubi co innego. Mnie tam pasuje wersja którą posiadam. emoji846.png
28d4110c893b181ef543c9468ef10348.jpg

Ależ ja absolutnie nie deprecjonuję Twojej wersji. Uważam wręcz, że jest super i świetnie się u Ciebie prezentuje. 👌

Po prostuje moje oczekiwania co do DJ i jego charakteru na moim nadgarstku są inne. Gdyby ex 36 miał datę, też byłby dla mnie kandydatem. 


"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, agremi napisał(-a):

Ależ ja absolutnie nie deprecjonuję Twojej wersji. Uważam wręcz, że jest super i świetnie się u Ciebie prezentuje. 👌

Po prostuje moje oczekiwania co do DJ i jego charakteru na moim nadgarstku są inne. Gdyby ex 36 miał datę, też byłby dla mnie kandydatem. 

A gdzie byś w tym lilipucie datę wpakował? 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, mario1971 napisał(-a):

A gdzie byś w tym lilipucie datę wpakował? 

Nie odpowiem konkretnie, bo tu sporo fanatyków co za takie dywagacje gotowi na banicję, jak nie na stos, skazać.
Ale na pewno miejsce by się znalazło. 


"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uuuu na bogato

P. S. Kupiony czy już od dłuższego czasu ? Nie śledziłem wcześniej tematu jak teraz

To kolegi. Co jakiś czas wpada do mnie i szczuje


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, dzikipl napisał(-a):

... luma dłużej żyje, ale żadna nie jest czytelna po kilku godzinach. ...

Nawet w Pepsi można odczytać po kilku godzinach a w nim jest przeciętna. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, a_team napisał(-a):

Mario ta konfiguracja jest dobra, mi podpasowuje pod każdym względem, z resztą mam to samo, tylko niebieską tarczę. DJ mi tak podpasował, że minta będę też zamawiał :) Będę na zmianę nosił 😁

 

 

@a_team No offence, ale poinformowałeś Mariusza, że masz tę samą wersję - czy nie od niego kupiłeś ten konkretny zegarek? 😅

I drugie pytanie, również no offence, czysta ciekawość - kupisz drugi praktycznie taki sam zegarek za 60k+ z innym kolorem tarczy, który pod niektórymi kątami wygląda jak niebieski? 🥶🥶


instagram.com/crownandlume 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.