Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Nie każdy lubi aż tak dużo biżuterii na ręce. Ja akurat lubię, co nie znaczy, że Oyster z gładkim jest gorsza - raczej bardziej sportowa, no i jak mówi żona mojego znajomego, jedyna męska wersja Datejust. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, a_team napisał(-a):

Karbowany bezel i jubilee, to super połączenie. Wydaje mi się, że każdy będzie dobrze wyglądał

Dobrze może i będzie wyglądał, bo to estetyczne zegarki, ale niekoniecznie najlepiej ze wszystkich konfiguracji. Oczywiście to wszystko to jest sprawa baaardzo indywidualna, ale np. w wersji z czarną tarczą połączenie jubilee + ząb ki podoba mi się najmniej

1585126188_Zrzutekranu2023-02-5o17_11.27-kopia.thumb.png.8da726f5b5a54598a2dddb517c207f78.png119178804_Zrzutekranu2023-02-5o17_11.20-kopia.thumb.png.6b856abc6097fa6f2559741ff2bbc76b.png

1153934221_Zrzutekranu2023-02-5o17_11.40-kopia.thumb.png.8fca009baf21943679d65e7d2f27ce89.png1081903306_Zrzutekranu2023-02-5o17_11.33-kopia.thumb.png.dd8bc311b2d6e02448c378cf6657cd92.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rendery to tylko rendery. Obraz patrzącego zmienia się diametralnie w realu - z zegarkiem na łapie. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, meinard napisał(-a):

Dobrze może i będzie wyglądał, bo to estetyczne zegarki, ale niekoniecznie najlepiej ze wszystkich konfiguracji. Oczywiście to wszystko to jest sprawa baaardzo indywidualna, ale np. w wersji z czarną tarczą połączenie jubilee + ząb ki podoba mi się najmniej

1585126188_Zrzutekranu2023-02-5o17_11.27-kopia.thumb.png.8da726f5b5a54598a2dddb517c207f78.png119178804_Zrzutekranu2023-02-5o17_11.20-kopia.thumb.png.6b856abc6097fa6f2559741ff2bbc76b.png

1153934221_Zrzutekranu2023-02-5o17_11.40-kopia.thumb.png.8fca009baf21943679d65e7d2f27ce89.png1081903306_Zrzutekranu2023-02-5o17_11.33-kopia.thumb.png.dd8bc311b2d6e02448c378cf6657cd92.png

To jednak bardzo subiektywne odczucia. Dla mnie. Najbardziej spójna jest z tych przykładów wersja najprostsza. ( oyster /smooth) . Ciemne tarcze ( a ta jest najciemniejsza ) są bardziej sportowe zatem sportowa konfiguracja dobrze je dopełnia. 
Z drugiej strony prawie każdy Rolex jest sportowy i ma czarną tarczę więc może akurat DJ o ile jest / będzie kolejnym Rolexem mógłby iść nieco w innym kierunku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie każdy ma rację jeśli chodzi o wybór bransoletę do R , jak dla mnie Oyster wygrywa zawsze w porównaniu do Jubilee nie zależnie od modelu w sztucznym oświetleniu , i słabym oświetleniu .  W przypadku naturalnego normalnego światła - w ciągu dnia- jest remis 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.02.2023 o 17:42, mario1971 napisał(-a):

Rendery to tylko rendery. Obraz patrzącego zmienia się diametralnie w realu - z zegarkiem na łapie. 


Pełna zgoda. Longines hydroconquest na żywo mnie kompletnie zawiódł, z kolei karbowany bezel DJ mnie kupił, choć po renderach byłem za gładkim. No a najważniejsze odczucie rozmiaru zegarka na ręce. Różnie to bywa. 


Lubię divery, nie lubię chronografów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Krystian napisał(-a):

02-EBBCC2-7-D2-C-47-B4-AF6-E-2-CAA708-BB361.jpg

 

Ładne zdjęcie.

Pepsiak to chyba jeden z TOP 3-5, które mógłbym mieć w zminimalizowanej kolekcji. Zdrowe zazdro :) 


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smooth bezel i oyster & fluted bezel z jubilee....prawie :)

 

Ball się nie musi wstydzić w obecności R.

Wykonanie rewelacja, a bransoleta rozwala system. Kawał żelastwa.

 

 

20230207_144117.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Ballu grube indeksy niczym w DJII, no i ta blada tarcza. Co w tej bransolecie jest takiego super - zapięcie? 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, mario1971 napisał(-a):

W Ballu grube indeksy niczym w DJII, no i ta blada tarcza. Co w tej bransolecie jest takiego super - zapięcie? 

Tarcza na żywo wygląda bardzo dobrze, a grube indeksy jako że wypełnione trytem to mi nie przeszkadzają.

 

Nie znoszę lekkich, "blaszkowatych" bransolet.

Zenith jest na granicy akceptowalności. Omega dla mnie jest nie do przełknięcia w tej materii. Breitling daje radę.

Ball rewelacja. Cholernie ciężka, pełna i wygodna bransoleta. Zapięcie fakt, daje radę.

Nie ma uczucia "taniości" na nadgarstku - raczej wrażenie solidnego kajdanu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ball na żywo wyglądają bardzo tandetnie, zwłaszcza bransolety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja- mialem Balla- kajdan jest ok - mi przeszkadzalo zapiecie ( wpijanie się w nadgarstek)

 

Ale jak wątek R…. chodzi mi po glowie polar ex….

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Ball’a to kiepska jakość branzolet to chyba ostatnia rzecz jaka mozna tym zegarków zarzucić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Just1MoreWatch napisał(-a):

Smooth bezel i oyster & fluted bezel z jubilee....prawie :)

 

Ball się nie musi wstydzić w obecności R.

Wykonanie rewelacja, a bransoleta rozwala system. Kawał żelastwa.

 

 

20230207_144117.jpg

Mechanicznie to nie wiem , nie porównywałem ale estetycznie ( choć Rolex nie jest mistrzem dizajnu) to Ball musi się jeszcze sporo uczyć. Te indeksy w Ballu są gorsze nawet od tych w DJ II z których Rolex się szybko wycofał. Przeciwwaga wskazówki sekundowej też mocno kontrowersyjna jako element zdobiący.

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, desmo napisał(-a):

Mechanicznie to nie wiem , nie porównywałem ale estetycznie ( choć Rolex nie jest mistrzem dizajnu) to Ball musi się jeszcze sporo uczyć. Te indeksy w Ballu są gorsze nawet od tych w DJ II z których Rolex się szybko wycofał. Przeciwwaga wskazówki sekundowej też mocno kontrowersyjna jako element zdobiący.

Jak na zegarek prawie 10 razy tańszy od DJ ze zdjęcia to jest naprawde super.

Mechanizm żadne mecyje, ETA 2824. Ale jest naprawdę dokładny i nie ma na co specjalnie narzekać.

 

Design kwestia gustu. Nie jestem żadnym fan boyem marki, ale mi osobiście wskazówka sekundy się podoba. Bardzo ładnie zrobiony dekiel.

 

Jak na zegarek za który zapłaciłem 5,5k to naprawdę oferuje dużo.

A Rolex to Rolex...mój ulubiony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, Just1MoreWatch napisał(-a):

Jak na zegarek prawie 10 razy tańszy od DJ ze zdjęcia to jest naprawde super.

Mechanizm żadne mecyje, ETA 2824. Ale jest naprawdę dokładny i nie ma na co specjalnie narzekać.

 

Design kwestia gustu. Nie jestem żadnym fan boyem marki, ale mi osobiście wskazówka sekundy się podoba. Bardzo ładnie zrobiony dekiel.

 

Jak na zegarek za który zapłaciłem 5,5k to naprawdę oferuje dużo.

A Rolex to Rolex...mój ulubiony :)

Jasna sprawa ale akurat dizajn to nie kwestia kasy. Jest na rynku mnóstwo ładnie zaprojektowanych zegarków za mniejsze pieniądze choć to naturalnie subiektywne jest.

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minutes ago, desmo said:

Mechanicznie to nie wiem , nie porównywałem ale estetycznie ( choć Rolex nie jest mistrzem dizajnu) to Ball musi się jeszcze sporo uczyć. Te indeksy w Ballu są gorsze nawet od tych w DJ II z których Rolex się szybko wycofał. Przeciwwaga wskazówki sekundowej też mocno kontrowersyjna jako element zdobiący.

Indeksy ma takie bo w założeniu ma świecić jak choinka. Ball moglby w końcu wymyślić pakowanie tritium w tuby innego kształtu niż tylko prostokątne. I to dałoby ciekawsze możliwości przy projektowaniu tarcz. 
Z mojego doświadczenia to bardzo solidne zegarki, za uczciwe pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, pisar napisał(-a):

... Pepsiak to chyba jeden z TOP 3-5, które mógłbym mieć w zminimalizowanej kolekcji. Zdrowe zazdro :) 

Papsi idealnie pasuje do 176. Lub na odwrót. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.