Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, Bugs napisał(-a):

Tak, po 4.9, cena z tego tygodnia, płatne w złotówkach.
Dlaczego mieliby przyjmować przelew w Euro?

Dzięki.

A czemu mieliby przyjmować w Euro? Bo na swojej stronie podają ceny zegarków Rolex w walucie Euro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, moss napisał(-a):

Dzięki.

A czemu mieliby przyjmować w Euro? Bo na swojej stronie podają ceny zegarków Rolex w walucie Euro

Przyjmują płatności tylko w PLN, a ceny w EUR ze strony przeliczają wg ustalonego przez siebie kursu - 4,90.  


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, moss napisał(-a):

Dzięki.

A czemu mieliby przyjmować w Euro? Bo na swojej stronie podają ceny zegarków Rolex w walucie Euro

Tylko na stronie a przez stronę nic nie kupisz, w salonach ceny są w złotówkach. Z kolei na formularzu zamówienia jest informacja że cena sprzedaży jest ceną detaliczną brutto w PLN uzależnioną od kursu walut. Pewnie to byłby też problem organizacyjny bo to polski sprzedawca, rozliczający się w Polsce i musiałby ponosić koszty przewalutowania tak jak np chciałbyś w salonie w Genewie zapłacić przelewem w PLN.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Bugs napisał(-a):

Tylko na stronie a przez stronę nic nie kupisz, w salonach ceny są w złotówkach. Z kolei na formularzu zamówienia jest informacja że cena sprzedaży jest ceną detaliczną brutto w PLN uzależnioną od kursu walut. Pewnie to byłby też problem organizacyjny bo to polski sprzedawca, rozliczający się w Polsce i musiałby ponosić koszty przewalutowania tak jak np chciałbyś w salonie w Genewie zapłacić przelewem w PLN.

 

Ja bym z nimi poszedł do sądu jak frankowicze. Żadnych franków nigdy nie było i tak samo tu żadnych euro też nie ma. Dodatkowo, oszukują na spreadzie. Normalnie tylko do sądu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, beniowski napisał(-a):

Dodatkowo, oszukują na spreadzie.

Co oszukują, to akurat normalny kurs sprzedaży jest.

 

kursy.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, meinard napisał(-a):

Co oszukują, to akurat normalny kurs sprzedaży jest.

 

kursy.jpg

Aktualny kurs zakupu Eur w kantorze elektronicznym mBanku wynosi 4,7974.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Aktualny kurs zakupu Eur w kantorze elektronicznym mBanku wynosi 4,7974.

No a Kruka interesuje kurs sprzedaży, nie? Ktoś im musi sprzedać to euro, więc jak mają kurs 4,9 ciężko mówić o złodziejskim kursie, skoro w mBanku jest taki sam - sprawdziłem także u siebie przed chwilą.

555032654_Zrzutekranu2023-02-17o14_16_05.thumb.png.c34b9efd8f29fd658d663e48ae63ad84.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, meinard napisał(-a):

No a Kruka interesuje kurs sprzedaży, nie? Ktoś im musi sprzedać to euro, więc jak mają kurs 4,9 ciężko mówić o złodziejskim kursie, skoro w mBanku jest taki sam - sprawdziłem także u siebie przed chwilą.

555032654_Zrzutekranu2023-02-17o14_16_05.thumb.png.c34b9efd8f29fd658d663e48ae63ad84.png

600621230_IMG-20230217-WA00252.thumb.jpg.c9643ae765b4f2de33ec6650d46c6d13.jpg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Standardowy kurs mBanku jest na spreadzie 3 do nawet 6%

Można uruchomić bezpłatną usługę mKantor i wtedy kursy są dużo korzystniejsze. Patrz to co wkleił kolega mario1971

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pewnie można, nie wiem czy to jest usługa dostępna także dla firm, ale tu nie o to chodzi - odnosiłem się po prostu do stwierdzenia o "oszukiwaniu" na kursie przez Kruka - tymczasem nie ma tu żadnego oszukiwania, bo Kruk posługuje się oficjalnym kursem, jaki jest do znalezienia na oficjalnej stronie najprawdziwszego banku. Tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurs w tej chwili z banku Pekao SA: image.thumb.png.fd6217d01a96a463d0ed6952365c2fc4.png

 

Należy pamiętać że czym więcej waluty się kupuje, tym lepszy kurs można dostać. Jak kupowałem mieszkanie i pomagałem kupić franki facetowi od którego owo mieszkanie brałem (żeby spłacił swój kredyt w CHF na owo mieszkanie), to dostałem tak korzystny kurs od znajomych dilerów w banku, że facet (przy dużej kwocie) zarobił kilkanaście tysięcy ma spreadzie. Dodatkowo, firmy takie jak W. Kruk mają dilerow walutowych i mają kursy normalnie o wiele korzystniejsze od tych dostępnych „zwykłym” klientom.

Zatem pisanie że Kruk posługuje się tzw. zwykłym kursem jest, jak mawiają polscy politycy: mijaniem się z prawdą😆. Oni ów „zwykły” kurs stosują do przeliczenia ceny dla klienta, dla siebie walutę kupują hurtowo i o wiele korzystniej.

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzień dobry,
nadal W.Kruk liczy euro po 4.9?
I czy może coś się może zmieniło i można zapłacić przelewem w walucie Euro?
pozdrawiam

Mi powiwdzieli w Kruku, że jest taka jest opcja płatności przelewem w euro. Z tego co zrozumiałem, to wygląda to tak, że nie płacisz ceny w € ze strony www. Czyli jak masz np. zegarek za 10 tyś €, to oni podają Ci cenę w zł po swoim przeliczeniu, czyli np. 50 tyś zł i równowartość 50 tyś zł musisz przelać w euro, czyli powiedzmy 50 tyś / 4,75 kurs = około 10500€

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, a_team napisał(-a):


Mi powiwdzieli w Kruku, że jest taka jest opcja płatności przelewem w euro. Z tego co zrozumiałem, to wygląda to tak, że nie płacisz ceny w € ze strony www. Czyli jak masz np. zegarek za 10 tyś €, to oni podają Ci cenę w zł po swoim przeliczeniu, czyli np. 50 tyś zł i równowartość 50 tyś zł musisz przelać w euro, czyli powiedzmy 50 tyś / 4,75 kurs = około 10500€ emoji16.png

No to sensu to żadnego nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to sensu to żadnego nie ma.

Inaczej każdy zamieniałby pln na € i robił przelewy i omijał ich zawyżony kurs. Chociaż teraz euro kosztuje ok 4,8 zł, więc jak Kruk ma dalej 4,9 zł, to nie jest taki zły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, a_team napisał(-a):


Inaczej każdy zamieniałby pln na € i robił przelewy i omijał ich zawyżony kurs. Chociaż teraz euro kosztuje ok 4,8 zł, więc jak Kruk ma dalej 4,9 zł, to nie jest taki zły emoji6.png

W strefie euro dilerzy jakoś zarabiają sprzedając Rolexy w cenie ze strony producenta. A mniemam że czynsze w Paryżu, Madrycie czy Mediolanie w prestiżowych lokalizacjach są wyższe od tych w np. w Warszawie. Po prostu ten krukowy kurs to dodatkowa marża dla firmy. Ot i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, a_team napisał(-a):


Mi powiwdzieli w Kruku, że jest taka jest opcja płatności przelewem w euro. Z tego co zrozumiałem, to wygląda to tak, że nie płacisz ceny w € ze strony www. Czyli jak masz np. zegarek za 10 tyś €, to oni podają Ci cenę w zł po swoim przeliczeniu, czyli np. 50 tyś zł i równowartość 50 tyś zł musisz przelać w euro, czyli powiedzmy 50 tyś / 4,75 kurs = około 10500€ emoji16.png

Masz to na mailu? 

Brzmi trochę fantazyjnie. 😉


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Masz to na mailu? 
Brzmi trochę fantazyjnie. 

Nie mam na mailu, taką informację dostałem w grudniu jak byłem w butiku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, a_team napisał(-a):


Mi powiwdzieli w Kruku, że jest taka jest opcja płatności przelewem w euro. Z tego co zrozumiałem, to wygląda to tak, że nie płacisz ceny w € ze strony www. Czyli jak masz np. zegarek za 10 tyś €, to oni podają Ci cenę w zł po swoim przeliczeniu, czyli np. 50 tyś zł i równowartość 50 tyś zł musisz przelać w euro, czyli powiedzmy 50 tyś / 4,75 kurs = około 10500€ emoji16.png

Tak. Potwierdzam mniej więcej ~

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Bugs napisał(-a):

Każdy może próbować wykonywać każdy zawód, lekarzom też się zazdrości zarobków ale tłumu chętnych do zawodu nie ma. Swoją drogą ten co najbardziej domaga się darmowych leków i lekarza od ręki bierze kasę z rączki do rączki bez złotówki podatku. 

 

Też jako polacy jesteśmy mistrzami w wycenianiu czyichś i usług nie mając pojęcia tak naprawde często

z jakimi nakładami czy to na samo wyszkolenie się czy na rzeczy potrzebne do wykonywania jakiegoś

to się wiąze. Dotyczy tak samo budowlańców jak i lekarzy, prawników, fotografów i tak dalej i tak dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Japonia miała dzisiaj lekką przewagę nad Szwajcarią. default_wink.png

cddcd6cb5c9573eb18caeed6f4fd3004.jpg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkładasz coś pod dekiel jak kładziesz tak zegarek na bransolecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy. Dekle w moich subach są porysowane od zapięć bransolet. Są forumowicze, którzy dbają o to żeby tak nie było i w sumie to ich podziwiam. Każdy dba o swój dobytek jak tam uważa. Nie uważam rolexów za ósmy cud świata, to zegarki czysto użytkowe. Bardziej dbam o cartiery, których naprawdę mi szkoda.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, a_team napisał(-a):

Podkładasz coś pod dekiel jak kładziesz tak zegarek na bransolecie? emoji14.png

Normalnie nie kładę w ten sposób swoich zegarków, ale tym razem zrobiłem wyjątek - tylko do zdjęcia. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.