Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

48 minut temu, beniowski napisał(-a):

Posiadanie takiego DD czy bycie po 50?

Trafiłeś dwa w jednym. 🤣

15 minut temu, qlimaxzu napisał(-a):

Widział, ewentualnie porównywał ktoś z Was na żywo niebieskiego DJ'a z Rhodium?

Waham się pomiędzy tymi dwoma kolorami i nie wiem który będzie bardziej "daily".

Oba wprawią Cię w dobry nastrój. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Kolegi!!!

Jak się macie?

Jak zwykle nikt mnie nie bierze na poważnie. A mnie się na prawdę śnił  zegar do tego ubrania. 

Moje zachcianki nikogo nie wzruszają. 
Jutro wymaże moją prognostykę. 
 

 

Edytowane przez Markiza
Poprawka

EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co koleżanka bierze przed snem? (Tylko taki żart)

 

Ten pomarańczowy by pasował… 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, KrysH napisał(-a):

A co koleżanka bierze przed snem? (Tylko taki żart)

 

Ten pomarańczowy by pasował… 

 

6 minut temu, bibbi napisał(-a):

To jest chyba piżama. Wiec jakis budzik moze?


bibbi

Nic nie biorę przed snem. 
To same przychodzą takie kororowe sny.  


EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki. Mam już widelczyk Bergeon 6767-F do zdejmowania pasków, szczypczyki Bergeon 7825 do zdejmowania bransolet. Teraz szukam uniwersalnego zestawu wkrętaków do zmniejszania bransolet. Takiego, który będzie pasował do śrubek rolexowych, omegowych i wszystkich innych. Co polecacie? 

I gdzie to najlepiej zamówić?


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Z innej beczki. Mam już widelczyk Bergeon 6767-F do zdejmowania pasków, szczypczyki Bergeon 7825 do zdejmowania bransolet. Teraz szukam uniwersalnego zestawu wkrętaków do zmniejszania bransolet. Takiego, który będzie pasował do śrubek rolexowych, omegowych i wszystkich innych. Co polecacie? 

I gdzie to najlepiej zamówić?

 

Coś takiego - 311,70 zł:
Wkrętaki D.1891-B

https://www.timepol.pl/wkretaki.php

 

Zestaw też do kupienia za granicą i na aliexpres, tu przykładowa oferta:
https://www.aliexpress.com/item/32837918207.html

https://www.ebay.com/itm/324472088458

 

Generalnie działają, ale przestrzegam przed nadmierną siłą dokręcania/odkręcania z małymi końcówkami w okolicach 1.2-1.6 mm - dość łatwo ułamać końcówkę. Jak ktoś nałożył zbyt dużo kleju na gwint, to lepiej rozgrzać i z wyczuciem odkręcać. To samo za dokręcaniem - trochę kleju i nie dociskać z całej siły.

Zawsze można dokupić końcówki lepszej jakość - niestety w Polsce nigdzie nie znalazłem sklepu, który miałby w ofercie końcówki Bergeon 7895.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, machlo napisał(-a):

 

Coś takiego - 311,70 zł:
Wkrętaki D.1891-B

https://www.timepol.pl/wkretaki.php

 

Zestaw też do kupienia za granicą i na aliexpres, tu przykładowa oferta:
https://www.aliexpress.com/item/32837918207.html

https://www.ebay.com/itm/324472088458

 

Generalnie działają, ale przestrzegam przed nadmierną siłą dokręcania/odkręcania z małymi końcówkami w okolicach 1.2-1.6 mm - dość łatwo ułamać końcówkę. Jak ktoś nałożył zbyt dużo kleju na gwint, to lepiej rozgrzać i z wyczuciem odkręcać. To samo za dokręcaniem - trochę kleju i nie dociskać z całej siły.

Zawsze można dokupić końcówki lepszej jakość - niestety w Polsce nigdzie nie znalazłem sklepu, który miałby w ofercie końcówki Bergeon 7895.

Dzięki za info.

Ktoś coś jeszcze może zaproponować? 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 hours ago, nicon said:

Tu lepiej widać

 

 


- Explorer 39 lub 40 mm, może z biała tarcza.

- Deepsea tytan.

- GMT Coke, żółte złoto.

- Daytona, tarcza ‚petrol’/ciemny turkus, platyna, oysterflex

- Sub, stal, nowy kolor tarczy i bezel’u.

- Yacht Master - do lamusa, tylko który?

Edytowane przez Walezy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, mario1971 napisał(-a):

Z innej beczki. Mam już widelczyk Bergeon 6767-F do zdejmowania pasków, szczypczyki Bergeon 7825 do zdejmowania bransolet. Teraz szukam uniwersalnego zestawu wkrętaków do zmniejszania bransolet. Takiego, który będzie pasował do śrubek rolexowych, omegowych i wszystkich innych. Co polecacie? 

I gdzie to najlepiej zamówić?

Używałem trzech rodzajów:

1. 

Wkrętaki śrubokręty zegarmistrzowskie precyzyjne zestaw – bazarkowo.com

Mój pierwszy zestaw -wytrzymał kilka dni, końcówki się połamały lub pościerały.

Ocena 1/10

 

2. 

ZESTAW ZEGARMISTRZOWSKI NARZĘDZIA IMAK KLUCZ ETUI

Zestaw znany, mam go do dziś ale rewelacji nie ma. Czasem się przydaje do prostszych operacji.

Ocena 2/10

 

3. 

image.png.24383d98138737b3f458e933ff23c2ad.png

 

Zestaw z Lidla. Z wymiennymi precyzyjnymi końcówkami. Nie ścierają się na główkach śrubek. Daje radę.

Ocena 5/10

 

4. 

image.png.599b3acbad44a49a69102160edfd02f5.png

 

Zestaw mojego majstra od spraw niemożliwych. Jeśli on nimi robi to muszą być dobre ;)

Bez oceny.

Edytowane przez sviety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z innej beczki. Mam już widelczyk Bergeon 6767-F do zdejmowania pasków, szczypczyki Bergeon 7825 do zdejmowania bransolet. Teraz szukam uniwersalnego zestawu wkrętaków do zmniejszania bransolet. Takiego, który będzie pasował do śrubek rolexowych, omegowych i wszystkich innych. Co polecacie? 
I gdzie to najlepiej zamówić?
Mariusz nie oszczędzaj na wkretakach.
Ja mam Beco i jest ok. Wszystkie poprzednie tanie wkrętaki zaniosłem do pracy i służą do prac przy elektronice w labie. Używam do bransolet 1,2 ; 1,4 ; 1,5 i 1,6.
Pomyśl o koszcie jednego porysowanego ogniwa, które będziesz musiał wymienić, bo nie wytrzymasz z porysowanym.

Edycja Wkrętaki Boley

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie powyższe g… warte jeżeli chodzi o bransolety. Życzę powodzenia w walce z klejem. Ogólnie to do Oyster i Jubilee są potrzebne różne końcówki jak nie chcesz dojechać śrubek.
Do Jubilee potrzebna jest krótsza końcówka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy śrubokręt do Oysterów od kopert 39/40/41/42 mm to ten od... Panerai, który jest w zestawie do Luminorów. Produkuje go Bergeron, więc i u nich powinien być w ofercie. Grot jest tępy (jak po lewej na zdjęciu). Nie da się nim zrobić kuku śrubom. 

 

 

C98CB4FB-C001-4EC2-8A13-60D551D2FC13.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mario1971 napisał(-a):

Z innej beczki. Mam już widelczyk Bergeon 6767-F do zdejmowania pasków, szczypczyki Bergeon 7825 do zdejmowania bransolet. Teraz szukam uniwersalnego zestawu wkrętaków do zmniejszania bransolet. Takiego, który będzie pasował do śrubek rolexowych, omegowych i wszystkich innych. Co polecacie? 

I gdzie to najlepiej zamówić?


mam i działa świetnie https://allegro.pl/oferta/wkretak-srubokret-precyzyjny-beco-plaski-0-8-mm-9118097034


Lubię divery, nie lubię chronografów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 hours ago, mario1971 said:

Bergeon 7825

Jak Ci się używa tych szczypiec do bransolety? Bo czytałem bardzo zróżnicowane opinie w necie, jedni piszą że super, inni że pomyłka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, memento mori napisał(-a):

Najlepszy śrubokręt do Oysterów od kopert 39/40/41/42 mm to ten od... Panerai, który jest w zestawie do Luminorów. Produkuje go Bergeron, więc i u nich powinien być w ofercie. Grot jest tępy (jak po lewej na zdjęciu). Nie da się nim zrobić kuku śrubom. 

 

 

C98CB4FB-C001-4EC2-8A13-60D551D2FC13.jpeg

 

Otóż to, klucz do sukcesu to wkrętak tzw. T-shape czyli taki jak masz w Panerai w każdym pudle


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, logann napisał(-a):

Jak Ci się używa tych szczypiec do bransolety? Bo czytałem bardzo zróżnicowane opinie w necie, jedni piszą że super, inni że pomyłka.

Bransoletę do Snoopiego założyłem w chwilę. Przesuwanie teleskopu na zapięciu od Rolexa trwa 2 sekundy. Jestem bardzo zadowolony. 

A wracając do wkrętaków, dziękuję za kolejne opinie. Znalazłem taki oto zestaw Bergeona. Jak myślicie, ogarnie najróżniejsze bransolety Rolexa a także innych marek? https://www.cousinsuk.com/product/bergeon-screwdriver-sets-rotating-stands?code=S1505

s1505_cymk.jpg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 hours ago, Boogie said:

jest cały czas w ofercie

Ale mi chodziło o zwykła stalowa oyster bransoletę BEZ two tone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ZlyNY
3 godziny temu, mario1971 napisał(-a):

Bransoletę do Snoopiego założyłem w chwilę. Przesuwanie teleskopu na zapięciu od Rolexa trwa 2 sekundy. Jestem bardzo zadowolony. 

A wracając do wkrętaków, dziękuję za kolejne opinie. Znalazłem taki oto zestaw Bergeona. Jak myślicie, ogarnie najróżniejsze bransolety Rolexa a także innych marek? https://www.cousinsuk.com/product/bergeon-screwdriver-sets-rotating-stands?code=S1505

s1505_cymk.jpg

Z pewnością . U mnie w pracy zegarmistrze używają takich do zegarków wszystkich serwisowanych u nas marek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, mario1971 napisał(-a):

Bransoletę do Snoopiego założyłem w chwilę. Przesuwanie teleskopu na zapięciu od Rolexa trwa 2 sekundy. Jestem bardzo zadowolony. 

A wracając do wkrętaków, dziękuję za kolejne opinie. Znalazłem taki oto zestaw Bergeona. Jak myślicie, ogarnie najróżniejsze bransolety Rolexa a także innych marek? https://www.cousinsuk.com/product/bergeon-screwdriver-sets-rotating-stands?code=S1505

s1505_cymk.jpg

Też myślę, że zestaw jest odpowiedni. Na alle jest chyba ten sam (nr 5970) https://allegro.pl/oferta/wkretaki-zegarmistrzowskie-precyzyjne-bergeon-9546718130

 

Mój majster ma 6899 z szerszymi główkami pod palec wskazujący, przez co pewnie jest lepsza stabilizacja... no ale cena już znacznie wyższa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainsprowany dyskusją o wkrętakach do bransolet przeszukałem troche net i zamówiłem na ebay.

Horofix T-Blade Screwdriver Set For Rolex Watch Bracelet Professional Watchmaker

 

image.png.efe9c3790cc34af0ce22957aff426983.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A takie sobie tam na spotkaniu zarządu wczoraj fotki pstrykałem...😉

20230323_101606.thumb.jpg.b4b75cd4d76fb4da1a54dae7db6fe251.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A takie sobie tam na spotkaniu zarządu wczoraj fotki pstrykałem...
20230323_101606.thumb.jpg.b4b75cd4d76fb4da1a54dae7db6fe251.jpg

Z gładkim bezelem chyba można coś zamówić, ale nie wiem czy na razie tylko two tone
Dokładnie ten jeden.

Jak chcesz mieć DD na 50-tkę, to chyba tylko wtórny. Czas oczekiwania długi, w Polsce dostałem info, że raczej ciężko będzie nawet się zapisać w tym roku No chyba, że to ma być zapis do 50 urodzin, to spoko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.