Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Jan napisał(-a):

 

 

10 godzin temu, beniowski napisał(-a):

 

Przy okazji: Wei nakręcony jak zawsze, jakby wypalił tonę zioła przed nagraniem seansu. Liczba emejzingów jak zwykle emejzingowa.

 

Trudno nie zauważyć jego sympatii do marki. 😉 Rozmawiałem dziś z nim na IG i póki co z nowości kupił nowego... Black Baya 54 na bransolecie. 🙂

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, KrysH napisał(-a):

Jedna z najpiękniejszych referencji Daytony! 

Dzięki! Jest bardzo uniwersalny.

 

Niestety już nie uda mi się dokupić John Mayer do pary, przynajmniej z salonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minutes ago, Christo said:

A ja jako znany miłośnik dziadkowych zegarków uważam, że 1908 jest jednym z najładniejszych Rolexów ever! Razem z Pepsi i z DD.

popieram tez mi się bardzo podoba tylko cenowo to już jest liga ALS więc miałbym osobiście chyba lekki problem z zakupem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, KrysH napisał(-a):

popieram tez mi się bardzo podoba tylko cenowo to już jest liga ALS więc miałbym osobiście chyba lekki problem z zakupem 

Całe szczęście nie mam takich dylematów, ale dysponując takom budżetem myślałbym podobnie jak Ty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, memento mori napisał(-a):

Rozmawiałem dziś z nim na IG i póki co z nowości kupił nowego... Black Baya Burgundy na bransolecie. 🙂

 

254.jpg

 

😂

 

A w filmie o Tudorze mówił że kupuje 54 kłamczuszek :))


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Jan napisał(-a):

 

254.jpg

 

😂

 

A w filmie o Tudorze mówił że kupuje 54 kłamczuszek :))

 

Wyedytowałem. Prawdę mówił. Mialem 54 na myśli ofkorz, ale słownik już się nauczył, że po Black Bay wrzuca mi Burgundy. 😀 

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Krakus1 napisał(-a):

Z nowości ja bym tego zamówił 😍 

 

Screenshot_2023-03-27-21-19-46-23_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg

 

Mam wrażenie, że tu dużo robi dobre zdjęcie, a raczej render tego modelu.

W  poprzedniej referencji ceramicznej była już taka wersja, tylko na branzolecie oyster, i nie spotkała sie z dużym popytem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, memento mori napisał(-a):

 

 

Trudno nie zauważyć jego sympatii do marki. 😉 Rozmawiałem dziś z nim na IG i póki co z nowości kupił nowego... Black Baya 54 na bransolecie. 🙂

Ale on praktycznie zawsze co się wypowiada, także odnośnie innych marek, to wszystko jest amazing, awesome, breathtaking czy mesmerizing. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, beniowski napisał(-a):

Ale on praktycznie zawsze co się wypowiada, także odnośnie innych marek, to wszystko jest amazing, awesome, breathtaking czy mesmerizing. 


Bo ten koleś reklamuje te produkty, jakiś lifestylowy magazyn prowadzi czy coś podobnego. Pewnie reklamy dostaje etc.

 

Kiedys człowiekowi wystarczył jeden Rolex na całe życie, teraz musisz mieć kilka, bo nowe uszy dali. 🤣

Edytowane przez tbn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, gość jest po prostu sprzedawcą, bo Revolution tak jak większość pozostałych dużych mediów zegarkowych ma na swoich stronach po prostu sklepy z zegarkami, czy robią kolaboracje z markami jak Fratello, Hodinkee etc. Jeżeli coś sprzedajesz to z pewnością tego nie krytykujesz, a najlepiej reklamujesz. Problem z tym gościem jest taki, że nie ma wyczucia i umiaru. Innym ta reklama wychodzi bardziej subtelnie, udają niezależność, czasem coś delikatnie skrytykują, a Wei Koh ma styl handlarza z placu używanych aut z reichu.

 

To jest taki człowiek, że jak powiecie że macie kurczaka, to on będzie miał przy sobie akurat zestaw do pieczenia kurczaków.

 

 


1dFQTya.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, beniowski napisał(-a):

Ale on praktycznie zawsze co się wypowiada, także odnośnie innych marek, to wszystko jest amazing, awesome, breathtaking czy mesmerizing. 

 

Nie wiem jak sponsorzy mogą mu za takie coś płacić. Dla mnie wiarygodność "zero".


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, pisar napisał(-a):

 

Nie wiem jak sponsorzy mogą mu za takie coś płacić. Dla mnie wiarygodność "zero".

W dzisiejszych czasach płaci się od liczby odsłon, a czy opinie są mądre to drugorzędne znaczenie, byłeby nazwy firmy nie przekręcał 😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie u Wei’a razi ten rozdźwięk pomiędzy tym jak on błaznuje w filmikach a treściami w Revolution. Mam prenumeratę od kilku lat i co kwartał dostaję ponad 300 stron ciekawych tekstów, w tym samego Wei’a. 
 

Swoją drogą, powinienem się spotkać niedługo z gośćmi z włoskiej edycji GQ z sekcji modowej i zegarkowej, więc podpytam ile w tym lokowania brandów a ile prawdziwych recenzji. Choć spodziewam się tego pierwszego.

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co człowiek to opinia...To ja Wam dorzucę coś, od kogoś kto nie lubi Rolexa.

Generalnie dla mnie większość rzeczy bardzo na plus!

1. Zakończenie Milgaussa...no wreszcie jeden brzydki zegarek od Rolexa mniej! Imho strzał w 10. Gdyby jeszcze AirKinga się pozbyć, to Rolex miałby sumarycznie dużo ładniejsze zegarki :P

2. Zastąpienie Cellini przez 1908! Śliczny jest. Jak na mój gust może z PP Calatravą nie powalczy ale z VC Fiftysix albo Patrimony pewnie tak. W każdym razie brałbym...gdybym miał do czego nosić 😉

3. Daytona...no wreszcie coś, co Zenith miał od razu...czyli przeszklony dekiel :)

 

4. YM - fajny. Kupiłbym. Jedyna obawa to czy 42mm nie jest nieco za duże. Ale generalnie wygląda na fajny i bardzo uniwersalny zegarek.

5. GMT ...no niestety zegarki, które były ładne udało się 'wzbogacić' o niegustowne modele na nowobogackich

6. Explorer...ten zegarek jest nijaki jak zawsze. Chyba, nikt kto ma możliwość nabycia innego Rolexa, z własnej woli go nie wybierze 😕

7. Sky-dweller - kolorowe tarcze trochę odejmują mu brzydoty :) A raczej nieco odciągają wzrok od designu, który chyba był tworzony na zasadzie losowania elementów, które mają trafić na tarczę (no ale przynajmniej losowanie się lepiej ułożyło niż w AirKing :D )

 

Tak czy inaczej...kupiłbym YM i 1908. I to mocno zmienia już moje postrzeganie Rolexa.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, beniowski napisał(-a):

Mnie u Wei’a razi ten rozdźwięk pomiędzy tym jak on błaznuje w filmikach a treściami w Revolution.

 

albo w the Rake. Tak czy siak Wei ma pasje i wiedze, tego mu się nie da odmówić. To że wszystko jest "dude amazing" to fakt i wynika troche z jego stylu, troche ze sprzedazy reklam a troche chyba z tego ze on faktycznie się jara zegarkami. 


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, pdb napisał(-a):

Co człowiek to opinia...To ja Wam dorzucę coś, od kogoś kto nie lubi Rolexa.

Generalnie dla mnie większość rzeczy bardzo na plus!

1. Zakończenie Milgaussa...no wreszcie jeden brzydki zegarek od Rolexa mniej! Imho strzał w 10. Gdyby jeszcze AirKinga się pozbyć, to Rolex miałby sumarycznie dużo ładniejsze zegarki :P

2. Zastąpienie Cellini przez 1908! Śliczny jest. Jak na mój gust może z PP Calatravą nie powalczy ale z VC Fiftysix albo Patrimony pewnie tak. W każdym razie brałbym...gdybym miał do czego nosić 😉

3. Daytona...no wreszcie coś, co Zenith miał od razu...czyli przeszklony dekiel :)

 

4. YM - fajny. Kupiłbym. Jedyna obawa to czy 42mm nie jest nieco za duże. Ale generalnie wygląda na fajny i bardzo uniwersalny zegarek.

5. GMT ...no niestety zegarki, które były ładne udało się 'wzbogacić' o niegustowne modele na nowobogackich

6. Explorer...ten zegarek jest nijaki jak zawsze. Chyba, nikt kto ma możliwość nabycia innego Rolexa, z własnej woli go nie wybierze 😕

7. Sky-dweller - kolorowe tarcze trochę odejmują mu brzydoty :) A raczej nieco odciągają wzrok od designu, który chyba był tworzony na zasadzie losowania elementów, które mają trafić na tarczę (no ale przynajmniej losowanie się lepiej ułożyło niż w AirKing :D )

 

Tak czy inaczej...kupiłbym YM i 1908. I to mocno zmienia już moje postrzeganie Rolexa.

 

Z większością punktów się zgadzam, za wyjątkiem 3 i 7.  Sky-Dweller na żywo sporo zyskuje, a przeszklony dekiel do DNA Daytony po prostu nie pasuje. O tym czy 1908 będzie mógł konkurować z Calatravą, przekonamy się za jakiś czas, jak już parę osób je odbierze i porówna z Patkiem. Gdybym nie miał Lange, brałbym 1908 jako pierwszy wybór z tegorocznych wypustów.   


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z większością punktów się zgadzam, za wyjątkiem 3 i 7.  Sky-Dweller na żywo sporo zyskuje, a przeszklony dekiel do DNA Daytony po prostu nie pasuje. O tym czy 1908 będzie mógł konkurować z Calatravą, przekonamy się za jakiś czas, jak już parę osób je odbierze i porówna z Patkiem. Gdybym nie miał Lange, brałbym 1908 jako pierwszy wybór z tegorocznych wypustów.   

Zwracam honor za tego 1908. Pooglądałem go trochę dzisiaj i nie powstydziłbym się w kolekcji, aczkolwiek mój target teraz, to zegarki, które mogę nosić cały dzień na różne okazje, a nie czekać na okazję, żeby ubrać zegarek

Z resztą punktów chyba też się zgadzam, Milgauss był mi obojętny, OP może byc, ale jak mam wybór, to też bym go nie kupił, chyba, że jako 10 Rolex w kolekcji.

SkyDweller mi się bardzi podoba, a komplikację z obrotowym bezelem uważam za bardzo udaną

Może i w DNA Daytony nie ma przeszklonego bezelu, ale brakowało mi właśnie odsłoniętego mechanizmu w tych zegarkach (przyzwyczaiłem się po porzednich zegarkach)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, I_love_britney napisał(-a):

Panowie - z przeszkleniem uwaga - bo tylko platyna ma takowe.

Reszta metali(ss i gold) bez zmian w deklu - zakryty.

Za 30 lat wersje stalowe też dorobią się szkła na plecach 😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, I_love_britney napisał(-a):

Panowie - z przeszkleniem uwaga - bo tylko platyna ma takowe.

Reszta metali(ss i gold) bez zmian w deklu - zakryty.

No ale czy jest co pod tym przeszklonym deklem podziwiać? Za takie pieniądze to chyba lepiej by było mieć, jak dawnej, pełny dekiel i przynajmniej snuć marzenia jakie to cudo może on skrywać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, to nawet takie cuda dobrze się ogląda tylko na dużym monitorze. Bo na żywca nie robi to na mnie w tej chwili najmniejszego wrażenia. No, może małe robi.   

b137a56cff7732aad512d8f70dacc59b.jpg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No ale czy jest co pod tym przeszklonym deklem podziwiać? Za takie pieniądze to chyba lepiej by było mieć, jak dawnej, pełny dekiel i przynajmniej snuć marzenia jakie to cudo może on skrywać. 

Jak to nie ma ? Mechanizm ładny, rotor też. Wiadomo, że to nie jest arcydzieło i nie jest ręcznie zdobiony czy grawerowany we wzorki, ale wystarczający, żeby cieszył oczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, a_team napisał(-a):


Jak to nie ma ? Mechanizm ładny, rotor też. Wiadomo, że to nie jest arcydzieło i nie jest ręcznie zdobiony czy grawerowany we wzorki, ale wystarczający, żeby cieszył oczy emoji6.png

Poprzednia wersja kosztowała bodajże 75 tysięcy euro (przymierzałem w Paryżu w 2017 roku). I chcesz powiedzieć że za takie pieniądze naprawdę jest co podziwiać? Mówię o aspektach wizualnych, nie roboczych. Ja bym wolał żeby zostawili pełny dekiel.

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym ruchu i tych premierach bym bardziej upatrywal odchodzenia od totalnego konserwaryzmu.

Dali fazowania na YM42 plus material tytanowy,

Dali przeszklone dekle,

A i jakieś szalone tarcze weszly do gry(ta na turkusie).

Widac, ze sledza rynek, bo z powrotem wiekszy EXP - co mnie nieslychanie cieszy;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.