Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

A ile z tych czterech na które się zapisałeś już odebrałeś?

Jeszcze nie odebrałem. 2 z grudnia, 1 z początku marca i 1 z wczoraj zapis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Evo1 napisał(-a):

 

Czyli wydane ~300-600k PLN nie uprawnia mnie jeszcze do zakupu zegarka za 75k? :) 

 

Uwzględniając fakt, że osób, które wydały np. min. 1 mln na Rolki i 1 mln na biżuterię jest pewnie co najmniej kilkanaście razy więcej niż przychodzących Dayton to na to wygląda.

Ja już widywałem vintygowe Daytony, DD/SD z diamentami, platyny ice blue, Rainbow itp. na ręku klientów przychodzących zapisać się na nowości. Nie sprawiali wrażenia, że są w salonie pierwszy raz i jest to ich jedyny zegarek. 😉 Jak to się zestawi z 5 szt. w stali jaka przychodzi do podziału to szanse są dość daleko po przecinku za zerem. Ponadto cała kilkuletnia kolejka na dotychczasową referencję przepisała się na nową. 

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Bronzo
4 minuty temu, memento mori napisał(-a):

Ponadto cała kilkuletnia kolejka na dotychczasową referencję przepisała się na nową. 

 

Może ich wszystkich wywalili ze starej referencji i cała zabawa zaczyna się na nowo? 😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze nie zapominajmy o świeżych "miłośnikach" zegarków z show biznesu, którzy też nakręcają te tabuny, świecąc zegarkami na ściankach i w teledyskach.

 

Pamiętam jak Rafał Pacześ w jakimś wywiadzie zapytany czy przez to, że stał się bardzo majętny dużo wydaje na zachcianki. Odpowiedział dosłownie, że "kocham auta i tam mogę wydać sporo, ale jak to mówię w moich skeczach "mi to by nigdy nie odje...o" więc nie noszę bardzo drogich ubrań czy zegarków" wtedy miał zegarek Armani". Ostatnio widziałem go na występie z Submarinerem. 🙂

 

 

D2F4A0B1-4D01-47C9-8142-140F4256AA84.jpeg

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, memento mori napisał(-a):

No i jeszcze nie zapominajmy o świeżych "miłośnikach" zegarków z show biznesu, którzy też nakręcają te tabuny, świecąc zegarkami na ściankach i w teledyskach.

Akurat ten średni aktor, to raczej miłośnik marki. Już od paru lat bryluje na ściankach z Submarinerem na ręku. Teraz zrobił lekki upgrade, choć ma również AP RO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fabijański o tym Subie sam wspominał kiedyś, że to taki głupi zbytek jednorazowy ponieważ chciał upamiętnić jakiś ważny moment w zyciu/rolę. Przekaz był taki, że to nie dla lansu i szpanu tylko nagroda dla siebie. Zdecydowanie nie brzmiało to jak słowa miłośnika zegarków. 😉

 

Jeśli noszących daną markę/model podzielimy na miłośników i tych kupujących dla lansu, to w przypadku Rolexa w porównaniu do innych marek miłośników będzie bardzo bardzo mało. Jakoś bardziej uwierzę w miłośnika typu Daniel Craig, który pomimo umowy z Omegą prywatnie nosi Daytonę i GMT vintage zamiast ceramicznej Daytony niż tym w/w rodakom. Tomasz Kamel czy Marcin Prokop jakoś nie opowiadają "przypadkiem" szmatlawcom i social mediach o Daytonie czy Aquanacie, które noszą.

 

Moim zdaniem najwięcej miłośników jest wśród właścicieli Panerai, jak nie zdecydowana większość. Jest to też najfajniejsza społeczność zegarkowa.

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę po postach, że patologia W.Kruk ewoluuje i wznosi się na nieznany mi poziom. Dobrze, że już duuużo wcześniej zacząłem bojkotować tę firmę, do czego zachęcam. 


Lubię divery, nie lubię chronografów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam i nie wierzę. Płaszcze zamawia się w salonach a nie u szatniarza…Poza tym kto Wam każe chodzić w płaszczu, jest tyle fajnych kurtek.🥱

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, memento mori napisał(-a):

Fabijański o tym Subie sam wspominał kiedyś, że to taki głupi zbytek jednorazowy ponieważ chciał upamiętnić jakiś ważny moment w zyciu/rolę. Przekaz był taki, że to nie dla lansu i szpanu tylko nagroda dla siebie. Zdecydowanie nie brzmiało to jak słowa miłośnika zegarków. 😉

 

Jeśli noszących daną markę/model podzielimy na miłośników i tych kupujących dla lansu, to w przypadku Rolexa w porównaniu do innych marek miłośników będzie bardzo bardzo mało. Jakoś bardziej uwierzę w miłośnika typu Daniel Craig, który pomimo umowy z Omegą prywatnie nosi Daytonę i GMT vintage zamiast ceramicznej Daytony niż tym w/w rodakom. Tomasz Kamel czy Marcin Prokop jakoś nie opowiadają "przypadkiem" szmatlawcom i social mediach o Daytonie czy Aquanacie, które noszą.

 

Moim zdaniem najwięcej miłośników jest wśród właścicieli Panerai, jak nie zdecydowana większość. Jest to też najfajniejsza społeczność zegarkowa.

 

Może Kruk do pytań jakie masz zegarki powinien dorzucić "co osiągnąłeś, że mielibyśmy ci sprzedać tego Roleksa? co chcesz upamiętnić?". 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkąd istnieje zamieszanie z zapisami w ostatnich latach to chyba pierwszy raz ktoś wspomniał o pytaniu "jakie masz zegarki i gdzie kupione". Myślę, że to była akurat inwencja twórcza tego konkretnego pracownika salonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, desmo said:

Płaszcze zamawia się w salonach a nie u szatniarza…

 

Płaszcze to się ja przed krukiem gdy coś chcę zamówić z nowości 😭

Edytowane przez logann

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odkąd istnieje zamieszanie z zapisami w ostatnich latach to chyba pierwszy raz ktoś wspomniał o pytaniu "jakie masz zegarki i gdzie kupione". Myślę, że to była akurat inwencja twórcza tego konkretnego pracownika salonu.

Nie była - mnie też pytali co mam, ale nie drążyli tematu a i o numery seryjne nie prosili. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odkąd istnieje zamieszanie z zapisami w ostatnich latach to chyba pierwszy raz ktoś wspomniał o pytaniu "jakie masz zegarki i gdzie kupione". Myślę, że to była akurat inwencja twórcza tego konkretnego pracownika salonu.

Też tak uważam. Nigdy się z czymś takim nie spotkałem.

Nie była - mnie też pytali co mam, ale nie drążyli tematu a i o numery seryjne nie prosili. default_wink.png

W tym samym salonie, czy w innym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Meandry kolejkowania i priorytetowania zamówień w Kruku są niewiadome, ale pewne jest jedno - zostawienie dużo siana nie zaszkodzi, a i podwawelska może pomóc albo inne sposoby wdawania się w łaski.


W tym samym salonie, czy w innym?

Czyli którym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, machlo napisał(-a):

a i podwawelska może pomóc albo inne sposoby wdawania się w łaski. emoji14.png

jadę w sobotę , sam urok osobisty nie wystarczy ? 😁

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie była - mnie też pytali co mam, ale nie drążyli tematu a i o numery seryjne nie prosili. default_wink.png

W Katowicach w Silesii kultura, nigdy nie pytali ile mam zegarków, jakie, jakijs firmy, co robię, czy znam Piaska albo czy mam paszport Polsatu. Zawsze rozmowa kulturalna, fakt, że listy zamknięte, ale to nie od nich zależne, więc nie ma co się na pracownikach wyżywać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, gszydlowsky napisał(-a):

jadę w sobotę , sam urok osobisty nie wystarczy ? 😁

 

W sobotę to już nic nie wystarczy. Zamkną wszystkie listy do tego czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, a_team napisał(-a):


W Katowicach w Silesii kultura, nigdy nie pytali ile mam zegarków, jakie, jakies firmy, co robię, czy znam Piaska albo czy mam paszport Polsatu. Zawsze rozmowa kulturalna, fakt, że listy zamknięte, ale to niech od nich zależne, więc nie ma co się na pracownikach wyżywać ? emoji6.png

 

Bo tu nie leży główny problem w pracownikach zwykle, choć bywają jednostki niesympatyczne.
Taki mają korpo klimat i poziom obsługi klienta, etykę biznesu, itd. - ich polityka zapisów/sprzedaży nie szanuje klientów i to jest fakt.
Nie ma przejrzystości, nie ma równych praw kolejkowania, itd.
A wielu fileperów włączając w to jednostki udzielające się w tym wątku zapisze pół rodziny i tak dostanie daytonę albo snoopiego kiedyś, a potem coś tam flipnie. Kolejny fakt ukrywany pod płaszczykiem hobby. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątek powinien zmienić nazwę na "klub miłośników płaszczy", bo dużo tu ostatnio o płaszczach, płaszczykach i płaszczeniu :D wrzucił bym zdjęcie jakiegoś rolka, ale niestety nie mam (ani rolka, ani zdjęcia)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, machlo napisał(-a):

 

Bo tu nie leży główny problem w pracownikach zwykle, choć bywają jednostki niesympatyczne.
Taki mają korpo klimat i poziom obsługi klienta, etykę biznesu, itd. - ich polityka zapisów/sprzedaży nie szanuje klientów i to jest fakt.
Nie ma przejrzystości, nie ma równych praw kolejkowania, itd.
A wielu fileperów włączając w to jednostki udzielające się w tym wątku zapisze pół rodziny i tak dostanie daytonę albo snoopiego kiedyś, a potem coś tam flipnie. Kolejny fakt ukrywany pod płaszczykiem hobby. :)

Może jakiś kolega z dostępem do „ maili Dworczyka” wrzuciłby jakiś wątek zegarkowy. Mogłoby być ciekawie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie wszystkie utyskiwania od poniedziałku, powinny być prowadzone w specjalnie założonym do tego wątku rolexowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, sanik napisał(-a):

W sumie wszystkie utyskiwania od poniedziałku, powinny być prowadzone w specjalnie założonym do tego wątku rolexowym.

 

Wręcz przeciwnie, tamten powinien być połączony. Jak się odrzuci dyskusje o kolejkach i Kruku, to zostaje parę zdjęć nadgarsktowych tych samych zegarków tych samych osób. 🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, facecik napisał(-a):

W sobotę to już nic nie wystarczy. Zamkną wszystkie listy do tego czasu.

Wybrałem nudny zegarek z małym potencjałem inwestycyjnym wiec liczę że jednak się uda 😆 

 

btw może ktoś polecić jakąś poznańską burgerownie ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, tbn napisał(-a):

 

Wręcz przeciwnie, tamten powinien być połączony. Jak się odrzuci dyskusje o kolejkach i Kruku, to zostaje parę zdjęć nadgarsktowych tych samych zegarków tych samych osób. 🤣

😆 Plusior.

4 minuty temu, gszydlowsky napisał(-a):

Wybrałem nudny zegarek z małym potencjałem inwestycyjnym wiec liczę że jednak się uda 😆 

Szczerze życzę powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.