Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Czy któryś z bardziej biegłych w vintage Rolexach kolegów mógłby pomóc w identyfikacji tego Suba?Mi wychodzi ,że to 5513 Maxi dial MKIII. Ale szczerze mówiąc to tylko pobieżna ocena . 

post-23173-0-17773900-1331575153-4.jpg

Edytowane przez y60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Bartek79 napisał(-a):

 

Gratuluję zakupu. U mnie dziś też Hulk.

Y60 - wyślij na PW lepsze zdjęcia (tarcza serwisowa zapewne jest).

 

 

 

Jakoś w tygodniu postaram się zrobić.. To zdjęcie  sprzed kilku lat.Sub nie jest mój. Tarcza prawdopodobnie ,tak jak piszesz ,bo na nadrukach indeksów nie widać śladów trytu.. Ale ten serwis musiał mieć miejsce ponad 18 lat temu. Potem miał tylko przegląd u Pana Bronowskiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, MasterMind napisał(-a):

13-1.jpg

 

Jakieś już przemyślenia co do obcowania z legendą? ;) Warte obecnych pieniędzy? Ja niestety jestem zbyt praktyczny i za mało romantyczny chyba na pięciocyfrowe w obecnych cenach. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, tbn napisał(-a):

 

Jakieś już przemyślenia co do obcowania z legendą? ;) Warte obecnych pieniędzy? Ja niestety jestem zbyt praktyczny i za mało romantyczny chyba na pięciocyfrowe w obecnych cenach. :)

Za pięć lat będziesz mówił inaczej. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja 5 lat temu mówiłem inaczej, a teraz w życiu bym nowego Pepsi nie oddał za tego blaszaka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Za pięć lat będziesz mówił inaczej. 

 

Możliwe. Może niepotrzebnie próbuję racjonalizować nieracjonalny z definicji zakup. Ostatnio rozważałem kupno 16610, zamiast 14060M, który łazi za mną jakiś czas, uzasadniając samemu sobie, że więcej zegarka się dostaje. 🤣 Z drugiej strony, jako były posiadacz Suba 41mm, uważam, że odkładając estetykę czy popularność na bok, ten nowy jest perfekcyjnym codziennym zegarkiem. Najlepszym jaki miałem na ręku. Problemy, problemy... ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba modele mają swoje wady i zalety i nie jestem w stanie jednoznacznie stwierdzić, że jeden jest lepszy od drugiego. To znaczy, technicznie na pewno lepsza jest ceramika (lepszy mechanizm, solidniejsza bransoleta z lepszym zapięciem i bezel, który się nie rysuje). Jednakże to tak jakby porównać stare kultowe auto, do najnowszej naszpikowanej technologią edycji. Stare nie ma tak dobrego silnika i tak nowoczesnego wyposażenia, ale jest pewnie mniej nadmuchane, bardziej "autentyczne" i kultowe niż najnowsza odsłona - i w tym przypadku "lepsze" nie zawsze oznacza przewagę techniczną. Podobnie mam z butami. Najbardziej podobają mi się kultowe Air Jordany 1, mimo że kolejne wersje mają kurde jakąś kosmiczną technologię w podeszwach i pewnie lepiej się w nich gra w kosza :P

 

Inna sprawa, że np. nigdy nie trafiały do mnie ubolewania nad jakością starszych roleksowych bransolet vs najnowszych superoysterów/jubilee. Zgadza się, starsze mają blaszane zapięcia i lżejsze ogniwa, ale bransoletę zawsze mam ciasno dopasowaną i po założeniu na nadgarstek nigdy nie miałem wrażenia, że noszę coś o jakości zbliżonej do Seiko 5 - tym bardziej, że roleksowy "blaszak" to nie jest byle bransoleta z puszek po cocacoli i nawet to nieszczęsne zapięcie pracuje z bardzo przyjemnym kliknięciem. Inna sprawa, że lżej=wygodniej. 

 

Co do tego egzemplarza, z początku żałowałem trochę, że jest na oysterze, a nie na jubilee (głównie dlatego, że oryginalne jubilee do GMT kosztuje około 6k i bólem będzie dokupić), ale dosyć szybko się przyzwyczaiłem. Myślę, że zaletą starszego oystera, poza lżejszą konstrukcją, jest satyna na całości (środkowe ogniwa nie są polerowane, jak w nowszej referencji, co jest dla mnie plusem).

 

Co do reszty zegarka - co tu dużo mówić, jest po prostu zgrabniejszy i idealnie leży na mojej ręce. Nowy GMT to przy nim czołg - jest wizualnie większy, cięższy i solidniejszy - ale też bardziej błyszczący i "blingowy", co jest trochę paradoksem, bo staruszek może jest mniej solidny, ale za to wygląda bardziej tool-watchowo, surowo i vintage'owo przez ten aluminiowy bezel. Plusem jest także możliwość wymiany insertu. Mam trzy, mogę mieć trzy wersje GMT w jednej jak będę miał taki kaprys.

 

Z drugiej strony, gdyby mnie ktoś zmusił do wyboru, które GMT Pepsi jest najlepsze, to bez dwóch zdań wybrałbym ref. 1675 :P

 

PS: co do pytania, czy ten mój GMT ref. 16710 jest "warty swoich pieniędzy", powiem tak - tych zegarków nie opłaca się już kupować (jak większości Rolexów), ale nadal warto :D  

 

Rolex GMT-Master Reference 1675 "Full Set" — Wind Vintage

Edytowane przez MasterMind

ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MasterMind - Wadim, za rok, może trochę dłużej, ten 5-cyfrowy GMT będzie już tylko historią/wspomnieniem. Wiemy o tym obaj..., więc cieszmy się jego widokiem, póki jest z nami. 😆 

33 minuty temu, tbn napisał(-a):

 

Możliwe. Może niepotrzebnie próbuję racjonalizować nieracjonalny z definicji zakup. Ostatnio rozważałem kupno 16610, zamiast 14060M, który łazi za mną jakiś czas, uzasadniając samemu sobie, że więcej zegarka się dostaje. 🤣 Z drugiej strony, jako były posiadacz Suba 41mm, uważam, że odkładając estetykę czy popularność na bok, ten nowy jest perfekcyjnym codziennym zegarkiem. Najlepszym jaki miałem na ręku. Problemy, problemy... ;)

 

Każdy, a przynajmniej większość z nas miewa tego typu rozterki. Ja z nowego Suba już się wyleczyłem. Pozostaje mi iść drogą samuraja, po 5-cyfrowego, lub szukać 116610. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Każdy, a przynajmniej większość z nas miewa tego typu rozterki. Ja z nowego Suba już się wyleczyłem. Pozostaje mi iść drogą samuraja, po 5-cyfrowego, lub szukać 116610. 

 

Czemu poprzednia? W 41mm  trochę wizualnie "masa" zegarka mi przeszkadzała, przez tę bransoletę i wielką klamrę, mam dość nieduży nadgarstek. Więcej osób tutaj miało chyba podobne odczucia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, tbn napisał(-a):

 

Czemu poprzednia? W 41mm  trochę wizualnie "masa" zegarka mi przeszkadzała, przez tę bransoletę i wielką klamrę, mam dość nieduży nadgarstek. Więcej osób tutaj miało chyba podobne odczucia.

Jeszcze w 2018 roku zapisywałem się na Hulka. W międzyczasie wycofano go z produkcji, zastępując Starbucksem. Ten ostatni niestety nie sprostał moim oczekiwaniom. Chyba już czas, by spełnić swoje marzenia. 

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, myślałem przez chwilę, że rozważasz starszą ceramikę jako alternatywę dla 16610, co nie miało sensu. Hulk to co innego, fajny zegar, chociaż Kermit też były ciekawą opcją. Na żywo ten drugi robi świetne wrażenie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Bronzo

Mój 16610 nadal dostępny :) nawet z ceną do negocjacji ;) 

Co do 16710 GMT też wybrałbym właśnie tę referencję vs nowe Pepsi (które też mi się bardzo podoba), ale uroku 5-cyfrowych referencji nie da się dostać w nowych modelach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mario1971 napisał(-a):

@MasterMind - Wadim, za rok, może trochę dłużej, ten 5-cyfrowy GMT będzie już tylko historią/wspomnieniem. Wiemy o tym obaj..., więc cieszmy się jego widokiem, póki jest z nami. 😆 

 

:D

 

Jak wklejasz zdjęcia swojego Pepsi to nie powiem, "trawa jest zawsze bardziej zielona po drugiej stronie płotu" :D Najbardziej obawiam się scenariusza, gdzie sprzedam 16710, kupię ceramikę i okaże się, że to nadal nie jest to... wtedy chyba albo ten ref. 1675 pozostaje albo wreszcie Day-Date, bo innych opcji "zegarkowego spełnienia" dla siebie póki co nie widzę.


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Bartek79 napisał(-a):

 

Gratuluję zakupu. U mnie dziś też Hulk.

Y60 - wyślij na PW lepsze zdjęcia (tarcza serwisowa zapewne jest).

 

IMG-5214.jpg

 

Właśnie dlatego Hulk zawsze lepszy niż Cermit…tak jak Mojito z Le Bodeguita lepsze niż kawa ze „Starbaksa”😎🤔

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, MasterMind napisał(-a):

 

:D

 

Jak wklejasz zdjęcia swojego Pepsi to nie powiem, "trawa jest zawsze bardziej zielona po drugiej stronie płotu" :D Najbardziej obawiam się scenariusza, gdzie sprzedam 16710, kupię ceramikę i okaże się, że to nadal nie jest to... wtedy chyba albo ten ref. 1675 pozostaje albo wreszcie Day-Date, bo innych opcji "zegarkowego spełnienia" dla siebie póki co nie widzę.

Ja już znalazłem swoje jednorożce. Może nie wszystkie, ale przynajmniej część z nich. 😬 Niestety głód co jakiś czas wraca, a to znaczy, że kolekcja nie jest jeszcze kompletna, że czegoś w niej brakuje. Lubię takie uczucie napięcia, kiedy układasz sobie w głowie puzzle z 1000 elementów - kolejne cele i wyzwania. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, mario1971 napisał(-a):

Każdy, a przynajmniej większość z nas miewa tego typu rozterki. Ja z nowego Suba już się wyleczyłem. Pozostaje mi iść drogą samuraja, po 5-cyfrowego, lub szukać 116610. 

Mariusz, a Ty dopiero co nie wracałeś do nowego Suba? To już trzecie podejście chyba było :)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Baniewski napisał(-a):

Mariusz, a Ty dopiero co nie wracałeś do nowego Suba? To już trzecie podejście chyba było :)  

Nowy to 126610, a ja pisałem o 116610 - poprzedniej, mniejszej referencji, zwanej przez niektórych kobrą. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, desmo napisał(-a):

Właśnie dlatego Hulk zawsze lepszy niż Cermit…tak jak Mojito z Le Bodeguita lepsze niż kawa ze „Starbaksa”😎🤔

Cos nie kumam Twojego toku rozumowania w tym przypadku... 😬 Z jednej strony starszy sub lepszy, bo bardziej spojny i proporcje ma bardziej zachowane a tu zachwalanie hulka, u ktorego juz efekt kobry Cie nie razi?? Przeciez to taka sama koperta i bransoleta co w subie 😳🤔

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, artme napisał(-a):

Cos nie kumam Twojego toku rozumowania w tym przypadku... 😬 Z jednej strony starszy sub lepszy, bo bardziej spojny i proporcje ma lepsze a tu zachwalanie hulka, u ktorego juz efekt kobry Cie nie razi a przeciez to taka sama koperta i bransoleta co w subie 😳🤔

Chyba nie załapałem...


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.