Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, mario1971 napisał(-a):

To jest 40mm?


Tak, to był 40mm , myśle jeszcze nad 37mm, ale nie miałem okazji przymierzyć.

 

Myślałem ze DJ41 będzie moim „Daily” zegarkiem, ale jest zbyt elegancki i muszę coś dokupić do normalnego latania.

 

Najśmieszniejsze jest to że DJ, miał być jedynym „droższym” zegarkiem w kolekcji, ale to jest jak narkotyk, kupiłeś jeden zegar i już ciągnie Cię do drugiego. 🤪

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, KrysH napisał(-a):

- 20pkt dla Mario za to pytanie. 🤪

 

@_Patryk_ Jeśli po normalnej cenie w AD to myślę ze brać - świetny model ale bądź świadom ze szybko straci swoją "nowość" - ten bezel z platyny jest piękny ale niestety rysuje się całkiem łatwo...

 

Jest jeszcze 37 mm, więc pytanie słuszne.. -200 pkt dla Ciebie. 😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to był 40mm , myśle jeszcze nad 37mm, ale nie miałem okazji przymierzyć.
 
Myślałem ze DJ41 będzie moim „Daily” zegarkiem, ale jest zbyt elegancki i muszę coś dokupić do normalnego latania.
 
Najśmieszniejsze jest to że DJ, miał być jedynym „droższym” zegarkiem w kolekcji, ale to jest jak narkotyk, kupiłeś jeden zegar i już ciągnie Cię do drugiego. 

Nawet nie mysl o 37mm. Mialem zamowiony w Kruku, przymierzylem. Damka, pomimo moich 16cm nadgarstka. Generalnie porazka.


bibbi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, memento mori said:

 

Jest jeszcze 37 mm, więc pytanie słuszne.. -200 pkt dla Ciebie. 😜

O cholera masz racje !!! Przyjmuje na klatę 😔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Burns napisał(-a):

Ale jaja, Sztuczna inteligencja, buduje już nawet portrety psychologiczne posiadaczy Rolexa na podstawie Rolexa 🤣

 

chat gpt3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minutes ago, Admof said:

 

chat gpt3.jpg

całkiem, całkiem

.Leonardo Dicaprio Kinda GIF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Brać, ale - jeśli jest wybór - niebieskiego default_smile.png
a2591a67633674169dbf7a68f3139118.jpg&key=9c97b6faf0de7f0c090305b9c6f55ef477fa96dd7c481f2c26e19e8cdda58433

Miałem okazję jakiś czas temu porównać te YM i dla mnie osobiście szary jest zdecydowanie ciekawszy. Przepiękny zegarek. Niestety trochę moje zauroczenie zostało stonowane przez opinie kolegów, którzy stwierdzili, że to jeden z najbardziej błyszczących Rolexów. Jednemu z nich na tyle to przeszkadzało, że szybko go sprzedał. Jest to jeden z nielicznych współczesnych modeli, którego nie widziałem poza światłem salonowym i sam chętnie go kiedyś obejrzę w świetle dziennym. Tak czy inaczej Ci Koledzy to osoby, które miały styczność z wieloma zegarkami i ich pierwsze komentarze na temat tego zegarka były zbieżne „strasznie się świeci z daleka”.
Jeżeli komuś to nie przeszkadza, to zegarek jest piękny. Ja osobiście się wstrzymuję do czasu spokojnej przymiarki poza salonem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję jakiś czas temu porównać te YM i dla mnie osobiście szary jest zdecydowanie ciekawszy. Przepiękny zegarek. Niestety trochę moje zauroczenie zostało stonowane przez opinie kolegów, którzy stwierdzili, że to jeden z najbardziej błyszczących Rolexów. Jednemu z nich na tyle to przeszkadzało, że szybko go sprzedał. Jest to jeden z nielicznych współczesnych modeli, którego nie widziałem poza światłem salonowym i sam chętnie go kiedyś obejrzę w świetle dziennym. Tak czy inaczej Ci Koledzy to osoby, które miały styczność z wieloma zegarkami i ich pierwsze komentarze na temat tego zegarka były zbieżne „strasznie się świeci z daleka”.
Jeżeli komuś to nie przeszkadza, to zegarek jest piękny. Ja osobiście się wstrzymuję do czasu spokojnej przymiarki poza salonem.

Dla mnie znowu niebieski ciekawszy, bardziej czytelny, z większym kontrastem i niesamowicie pięknym kolorem tarczy.
Rzeczywiście, to mocno świecący model - oprócz polerowanych ogniw bransolety, „świeci” bezel.
W niebieskiej wersji tarcza „tonuje”, w szarej powoduje, że swieci jeszcze bardziej.
Koperta za to - jedna z najwygodniejszych w Rolexach.

I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kontrolny pomiar czasu przy okazji zmiany daty. Wyszła całkiem fajna odchyłka, jak na pięć tygodni od zmiany czasu zimowego na letni. Co ciekawe, trzy tygodnie temu wychodziło mniej więcej tak samo, może wpływ na stabilizację miało to, że zegarek noszony był jako jedyny ?

Przy okazji: chyba trochę bezel nie centruje, też to widzicie czy tylko moje kaprawe oczka coś szwankują ?

IMG-20230501-WA0003.jpg

IMG-20230501-WA0004.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Krystian napisał(-a):


Miałem okazję jakiś czas temu porównać te YM i dla mnie osobiście szary jest zdecydowanie ciekawszy. Przepiękny zegarek. Niestety trochę moje zauroczenie zostało stonowane przez opinie kolegów, którzy stwierdzili, że to jeden z najbardziej błyszczących Rolexów. Jednemu z nich na tyle to przeszkadzało, że szybko go sprzedał. Jest to jeden z nielicznych współczesnych modeli, którego nie widziałem poza światłem salonowym i sam chętnie go kiedyś obejrzę w świetle dziennym. Tak czy inaczej Ci Koledzy to osoby, które miały styczność z wieloma zegarkami i ich pierwsze komentarze na temat tego zegarka były zbieżne „strasznie się świeci z daleka”.
Jeżeli komuś to nie przeszkadza, to zegarek jest piękny. Ja osobiście się wstrzymuję do czasu spokojnej przymiarki poza salonem.

Oglądałem tylko w salonie - szarego -  ale wrażenia mam takie same , przepiękny i niesamowicie wygodny, znacznie wygodniejszy od Submarinera ale bardzo, bardzo oczojebny. Błyszczy się wszystko - bezel, PCLe, tarcza, wskazówki. Zdecydowanie bardziej podoba mi się slate (szary ) niż niebieski, ambiwaletne uczucia mam co do tych niebieskich akcentów bo wyglądają jakby niepoważnie/tandetnie w tak eleganckim, kosztownie wyglądającym i faktycznie drogim zegarku ( cena u AD na dziś to nieco ponad 60k ).

Do czasu jak mój YM przyjdzie to może do niego dojrzeję i pewnie kilka moich zegarów poszuka nowych właścicieli, póki co "wprawiam się" Omegą 2230.

Mniej odblasków daje złoto-stalowy bicolor ale to już nie każdemu pasuje i zupełnie przestaje nawet udawać toolwatcha chociaż muszę powiedzieć że z tarczą chocolate na żywo wyrywa z butów, szkoda że nie pracuję w garniturze bo w mojej robocie nie wyglądałby dobrze.

Zdjęcie nie moje ale pokazuje potencjał tego zegarka.

 

9F5B0782-0DB2-4129-A883-1F4E94EED907.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Bugs napisał(-a):

Oglądałem tylko w salonie - szarego -  ale wrażenia mam takie same , przepiękny i niesamowicie wygodny, znacznie wygodniejszy od Submarinera ale bardzo, bardzo oczojebny. Błyszczy się wszystko - bezel, PCLe, tarcza, wskazówki. Zdecydowanie bardziej podoba mi się slate (szary ) niż niebieski, ambiwaletne uczucia mam co do tych niebieskich akcentów bo wyglądają jakby niepoważnie/tandetnie w tak eleganckim, kosztownie wyglądającym i faktycznie drogim zegarku ( cena u AD na dziś to nieco ponad 60k ).

Do czasu jak mój YM przyjdzie to może do niego dojrzeję i pewnie kilka moich zegarów poszuka nowych właścicieli, póki co "wprawiam się" Omegą 2230.

Mniej odblasków daje złoto-stalowy bicolor ale to już nie każdemu pasuje i zupełnie przestaje nawet udawać toolwatcha chociaż muszę powiedzieć że z tarczą chocolate na żywo wyrywa z butów, szkoda że nie pracuję w garniturze bo w mojej robocie nie wyglądałby dobrze.

Zdjęcie nie moje ale pokazuje potencjał tego zegarka.

 

9F5B0782-0DB2-4129-A883-1F4E94EED907.jpeg


Właśnie to samo powiedziała moja kobitka, że zegar świeci się jak bombka na choince i jest trochę za grubo…🤩

Muszę przymierzyć jeszcze jakiegoś Sub-a i zobaczyć jak będzie wyglądał na ręce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, mroova napisał(-a):

Kontrolny pomiar czasu przy okazji zmiany daty. Wyszła całkiem fajna odchyłka, jak na pięć tygodni od zmiany czasu zimowego na letni. Co ciekawe, trzy tygodnie temu wychodziło mniej więcej tak samo, może wpływ na stabilizację miało to, że zegarek noszony był jako jedyny ?

Przy okazji: chyba trochę bezel nie centruje, też to widzicie czy tylko moje kaprawe oczka coś szwankują ?

IMG-20230501-WA0003.jpg

IMG-20230501-WA0004.jpg

Złe ujęcie. Lupka powinna być na środku ramki daty, a nie zezować w prawo. Wtedy możesz sprawdzać, czy bezel centruje. 

20230314_104447-01.jpeg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Lupka powinna być na środku ramki daty, a nie zezować w prawo.

 

Patrząc "z tego punktu widzenia" wszystko OK.

Udanego wolnego !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Matt2405 napisał(-a):

Czas rozpocząć maj 

IMG_7725.jpeg

IMG_7724.jpeg

Piękne trio. U mnie na łapie też rządzi malinowy król. 😁

20230501_101653-01.jpeg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tylko białą Daytonę muszę zdobyć, i będę miał wszystkie trzy super Rolexy w swojej kolekcji. 😆


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, artme napisał(-a):

Ed white, to dopracowany moon pod kazdym wzgledem, jednak przy obecnej cenie... 😏

Jakby go porownac do wczesniejszych wersji moona, to warto pod kazdym wzgledem, jednak nowe wypusty (szczegolnie w szafirze) niewiele mu ustepuja. Szafir ma wreszcie dobrana bransolete do tego zegarka - taka vintydzowa i nie przytlacza jak poprzednia. Dodali tez smaczek, ktory moim zdaniem powinien zestac tylko w Edzie - czyli doklejone logo a nie malowane. Mechanizm rowniez jest bardzo ladny i poprawiony. Na korzysc Eda - ceramiczny bezel, indexy w kolorze ecru i oczywiscie przepiekny mechanizm. Jednak obecnie brak szybkiej mikroregulacji ktora dodali do zwyklego moona na duzy minus (dla mnie to istotne). Decyzje pewnie podejmiesz sam, jednak jakbym mial obecnie kupowac, to wybralbym szafir. Jak masz jeszcze punkty, to w szafirze 20% taniej dostaniesz a Ed jest z metki drozszy niz Daytona 😬😉 Wybor nalezy do Ciebie 👻

Ciagnie mnie do ed i pewnie tak sie skonczy ale przymierzalem hesalit na bransolecie. Tez milutko…chce miec jedna omege i na pewno speedmaster tylko ciagle sie waham…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Jeszcze tylko białą Daytonę muszę zdobyć, i będę miał wszystkie trzy super Rolexy w swojej kolekcji. 😆


Za mną ciagle chodzi pepsiak, tylko nie wiem czy dwa gmt to nie za dużo 🙂 


Zastanawiam się, co dorzucić do Batmana i Daytony, żeby uzupełnić trio zegarkowe…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Lynx27 napisał(-a):


Za mną ciagle chodzi pepsiak, tylko nie wiem czy dwa gmt to nie za dużo 🙂 


Zastanawiam się, co dorzucić do Batmana i Daytony, żeby uzupełnić trio zegarkowe…

Ja wybralem zielonego sky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minutes ago, Lynx27 said:


Za mną ciagle chodzi pepsiak, tylko nie wiem czy dwa gmt to nie za dużo 🙂 


Zastanawiam się, co dorzucić do Batmana i Daytony, żeby uzupełnić trio zegarkowe…

Może idź totalnie w górę - DayDate lub totalnie w dół - Oyster? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Lynx27 napisał(-a):


Za mną ciagle chodzi pepsiak, tylko nie wiem czy dwa gmt to nie za dużo 🙂 


Zastanawiam się, co dorzucić do Batmana i Daytony, żeby uzupełnić trio zegarkowe…

Fajny Datejust z kolorową tarczą lub Sub.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Lukasz23212 napisał(-a):

Ja wybralem zielonego sky

Zielony jest extra, ale czy przebije niebieskiego? To duży i masywny zegarek. Zamówiłeś na Oyster czy Jubilee? 

20230127_133815-01.jpeg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Zielony jest extra, ale czy przebije niebieskiego? To duży i masywny zegarek. Zamówiłeś na Oyster czy Jubilee? 

20230127_133815-01.jpeg

Na jubilee zamawialem… mam big pilota wiec rozmiar mi niestraszny🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie znowu niebieski ciekawszy, bardziej czytelny, z większym kontrastem i niesamowicie pięknym kolorem tarczy.
Rzeczywiście, to mocno świecący model - oprócz polerowanych ogniw bransolety, „świeci” bezel.
W niebieskiej wersji tarcza „tonuje”, w szarej powoduje, że swieci jeszcze bardziej.
Koperta za to - jedna z najwygodniejszych w Rolexach.

Pojechałem zapisać się na niebieskiego, zobaczyłem w gablocie szarego i zapisałem się na szarego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojechałem zapisać się na niebieskiego, zobaczyłem w gablocie szarego i zapisałem się na szarego

Bywa i tak :) dobry wybór

I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.