Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

30 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Kto pamięta L2L starszej ceramicznej Daytony? Nowa będzie dłuższa tak na oko o jakieś 3~4mm. 

2023-Steel-Rolex-Daytona-vs-2022-Steel-Rolex-Daytona-Comparison-GIF.gif

2023-Steel-Rolex-Daytona-Watch-Comparison-4-1024x599-01.jpeg

Dluzsza i grubsza niestety

2 godziny temu, KrysH napisał(-a):

Hmm... Metka na Ed White jest 65k - chyba ze się mylę. 

79000zl juz jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mniejsze też potrafi cieszyć. 

20230503_165827-01.jpeg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mario1971 napisał(-a):

Kto pamięta L2L starszej ceramicznej Daytony? Nowa będzie dłuższa tak na oko o jakieś 3~4mm. 

2023-Steel-Rolex-Daytona-vs-2022-Steel-Rolex-Daytona-Comparison-GIF.gif

2023-Steel-Rolex-Daytona-Watch-Comparison-4-1024x599-01.jpeg

 

Od wysokości IMHO bardziej istotna jest kwestia punktu opadania pierwszego ogniwa za endlinkiem (przykład starego i nowego Moonwatcha). A ten tak na oko nie będzie po 2mm z każdej strony dalej tylko bardziej maks. 1 mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, memento mori napisał(-a):

 

Od wysokości IMHO bardziej istotna jest kwestia punktu opadania pierwszego ogniwa za endlinkiem (przykład starego i nowego Moonwatcha). A ten tak na oko nie będzie po 2mm z każdej strony dalej tylko bardziej maks. 1 mm.

Opadanie opadaniem, ale ucha są dłuższe i może to wyglądać przy mniejszych nadgarstach trochę jak w Longinesach lub Patkach na bransoletach. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary Sub ceramiczny miał l2l 47 mm, nowy ceramiczny ma 48.1mm. Nowe ceramiczne GMT mają 48 mm. DJ41 ma 47.6 mm. Stara ceramiczna Daytona miała 46.3 mm. Nowa pewnie będzie miała 47-48mm. Czyli raczej nikt nie odbierze z powodu zmiany wysokości. 😜

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakaś ta nowa wersja 126500ln mało ciekawa. Co sądzicie ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa Daytona wydaje się bardziej spójna i proporcjonalna. Ale jednocześnie jest jakaś  sterylna, stara ma chyba trochę więcej charakteru. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma plusy dodatnie i ujemne. Cieńsze i dłuższe indeksy oraz chudsze subtarczki dla mnie są in plus. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakaś ta nowa wersja 126500ln mało ciekawa. Co sądzicie ?.

Ja tak nie sądzę, chociaż na tą chwilę starszą uważam za fajniejszą. Tak czy inaczej wstrzymam się z osądem do czasu, aż obejrzę na żywo i porównam obie.
Przypomnę, że Moonwatch jest wysoki, 2mm większy, a jest bardzo wygodnym zegarkiem i świetnie leży na nadgarstku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, mario1971 napisał(-a):

Pojawił się drugi Ed White na bazarku - nowy, tym razem poniżej metki.

 

To jest w sumie zastanawiające. Jak się poczyta fora angielskojęzyczne Omegi, to ludzie tam rozpaczają, że czekają na niego 2 lata i nie mogą się doczekać.

 

A tymczasem w  Polsce kilka dostępnych w cenie około retailowej i nie ma chętnych - jedno z tych ogłoszeń, to już dość długo widzę tu i na FB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, pdb napisał(-a):

 

To jest w sumie zastanawiające. Jak się poczyta fora angielskojęzyczne Omegi, to ludzie tam rozpaczają, że czekają na niego 2 lata i nie mogą się doczekać.

 

A tymczasem w  Polsce kilka dostępnych w cenie około retailowej i nie ma chętnych - jedno z tych ogłoszeń, to już dość długo widzę tu i na FB.

Ja Ed White mierzyłem i nie zrobił na mnie żadnego wrażenia. 

20210511_160215-01.jpeg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daytona ma dla mnie same plusy. Poprzednia dość mikra, ten 1 mm więcej to duża zaleta. O ile tylko uda się „doczekać” na zapis :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Ja Ed White mierzyłem i nie zrobił na mnie żadnego wrażenia. 

20210511_160215-01.jpeg

 

Zegarek fajny, ale dopłata 100% za 321 to tylko dla entuzjastów. Nie wspominając, że zwykły Moon ma lepiej dobraną bransoletę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Indeksy, subtarczki, proporcje, "obejma" bezela - wszystko mi się podoba, ten zegarek odmłodniał. Poprzedni zaczynał być boomerowy.

Edytowane przez mroova
Pisałem o daytonie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, tbn napisał(-a):

 

Zegarek fajny, ale dopłata 100% za 321 to tylko dla entuzjastów. Nie wspominając, że zwykły Moon ma lepiej dobraną bransoletę.

I lepiej układa się na łapce. Nawet grubszy Snoopy na bransolecie leży lepiej niż Ed. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, mario1971 napisał(-a):

I lepiej układa się na łapce. Nawet grubszy Snoopy na bransolecie leży lepiej niż Ed. 

 

Pewnie zależy na czyjej. Miałem "zwykłego" Moona również. Nie powiedziałbym, że ma lepszą bransoletę albo lepiej leży.

Tak czy inaczej...zgoda, że to zegarek dla fana.

Może fanów Omegi jest w PL za mało, dlatego ludzie sprzedają te zegarki. Patrząc, że są nowe, to jak rozumiem ktoś kupował myśląc, że to będzie dobra inwestycja...a tu ceny spadły 😕

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, mario1971 napisał(-a):

I lepiej układa się na łapce. Nawet grubszy Snoopy na bransolecie leży lepiej niż Ed. 

Ed jest o niebo wygodniejszy od snoopiego - ale to moja opinia - kazdy ma inny nadgarstek 😎

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. 

edfbe0c7baa376bb0048a2b6bc556cc9.jpg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, mroova napisał(-a):

Poprzedni zaczynał być boomerowy.

Boomerowy powiadasz? 😳😬 Troche odwazna teza, jednak o gustach sie nie dyskutuje 😏

 

 

 

Bite slonce i jakos u mnie nie widac tych fuksji itp. 😁 No prawie jak aluminium 😁

AE7E60E5-3239-4159-85BB-8CC25D93A1AD.jpeg

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, ostro pojechałeś po suwakach. 😜


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@artme Zestawienie "side by side" tak MI pokazuje, fajnie to widać na animacji zamieszczonej przez "drugiego" Mariusza - lepsze wrogiem dobrego. Odświeżenie modelu bardzo im się udało. Myślę że świetnie będzie się prezentowała na oysterflexie.

Kilka dni temu byłem w jednym z salonów i lekko się podśmiewali z naiwności licznych amatorów białej daytony - na nią było najwięcej zapisów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na wieczór ten, który od początku tego roku zdobył najwięcej czasu na moim nadgarstku. Przez ponad rok chodził perfekcyjnie, a od miesiąca zaczyna mi się lekko spóźniać, od 0,3 do 0,6s dziennie. W ostatniej dobie potrafi zwolnić nawet 5 sekund...

362a64feb9a939b347a64b2587c2d115.jpg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.