Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, machlo napisał(-a):

Tak to jest jak się obiecuje za dużo. Zaraz znajdują się maniacy pomiaru dokładności, którym przeszkadza sekunda w tę lub we w tę. Gdyby tak sprawdzić wszystkie zegarki na rynku i tak pewnie Rolex będzie w czołówce dokładności chodu. Mam zegarek z tym mechanizmem i nigdy go nie sprawdzałem, ponieważ uważam to za nieco chorobliwe, żeby tak się tym przejmować. Jak nie trzeba co miesiąc przestawiać czasu o 5 minut, to dla mnie jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Saxo3 to prawdziwy mentor na TRF. 😁


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, facecik napisał(-a):

Tak to jest jak się obiecuje za dużo. Zaraz znajdują się maniacy pomiaru dokładności, którym przeszkadza sekunda w tę lub we w tę. Gdyby tak sprawdzić wszystkie zegarki na rynku i tak pewnie Rolex będzie w czołówce dokładności chodu. Mam zegarek z tym mechanizmem i nigdy go nie sprawdzałem, ponieważ uważam to za nieco chorobliwe, żeby tak się tym przejmować. Jak nie trzeba co miesiąc przestawiać czasu o 5 minut, to dla mnie jest OK.

 

Między innymi obietnicą +/- 2 s/dzień Rolex sprzedaje dużo zegarków i na tym sporo zarabia, więc nie ma co się dziwić, że znajdzie się grupa, która powie sprawdzam. ~23% mechanizmów nie spełniających normy w czasie gwarancji to dosyć dużo. Nawet jeśli ten odsetek jest kilka razy mniejszy faktycznie, to nie wygląda to dobrze i można śmiało głośno powiedzieć - Rolex nie dotrzymuje tego, co obiecał. Nie ma znaczenia, czy konkurencja robi to lepiej, czy gorzej. Liczy się fakt, że jedno podają w specyfikacji produktu, a drugie to rzeczywistość.
Dodatkowo nie ma dotarłem do informacji, żeby Rolex jakkolwiek się z tego wytłumaczył - wyjaśnił przyczynę i czy problem został lub zostanie rozwiązany. Pewnie na to się nie doczekam, zwłaszcza, że widziałem już jakieś info o serii 33xx - rozwiązanie problemu przez zapomnienie produktu. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę słabo to wygląda. Wszyscy wierzyli, że Rolex może robić masowo zegarki charakteryzujące się bardzo dużą dokładnością, a tu proszę. Niestety współczesny Rolex to coraz bardziej dmuchany balon marketingu, a mniej innowacji, dobrych projektów itd. Z ciekawości zobaczyłbym wyniki innych firm na tym tle. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, machlo napisał(-a):

Amplituda poniżej 200 to jest zegarek który wymaga serwisu. Ci co klikali w tej ankiecie (dodajmy idiotycznej) z dużym przypuszczeniem mają nikłą wiedzę na temat amplitudy podważając gwarantowaną przez Rolexa dokładność nowego lub prawidłowo serwisowanego zegarka na jej podstawie. 

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka tygodni temu ktoś załączył link do dyskusji na RF nt. mechanizmu 32xx. Problemy chyba dotyczyły egzemplarzy z początku produkcji i sprowadzały się (o ile dobrze pamiętam) do smarowania osi wskazówki sekundowej.

Szczegółów nie pamiętam bo problem mnie dotknął.

Edytowane przez mroova
NIE dotknął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, eye_lip napisał(-a):

Amplituda poniżej 200 to jest zegarek który wymaga serwisu. Ci co klikali w tej ankiecie (dodajmy idiotycznej) z dużym przypuszczeniem mają taką wiedzę na temat amplitudy jak ten co linkuje tę ankietę podważając gwarantowaną przez Rolexa dokładność nowego lub prawidłowo serwisowanego zegarka na jej podstawie. 

 

Ankieta może nie najlepiej skonstruowana (+3 odchyłka to już nie trzymanie specyfikacji, nie wiem czemu wybrano +5s) jest to bez znaczenia dla faktu, że blisko 1/4 użytkowników zgłasza problem z mechanizmami. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerobiłem już z dziesięć zegarków z werkiem 32xx i odpukać - zero problemów. Wydawało mi się, że moje Pepsi zaczęło zwalniać, ale ostatecznie okazało się, że za krótko go nosiłem w czasie dnia rotując z innymi zegarkami. Teraz trzyma dzienny wynik +/- 0,8s dobę. Wiem, że było tu parę osób, które oddawały swoje Rolexy do regulacji, na serwis. Może niech oni opiszą/przypomną nam dokładnie swoje przypadki...

Na koniec jeszcze sweet focia. 😁

20230525_180606-01.jpeg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Przerobiłem już z dziesięć zegarków z werkiem 32xx i odpukać - zero problemów. Wydawało mi się, że moje Pepsi zaczęło zwalniać, ale ostatecznie okazało się, że za krótko go nosiłem w czasie dnia rotując z innymi zegarkami. Teraz trzyma dzienny wynik +/- 0,8s dobę. Wiem, że było tu parę osób, które oddawały swoje Rolexy do regulacji, na serwis. Może niech oni opiszą/przypomną nam dokładnie swoje przypadki...

Na koniec jeszcze sweet focia. 😁

20230525_180606-01.jpeg

U mnie to samo Mario.

Odchyłki w 126600 rzędu 5s ale na 3 tygodnie:)

TYMCZASEM borem lasem - Pepsi

5CFC1377-177E-4905-B581-B31E45178301.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na 3 zakupione Rolexy 2 nie trzymały parametrów. 


Lubię divery, nie lubię chronografów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, tomekr89 napisał(-a):

U mnie na 3 zakupione Rolexy 2 nie trzymały parametrów. 

Ty się nie liczysz, bo masz permanentnego pecha i nie lubisz chronografów. 😉


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie żaden nowy 31xx, czy 32xx nie trzymał specyfikacji. Chyba cały szkopuł w tym, że ktoś zebrał trochę więcej przypadków właśnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, tbn napisał(-a):

 

Ankieta może nie najlepiej skonstruowana (+3 odchyłka to już nie trzymanie specyfikacji, nie wiem czemu wybrano +5s) jest to bez znaczenia dla faktu, że blisko 1/4 użytkowników zgłasza problem z mechanizmami. 

Abstrahując od dokładności czy ta cała 1/4 użytkowników używa chronokomparatora aby znać amplitudę;) ? 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, eye_lip napisał(-a):

Abstrahując od dokładności czy ta cała 1/4 użytkowników używa chronokomparatora aby znać amplitudę;) ? 

 

Pewnie promil, jak mówimy o profesjonalnym. Są jakieś aplikacje, ale nie wiem na ile pokazują wiarygodne dane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, tbn napisał(-a):

 

Pewnie promil, jak mówimy o profesjonalnym. Są jakieś aplikacje, ale nie wiem na ile pokazują wiarygodne dane.

Mam aplikacje i te aplikacje sa zalezne od internetu wiec chyba nie sa super dokladne ale w przybilzeniu daja oglad sytuacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ty się nie liczysz, bo masz permanentnego pecha i nie lubisz chronografów. 

Z tym pechem to coś jest na rzeczy :(


Całe szczęście po serwisach gwarancyjnych:
b22162bc26c0264a0dcaae1b3dccd3d5.jpg

Lubię divery, nie lubię chronografów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, machlo napisał(-a):

Można to też przeczytać w ten sposób, że 300 osób (raczej dość wnikliwych i wrażliwych ;) , bo zauważających odchyłkę na poziomie -5sec/doba, zamiast akceptowalnych -2sec) zaraportowała problemy z owym werkiem, który w momencie trwania ankiety hulał pewnie w 2-3mln zegarków… przekładając te liczby na formę dziesiętną wygląda to tak: 0,0001… niech w rzeczywistości tych problematycznych werków będzie 10, a nawet 100 razy więcej, nadal będzie to problem raczej marginalny.

 

Ale coś na rzeczy jest i jest to pewnie choroba wieku dziecięcego, która przytrafiała się wielu, nawet bardziej wybitnym markom.

AP miało swego czasu duże problemy ze swoim 3210 (nie chodziło tu o gubienie 2-3 sekund dziennie), nie przeszkadzało to jednak wielu fachowcom nazywania tego mechanizmu najlepszym automatycznym werkiem w tamtym czasie.


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla jednozegarkowca lepszy będzie z datą. 
71da5e8f8e3e8304916bb4cc972ee4f2.jpg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Dla jednozegarkowca lepszy będzie z datą. 

Byle nie zielony 🤪

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, gszydlowsky napisał(-a):

Byle nie zielony 🤪

W sumie to masz rację, bo Hulk jest uzupełnieniem kolekcji. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.