Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

8 hours ago, beniowski said:

Zapraszam cię zatem abyś odbył podróż jaką ja odbywam przynajmniej raz w roku (1300 kilometrów) maluchem, a ja ją sobie odbędę samochodem porównywalnym do średniej klasy Mercedesa. Nie wiem jak długo zajmuje ci myślenie nad postami, ale postaraj się czytać swoje wypowiedzi przed ich wstawieniem. Cytuję: "I tutaj dochodzisz do sedna sprawy - nie ważne ile co kosztuje, ważne jak się człowiek czuje. Człowiek płaci za to jak się czuje w środku. Seiko i Rolex obydwa pokażą czas. Maluch i BMW obydwa dojada do celu. Klasa ekonomiczna i biznes tez dolecą do celu. Wino tanie lub drogie... to nie ma znaczenia" Na tyle na ile ja się posługuję językiem polskim, to różnica pomiędzy rzeczami jakie wymieniłeś ma znaczenie. 

 

À propos, "nieważne" piszemy razem. To tak odnośnie tego cyzelowania wypowiedzi przed ich wstawieniem. Można wtedy, mając czas, także do słownika zajrzeć. Ba, można się wtedy dowiedzieć że w naszym ojczystym języku istnieje coś takiego jak znaki diakrytyczne . 

Twoje uwagi odnośnie pisowni będę ignorował ponieważ nie mówię po polsku od 20 lat. nie mam nawet klawiatury która poprawia błędy lub umożliwia polskie znaki (muszę ich szukać w dodatkowych opcjach).

 

Myślę ze albo nie jesteś prawdziwym pasjonata zegarków albo masz trudność ze zrozumieniem mojego przekazu. 

 

Co byś wybrał:  malucha i dobry zegarek za 100k czy średniej klasy mercedesa bez zegarka? Pytanie prosto z mostu bez żadnych domyśleń. Ja tez się zastanowię nad tym i dokończymy rozmowę jutro. Dobranoc. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, KrysH napisał(-a):

Twoje uwagi odnośnie pisowni będę ignorował ponieważ nie mówię po polsku od 20 lat. nie mam nawet klawiatury która poprawia błędy lub umożliwia polskie znaki (muszę ich szukać w dodatkowych opcjach).

 

Myślę ze albo nie jesteś prawdziwym pasjonata zegarków albo masz trudność ze zrozumieniem mojego przekazu. 

 

Co byś wybrał:  malucha i dobry zegarek za 100k czy średniej klasy mercedesa bez zegarka? Pytanie prosto z mostu bez żadnych domyśleń. Ja tez się zastanowię nad tym i dokończymy rozmowę jutro. Dobranoc. 

Wydaje mi się że forum na którym obaj piszemy  jest po polsku, więc jednak polskiego używasz. Ja także mieszkam poza Polską, komputer mam kupiony w USA, klawiaturę włoską, a znalezienie opcji polskich znaków zajęło mi około minuty. Wpisy takie jak twój przypominają mi znajomą ze studiów, która po wakacjach w Wielkiej Brytanii nabrała takiego akcentu, że „brzmiała” po brytyjsku (oczywiście w swoim własnym mniemaniu😂). 
 

Stawiasz na bardzo zerojedynkowe opcje. A dlaczegóż, mając sto tysięcy zł, nie mógłbym kupić nowego małego, porządnego samochodu lub czegoś używanego (np. 2-letniego) Renaulta, Opla itp. a do tego solidnego zegarka (jakiś Oris, Alpina, Frederique Constant itd.? Miałbym i w miarę komfortowe auto i fajny zegarek. 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, beniowski napisał(-a):

Wpisy takie jak twój przypominają mi znajomą ze studiów, która po wakacjach w Wielkiej Brytanii nabrała takiego akcentu, że „brzmiała” po brytyjsku (oczywiście w swoim własnym mniemaniu😂). 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 hours ago, beniowski said:

Wydaje mi się że forum na którym obaj piszemy  jest po polsku, więc jednak polskiego używasz. Ja także mieszkam poza Polską, komputer mam kupiony w USA, klawiaturę włoską, a znalezienie opcji polskich znaków zajęło mi około minuty. Wpisy takie jak twój przypominają mi znajomą ze studiów, która po wakacjach w Wielkiej Brytanii nabrała takiego akcentu, że „brzmiała” po brytyjsku (oczywiście w swoim własnym mniemaniu😂). 
 

Stawiasz na bardzo zerojedynkowe opcje. A dlaczegóż, mając sto tysięcy zł, nie mógłbym kupić nowego małego, porządnego samochodu lub czegoś używanego (np. 2-letniego) Renaulta, Opla itp. a do tego solidnego zegarka (jakiś Oris, Alpina, Frederique Constant itd.? Miałbym i w miarę komfortowe auto i fajny zegarek. 
 

 

Ty mówisz o mojej zerojedynkowosci jak staram Ci się podać przykłady a sam wypominasz mi najdrobniejsze błędy w pisowni i porównujesz mnie do ludzi którzy nabierają akcentu po wakacjach? 
 

Ja myśle ze Ty po prostu lubisz się kłócić i czepiać. Nawet nie odpowiedziałeś na moje pytanie tylko je odwróciłeś. Zachowujesz się jak mała dziewczynka a nie mężczyzna. Pewnie jesteś niski, zakompleksiony i masz małego… Ale hej, na forum jesteś kozak!
 

Pozdrawiam nie pozdrawiam.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj wszyscy rzucają na tacę gruby bilon. 🤣

343094391_181647631415220_5628188701609896788_n.jpg.8ab82063e999fd11b927e6cabf424b91.jpg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, KrysH napisał(-a):

Ty mówisz o mojej zerojedynkowosci jak staram Ci się podać przykłady a sam wypominasz mi najdrobniejsze błędy w pisowni i porównujesz mnie do ludzi którzy nabierają akcentu po wakacjach? 
 

Ja myśle ze Ty po prostu lubisz się kłócić i czepiać. Nawet nie odpowiedziałeś na moje pytanie tylko je odwróciłeś. Zachowujesz się jak mała dziewczynka a nie mężczyzna. Pewnie jesteś niski, zakompleksiony i masz małego… Ale hej, na forum jesteś kozak!
 

Pozdrawiam nie pozdrawiam.

 

Masz rację: naprawdę nie rozumiem o czym piszesz. Powodzenia w pisaniu (po długim zastanowieniu, aby głupot nie pisać na forum, jak to określiłeś) mądrych tekstów tutaj, abyśmy mogli się czegoś dowiadywać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja prdlę ….(sorki)…. Jak dzieci. Naprawdę , dajcie sobie na luz. Nie bierzcie tego do siebie ale czasami się zastanawiam , co z niektórymi jest nie tak w realu, że musza tu  takie i po wielokroć powtarzane ,  jakieś bzdety wypisywać. Potem się kłócić , udowadniać swoje racje , aż w końcu obrażać . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potyczki słowne to sól tego forum, jak nakazuje kindersztuba, należy szanować swojego rozmówcę i mu odpowiadać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy z nas (także i ja 😉) nosi jakieś drobniaki w kieszeni, choć ciężko nam się do tego publicznie przyznać. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, proki1971 napisał(-a):

Ja prdlę ….(sorki)…. Jak dzieci. Naprawdę , dajcie sobie na luz. Nie bierzcie tego do siebie ale czasami się zastanawiam , co z niektórymi jest nie tak w realu, że musza tu  takie i po wielokroć powtarzane ,  jakieś bzdety wypisywać. Potem się kłócić , udowadniać swoje racje , aż w końcu obrażać . 

 

Ja się wcale nie obrażam, naprawdę. Wchodzę tutaj żeby się czegoś dowiedzieć o zegarkach, bo wydaje mi się że mądrości à la Paolo Coelho Człowiek płaci za to jak się czuje w środku, to w innym dziale powinny być.

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, beniowski napisał(-a):

 

Ja się wcale nie obrażam, naprawdę. Wchodzę tutaj żeby się czegoś dowiedzieć o zegarkach, bo wydaje mi się że mądrości à la Paolo Coleho Człowiek płaci za to jak się czuje w środku, to w innym dziale powinny być.

 

Obawiam się, że użytkownicy tego wątku, też w części kupują Rolexa z uwagi na markę i prestiż. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, MasterMind napisał(-a):

 Obecnie jestem tak zafiksowany na Rolexach, że mam przegięcie w drugą stronę - inne marki mogłyby dla mnie nie istnieć

 

Nie przejmuj się. Jest szansa, że Ci przejdzie. U niektórych dość długo się to utrzymuje (też tak miałem). Rolex jest u mnie nr 1, ale na nim świat się nie kończy. Warto popróbować czegoś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, MasterMind napisał(-a):

Ja z początku Rolexa "nie lubiłem". 

 

Ja miałem tak samo. Ba, tego czym dzisiaj jest Roleks i całego hypu na markę dalej nie lubię. 🤣 Ale jak ktoś tu kiedyś pisał, do Roleksa trzeba dojrzeć, doceni się wtedy kawał historii i fantastyczne zegarki. Do serii pięciocyfrowej oczywiście. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

41 DateJust na malym kobiecym nadgarstku - yey or ney? 👍👎

IMG_2518.thumb.jpeg.6e8765eb50f6d6d68268768a35a0b2f5.jpeg

Tak... na siłowni- jakby ktoś się zastanawiał...😜

Edytowane przez KrysH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, tbn napisał(-a):

Obawiam się, że użytkownicy tego wątku, też w części kupują Rolexa z uwagi na markę i prestiż. ;)

 

A co w tym złego ? Dlaczego kupuje się złotą biżuterię i np. brylanty a nie mosiądz i szkiełka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, mroova napisał(-a):

 

A co w tym złego ? Dlaczego kupuje się złotą biżuterię i np. brylanty a nie mosiądz i szkiełka ?

Jakość, trwałość, wygląd i prestiż. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, tbn napisał(-a):

 

Obawiam się, że użytkownicy tego wątku, też w części kupują Rolexa z uwagi na markę i prestiż. ;)

Też byłem kiedyś sceptyczny. Prestiż i marka też cieszą🙂 Dziś uważam, że przynajmniej jednego Rolexa warto mieć w kolekcji. Bo jak wspomniałeś - to są świetne zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, mario1971 napisał(-a):

Jakość, trwałość, wygląd i prestiż. 

 

No właśnie, tu jeszcze w bonusie dostajemy dokładność chodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, mario1971 napisał(-a):

Ja będę Hulka jutro nosił.

62562901dfde640b08cb9504b7000ed8.jpg

Dobra fota. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobra fota. 
Staram się. A na wieczór coś lekkiego - zegarek kieszonkowy. default_wink.png
f194a68f48da4d5c351ee29781a410d9.jpg

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, mario1971 napisał(-a):

Jakość, trwałość, wygląd i prestiż. 

 

Tak, Rolex oferuje wiele z tego, co tak lubimy w zegarkach. Świetne (w pełni in-house) mechanizmy, bardzo dobrze wykonane zegarki. prestiżowa i szanowana marka, ponadczasowe wzornictwo niemal wszystkich modeli, bardzo mocny rynek vintage, odgrywanie pierwszoplanowych ról na największych aukcjach zegarkowych (kto śledzi, ten wie jak mocną pozycję ma tam Rolex). 


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.