Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Recommended Posts

Guest vitriol
5 hours ago, MasterMind said:

Trafił do mikrofali? To, albo jakieś mocne wstrząsy, ale te pogięte wskazówki to jak od dużej temperatury.

4 hours ago, foti said:

Wypadek na moto

2 hours ago, czypek555 said:

Spotkanie z silnym polem magnetycznym ?

Gość chciał przepolerować koronkę. Koronka nie była zakręcona, koło polerskie złapało ją na pozycji ustawianiu czasu i obróciło nią... 2.800 rpm

Dobry reminder, żeby nie polerować zegarka w którym wciąż jest werk.

Edited by vitriol

58 minut temu, MasterMind napisał:

@szwed gdyby trafił na takiego jak Ty masz, to bym się nie zastanawiał nawet chwili ;) 

:)

Powiem Ci, że tak mało znoszonego DD jeszcze nie spotkałem.

Zdjęcia na forum nie oddają tego jak on Naprawdę wygląda.

83rok na moje oko nigdy nie polerowany bransoleta mało co opada i zapięcie trzyma jak złe! :)

Ma coś tu i tam ale na swoje lata wybaczę mu. :) 

Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Mechanizm działa po takiej polerce?

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

5 godzin temu, vitriol napisał:

Kto zgadnie co tu się stało?

BA471-E5-D-EC5-E-48-A9-8632-D443-E705045

Żona znalazła rachunek za zegarek. Zobaczylibyście jak wygląda właściciel :)

Tak, tylko bardzo szybko i ciężko zobaczyć która godzina.

Guest vitriol
1 hour ago, Dorian06 said:

Hehe, nie wiem, ale po 2.800 obrotów raczej może potrzebować serwisu.

Na pewno działał chwilę przed, zegarmistrz go przeserwisował i na koniec chciał odświeżyć koronkę. Po wszystkim kupił ten zegarek od klienta.

14 godzin temu, eye_lip napisał:

Mój kumpel nosi DD w żółtym i szczerze mówiąc ten zegar lepiej wygląda do polo i dżinsów niż do czegokolwiek innego.

Mierzyłem Rafałowego DJ, na taki zegar (rolka full gold) trzeba być gotowym nie tyle finansowo co mentalnie;) 

...,,,;;;<3;;;,,,...

W galmoku jest 41 niebieski na zwykłej bransolecie, 2-3 sztuki 36 mm. Żadnego zwykłego na jubilee. Na Placu3+ w ogóle bez DJ41. 

21 godzin temu, zielony.m napisał:

Mierzyłem Rafałowego DJ, na taki zegar (rolka full gold) trzeba być gotowym nie tyle finansowo co mentalnie;) 

35177294-31928818.jpg.196ca5f201d725b72a8bf8f32375335b.jpg

Dobry wieczór Koledzy i Koleżanki.
Po długiej i przymusowej przerwie jestem z powrotem.
Co u Was nowego ?
Jakie nowe Rolexki się urodziły ?
Serdeczne pozdrówka.

EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

W dniu 22.06.2020 o 23:36, zielony.m napisał:

spacer.png

ng6mnrm.png

Pierwsze co pomyślałem że tak

Data się w ramce nie mieści??

Zresztą nie ma takiego modelu 

no i jak to wygląda. Kiedyś nie widziałem różnicy tak jak pytający. Ale teraz jeden rzut okiem i podróba rozpoznana

Edited by foti

8 godzin temu, HAL900 napisał:

podróba ?

Tak yachtamster nie miał takiego bezela nigdy . Bardzo biedna podróba

Edited by DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

8 godzin temu, HAL900 napisał:

podróba ?

Dostałeś już odpowiedź w innym wątku, to przeszedłeś z tym czymś śmiecić tutaj?

Edited by DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

W dniu 17.06.2020 o 13:20, pisar napisał:

Takie pytanie, bo mam jedno przemyślenie: czy znacie jakieś potwierdzone źródło informacji na temat graweru na wewnętrznym ringu w Rolexach?

Spotkałem się z opiniami, że literki powinny być wygrawerowane idealnie równo z indeksami + korona na godzinie "12", że to niby takie zabezpieczenie przed podróbkami (po lewej stronie każda literka R równo z indeksem godzinowym a po prawej stronie każda literka X równo do indeksu godzinowego)

Jednak jak patrzę na Rolki w sklepach, na zdjęciach i na te które miałem w ręce to w większości przypadków to jest kompletnie nierówno.

Swoją drogą to banał niby i zrobienie tego to pryszcz a jednak najczęsciej jest krzywo.

Ciekawi mnie czy bardziej doświadczeni koledzy mają więcej info w tym temacie

Tak grawer powinien centrować z indexami. 
Ale tez są pewne tolerancje. 
Grawer w kopercie jest fix. Natomiast tarcza jest umocowana na dwóch nóżkach. I przykręcona śrubkami do mechanizmu. . Przynajmniej tak jest w subach. I tu może wystąpić niedokładny centrarz. Zależy kto i jak mocował tarcze. 

image.jpg

Kolega Hal żali sie na forum it (benchmark), bo tam też o to pytał. Więc mu napisałem, że toto nigdy fabryki rolexa nie widziało. Ale nie uwierzyl i pyta tu.

G-shock fanboy... a może nie? 😁

44 minuty temu, Markiza napisał:

Grawer w kopercie jest fix. Natomiast tarcza jest umocowana na dwóch nóżkach. I przykręcona śrubkami do mechanizmu. . Przynajmniej tak jest w subach. I tu może wystąpić niedokładny centrarz. Zależy kto i jak mocował tarcze. 

Nie wiem skąd masz takie informacje, że powinien centrować?

Nigdzie nie ma takiej informacji od Rolexa i nikt tego nie potwierdził...co więcej pytałem w salonach oraz w autoryzowanym serwisie w Warszawie z podobnym rezultatem.

Co do montażu i niedokładnego centrarzu to tutaj raczej również nie do końca ;) bo nóżki tarczy wchodzą na sztywno w dedykowane otwory i nie ma mowy o tolerancji i możliwych przesunięciach (info potwierdzone w autoryzowanym serwisie u zegarmistrza). 

Zgłębiłem trochę temat i wychodzi na to, że Rolex ma na to poprostu wywalone.

Niemniej jednak trochę mnie dziwi, że przy ich zapleczu technologicznym jest to takim problemem. Najwidoczniej nie przykładają do tego takiej uwagi jak my i to niesistotny aspekt :) 

"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

36 minut temu, pisar napisał:

Nie wiem skąd masz takie informacje, że powinien centrować?

Nigdzie nie ma takiej informacji od Rolexa i nikt tego nie potwierdził...co więcej pytałem w salonach oraz w autoryzowanym serwisie w Warszawie z podobnym rezultatem.

Co do montażu i niedokładnego centrarzu to tutaj raczej również nie do końca ;) bo nóżki tarczy wchodzą na sztywno w dedykowane otwory i nie ma mowy o tolerancji i możliwych przesunięciach (info potwierdzone w autoryzowanym serwisie u zegarmistrza). 

Niemniej jednak trochę mnie dziwi, że przy ich zapleczu technologicznym jest to takim problemem. Najwidoczniej nie przykładają do tego takiej uwagi jak my i to niesistotny aspekt :) 

Tarcza i nóżki są zrobione z mosiądzu. Wiec są bardzo delikatne. Ściąganiem albo zakładaniem można je wykrzywić. 

41 minut temu, pisar napisał:a). 

Nie zapomnij o tym, ze klienci oceniają Rolex. A nie Rolex ocenia wiedzę klientów. 

6 godzin temu, Markiza napisał:

Naprawdę oglądasz takie rzeczy w zegarku?Czy Wy nie macie nic innego do roboty niżeli nosić te Rolexy a nie je ogladać od środka  i sprawdzać ile ma śrubek przy mechanizmie?

Ja normalnie od rana do wieczora w pracy z zegarkiem na ręku ale żeby sprawdzać ring to za dużo.