Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Recommended Posts

16 minut temu, byniek napisał:

Raczej Twojego Kolegę,  złapałem na manipulacji, z której nie potrafi się wykręcić. 
nie lubię oszczerców i kłamców, bez względu na ilość zegarków na ręku. 
Nie zastanowiłeś się, że to może nie Maserati jest problemem, tylko WASZE kółko wzajemnej adoracji, które jest w stanie przełknąć każdą bzdurę, o ile jest lansowana przez koolegów? 
A żaden z Was, nie ma jaj, aby przeprosić, że się mylił.

Twarde dowody, albo nie brnij dalej.

A co do jaj... no wiesz :lol:

O nic nie walczę. Brzydzę się bezpodstawnym, publicznym oskarżaniem, bez możliwości obrony. 
to tak jakby ktoś PUBLICZNIE na forum powiedział, że wszystkie Twoje zegarki są kradzione. 

No właśnie walczysz ...:)

Podsumowując kilka kwestii:

1. Użytkownik Maserati nie ma zarejestrowanych innych kont i nie pisze z nich rownolegle. Z tego powodu nikt nie dostarczy tutaj żadnego dowodu w tej sprawie.

2. Oczywiście był Lotus, Makao itp ale teraz jest Maserati i jak widać nie muszę się rejestrować od nowa pod nowym nickiem. Odbieram to jako plus i pozytyw👍. Za to też chciałbym podziękować wielu forumowiczom którzy z własnej woli napisali coś od siebie, myśle że to zwyczajnie pomogło.

A pozostałym kilku osobom , którzy notorycznie mnie obrażało, donosiło na mnie  albo cytowało klasyków życzę dobrego dnia. Docencie też to że nie musieliście kilka razy zmieniać nicków, że nie każdy donosi...

Żeby zegarek był ikoną wszech czasów , nie musi być idealny. Wystarczy, że przez lata jest choć trochę lepszy od konkurencji. Legendarny ekspert Lotus o Rolex Submariner, Lipiec 2020

Kolega Lotus musiał mocno nadepnąć na odcisk koledze Desmo i teraz kolega D lata cały czas za nim po forum i się przyper... to taka moja opinia.Ciekawa sytuacja kiedy ktoś uważany za trola zachowuje się lepiej niż ten co go o to oskarża.Panowie dajcie spokój proszę was.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

1 godzinę temu, syneq napisał:

Kolega Lotus musiał mocno nadepnąć na odcisk koledze Desmo i teraz kolega D lata cały czas za nim po forum i się przyper... to taka moja opinia.Ciekawa sytuacja kiedy ktoś uważany za trola zachochowuje się lepiej niż ten co go o to oskarża.Panowie dajcie spokój proszę was.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Prawdziwy stalker a może psychofan😁

Edited by Maserati

Żeby zegarek był ikoną wszech czasów , nie musi być idealny. Wystarczy, że przez lata jest choć trochę lepszy od konkurencji. Legendarny ekspert Lotus o Rolex Submariner, Lipiec 2020

Chyba czas na zmianę tematu...

Taka mnie naszła refleksja, pewnie część z Was ma swoje firmy a część pracuje dla kogoś. Jak reagują właściciele firm i osoby na stanowiskach wyższych od waszycy, widząc na Waszych nadgarstkach Rolka? 

U kumpla w firmie zaczęło się gadanie, że chyba za dobrze zarabia skoro stać go na rolexa :D spotkaliście się z takim traktowaniem sprawy? 

Zawsze, gdzie zbierze się się trochę samców cośtam rozpoznających z firm zegarkowych - pojawia się temat marka/kasa.. Co nie przeszkadza big bossom nosić zegarki dużo tańsze niż można by się spodziewać :D

12 godzin temu, desmo napisał:

Jaki ożywczy wątek, przynajmniej na tle zachwytów nad tęczowymi puchnącymi w oczach  OP.

Źródło- Dane Eurostatu na przykład. Ostatnie z 2018 ale co najmniej od 2000 jesteśmy 5 konsumentem  pestycydów w krajach EU.  Za to gonimy liderów najszybciej. A o podejściu naszych rolników do „ wydajności z hektara za wszelką cenę” sporo słyszałem od osób sprzedających te cudowne produkty. Największym powodzeniem cieszą się naturalnie „te niemieckie”.

PS. Dawaj Lotus - jako samozwańczy ekspert od wszystkiego w szczególności od rozmów sam ze sobą z licznych multikont możesz teraz „zrobić podsumowanie”.... 

Z nawozu mineralnego zrobił się w wątku organiczny:)

Jak w konsumpcji mamy 5 pozycje a w produkcji rolnej (areał i wielkość produkcji) 3 to zużywamy na jednostkę produkcji więcej, czy mniej niż inni?

Temat jak zwykle jest bardziej złożony niż się wydaje, a to, ze jesteśmy na tym forum świadczy o tym ze wszyscy lubimy złożone mechanizmy:)

Niby król jest jeden, ale nie każdy jest alfą i Omega :D

23 minuty temu, ziomek1988 napisał:

Taka mnie naszła refleksja, pewnie część z Was ma swoje firmy a część pracuje dla kogoś. Jak reagują właściciele firm i osoby na stanowiskach wyższych od waszycy, widząc na Waszych nadgarstkach Rolka? 

U kumpla w firmie zaczęło się gadanie, że chyba za dobrze zarabia skoro stać go na rolexa :D spotkaliście się z takim traktowaniem sprawy? 

Mnie raz nie chcieli dać premii🤪. Miałem najdroższy zegarek w departamencie, więc wg szefostwa stać mnie było żeby bez premii żyć. Polska, niestety. 
A tak naprawdę to nic nie znaczy, bo były prezes mojej firmy miał na ręku Montblanca, a zarobki w granicach 10 milionów zł rocznie. 

3 minuty temu, beniowski napisał:

Mnie raz nie chcieli dać premii🤪. Miałem najdroższy zegarek w departamencie, więc wg szefostwa stać mnie było żeby bez premii żyć. Polska, niestety. 
A tak naprawdę to nic nie znaczy, bo były prezes mojej firmy miał na ręku Montblanca, a zarobki w granicach 10 milionów zł rocznie. 

Tego może?

MBV-Pulso-2.jpg

2 godziny temu, ziomek1988 napisał:

Znam kilku prezesów dużych firm, wszyscy mają zegarki <10k. Ale u zastępcy Rolex czy inna droższa marka się pojawia.

Jak ktoś sobie kupuje drogi zegarek, to słaba karta przetargowa by później prosić o podwyżkę i gadać że rodzina się powiększa.

6 minut temu, dzikipl napisał:

Znam kilku prezesów dużych firm, wszyscy mają zegarki <10k. Ale u zastępcy Rolex czy inna droższa marka się pojawia.

Jak ktoś sobie kupuje drogi zegarek, to słaba karta przetargowa by później prosić o podwyżkę i gadać że rodzina się powiększa.

Ale jak się powie, że ten rolex to inwestycja, którą dasz na 18 urodziny synowi, to robi się przyjaźniej :D

17 minut temu, dzikipl napisał:

Argument bez sensu, do tego ponad 90% Polaków nie rozpoznaje co kto ma na nadgarstku. Jeśli szef tak postrzega swojego pracownika, to niezbyt dobrze o nim świadczy. Ja np. poruszam się komunikacją miejską i rowerem, więc np. nie muszę kupować samochodu i mogę sobie Rolka za takowego kupić. Podwyżkę daje się za rezultaty pracy, nie na podstawie tego jak kto wygląda. Wg takiej argumentacji, najlepiej na rozmowę przyjść w garniturze za 300 zł i wyglądać „biednie”.

6 minut temu, beniowski napisał:

Argument bez sensu, do tego ponad 90% Polaków nie rozpoznaje co kto ma na nadgarstku. Jeśli szef tak postrzega swojego pracownika, to niezbyt dobrze o nim świadczy. Ja np. poruszam się komunikacją miejską i rowerem, więc np. nie muszę kupować samochodu i mogę sobie Rolka za takowego kupić. Podwyżkę daje się za rezultaty pracy, nie na podstawie tego jak kto wygląda. Wg takiej argumentacji, najlepiej na rozmowę przyjść w garniturze za 300 zł i wyglądać „biednie”.

Ale wydaje mi się, że takie jest niestety "polskie" postrzeganie. Przychodzisz po podwyżkę bo potrzebujesz kasy? To sprzedaj rolexa...

1 minutę temu, beniowski napisał:

Sytuacja idealna że za rezultaty, praktyka jest inna. Przełożyłeś wszystko na skrajność, nie chodzi o garnitury za 300pln a za głupie wydatki za 50k.

Sam mam pracowników i lepiej się czuję jak wypłacam premię temu kto zbiera na dom a gorzej temu który to "roztrwoni". Ci co kasę przepuszczają swoje dostają, ale jak firma miała lepszy okres to wolę wypłacić dodatkową premię, niezależną od obrotowej, temu kto wyda to rozsądnie.

Ja kupiłem pierwszy drogi zegarek dopiero wtedy gdy nie musiałem na niczym innym oszczędzać i wydane pieniądze nie były zauważalne w domowym budżecie.

Nie wyobrażam sobie kupowanie zegarka np zamiast samochodu. Który jest użyteczny i przydatny.

1 minutę temu, ziomek1988 napisał:

Ale wydaje mi się, że takie jest niestety "polskie" postrzeganie. Przychodzisz po podwyżkę bo potrzebujesz kasy? To sprzedaj rolexa...

Myślę, że to nie jest tylko takie polskie.

Mam znajomego w  Niemczech, który mając dobrze prosperującą średnią firmę do wszystkich swoich dostawców jeździ nowym BMW M850xi, ale do odbiorców bierze zawsze służbowego VW Arteona...

4 minuty temu, dzikipl napisał:

Sytuacja idealna że za rezultaty, praktyka jest inna. Przełożyłeś wszystko na skrajność, nie chodzi o garnitury za 300pln a za głupie wydatki za 50k.

Sam mam pracowników i lepiej się czuję jak wypłacam premię temu kto zbiera na dom a gorzej temu który to "roztrwoni". Ci co kasę przepuszczają swoje dostają, ale jak firma miała lepszy okres to wolę wypłacić dodatkową premię, niezależną od obrotowej, temu kto wyda to rozsądnie.

Ja kupiłem pierwszy drogi zegarek dopiero wtedy gdy nie musiałem na niczym innym oszczędzać i wydane pieniądze nie były zauważalne w domowym budżecie.

Nie wyobrażam sobie kupowanie zegarka np zamiast samochodu. Który jest użyteczny i przydatny.

Widzisz, nie wyciągaj wniosków nie znając kogoś. Skąd wiesz kiedy i za co kupiłem Rolexa (a mam ich kilka)? A jak potrzebuję samochodu, biorę służbowy żony (wart więcej niż niejedno mieszkanie). Jeśli wg siebie wiesz lepiej na co twoi pracownicy powinni wydawać pieniądze niezbyt dobrze o tobie świadczy. 

Generalnie podwyżka powinna być powiązana ze wzrostem kompetencji na stanowisku a premia z realizacją wyznaczonych celów. Tyle teoria.

Managerowie mają czasami tendencje do „wyrównywania w górę” pracownikom gorzej sytuowanym co może nie jest biznesowe , ale hej, życie to nie tylko zasady. Jeśli jednak to działa odwrotnie , czyli obniżamy komuś bo ma zaplecze, gra w kasynie , to mogą się pojawić wątpliwości...

Wbrew pozorom wydaje mi się że nawet jeśli jedno i drugie nie jest powszechne , to funkcjonuje w praktyce.

Osobiscie nie spotkałem się z sytuacja w której Rolex pomógł lub przeszkodził pracownikowi.

4 godziny temu, mario1971 napisał:

A podane konta to creme de la creme naszego forumowego trolla.

Przepraszam,że ignoruje Twoje posty ale musiałbym spędzić cały dzień na ich lekturze, sporo contentu produkujesz dla miłośników. 
Za wikipedią:

Trollowanie (ang. trolling) – antyspołeczne zachowaniecharakterystyczne dla internetowych forów dyskusyjnych czatów i sieci społecznościowych. Polega ono na zamierzonym wpływaniu na innych użytkowników w celu ich ośmieszenia lub obrażenia poprzez wysyłanie kontrowersyjnych, napastliwych, często nieprawdziwych przekazów[1]. Nazwa pochodzi od Trolli.

14 minut temu, Maserati napisał:

Przepraszam,że ignoruje Twoje posty ale musiałbym spędzić cały dzień na ich lekturze, sporo contentu produkujesz dla miłośników. 
Za wikipedią:

Trollowanie (ang. trolling) – antyspołeczne zachowaniecharakterystyczne dla internetowych forów dyskusyjnych czatów i sieci społecznościowych. Polega ono na zamierzonym wpływaniu na innych użytkowników w celu ich ośmieszenia lub obrażenia poprzez wysyłanie kontrowersyjnych, napastliwych, często nieprawdziwych przekazów[1]. Nazwa pochodzi od Trolli.

Chyba wystarczy...

Edited by mario1971

A rodzina nie ma pretensji że tak siedzisz z telefonem przy tyłku od rana do późnego wieczora? 

P.S

Delmondo mi coś mówi. Krezus niewiele.