Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Recommended Posts

5 lat mu mija u mnie.

20200923_135733.jpg

Edited by gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

3 godziny temu, nomysz4 napisał:

Polar niektórym się nie podoba ... nie kumam dlaczego...

Gucio lubi AirKinga... tak tylko przypominam 😉

15 godzin temu, KamilD napisał:

O to to! Macając Suba od znajomego z bodajże 86 roku zastanawiałem się "to jest Rolex?!" zapięcie, bransoleta i spasowanie między uszami no nie tego oczekiwałbym od tej marki, rozumiem że to już nie nowy zegarek i swoje przeszedł, klimaty vintage- może się to podobać, ale to nie dla mnie. 

Pewnie miałeś w ręku 5513, to jest jednak trochę inna konstrukcja niż 14060M/16610. Chociaż nadal konstrukcja zapięcia to jest porażka, czego nie można powiedzieć o ogniwach, których budowa jest lepsza w stosunku do nowej bransolety (w wersjach z solid end-linkami). Stara bransa tak samo wytrzymała i trwała, a jednocześnie lekka co jest oczywistym plusem, chyba że ktoś uważa że waga == jakość. Btw da się założyć nowe zapięcie do starej bransolety, wtedy 5-cyfrowiec nie ustępuje jakością 6-cyfrowemu.

Pozostając w klimatach jesienno-leśnych 🍁🍂🍃

gRzdh5Y.jpg

sD5GuIn.jpg

DSC_0171.thumb.JPG.d6bc4b81245a34b89e76e185f58e7322.JPG

1dFQTya.png

Serio, nowe zapięcie do  5 cyfrowej referencji? Właśnie „wynalazłeś” zegarkowy synonim powiedzenia : pasować jak kwiatek do kożucha .... 

Zapięcie, albo nawet cała bransoleta, wszystko pasuje idealnie, jak komuś przeszkadza brak masy to może wymienić. Czemu kwiatek do kożucha, to tylko bransoleta :).

Tutaj wiele fotek na kermicie, ale to taka sama koperta: https://www.rolexforums.com/showthread.php?t=534952&highlight=glidelock+on+submariner

IMG_1601.jpg.ae109a8f7778a65915e059f78aa82a46.jpg

W drugą stronę też można ;):

DSCN1942.JPG.0a83910839ff7f486e8e2778d5f7bc78.JPG

Edited by nicon

1dFQTya.png

3 godziny temu, nicon napisał:

Zapięcie, albo nawet cała bransoleta, wszystko pasuje idealnie, jak komuś przeszkadza brak masy to może wymienić. Czemu kwiatek do kożucha, to tylko bransoleta :).

Tutaj wiele fotek na kermicie, ale to taka sama koperta: https://www.rolexforums.com/showthread.php?t=534952&highlight=glidelock+on+submariner

W drugą stronę też można ;):

To nie kwestia czy się da tylko po co...może blaszka nie jest sexi ale za to dobrze pasuje do ciężaru i wizerunku 5 cyfrowych referencji. Zapinka od nowej referencji jest dłuższa, cięższa i ma gładki , gorzej imo korespondujący z bransoletą wzór. 

Z drugiej strony zapinka w nowej referencji poza szybką korektą stabilizuje klockowatą kopertę co nieco słodzi jej drewniany design. Staruszki są fajne bo są spójne w swoich niedoskonałościach  , nowe części imo odbierają im tą autentyczność. 

22 minuty temu, desmo napisał:

To nie kwestia czy się da tylko po co...może blaszka nie jest sexi ale za to dobrze pasuje do ciężaru i wizerunku 5 cyfrowych referencji. Zapinka od nowej referencji jest dłuższa, cięższa i ma gładki , gorzej imo korespondujący z bransoletą wzór. 

Z drugiej strony zapinka w nowej referencji poza szybką korektą stabilizuje klockowatą kopertę co nieco słodzi jej drewniany design. Staruszki są fajne bo są spójne w swoich niedoskonałościach  , nowe części imo odbierają im tą autentyczność. 

+1

14 godzin temu, desmo napisał:

No zgadzam się, mnie te stare części - jako koneserowi o spranym łbie wytrawnym guście - w ogóle nie przeszkadzają. tylko podałem ten przykład, bo 95% krytyki starych modeli bierze się właśnie z bransolety, a okazuje się że jest sposób żeby temu zaradzić. Część tej krytyki jest słuszna, bo faktycznie produkowanie hollow linków i zapięcia z puszki do 2012 roku to było nieporozumienie do obrony jedynie przez fanbojów. Ale część wynika z braku edukacji i przeświadczeniu że cięższe = bardziej jakościowe.

1dFQTya.png

Guest
4 godziny temu, Smycel napisał:

Dwie powszechnie lubiane i szanowane marki razem 😁😂

Ale masz oko, rozpoznać kurtkę skórzaną Triumpha, po niewielkim fragmencie logo. Brawo Ty 😉

Zawsze mnie fascynuje tu na forum umiejętność dostrzegania szczegółów na zdjęciach. Kiedyś jakiś kolega wrzucił zdjęcie zegarka i gdzieś w tle pojawił się ledwie widoczny gramofon. I rozpoczęła się dyskusja jaki to fajny sprzęt ma. Ostatnio w wątku Omegi kolega wrzucił zdjęcie nowego nabytku a ktoś zauważył (chyba w makro) że wskazówki są pokryte nierówno lumą. Czasem to aż strach zdjęcie wrzucić, bo się człowiek dowie tylu rzeczy😄.

Edited by beniowski

Zawsze mnie fascynuje tu na forum umiejętność dostrzegania szczegółów na zdjęciach. Kiedyś jakiś kolega wrzucił zdjęcie zegarka i gdzieś w tle pojawił się ledwie widoczny gramofon. I rozpoczęła się dyskusja jaki to fajny sprzęt ma. Ostatnio w wątku Omegi kolega wrzucił zdjęcie nowego nabytku a ktoś zauważył (chyba w makro) że wskazówki są pokryte nierówno lumą. Czasem to aż strach zdjęcie wrzucić, bo się człowiek dowie tylu rzeczy.

O nie, nie. Ta wskazówka wyglądała jak po wojnie, a nie, że nierówno pokryte lumą

15 minut temu, Szyszkops napisał:

O nie, nie. Ta wskazówka wyglądała jak po wojnie, a nie, że nierówno pokryte lumą emoji6.png

No była, była, ale ja nie zauważyłem za pierwszym razem, być może ze wzrokiem słabo. W tym przypadku akurat to powinno pomóc koledze wymienić produkt (miejmy nadzieję). Czasem człowiek wstawi zdjęcie nadgarstkowe zegarka a dowie się że w tle, 200m dalej widać sąsiadkę pod prysznicem 🤪. Jakby tu był zespół detektywów-tropicieli.

Cztery pory roku.
28a4d685e689871512f75eacb4979f5c.jpeg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Omega SMP300, kilka Constallation, Moonwatch. Rolex też kilka, Kocham Seiko! Poljot Chronograf  i Strela nadal cieszy , Pudelko kieszonek i wiele innych. Choroba postepuje. Pozdrawiam. Jedrzej 

Fajna kolekcja! Polar - zima, Hulk to z pewnością wiosna. Pepsi to jesień, a Batman - letni wiatr.  Tak ja to widzę :)

Ale fotki paskudnej jakości.

Edited by mario1971

2 minuty temu, mario1971 napisał:

Fajna kolekcja! Polar - zima, a Hulk z pewnością wiosna. Pepsi to jesień, a Batman - letni wiatr.  Tak ja to widzę :)

Ale fotki paskudnej jakości.

Hulk niestety nie mój ale coś zielonego wkrótce zawita w kolekcji. Fotki robione Nokią 3310 ;)

Omega SMP300, kilka Constallation, Moonwatch. Rolex też kilka, Kocham Seiko! Poljot Chronograf  i Strela nadal cieszy , Pudelko kieszonek i wiele innych. Choroba postepuje. Pozdrawiam. Jedrzej 

Teraz, Yenjay napisał:

Hulk niestety nie mój ale coś zielonego wkrótce zawita w kolekcji. Fotki robione Nokią 3310 ;)

To dobrze, że nie Twój. Przynajmniej nie mam czego Tobie zazdrościć :lol:

Wole takie fotki jak powyżej bo przynajmniej o coś autorowi chodzi niż kolejny nadgarstek w niebo lub klepanie dla samego klepania.

1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Lepiej wyciągnąć z szafy nową maskę, i już można smarować te same bzdury od początku.

tapatalk_-1156719662-01-01-01-01.jpeg.00101726c43d2d87c0756c65e272d9b9.jpeg

Edited by mario1971