Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Recommended Posts

27 minut temu, lort napisał(-a):

Nie mówię o dzisiejszej dyskusji. Może nawet to był inny wątek, jeśli mnie pamięć nie myli emoji846.png. Kojarzę dyskusję o błędnym posunięciu rolexa wyrzucającego z oferty rozmiar 39 w przypadku OP i ex1. Skoro to nie Ty, to ja autoryzuje tą opinię emoji16.png

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Hehe, być może takie stwierdzenie kiedyś z mojej strony już padło. I nie bez racji. :P

1 godzinę temu, lort napisał(-a):

Nie mówię o dzisiejszej dyskusji. Może nawet to był inny wątek, jeśli mnie pamięć nie myli emoji846.png. Kojarzę dyskusję o błędnym posunięciu rolexa wyrzucającego z oferty rozmiar 39 w przypadku OP i ex1. Skoro to nie Ty, to ja autoryzuje tą opinię emoji16.png

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

I z taką opinią Kolegi to ja się zgodzę  🙂

Jak się chce mieć dyskretny i elegancki zegarek to nie kupuje się Rolexa. To zegarki z definicji ( poza Cellinim) sportowe bardziej lub mniej.

Współczesny DJ 36 mm nie ma już za wiele wspólnego z modelami sprzed 20 lat ale nadal nadaje się dla mniejszych nadgarstków. Dla mnie zawsze był za mały i z zaburzonymi proporcjami zwłaszcza wersja z railtrackiem mocno pomniejszająca i tak małą tarczę. Większy DJ od początku pomyślany był jako nowa kategoria bardziej uniwersalnego zegarka który byłby zmiennikiem professionali. Ale jego pierwsza  edycja  to porażka po całości ( za gruby bezel, indeksy )

Na szczęście wersja 41  ( faktycznie mniej niż 40 ) świetnie trzyma proporcje. Pod warunkiem że nie szuka się niepotrzebnie analogii do DJa sprzed 20 lat tylko widzi się w tym zegarku współczesnego, uniwersalnego Rolexa. ( zupełnie jak w przypadku większego Santosa 😉 Gładki bezel jest bardziej uniwersalny niż karbowany  ale to kwestia gustu i potrzeb które da się regulować kombinacją bezel, bransoleta, tarcza. Ważne  żeby nie przesadzić ze strojnością konfiguracji bo może być „za słodko”.

BED0F9F5-53C1-44BC-BFFF-C135672D9BB0.jpeg

Edited by desmo

2 minuty temu, desmo napisał(-a):

Jak się chce mieć dyskretny i elegancki zegarek to nie kupuje się Rolexa. To zegarki z definicji ( poza Cellinim) sportowe bardziej lub mniej.

Współczesny DJ 36 mm nie ma już za wiele wspólnego z modelami sprzed 20 lat ale nadal nadaje się dla mniejszych nadgarstków. Dla mnie zawsze był za mały i z zaburzonymi proporcjami zwłaszcza wersja z railtrackiem mocno pomniejszająca i tak małą tarczę. Większy DJ od początku pomyślany był jako nowa kategoria bardziej uniwersalnego zegarka który byłby zmiennikiem professionali. Ale jego pierwsza  edycja  to porażka po całości ( za gruby bezel, indeksy )

Na szczęście wersja 41  ( faktycznie mniej niż 40 ) świetnie trzyma proporcje. Pod warunkiem że nie szuka się niepotrzebnie analogii do DJa sprzed 20 lat tylko widzi się w tym zegarku współczesnego, uniwersalnego Rolexa. Gładki bezel jest bardziej uniwersalny niż karbowany  ale to kwestia gustu i potrzeb które da się regulować kombinacją bezel, bransoleta, tarcza. Ważne  żeby nie przesadzić ze strojnością konfiguracji bo może być „za słodko”.

Robert, słodzisz kawę?

2 minuty temu, mario1971 napisał(-a):

Robert, słodzisz kawę?

Nigdy, cukier zabija jej smak 🙂

7 godzin temu, mario1971 napisał(-a):

Robert, słodzisz kawę?

co ma słodzenie kawy do doboru konfiguracji DJ?

Ja słodzę i co z tego?

No to znaczy że możesz nosić DJ'a w każdej konfiguracji;) 

1 godzinę temu, robol1 napisał(-a):

co ma słodzenie kawy do doboru konfiguracji DJ?

Ja słodzę i co z tego?

Godzinę temu, robol1 napisał(-a):

nie mam akwarium a kawe lubię z cukrem bez mleczka 😎

Godzinę temu, eye_lip napisał(-a):

Masz już gotową odpowiedź. :)

A nawet więcej - skoro ma akwarium, to może nosić też suba

W dniu 10.08.2021 o 19:57, artme napisał(-a):

Tia... 😁

GMT przetestowane - dziala 🤪
nie ma to jak wakacje w innej strefie 👍😎

Wspieraj polską gospodarkę. Polskie media. Polski ład a nie  zagramanice jakichś murzynów dorabiać jeździ.

W dniu 11.08.2021 o 12:46, Marcin91 napisał(-a):

Mam 16,4. Przymierzałem kiedyś 36mm był dla mnie jakiś za mały, więc zapisałem się na 41, dla mnie jest Mega, jak już pisałem wcześniej😋

Spokojnego dnia :D 

Ważne żeby Tobie się podobało, ale nie znając całości postury Pana to z takim nadgarstkiem ja bym poszedł w 36mm. Ja mam 18,5 i szczerze powiedziawszy przy przymiarce DJ41 stwierdziłem, że nie zaszkodziłoby mu mieć 1mm mniej. 

Edited by zielony.m

...,,,;;;<3;;;,,,...

6 godzin temu, zielony.m napisał(-a):

Wspieraj polską gospodarkę. Polskie media. Polski ład a nie  zagramanice jakichś murzynów dorabiać jeździ.

Ważne żeby Tobie się podobało, ale nie znając całości postury Pana to z takim nadgarstkiem ja bym poszedł w 36mm. Ja mam 18,5 i szczerze powiedziawszy przy przymiarce DJ41 stwierdziłem, że nie zaszkodziłoby mu mieć 1mm mniej. 

Generalnie to ma mniej ale widzę że celujesz w Day Date 😉

@foti Jakiś namiar? Czy myślisz o AD?
Myślałem o AD. Ponoć można zamówić

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Bardzo ciekawy post odnoszący się do Rolexa Jana Pawła II. W sumie o tym nie pomyślałem wcześniej ale zegarek noszony przez świętego, to rzeczywiście rzadki okaz :) 

2CEE06D0-6478-4C26-B816-1DBC39136A05.thumb.png.cde274f1bdca3ae7eee383029f9596af.png

https://ch24.pl/charytatywna-aukcja-zegarkow/

F9362F48-17AC-4F0A-BED5-992C8BD7AA0D.jpeg

EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

W dniu 12.08.2021 o 23:01, desmo napisał(-a):

Generalnie to ma mniej ale widzę że celujesz w Day Date 😉

Może kiedyś... na razie celuję żeby kupując ser starczyło na szynkę do suchych bułek;)

Edited by zielony.m

...,,,;;;<3;;;,,,...

8 godzin temu, Markiza napisał(-a):

z tego co pamiętam jak przeglądałem net, to jakieś zegarki, które dostawał na prezenty. Eberhard chyba i jakiś szit (raczej takie, których w ogóle nie nosił). Bo to z dwa razy były w PL takie aukcje conajmniej. Na pewno tego Rolexa nie było.

Gość twierdzi że jeszcze w tym roku kolejne premiery - 2 Daytony, 2 Yacht Mastery i 3 DD

Jedni lubią mniejsze zegarki, inni dzwigać wielkie cegły. Jak Rolex przedstawił nowego Suba, pomyślałem - może być dla mnie za duży. Po trzech miesiącach użytkowania uważam, że pasuje gabarytowo do mojego nadgarstka. Mechanizm także się ułożył. Od tygodnia robi dzień w dzień +0,3s/dobę. A Batman? Już od dwóch tygodni odpoczywa. :)4456ab3ed8e735d0d0539e03474b4da1.jpg

Dzięki @KRZYSIO!

Nie jest tak uniwersalny i "pospolity" jak czarny, a te ponoć cieszą najdłużej.