Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Recommended Posts

Posted (edited)
6 godzin temu, Dorian06 napisał(-a):

Długo czekaliście

Ja od złożenia "zamówienia" na przymiarkę czekałem jakieś 5-6 dni dzięki uprzejmości jednego z kolegów. 

"Tradycyjnie" to nie moja sztuka. 🤪

Co do modelu to fajna jako jedna z kolejnych w kolekcji, ale według mnie warta jedynie ceny na metce. O ile mógłbym przepłacić w granicy rozsądku czyli +20% za Suba, Pepsi, Cermita. O tyle za Daytonę już nie. Natomiast to co się na żywo rzuciło mi w oczy jako pierwsze to obłość koperty. Jej bok jest jeszcze bardziej zaokrąglony niż w OP. Asymetria uch nie rzuca się za bardzo w oczy. Świetny zegarek, ale bez opadu szczęki. Ponadto ten model IMO najlepiej wypada na gumie.  😉

Edited by memento mori

4 minuty temu, memento mori napisał(-a):

Ja od złożenia "zamówienia" na przymiarkę czekałem jakieś 5-6 dni dzięki uprzejmości jednego z kolegów. 

"Tradycyjnie" to nie moja sztuka. 🤪

Guest KapoPi

Macie zwierzątka jakieś? Z moim nowym lokatorem😻

Screenshot_20210628-111348_Instagram.jpg

Przepiękne Daytony. 
Gratulaki dla MIŁOŚNIKÓW. 

SSZWAJCARZY nie tylko w zegarki umią. 
Dzisiaj nawet w piłkę wygrali. 👏👏👏

EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Macie zwierzątka jakieś? Z moim nowym lokatorem
Screenshot_20210628-111348_Instagram.thumb.jpg.93d329a8cc2e8e1cf17dfd2ac1cef645.jpg
No jasne... d4d108ae2e52f51b37f095b04224ff58.jpg

Gdyby wszystkie Rolexy były dostępne na półkach, to Daytona biła by rekordy sprzedaży z lat 70. Zaskakuje mnie, że nikt nie narzeka, że to w sumie mały zegarek, ale chyba splendor tak przyćmiewa możliwość trzeźwej oceny. 

spacer.png

1dFQTya.png

9 godzin temu, nicon napisał(-a):

Gdyby wszystkie Rolexy były dostępne na półkach, to Daytona biła by rekordy sprzedaży z lat 70. Zaskakuje mnie, że nikt nie narzeka, że to w sumie mały zegarek, ale chyba splendor tak przyćmiewa możliwość trzeźwej oceny. 

Tak, to mały zegarek, byłem zaskoczony, o ile mniejszy jest od GMT Mastera. Ja jednak nie mam parcia na wielkie zegary, lubię i takie i takie, zależnie od nastroju i ubrania. Jakby co, to mogę założyć choćby PO45, Zenith Pilot 45 albo Luminora.

Posted (edited)

Ten rozmiar akurat, np. dla mnie to właśnie zaleta.

Edited by Smycel

27 minut temu, Mateo napisał(-a):

Tak, to mały zegarek, byłem zaskoczony, o ile mniejszy jest od GMT Mastera. Ja jednak nie mam parcia na wielkie zegary, lubię i takie i takie, zależnie od nastroju i ubrania. Jakby co, to mogę założyć choćby PO45, Zenith Pilot 45 albo Luminora.

13 minut temu, Smycel napisał(-a):

Ten rozmiar akurat, np. dla mnie to właśnie zaleta.

Ja bym powiedział, że taki bardzo "kompaktowy" - praktycznie na każdą rękę.

Posted (edited)

Zegar duzy, to narzekania, ze trend i moda na wielkie zegary. Zegar idealny rozmiarowo (nie za duzy nie za maly), to tez zle... jak dobrze, ze nie kazdy musi kupowac i sie meczyc 😋 Ja osobiscie jak kiedys przyjdzie z checia sie pomecze nawet narazajac sie na smiechy, ze za maly jak dla mnie 🤓

Edited by artme

Dla mnie ten rozmiar to oczywiście zaleta, szkoda że Speedy Pro nie ma takich wymiarów. Ale tutaj każdy ma łapę jak Tyson i wszystko co mniejsze od rozdętego cermicznego Suba uznawane jest za damskie, dlatego dziwi mnie, że Daytony nikt w ten sposób nie ocenia.

1dFQTya.png

4 minuty temu, nicon napisał(-a):

Dla mnie ten rozmiar to oczywiście zaleta, szkoda że Speedy Pro nie ma takich wymiarów. Ale tutaj każdy ma łapę jak Tyson i wszystko co mniejsze od rozdętego cermicznego Suba uznawane jest za damskie, dlatego dziwi mnie, że Daytony nikt w ten sposób nie ocenia.

Bo większość nie ma szansy jej przymierzyć🤣?

Posted (edited)
45 minut temu, beniowski napisał(-a):

Bo większość nie ma szansy jej przymierzyć🤣?

Trzeba znać chłopaków "z miasta". Ja tak wszystkie niedostępne zegarki przymierzam sobie. 😄 Najłatwiej ze złotymi Daytonami, które mają dziewczyny tych chłopaków, ale tu już trzeba być ostrożnym... 😜

Edited by memento mori

Posted (edited)
31 minut temu, memento mori napisał(-a):

Trzeba znać chłopaków "z miasta". Ja tak wszystkie niedostępne zegarki przymierzam sobie. 😄 Najłatwiej ze złotymi Daytonami, które mają dziewczyny tych chłopaków, ale tu już trzeba być ostrożnym... 😜

To ja jednak wolę znaleźć niezależnego dilera handlującego zegarkami i sobie w sklepie przymierzyć niż zawierać takie przyjaźnie do celów przymiarki, bądź co bądź, dość zwykłego stalowego zegarka🤣.

Edited by beniowski

Daytona przez to , że ma pushes od chrono , plus gardę wydaje się i leży na ręce jak zegarek nieco większy. Może przez to nikt się nie czepia rozmiaru. A tak poza tym , próbowałem ją zmierzyć jaki ma rozmiar rzeczywisty , bezskutecznie

Sent from my iPhone using Tapatalk

4 minuty temu, beniowski napisał(-a):

To ja jednak wolę znaleźć niezależnego dilera handlującego zegarkami i sobie w sklepie przymierzyć niż zawierać takie przyjaźnie do celów przymiarki, bądź co bądź, dość zwykłego stalowego zegarka🤣.

Ty to w ogóle do ostrożnych ludzi należysz - czytaj wątek z bronią ;)

1 minutę temu, mario1971 napisał(-a):

Ty to w ogóle do ostrożnych ludzi należysz - czytaj wątek z bronią ;)

No cóż, tak mam. Nie wydaje mi się żeby trzeba się było zaprzyjaźniać z chłopakami z miasta żeby sobie Daytonę przymierzyć - to raczej ekstremalny sposób na oglądanie zegarka, ale jak kto lubi 😃😂,więc możesz mnie nazwać ostrożnym. No chyba że potrzebujesz klamki właśnie na oglądanie Daytony z owymi chłopakami z miasta, wtedy to ma sens - tylko kto wtedy kto kogo powinien nazwać ostrożnym😂?

A odnośnie broni, to się już wypowiedziałem, ba, nawet z Loco na strzelanie się mamy umówić kiedyś. 

2 godziny temu, nicon napisał(-a):

Mierzyłeś tego nowego? Bo na tej bransie nosi się jak mniejszy od poprzedniego, l2l chyba też o 1mm zmniejszyli. Moon ma bezel 40mm, nigdy w sumie to nie był zegarek 42mm.

Posted (edited)

To jest idealny zegarek na mój nadgarstek. :)

f9c6313135a62fd47169d881f3ddae74.jpg

Edited by mario1971

16 minut temu, tbn napisał(-a):

Mierzyłeś tego nowego? Bo na tej bransie nosi się jak mniejszy od poprzedniego, l2l chyba też o 1mm zmniejszyli. Moon ma bezel 40mm, nigdy w sumie to nie był zegarek 42mm.

Jeszcze nie, ale zaciekawiłeś mnie, wejdę do jakiegoś sklepu przy okazji żeby obczaić.

1dFQTya.png

Posted (edited)
4 godziny temu, beniowski napisał(-a):

No cóż, tak mam. Nie wydaje mi się żeby trzeba się było zaprzyjaźniać z chłopakami z miasta żeby sobie Daytonę przymierzyć - to raczej ekstremalny sposób na oglądanie zegarka, ale jak kto lubi 😃😂,więc możesz mnie nazwać ostrożnym. No chyba że potrzebujesz klamki właśnie na oglądanie Daytony z owymi chłopakami z miasta, wtedy to ma sens - tylko kto wtedy kto kogo powinien nazwać ostrożnym😂?

A odnośnie broni, to się już wypowiedziałem, ba, nawet z Loco na strzelanie się mamy umówić kiedyś. 

Łatwo Ci tak pisać, ponieważ u Ciebie "byle" kelner nosi platynową Daytonę, a pierwszy lepszy "gryzipiórek" złotego DD na pasku 😂😜 A my co?! Mamy jedynie do wyboru: czekać 4 lata, wycieczkę do Niemiec do handlarza albo rzut beretem do Wołomina. 😜

Edited by memento mori

U nas tez się poprawia. Był teraz w Galmoku, usiadłem przy kawie, w tym czasie dwóch panów z subami się przewinęło. Może to jeszce nie Włochy ale już nie tak źle. ;)

26 minut temu, tbn napisał(-a):

U nas tez się poprawia. Był teraz w Galmoku, usiadłem przy kawie, w tym czasie dwóch panów z subami się przewinęło. Może to jeszce nie Włochy ale już nie tak źle. ;)

W Galmoku to nie sztuka, w Wileńskiej znajdź 😉

A co jest na wileńskiej?

Edit: juz znalazlem. Chodzi o Galeria Wilenska.

Teraz, maariusz napisał(-a):

A co jest na wileńskiej?

Pewnie mniej ludzi z subami 😁