Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Recommended Posts

45 minut temu, KapoPi napisał(-a):

Ja chyba należę do tej młodszej klienteli i nigdy bym tego nie kupił 🤢 .

Chyba wolałbym każdy model, włącznie z Cellinim niż ta dyskoteke

Masz na myśli konkretnie tego żółtka?

Błękitek wygląda całkiem całkiem...

Federer żywa tablica reklamowa: Rolex , Uniqlo. Pewnie chciał założyć Exa czy GMT, ale kazali żółtka. ;) Mnie się te nowe OP podobają, nie są zegarki dla mnie, ale fajny pomysł. 

Guest KapoPi
14 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Masz na myśli konkretnie tego żółtka?

Błękitek wygląda całkiem całkiem...

Fakt, kolor fajny. Ale niestety jakoś psuje to odbiór tych zegarkow. Kojarzą się z jakimiś zabawkowymi zegarkami. Podobnie mam z RM, choć wiem że tam jest nieco inna bajka, ale chyba musieli by mnie skrzywdzić abym samemu sobie kupił takie coś. 

Dla kobietki pod niebieskie outfity, jak najbardziej! 

Dokładnie. One tak zabawkowo/odpustowo dla mnie wyglądają. Porównując błękitnego bobra do niebieskiego DJ mam wrażenie że jeden to Swatch a drugi poważny zegarek.

Ja mam całe 28 lat i z OP to tylko granat i srebrny do mnie gadają. Moooooże ciemny zielony. Koral/zolty czy turkus niestety, ale nie :) 

Gdyby ktoś chciał to w Katowicach w Silesii jest do kupienia złoty SkyDweller na Oysterflexie. Kawał zegarka i troche waży. Ale jakość Oysterflexa powalająca. 6e9d6d42f95db81a4ce949fdd314cff2.jpg&key=83676212630beb7e261c88c4d1fb1d9fb0f2d943464e02959e0d4d81122b3528

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

2 godziny temu, beniowski napisał(-a):

Dokładnie. One tak zabawkowo/odpustowo dla mnie wyglądają. Porównując błękitnego bobra do niebieskiego DJ mam wrażenie że jeden to Swatch a drugi poważny zegarek.

Serio? A czym one tak się różnią od DJ? Że indeksy są podwójne i nie ma lupki + daty? Chyba więcej tam podobieństw niż różnic😆No chyba że porównujesz najbardziej elegancką wersję DJ z OP, tu się zgodzę.

Bardzo fajne są te nowe opeki, zwłaszcza niebieski. Dla mnie ogólnie są dużo fajniejsze niż EX1, w którym nie pasują mi wskazówki z "mercedesem" i arabskie cyferki. No ale bez tego EX1 byłby prawie że OP😉

Godzinę temu, Osy123 napisał(-a):

...Ale jakość Oysterflexa powalająca.

Moze cos poprawili, ale ja tej "jakosci" nigdy nie widzialem 🤨

Moze cos poprawili, ale ja tej "jakosci" nigdy nie widzialem
Może ja się nie znam, bo gum nie używam, ale była super miękka i wygodna. Nie spodziewałem się, że mi tak podejdzie.

W dniu 29.06.2021 o 00:46, nicon napisał(-a):

Gdyby wszystkie Rolexy były dostępne na półkach, to Daytona biła by rekordy sprzedaży z lat 70. Zaskakuje mnie, że nikt nie narzeka, że to w sumie mały zegarek, ale chyba splendor tak przyćmiewa możliwość trzeźwej oceny. 

spacer.png

50% satysfakcji z Daytony to fejm i premium przy odsprzedaży ale poza tym to świetny, kompaktowy chronograf. A jak dla kogoś za mały, albo ktoś niecierpliwy, to zawsze może szukać Zenitha Chronomastera a jak dodatkowo za drogi to Heuera Autavię .

Guest KapoPi
43 minuty temu, facecik napisał(-a):

Serio? A czym one tak się różnią od DJ? Że indeksy są podwójne i nie ma lupki + daty? Chyba więcej tam podobieństw niż różnic😆No chyba że porównujesz najbardziej elegancką wersję DJ z OP, tu się zgodzę.

Bardzo fajne są te nowe opeki, zwłaszcza niebieski. Dla mnie ogólnie są dużo fajniejsze niż EX1, w którym nie pasują mi wskazówki z "mercedesem" i arabskie cyferki. No ale bez tego EX1 byłby prawie że OP😉

Kurcze.. no ciężko się nie zgodzić - niby podobny ale ogólny odbiór całkowicie inny. Ciężko mi sobie wyobrazić 50 letniego Pana, w eleganckim ubiorze z takim Tiffanym na ręce. Z niebieskim DJ, jak najbardziej. 

Odpowie ktoś jaki rzeczywiście jest ten faktyczny rozmiar Daytony?

30 minut temu, KapoPi napisał(-a):

Kurcze.. no ciężko się nie zgodzić - niby podobny ale ogólny odbiór całkowicie inny. Ciężko mi sobie wyobrazić 50 letniego Pana, w eleganckim ubiorze z takim Tiffanym na ręce. Z niebieskim DJ, jak najbardziej. 

Odpowie ktoś jaki rzeczywiście jest ten faktyczny rozmiar Daytony?

40 mm

10 godzin temu, desmo napisał(-a):

50% satysfakcji z Daytony to fejm i premium przy odsprzedaży ale poza tym to świetny, kompaktowy chronograf. A jak dla kogoś za mały, albo ktoś niecierpliwy, to zawsze może szukać Zenitha Chronomastera a jak dodatkowo za drogi to Heuera Autavię .

Zapomniales o najblizszym bracie jakim jest nowy Tudor panda 😁

A co do fejmu, to obecnie jest on przypisany praktycznie do calej linii professional 😉 Ze stalowa Daytona mam najmniejszy problem, bo od kiedy pamietam zawsze byla nie do dostania i trzeba bylo na nia czekac, wiec az tak wiele sie nie zmienilo procz abstrakcyjnego wzrostu cen na rynku wtornym. Poza tym jak piszesz - to swietny kompaktowy chronograf bez wodotryskow etc., i hejtowac powinno sie nie sam zegarek a tych, co kupuja go wylacznie dla zysku a nie dla samej przyjemnosci noszenia 😎

11 godzin temu, facecik napisał(-a):

Bardzo fajne są te nowe opeki, zwłaszcza niebieski.

Dla mnie srebrny ze złotymi indeksami , rewelacyjny .

Posted (edited)

@desmo - do wyboru, do koloru 😉

4a.jpg

Edited by artme

Jest trochę koloru i bling z bransolety - w starszych profesionalach też można wesołe kombinacje znaleźć 😜

45D9A74C-48B7-438E-9937-ECAD3BBD70F6.jpeg

Ale to jest sportowy bling, w dobrym guście. Nie to co te two tonę czy złote. ;)

9 minut temu, tbn napisał(-a):

Ale to jest sportowy bling, w dobrym guście. Nie to co te two tonę czy złote. ;)

Coś z gatunku bezguścia😄, tym razem na damskim nadgarstku (znajoma wczoraj ode mnie pożyczyła).

0BD98447-E179-4288-AD0B-82257F88A864.jpeg

Na damskim się nie liczy, wygląda ok. Poważnie to akurat złoty DD na pasku wygląda całkiem ładnie, nie przytłacza tak. Złoty zegarek na pasku to przecież taka klasyka. 

10 minut temu, tbn napisał(-a):

Na damskim się nie liczy, wygląda ok. Poważnie to akurat złoty DD na pasku wygląda całkiem ładnie, nie przytłacza tak. Złoty zegarek na pasku to przecież taka klasyka. 

No widzisz, a ludzie piszą że DD na pasku to jakieś dziwactwo i profanacja🤣.

1 minutę temu, beniowski napisał(-a):

No widzisz, a ludzie piszą że DD na pasku to jakieś dziwactwo i profanacja🤣.

Przestań pytać szejków o zdanie. ;)

Posted (edited)
4 minuty temu, maariusz napisał(-a):

Mhh, jak dla mnie Zenith najciekawszy z tej czworki.

A do mnie przemawia najbardziej Tudor - najmniej przeladowany i nie znudzi sie tak szybko. Heuer tez bylby ok, ale ta bransa... no beznadziejna jak dla mnie 🤭

Edited by artme

Teraz, tbn napisał(-a):

Przestań pytać szejków o zdanie. ;)

Ha, masz tu coś szejkowego, co ostatnio (tylko na wystawie, bo mnie żona goniła) oglądałem. I, szczerze mówiąc, chętnie bym przymierzył. 

IMG_6248.thumb.jpeg.94f9d39c7529c32ea1fbed8d623600af.jpeg

Godzinę temu, artme napisał(-a):

@desmo - do wyboru, do koloru 😉

4a.jpg

A ja nie lubię grubasków - także tutaj dla mnie zdecydowanym faworytem jest Daytona.