Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Recommended Posts

42 minuty temu, artme napisał(-a):

Ok @nicon - to moze inaczej - jestes od wielu lat milosnikiem zegarkow, kombinujesz, wymieniasz, cieszysz sie z kazdego nowego nabytku jak dziecko, bo ci to zwyczajnie sprawia przyjemnosc. Czasem na cos zbierasz latami a czasem nawet na cos czekales pare lat i gdy wreszcie przychodzi moment, ze to sobie kupujesz okazuje sie, ze jest zwyczajnie niebezpiecznie na miescie. Rozumiem, ze bez zadnego zalu sprzedajesz i kupujesz sobie np. Casio i problem masz z glowy, tak? Uwazasz, ze latwo jest pogodzic sie z chora rzeczywistoscia? Mysle, ze rozsadniej jest sie pogodzic z takim faktem, ale zachowac zdrowy rozsadek. Mozna zalozyc np. fajnego Pama, ktory daje rowniez sporo radosci tak samo jak zaklada sie Casio na rower, aby zwyczajnie nie uszkodzic mechanizmu - wg mnie to jest zdrowe podejscie a nie od razu - "jak sie boisz, to po co w ogole trzymac".

Wtedy bez żadnego żalu sprzedaję i nie jestem niewolnikiem przedmiotu. PAMa też ci mogą ukraść i to cię już nie obejdzie? Skoro na mieście jest niebezpiecznie, to gdzie te Rolexy nosić, w domu?

41 minut temu, mroova napisał(-a):

Mnie 30 lat temu w tunelu przed Warszawą Centralną obrobiono z Seamastera - poczucie wstydu, wściekłości, bezradności - krótko mówiąc wqrwu - bezcenne. Od tego czasu gdy wybieram się "w miasto na wódkę", wychodzę z wakacyjnego resortu "w murzyńską wioskę" albo nawet na rower wzdłuż wałów nad Wisłą to Rolka zostawiam.

30 lat temu to był początek lat 90, porównywać poziom przestępczości i patologii na ulicach wtedy i teraz to w ogóle abstrakcja. W Krakowie na rynku w tych latach zdarzało się że kogoś "proszono" o zdjęcie markowych "adidasów" tu i teraz, to znaczy że obecnie jak idę do centrum to powinienem założyć potargane trampki xD? Paranoja.

1dFQTya.png

Godzinę temu, nicon napisał(-a):

wszędzie "na miasto"

Dla mnie takie pojęcie to w sumie nie istnieje, są miejsca lepsze i gorsze, a nawet to samo miejsce może być bardziej lub mniej bezpieczne w zależności od pory dnia - zobacz choćby Pole Mokotowskie: w niedziele rodziny z dziećmi, lody - pełen lans, a w weekendową noc miałbym pewne obawy wracać samemu np. z Lolka bądź Toli z dobrym zegarkiem. W pewnych miejscach bądź porach afiszowanie się z czymś cennym świadczy o braku rozsądku.

7 minut temu, mroova napisał(-a):

Dla mnie takie pojęcie to w sumie nie istnieje, są miejsca lepsze i gorsze, a nawet to samo miejsce może być bardziej lub mniej bezpieczne w zależności od pory dnia - zobacz choćby Pole Mokotowskie: w niedziele rodziny z dziećmi, lody - pełen lans, a w weekendową noc miałbym pewne obawy wracać samemu np. z Lolka bądź Toli z dobrym zegarkiem. W pewnych miejscach bądź porach afiszowanie się z czymś cennym świadczy o braku rozsądku.

Z jednej strony się zgadzam, z drugiej nie. No bo co to znaczy afiszować się? W garażach też trzymacie auta "normalne" i "na specjalne okazje"? Do takiego Lolka wieczorem jedziesz Fiatem Cinquecento, a lepsze auto w garażu zostaje?

18 minut temu, mroova napisał(-a):

Mnie 30 lat temu w tunelu przed Warszawą Centralną obrobiono z Seamastera - poczucie wstydu, wściekłości, bezradności - krótko mówiąc wqrwu - bezcenne. Od tego czasu gdy wybieram się "w miasto na wódkę", wychodzę z wakacyjnego resortu "w murzyńską wioskę" albo nawet na rower wzdłuż wałów nad Wisłą to Rolka zostawiam.

Znajomemu porfel i "trzysetkę" ukradli w szatni w gymie. Też szczęśliwy nie był.

Jak na wódę na miasto do knajp z nocnym szlajaniem - tylko z pancerną Certiną. 

52 minuty temu, szuwi napisał(-a):

Zgadzam się, ale bywa, że i Exa zostawiam w domu i ubieram Balla.

Dlatego też planując zakup droższego garniturowca chyba zapomnę o PP i kupię ALS licząc, że marka mało znana. 

ALS - ludzie powoli zaczynają się do niej przekonywać. 

@beniowskiTaksówką / Uberem, a czasami z jakimś kumplem częściowo pieszo, jak nam się szwendacz załączy i coś jeszcze po drodze chcemy zmajstrować. 

2 minuty temu, mroova napisał(-a):

@beniowskiTaksówką / Uberem, a czasami z jakimś kumplem częściowo pieszo, jak nam się szwendacz załączy i coś jeszcze po drodze chcemy zmajstrować. 

No chyba że tak😀.

22 minuty temu, beniowski napisał(-a):

Z jednej strony się zgadzam, z drugiej nie. No bo co to znaczy afiszować się? W garażach też trzymacie auta "normalne" i "na specjalne okazje"? Do takiego Lolka wieczorem jedziesz Fiatem Cinquecento, a lepsze auto w garażu zostaje?

Nigdy nie prowadzę po alkoholu. Na chlanie tylko taryfą...

@nicon Ty masz jeden zegarek, więc rzeczywiście trzeba nosić wszędzie. Ale jak ktoś ma kilka to czemu nie dobrać do sytuacji. 

@tbn No niby trzeba, ale nie do końca, bo można nie założyć nic, albo ruska po dziadku. Nie ma w polskich miastach ludzi polujących typowo na zegarki, bo świadomość jest żadna, prędzej rower drogi ukradną, samochód, albo nie wiem okulary słoneczne. Jak będą jeździć gangi na skuterach i dźgać nożami po rękach żeby zabrać zegarek jak w Londynie, to sprzedam Suba, bo po co mi zegarek za takie pieniądze w którym strach wyjść na kawę bez oglądania się za siebie. Na tę chwilę nie widzę powodów do niepokoju, za 2 miesiące jadę z Subem na objazd po południu Hiszpanii, ale jak w Maroko nic mu nie było to może w Europie też przeżyję 🙄.

1dFQTya.png

6 godzin temu, artme napisał(-a):

A myslisz, ze sie nad tym nie zastanawiam? Mialem juz taki przypadek, ze w bialy dzien chodzilem po Lidlu i 2 gosci typu kark kilkukrotnie sie kolo mnie krecilo non stop spogladajac na zegarek (Pepsi). Wreszcie jeden z nich wyszedl a drugi stal przed kasami przed wyjsciem i caly czas rozmawial przez telefon obserwujac kasy - samochod mialem na zewnatrz i musialem do niego troche dojsc. Uwierz - to nie sa ludzie, ktorzy podejda do Ciebie i grzecznie poprosza - oni z tego "zyja" i jak nie dostaniesz metalowa rurka w leb albo kosa pod zebra, to w najlepszym wypadku cie obiją/polamia. Pytasz sie co wtedy myslalem? Moze i absurd, ale nie jest to mile uczucie jak widzisz, ze ktos na ciebie moze "polowac"... 😐

Idę się jutro wypisać z kolejki na Pepsi.😉

1 minutę temu, zbyniu70 napisał(-a):

Napisz gdzie, będziesz miał komitet powitalny. :lol:

AgonizingTatteredCrossbill-max-1mb.gif

7 minut temu, zbyniu70 napisał(-a):

Przepisz się na, nie wiem, Sky-Dwellera? Może on jeszcze nieznany.

Wystarczy PEPSi wrzucić na NATO i już złodziej w kropce... do niedawna z dwóch powodów był to pewniak - po pierwsze nie wygląda jak Rolex, po drugie jak ktoś sprawdzi z bliska że Rolex to jednak zdekompletowany. Ekspert dziś wie że bransoletę może dokupić ale jednak to już kosztuje czas i pieniądz. 

Trafiłem przypadkowo. Nie oceniam jakości wypowiedzi tego pana, ale przewińcie do 6:12 i zobaczcie rozmowę w lombardzie i potem w kolejnych. Z taką znajomością Rolexów to w Polsce nikt ich nie ukradnie, a jak ukradnie to i tak za 200 zł kupią w lombardzie 😂.

O 19.38 mówili w TVP1, że Polska jest obecnie jednym z najbezpieczniejszych krajów Europy. Wiec nie wiem, o czym ta dyskusja

I'm not myself, but not dead and not for sale...

O 19.38 mówili w TVP1, że Polska jest obecnie jednym z najbezpieczniejszych krajów Europy. Wiec nie wiem, o czym ta dyskusja

Żaden gej zegarka nie odważy się podprowadzić!

7 minut temu, Szyszkops napisał(-a):

Rozwiniesz, bo ja zmęczony jestem i nie załapałem? 

25 minut temu, lukebor napisał(-a):

O 19.38 mówili w TVP1, że Polska jest obecnie jednym z najbezpieczniejszych krajów Europy. Wiec nie wiem, o czym ta dyskusja emoji12.png

Ale tu akurat mają rację. Polska jest super bezpieczna.

Posted (edited)
26 minut temu, lukebor napisał(-a):

mówili w TVP1, że Polska [...]

Oj ryzykujesz Łukaszu. Żarty polityczne są zakazane na forum 🤪

Edited by memento mori

Oj ryzykujesz Łukaszu. Żarty polityczne są zakazane na forum

Robercie, jaka polityka? Mówię, co słyszałem
Ale tu akurat mają rację. Polska jest super bezpieczna.

No tak, ale już w niemieckich sklepach bywa podejrzanie

I'm not myself, but not dead and not for sale...

Rozwiniesz, bo ja zmęczony jestem i nie załapałem? 

Mógłbym, bo i tak pewnie dostanę bana, ale jeśli jesteś zmęczony, to może lepiej się wyspać, a nie zajmować się drążeniem

15 minut temu, Szyszkops napisał(-a):

Mógłbym, bo i tak pewnie dostanę bana, ale jeśli jesteś zmęczony, to może lepiej się wyspać, a nie zajmować się drążeniem emoji41.png

Tey, nie zaczynaj, jak nie umiesz skończyć. :)

1 godzinę temu, Szyszkops napisał(-a):

Uwielbiam to !😂😂

Posted (edited)
7 godzin temu, desmo napisał(-a):

Wystarczy PEPSi wrzucić na NATO i już złodziej w kropce... do niedawna z dwóch powodów był to pewniak - po pierwsze nie wygląda jak Rolex, po drugie jak ktoś sprawdzi z bliska że Rolex to jednak zdekompletowany. Ekspert dziś wie że bransoletę może dokupić ale jednak to już kosztuje czas i pieniądz. 

To akurat serio nie jest takie głupie. Nawet najdroższy zegarek na NATO wyglada jak jakieś Seiko5 albo Calvin Klein. Ja bym nie kradł xD.

NewSsGb.jpg

Edited by nicon

1dFQTya.png

Jeszcze trochę i zegarki będzie się specjalnie obijać i postarzać, tak jak oklejanie drogich aparatów przed wyjazdem do niebezpiecznych krajów.
Tylko po co te drogie luksusowe zegarki jak nie można się nimi polansować? Do pokazywania godziny? ;)